Droga do wolności. Po 123 latach Polska odzyskuje swoją wolność - ale czy na zawsze ?

Obrazek użytkownika Tezeusz
Kraj

Polska i Polacy od 1989 r. cieszą się odzyskaną wolnością i niepodległością, ale dopiero od niewielu lat ta wolność i niepodległość stała się prawdziwa i autentyczna w kraju i na arenie międzynarodowej,  za poglądy polityczne i okazywany patriotyzm obecna władza  już nie wsadza do więzień młodych patriotów -  i to są fakty niezaprzeczalne. Młodzi patrioci mogą swobodnie okazywać patriotyzm oparty na dziedzictwie Żołnierzy Wyklętych.

Rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Narodowe Święto Niepodległości to najważniejsze święto państwowe w ciągu roku. Jest obchodzone dla upamiętnienia 11 listopada 1918 roku, kiedy to Polska odrodziła się po 123 latach niewoli. Dlaczego Święto Niepodległości obchodzimy właśnie 11 listopada? Co się wydarzyło 11 listopada 1918 roku?

Polska zniknęła z mapy Europy i świata w 1795 roku, gdy Rosja, Prusy i Austria dokonały trzeciego rozbioru Polski. Dopiero I wojna światowa dała ojczyźnie szansę na walkę o niepodległość. 11 listopada 1918 r., po 123 latach od rozbiorów Polska odzyskała wolność. Właśnie dlatego obchodzimy Dzień Niepodległości.

Odzyskiwanie przez Polskę niepodległości było procesem stopniowym, a wybór 11 listopada był nieprzypadkowy. 11 listopada 1918 po kapitulacji Niemiec na froncie zachodnim zakończyła się I wojna światowa.

Jest jednak wiele instytucji pozarządowych oraz portali internetowych , jak pokazują prawicowe media, którym ta narodowa wolność przeszkadza w podporządkowaniu i uzależnieniu gospodarczym, politycznym Polski obcym mocarstwom jak Niemcy, Francja czy Rosja. Podporządkowanie to ma na celu, jak pokazują media, nie tylko wyciąganie z naszego kraju jak najwięcej sum pieniędzy i stworzenie w Polsce rynku tzw „ taniej siły roboczej” ale i utratę najważniejszej siły cementującej naród – patriotyzmu. Takie działania i konkretne tego typu przykłady ukazują niemal codziennie rządowe media oraz prawicowe portale internetowe w tym np.niezależna.pl.

Media piszą :

"Dzisiaj w dniu 11 listopada 2019 roku świętujemy odzyskanie przez Polskę niepodległości, ale warto pamiętać, że nie stało się to akurat tego dnia. Nie było tak, jak w popularnym jesienią 1918 roku wierszyku-piosence: „I ni z tego, ni z owego była Polska na pierwszego”. Nasi przodkowie musieli sobie tę niepodległość wywalczyć, wyszarpać i udowodnić, że na nią zasługują. Polskę trzeba „zdobyć krwią własną i cudzą” – powtarzał Józef Piłsudski. Pierwsza rocznica odzyskania niepodległości przeszła niemal bez echa. Nie było czasu na świętowanie, bo trzeba było ciągle zmagać się o granice i suwerenność."

Droga do Niepodległej była długa i wyboista, jak droga I Kompani Kadrowej z Oleandrów do Kielc. Bez odpowiedzi pozostaje pytanie, czy kiedy Piłsudski ruszał do Królestwa Polskiego 6 sierpnia 1914 roku, to przypuszczał, że po 2291 dniach, jako zwycięski wódz, 14 listopada 1920 roku, w trakcie pierwszych uroczystych obchodów odzyskania niepodległości,będzie uroczyście odbierał buławę marszałkowską..."

Narodowe Święto Niepodległości – świętem wszystkich Polaków

Rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Narodowe Święto Niepodległości to najważniejsze święto państwowe w ciągu roku. Jest obchodzone dla upamiętnienia 11 listopada 1918 roku, kiedy to Polska odrodziła się po wielu latach niewoli. Dlaczego Święto Niepodległości obchodzimy właśnie 11 listopada? Co się wydarzyło 11 listopada 1918 roku?

 "Polska zniknęła z mapy Europy i świata w 1795 roku, gdy Rosja, Prusy i Austria dokonały trzeciego rozbioru Polski. Dopiero I wojna światowa dała ojczyźnie szansę na walkę o niepodległość. 11 listopada 1918 r., po 123 latach od rozbiorów Polska odzyskała wolność. Właśnie dlatego obchodzimy Dzień Niepodległości.

Odzyskiwanie przez Polskę niepodległości było procesem stopniowym, a wybór 11 listopada był nieprzypadkowy. 11 listopada 1918 po kapitulacji Niemiec na froncie zachodnim zakończyła się I wojna światowa."


Droga do uznania 11 listopada za Święto Niepodległości w II RP była długa i wyboista. Dość powiedzieć, że ten dzień uroczyście obchodzono tylko dwa razy – w 1937 i 1938 r. W 1939 r., z oczywistych powodów, nie było to już możliwe. W listopadzie tego roku Polska już nie istniała: jej terytorium zostało rozdrapane między III Rzeszą a ZSRR, a z tego co zostało hitlerowskie Niemcy urządziły Generalne Gubernatorstwo.

Po wojnie 11 listopada nie cieszył się sympatią komunistów. Zresztą tak samo jako 3 maja. Dlatego tę datę świętowano w PRL nieoficjalnie mniej więcej od końca lat 70, z inicjatywy Konfederacji Polski Niepodległej. Natomiast formalnie święto zostało przywrócone 15 lutego 1989 r. pod nazwą ''Narodowego Święta Niepodległości''. Jak się można było spodziewać, zniknął całkowicie sanacyjny kontekst tego święta.

Narodowe Święto Niepodległości zostało ustanowione ustawą z 23 kwietnia 1937, a następnie zniesione ustawą Krajowej Rady Narodowej 22 lipca 1945 roku. Przywrócono je dopiero podczas transformacji systemowej w 1989 roku, jednocześnie ustanawiając je dniem wolnym od pracy.

W wielu miejscach kraju odbywają się obchody, marsze i imprezy w. rocznicę odzyskania suwerenności przez Polskę. W większości miast wierni uczestniczą w mszach św. za Ojczyznę.
Ale czy wszystkie media w Polsce i portale internetowe chcą godnie uczcić to największe narodowe święto- powiem NIE !

Przedstawiciele środowisk narodowych i prawicowych dotknięci nieuzasadnionymi a wręcz politycznymi restrykcjami przez Facebooka zapowiedzieli podjęcie działań prawnych i organizacyjnych wobec tego serwisu nieprzychylnego a wręcz wielokrotnie wrogiego w swoim działaniu Polsce i Polakom.

Wielka narodowa „ feta” jakim są od wielu lat  marsze narodowców i patriotów w różnych miastach Polski w dniu 11 listopada z okazji Narodowego Święta Niepodległości, a jest to znacząca największa siła zorganizowana w klubach kibicowskich, ONR, ZHP, Młodzieży wszechpolskiej i wielu innych stowarzyszeniach o treściach patriotyczno - narodowych nie jest w smak tym którym na tej jedności nie zależą a wręcz  ją zwalczają.

Kim zatem są ci ludzie i te ugrupowania których celem jest podporządkowanie Polsce innym mocarstwom oraz osłabienie duchu patriotyzmu ? Media odpowiadają - są to środowiska LGBT, lewicowe grupy podporządkowane finansowo obcym siłom i mocarstwom choćby ostatnio Żydowi  - Sorosowi, który sam przyznał się publicznie iż na ten cel asygnuje miliony dolarów. Finansuje on także zalew Islamu do Europy. Węgry jako pierwsze państwo UE potępiło tego żydowskiego spekulanta na arenie międzynarodowej.

Obce mocarstwa nieprzychylne Polsce robią wszystko za pośrednictwem swoich agent i pieniędzy by powstrzymać lub osłabić marsz patriotów i pokazanie autentycznej siły Polski i Polaków – siły miłości do ojczyzny. Ta siła czerpana jest z dziedzictwa Żołnierzy Wyklętych- narodowych bohaterów tak zwalczanych przez środowiska wrogie Polsce. Przykłady takiego działania widzimy od kilku tygodni.

Strony internetowe na  popularnym lewicującym Facebooku należące do prawicowych organizacji, takich jak Marsz Niepodległości, Młodzież Wszechpolska, Obóz Narodowo-Radykalny i Ruch Narodowy, Polska Walcząca, zostały zablokowane w ostatnim okresie czasu przez Administratorów Facebooka.

Na  tych kontach był wcześniej promowany Marsz Niepodległości przygotowywany przez środowiska narodowe na  dzień 11 listopada br. w Warszawie. W odpowiedzi na protesty Facebook wyjaśnił, że konta zostały zablokowane pod doniesieniach innych użytkowników serwisu w związku z publikowaniem na tych stronach treści niezgodnych z regulaminem  tej platformy.Podaje się też powody " wyssane z palca" nieprawdziwe ale dyskusja nad takimi działaniami jest wręcz niemożliwa. Facebook nie znosi dyskusji z patriotami na jakiekolwiek tematy, nie przyjmuje żadnych logicznych argumentów -  uważa je wręcz za szkodliwe.

Może już najwyższy czas by zbudować w Polsce narodowy zamiennik lewicującego Facebooka którego działanie, jak widać, nie przynosi splendorowi Polsce i Polakom. Może już najwyższy czas budować we własnym kraju narodowe portale w zakresie budowania patriotyzmu narodowego będącego siłą i dumą narodu. !

Żródło : Niezależna.pl, https://andrzejgrzyb.eu/narodowe-swieto-niepodleglosci-2/

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:6)

Komentarze

Jest jedno małe "ale". Cyt: "Młodzi patrioci mogą swobodnie okazywać patriotyzm oparty na dziedzictwie Żołnierzy Wyklętych." Do więzień za prawdziwy patriotyzm owszem, jeszcze nie wsadzają, ale systemy zbierają wszelkie dane, algorytmy pracują i profilują. Wszystko to, by w odpowiednim momencie na wzór Stalina dobrać się do polskich patriotów. I nie mam złudzeń, że dane z tego portalu również temu służą. Taka oczywista oczywistość.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-2

...

#1609000

Strachy na lachy!!!

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

Tezeusz

#1609008

Chcesz powiedzieć, że nas nie monitorują, nie zbierają naszych danych? O naiwności!

Twa bohaterska postawa mi się bardzo podoba! Pozdrawiam.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-2

...

#1609012

My patrioci się nie boimy!

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

Tezeusz

#1609014

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Polko i Polaku zacznij działać dla Polski zanim znowu obudzisz się na Syberii albo nad dołem Katyńskim.

#1609013