Gdy 11 liatopada 2019 r Polska swiętuje niepodległość - Poznań organizuje spotkania z osobą transpłciowią. Powstańcy Wielkopolscy w grobie się przewracają.

Obrazek użytkownika Tezeusz
Kraj

Gdy cała Polska w sposób uroczysty przygotowuje się do uroczystych obchodów Święta Niepodległości w dniu 11 listopada 2019 r w w Poznaniu Prezydent Miasta zdecydował o uhonorowaniu Dnia Niepodległości .....spotkaniem z osobą transpłciową ci co nie wiedzą z dewiantem z LGBT.

Media prawicowe piszą o tym tak cytat :

"Gdy 11 listopada cała polska będzie obchodzić Święto Niepodległości - w Poznaniu akurat rusza... Tydzień Tolerancji. Jak podaje portal epoznan.pl wśród atrakcji tego "wyjątkowego" dnia ma się znaleźć między innymi "wywiad-rzeka z transpłciową kobietą".

11 listopada w całej Polsce obchodzone jest Narodowe Święto Niepodległości. Poznaniacy w tym dniu świętują podwójnie - obchodzą bowiem imieniny ulicy św. Marcin, którą przechodzi Korowód Świętego Marcina.

W tym roku Poznań planuje świętować nieco inaczej. Nawiązując do Międzynarodowego Dnia Tolerancji, który obchodzony jest 16 listopada, miasto postanowiło zorganizować cały Tydzień Tolerancji - począwszy od 11 listopada.

W tym szczególnym dla Polaków dniu Poznaniacy, zamiast świętować niepodległość, będą mieli szansę na... spotkanie z osobą transpłciową. A konkretnie odbędzie się "wywiad-rzeka z transpłciową kobietą".

Demokracja demokracją ale w tym przypadku ktoś powinien powiedzieć stop! To przekracza wszelkie normy przyzwoitości! Dewiacji nie można promować na ulicy, a tym bardziej w święto narodowe. Jeżeli prezydent Poznania ma coś nie w porządku z patriotyzmem to niech sobie zatrudnia nawet prostytutki ale w domu! Zaczyna szerzyć się anarchia. Nie można narzucać swojego zboczenia społeczeństwu! Czy prezydent to ma jakąś rodzinę? Nie wstyd mu przed najbliższymi, znajomymi, sąsiadami podejmować takie decyzje? Trudno przypuszczać aby takie zgorszenie mogło mieć miejsce bez jego zgody. Po prostu ten chyba ten człowiek przynosi wstyd nie tylko Poznaniowi ale i Polsce.

Jak było w Poznaniu.
Poznań i Wielkopolska od wieków kojarzyło się nie tylko z solidną pracą u podstaw ale i ogromnym patriotyzmem. To Wielkopolanie po pierwszej wojnie światowej przeprowadzili jedyne zwycięskie powstanie. To na tej ziemi rozkwitał duch patriotyzmu i narodowych tradycji a słowo Bóg – Honor – Ojczyzna było słowem niemal ze codziennym. Wartości narodowe, krzewienie kultury regionalnej i Polskiej, religijność i solidna praca kształtowały i wyróżniały tych ludzi.

Pułki Poznańskie walczyły na frontach I i II Wojny światowej sławiąc nieopisany patriotyzm, honor wolę walki i zwycięstwa. To te Pułki kawalerii zwyciężyły sowietów pod Warszawą w 1920 r. To te Pułki biły się w czasie II wojny światowej w kampanii wrześniowej  Pułk i Poznańskie brały udział w składzie Wielkopolskiej Brygady Kawalerii wchodzącej w skład Armii „Poznań”, Armii, która zapisała wiele zwycięstw i niespotykanego męstwa w bitwie nad Bzurą.

Te tradycje jak i działania żołnierzy Armii Krajowej, Narodowych Sił Zbrojnych na terenie Wielkopolski w czasie okupacji Niemieckiej pokazywały jak Wielkopolanie pragną Wolnej Polski. Walczyli oni na wszystkich frontach II wojny światowej w powietrzu na morzu i lądzie sławiąc imię swego regionu oraz ogromny patriotyzm i miłość do ojczyzny.

Za czasów PRL-u byli szykanowani, katowania w katowniach i kazamatach za ten patriotyzm. 1956 r. i pierwszy bunt w Polsce przeciwko komunizmowi i totalitarnej władzy pochodzącej z ZSRR zna już niemal cała Europa. Wielu musiało zginąć Poznaniaków i Wielkopolan by ich idee ziściły się po latach.

Poznań i Wielkopolska byli zawsze dumni ze swoich ojców i synów – patriotów tego regionu. Na piłkarskich stadionach kibice KKS Lech oddawali Hołd Żołnierzom Wyklętym czerpiąc z ich dziedzictwa soki patriotyzmu tego lokalnego jak i państwowego. To oni gnębieni i poniżani przez poprzednią władzę PO i PSL krzyczeli i śpiewali „ Tusk mat… twój rząd obalą kibole” i obalili pokazując swoją siłę przy wyborczych urnach i wydawało by się iż znowu Poznań i Wielkopolska stają się dla kraju wzorem cnót, jak bywało dawniej, wzorem patrioty ale okazało się inaczej- niestety inaczej.

Poznań stał się od dawna za wstawiennictwem Prezydenta Miasta tęczowy i różnorodny. Parady homo zdominowały rocznice patriotycznych zrywów czy świąt narodowych.
Prezydent Miasta, jak wiemy pełni swoją funkcję z naznaczenia PO to Pan Jaśkowiak, który jak podają media, w swoich oficjalnych wypowiedziach deklarował wielokrotnie publicznie chęć przyjęcia  do Poznania Islamistów, przypominam iż te deklaracje są otrzymanej bez zgody Rządu RP i wbrew decyzjom większości ludności miasta Poznania.
Co takiego się stało  zatem w Poznaniu obecnie lewicowym Poznaniu „ Tęczowym” a nie patriotycznym, gdzie są środowiska patriotów z dziada pradziada potomkowie Powstańców Wielkopolskich, gdzie są kibice KKS Lech, Młodzieży Wszechpolskiej – zasnęli ?
Dlaczego w mieście gdzie świętym przez ponad 100 lat były słowa Bóg – Honor – Ojczyzna  a obecnie na piedestał stawia się wartości które są nie tylko wbrew ludzkiej naturze ale i negują patriotyzm w ogóle. Na te i inne pytania brak jest na razie odpowiedzi.

Wielu poznaniaków w swoich wypowiedziach krytykuje postawę władz miasta w zakresie organizacji takich parad i spotkań LGBT w dniu 11 listopada np. odpowiadając na moje pytanie co myślisz o paradzie w Poznaniu odpowiadają:  „Nie mi jest wstyd, jestem po prostu wściekły i zniesmaczony”.

"Byłoby mi wstyd, gdyby to była moja decyzja a nie Tęczowego Jacusia i jego popleczników". - twierdzi jeden z moich rozmówców.
„Środowiska LGBT w Poznaniu to garstka krzykliwych ludzi bez pomysłu na własne życie „ – tak twierdzi wielu internautów na portalach związanych z miastem.

A co na to poznaniacy dla których wartości patriotyczne oparte na słowach Bóg - Honor- Ojczyzna były przez wieki motorem walki o narodowe wyzwolenie. Gdzie podziały się tak mocno zakorzenione wartości znane tylko poznaniakom i podziwiane w Polsce ?
Starszy już Pan napotkany przypadkowo, twierdzący iż jest byłym żołnierzem AK, powiedział do mnie tak :

Poznań i Wielkopolska przeprasza za idiotów, tutaj zawsze panował ład i porządek, ale komuna i postkomuna zdeprawowała ten region i zrobiła wodę z mózgów pracowitych i porządnych onegdaj Wielkopolan. Niestety, przyczyną tego zgorszenia, demoralizacji i zgnilizny jest brak wiary w Boga na najwyższych szczeblach i małpowanie dewiacyjnych zachowań ludzi uznawanych przez wyborców za postępowych Europejczyków."

Te słowa wypowiedziane przez żołnierza przelewającego swoją krew za ojczyznę niech będą podsumowaniem tego materiału.

Żrodło : Niezależna.pl

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:9)

Komentarze

https://telewizjarepublika.pl/dramatyczne-sceny-w-boliwii-tlum-zlinczowal-burmistrz-miasta-oblali-ja-farba-i-ogolili-glowe,87180.html - tłum pojmał siłą Burmistrzynię która działała przeciw własnym obywatelom - wyciagnął za kudły i zlinczował.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-2

Pytanie dziejowe o najwyższym znaczeniu - czy działacze PiS-u i Zjednoczonej Prawicy za miliony ze SKOK-ów poświęcą niepodległość Polski ?

#1608850

Dziś bycie poznaniakiem jest synonimem wstydu! Kiedyś miasto niezłomne i przedsiębiorcze dziś upadłe i spedalone. Jak wybrali tęczowego Jacka tak mają.Mieszkam niedaleko Poznania i zwyczajnie jest mi wstyd za poznaniaków. Mają totalnie zryte mózgi od propagandy anty-pisu.

Znajoma napisała tak cytat :

"Wstyd mi za poznaniaków, od lat tam nie mieszkam i chyba Dobry Bóg tak celowo sprawił, że nie muszę na to patrzeć. Wiele niestety wskazuje na to, że poznaniacy są bezkrytycznie zapatrzeni w Niemcy. Nawet nie, że w Jaśkowiaka, postać kompletnie nijaką, marginalną, sterowaną, ale właśnie dlatego wybierają tego jedermanna, ponieważ myślą, że powinno być u nich tak jak na love parade w Berlinie. Gdyby w Niemczech zapanowała moda na smarowanie się fekaliami - w poznaniu na tym etapie przyjęliby to za dobrąmonetę. To już nie jest Poznań, to prowinjconalne za...upie z coraz większymi galeriankami, jakieś avenidy, posnanie etc. Powstańcy Wielkopolscy w grobach się przewracają, to samo Poznaniacy z 56’. Jeśli nie będzie protestów w związku z kolejnymi szaleństwami tego zezowatego homodrąga, to oznaczać będzie, że nie nie zasługują na obchody Święta Niepodległości, bo Ignacy Paderewski nie wysiadłby tu z żadnego pociągu, tylko pojechałby dalej na wschód, gdzie Polacy mają jeszcze pamięć i godność narodową."

Komunistyczna mafia chce zamienić Poznań antypolska enklawę, niestety przy wydatnej pomocy samych mieszkańców...

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
0

Tezeusz

#1608876

2019 - Poznań staje się gniazdem zboczeńcow,  powykrzywianych charakterów, w pełni akceptowanych przez pracowników ratusza i innych PO - wskich instytucji....a Pomnik Wdzięczności czeka na realizację. W roku 1956 "...domagamy się powrotu religii do do szkół..." , a teraz - " usunąć religię że szkół..." Pan Bóg nierychliwy, ale sprawiedliwy...

Pozdrawiam serdecznie.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0
#1608939

i nie wstydzę się tego i raczej uważam to zaszczyt. Mój ojciec - też rodowity poznaniak z patriotycznej rodziny po wybuchu drugiej wojny światowej jako przedwojenny harcerz poszukiwany przez gestapo musiał się ukrywać a po kilku tygodniach uciekać do Generalnej guberni, gdzie brał udział w ruchu oporu jako żołnierz AK. Jego starszy brat walczył w tym czasie w kampanii wrześniowej i został ciężko ranny - po wojnie miał niedowład lewej reki (przed wojną pięknie grał na skrzypcach!) i jako inwalida wojenny już po wojnie zaangażował się w harcerstwie, by tak jak tylko pozwalały na to warunki wpajać młodzieży patriotyzm i chronić ją przed laicyzacją i sovietyzacją Naszej prawdziwej narodowej historii.

 Moja matka z patriotycznej rodziny (dziadek - jej ojciec po dwupokoleniowej tułaczce wrócił z rodziną z Niemiec do powstającej Polski, za co zaraz po wybuchu II wojny światowej został wraz z całą rodziną wywieziony do GG  w jednym z pierwszych transportów) mama miała wtedy niecałe 15 lat!

 Rodzice pobrali się w czasie wojny na wysiedleniu w GG (ojciec pod przybranym nazwiskiem) a po wojnie wrócili do Poznania wraz z rodziną mojej mamy (z Podlasia do Poznania wracali z moją 11-miesięczną siostrą srogą zimą w styczniu 1944 roku konnym wozem powożonym przez 17 letniego brata mojej mamy, który uniknął deportacji wraz ze starszą siostrą bo w chwili wysiedlania całej ich rodziny byli u krewnych, którzy ich potem ukrywali)

 Ileż odwagi musiał mieć ten 17-letni młodzieniec, by ze Stęszewa k/Poznania samotnie wyruszyć konnym wozem bez mapy i drogowskazów po swoich bliskich aż do Jabłonny za Warszawą - a przecież był bezbronny, po drodze każdej chwili mógł stracić życie bo to był teren na którym dopiero co przetoczył się front!

 Sam będąc rocznikiem powojennym (46 r) na własne oczy dziecka widziałem co po wojnie zostało z Naszego ukochanego Poznania, widziałem bardzo wielu okaleczonych przez wojnę ludzi - inwalidów opierających się na prowizorycznych kulach, dorastałem w poczuciu solidarności z poprzednimi pokoleniami i na miarę swoich możliwości starałem się "dołożyć cegiełkę" do jego odbudowy biorąc czynny udział w jego odbudowie często w ramach tzw czynów społecznych i nie miało to dla mnie żadnego znaczenia pod jakim szyldem są one inicjowane - ważne, że podnosiły z kolan zranione miasto i przywracały mu jego piękno i porządek. 

 A dziś? Serce boli, oczy łzawią a bezsilna ręka przeciwko tym bluźniercom może już tylko przeciwko nim oddać mój głos raz na kilka lat. Świadomość ze swej bezsilności przyspiesza nieubłagany czas odejścia - i cóż ja powiem moim przodkom gdy zapytają mnie co się stało z Naszym ukochanym Poznaniem?

 Odpowiem krótko: ja się nie wstydzę, że byłem, jestem i pomimo dzielącej mnie odległości 15 km od miejsca moich narodzin (Kwiatowa 5) nadal będę Poznaniakiem i jestem z tego dumny!

 Takie będą losy Rzeczpospolitej jakie jej Młodzieży wychowanie - to nie ja wymyśliłem ale to prawda!

 Kto i jak wychowywał pokolenie takich jak Jaśkowiak, kim byli ich rodzice i co dzisiaj wyczyniają nauczyciele? Czy jeszcze można się dziwić dlaczego młodzi głosują na lewicę gdy coraz głośniej "europejczycy" pożal się Boże żądają usunięcia DOBROWOLNYCH lekcji religii ze szkół i wprowadzają do nich bezkarnie LBBT!

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

niezależny Poznań

#1609003

@bambi441 - dziękuję bardzo za wspaniały komentarz pełen patriotyzmu i wzruszeń oraz wspomnień - DZIĘKUJĘ !!

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

Tezeusz

#1609011

Co wymyśliło stowarzyszenie j/w.

W Poznaniu nie chcą pomnika Piłsudskiego!

Wielkopolska najsilniej przeciwstawiła się zamachowi majowemu, a dziś ma odwagę przeciwstawić się szkodliwemu kultowi i zbędnym wydatkom.

Władze Poznania chcą pobudować pomnik Józefa Piłsudskiego u zbiegu ulic K. Libelta i alei Niepodległości. Pomnik ma mieć 4,5 metra wysokości i ma kosztować „tylko” 2 miliony złotych. Pomoc w zebraniu środków obiecało miasto Poznań oraz Jarosław Kaczyński, co jak donosi lokalna prasa znaczyć może tylko tyle, że pieniądze wyłożą na ten cel największe państwowe spółki, a tym samym podatnicy.

Przeciwko inicjatywie budowy pomnika z solidnym uargumentowaniem wystąpiło poznańskie Stowarzyszenie Nasz Poznań, które za pośrednictwem strony internetowej petycjeonline.com prowadzi ogólnopolską zbiórkę podpisów przeciwko tej inicjatywie pod hasłem: Nie dla Pomnika Piłsudskiego w Poznaniu.

Inicjatywę poparło Stowarzyszenie Klub imienia Romana Dmowskiego oraz

Akcja Narodowa.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Mozets

#1642345