Dlaczego Facebook łamie prawo

Obrazek użytkownika Tezeusz
Kraj

Pytam się zatem publicznie kiedy wreszcie portale społecznościowe działające w Polsce będą przestrzegały obowiązującego prawa. Kiedy wreszcie władze położą kres i tamę oczywistym działaniom Facebooka mającym na celu dyskryminowanie patriotycznych i narodowych tekstów i symboli narodowych a promowanie tekstów i symboli wrogich Polsce.

Dyskryminacja czy celowe zaplanowane działanie.

Pracownicy Facebooka od dawna, jak publicznie jest wiadomo, blokowali i dalej blokują oficjalne profile Marszu Niepodległości, Ruchu Narodowego, Obozu Narodowo-Radykalnego i Młodzieży Wszechpolskiej. Dezaktywowano również profile osób prywatnych, które zdecydowały się opublikować plakat reklamujący zaplanowany na 11 listopada Marsz Niepodległości. W związku z tymi wydarzeniami środowiska narodowe protestowały już wielokrotnie. W sieci zorganizowano również również bojkot Facebooka i masowe przenoszenie kont narodowców na Twittera oraz na inne portale narodowe. Organizacja Reduta Dobrego Imienia zawiadomiła, jak donosiły media, prokuraturę o możliwości popełnienia przestępstwa przez administrację Facebooka poprzez naruszenie art. 196 KK. Podjęcie kroków prawnych prowadził również mocno zaangażowany w sprawę poseł Kukiz`15 Marek Jakubiak, którego wpis także został usunięty przez Facebooka.

Tak się dzieje niemal codziennie. Facebook promuje LFBT i ruchy lewackie. Nie reaguje na ewidentne teksty obrażające świętego Jana Pawła II czy Żołnierzy Wyklętych. Pracownicy Facebooka przymykają oczy na teksty o zabarwieniu lewicowym promujące przemoc i obce Polsce wartości komunistyczne, które są obecnie ścigane z urzędu.

Konstytucja daje gwarancję "wolnej wypowiedzi".

„Nie jestem zły. Mnie jest po prostu przykro, że Facebook korzysta z rynku polskiego - 17 mln ludzi zaufało Facebookowi - i ta korporacja zachowuje się jak dziecko z piaskownicy” – tak piszą rozgoryczeni internauci. W oczywisty sposób w tej chwili doszło do naruszenia równowagi w wypowiedziach grup społecznych na portalu Facebook. Są grupy, które w kraju demokratycznym normalnie funkcjonują obok siebie i nikomu to nie przeszkadza. Tymczasem Facebook od pewnego czasu po prostu przegina. Zamykanie profili, które mają po 200-250 tys. lajków - tak jak "Marsz Niepodległości" czy " Polska Walcząca" - jest po prostu naruszeniem zaufania publicznego piszą internauci.
Blokowanie możliwości wolnego wypowiadania się komukolwiek, a w szczególności posłowi, w Polsce jest po prostu przestępstwem. Konstytucja daje gwarancję wolnej wypowiedzi i muszą w Facebooku się o tym dowiedzieć.

Różne były reakcje ministrów.

Internauci o interwencję w sprawie prosili już dawno, jak pamiętamy z przekazów medialnych, minister cyfryzacji Annę Streżyńską. Szefowa resortu odpowiedziała wówczas za pośrednictwem swojego konta na Twitterze. "W sprawie fb działam tak jak uważam za stosowne i uzasadnione, w granicach prawa i moich kompetencji, żeby rozwiązać problem a nie rozpalać go" – napisała.

Ze strony Ministerstwa Sprawiedliwości wypowiedział się wielokrotnie Patryk Jaki. – "Będziemy analizowali pod kątem prawnym, co możemy w tej sprawie zrobić" – oświadczył w „Sygnałach dnia” w radiowej Jedynce. – "To, co się dzieje na Facebooku i Twitterze, woła o pomstę do nieba. Mogą być tam strony, które obrażają Kościół katolicki, nawiązują do ideologii komunistycznej, a nie może być polskich haseł patriotycznych. To jest absolutnie nie w porządku" – oceniał. I co i nic !

Zdaniem  Jakiego, problem powstał na skutek decyzji personalnych decydentów portali społecznościowych. – Facebook i Twitter wybrali sobie osoby, które odpowiadają za te portale w naszym kraju. Mówi się, że niektóre są sympatykami KOD-u i totalnej opozycji. "To jest wszystko do zweryfikowania i może stąd biorą się tak duże problemy ludzi, którzy chcą promować plakaty patriotyczne na Facebooku" – mówił w radiu.

Według Jakiego "ewidentnie polskie strony patriotyczne są często szykanowane". – Tylko jedną stronę sporu politycznego się szykanuje (...), a druga może nawet najbardziej wulgarnie swobodnie działać. Tutaj ewidentnie coś nie tak jest z wolnością i demokracją. Nie ma zgody na cenzurę – zapewniał.I co ? cenzura na Facebooku ma się bardzo dobrze, ba nawet kwitnie !

Coś niesamowitego.

"To jest niezgodne z prawem postępowanie, ponieważ nie ma czegoś takiego w Polsce, że mieć poglądy prawicowe jest niezgodne z regulaminem Facebooka. To jest po prostu coś niesamowitego" – podsumowywał swego czasu poseł Jakubiak na portalu internetowym. Nie mógł zgodzić się z decyzją portalu o usunięciu jego postu z flagami narodowymi.I co i nic !

"To znaczy, że moja wypowiedź jest ksenofobiczna, tak? Że wraz z rodziną idę bez względu na to, czy Facebookowi się podoba czy nie. To jest ksenofobia, tak? To jest nacjonalizm, tak? To jest po prostu dom wariatów! Albo się uspokoją, albo doprowadzą do bardzo skrajnych decyzji. Dzwonią do mnie posłowie, którzy zostali w podobny sposób wcześniej potraktowani. Jest to jakieś zjawisko, które postaramy się wspólnie opanować " pisał Pan poseł Marek Jakubiak.

”Moje emocje wywołał także i fakt, że ja nie dałem nawet pretekstu takiego, który mógłby spowodować myślenie o tym, że ja w sposób jakiś niezgodny z regulaminem się odezwałem piszą internauci którym Facebook usunął konto”.

Tymczasem to np. pracownicy Fb do kilkudziesięciu tys. osób wysłali informację, że muszą usunąć treści zawarte przez pana Marka Jakubiaka jako niezgodne ze standardami Facebooka. Co to ma znaczyć?

By osobiście się o tych faktach przekonać założyłem konto na Facebooku na którym opublikowałem teksty patriotyczne, zdjęcia symbolizujące Polskę Walczącą czy ONR. Po 24 godzinach od założenia konto zostało usunięte z komentarzem Facebooka ,” Zostały naruszone standardy Facebooka”. A ja się pytam jakie standardy zostały naruszone – patriotyczne ? w Polsce z flagą Biało – Czerwoną ! takie oto standardy przeze mnie zostały według Facebooka naruszone. To nie jest nawet skandal to celowe działanie wrogie naszej ojczyźnie.

Facebook udaje, że nic się nie stało.

Nie udało się dotąd uzyskać wypowiedzi przedstawicieli Facebooka w Polsce o ich destrukcyjnym działaniu wobec patriotów. Korporacja do tej pory nie komentowała szerzej całego zamieszania. Administratorzy portalu wystosowali jedynie krótkie komunikaty, które niewiele wyjaśniają. „Ufamy osobom, które korzystają z naszej platformy i to właśnie oni mogą i zgłaszają treści, które ich zdaniem naruszają Standardy Społeczności. To zestaw zasad obowiązujących społeczność Facebooka bez względu na granice państwowe czy różnice językowe i kulturowe” – możemy przeczytać w oświadczeniu korporacji.

Pytam się zatem publicznie kiedy wreszcie portale społecznościowe działające w Polsce będą przestrzegały prawa obowiązującego w Polsce.

Kiedy wreszcie władze położą kres i tamę oczywistym działaniom Facebooka mającym na celu dyskryminowanie patriotycznych i narodowych tekstów i symboli narodowych a promowanie tekstów i symboli wrogich Polsce.

Żródło :

http://wgospodarce.pl/informacje/30533-facebook-cenzuruje-nasze-profile-protestuja-narodowcy

https://www.newsweek.pl/polska/profile-narodowcow-na-facebooku-zablokowane-i-usuniete/sqjyct4

http://wyborcza.pl/7,75398,20895456,wielka-czysta-narodowcow-na-facebooku-znikaja-profile-onr.html?disableRedirects=true

https://www.salon24.pl/u/dziennikarstwoobywatelskie/862283,dlaczego-facebook-blokuje-strony-onr-i-nop-lamiac-obowiazujace-prawo-co-w-zamian

 

 

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.4 (głosów:7)

Komentarze

- to jeden z przykładów nieporadności Państwa Polskiego.

Polska nie jest w stanie nas obronić przed nimi i przed wyłudzaniem kopii dokumentów i to trzeba przyznać.

Pamiętajcie że szczegółowe dane osobowe które im podajecie zostaną na zawsze w ich rękach z możliwością dalszej obróbki czyli Waszej inwigilacji ale i użycia Waszej tożsamości do różnych akcji służb.
Ten portal stał sie maszyną i szpiegiem do wyłudzania danych.

UE i RODO powinna narzucić przestrzeganie przepisów lub kary i blokadę facebooka w Europie.
Takim działaniem wartość ich firmy spadła by drastycznie.

My jako wolni obywatele możemy tylko przy pomocy informatyków i stosując ich instrukcje przeprowadzić masowy atak na ich serwery blokując ich normalną pracę w ten sposób.

Ja aż takiej wiedzy nie posiadam jak to wykonać, napewno trzeba by zainstalować jakiegoś boot-a na komputerze który by generował sztuczny ruch ale w razie potrzeby mogę puścic w pracę 6 komputerów 24h/ dobę non-stop. Z chęcią wezmę udział w walce z czerwonymi zbójami z facebooka. Jak spotkam gdzieś ich reklamę czy logo to nie przejdę obojętnie :)

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-1

Polko i Polaku zacznij działać dla Polski zanim znowu obudzisz się na Syberii albo nad dołem Katyńskim.

#1607427

ale odwołuje się Pan do starych źródeł. Najświeższe jest datowane z kwietnia 2018, wcześniejsze pochodzą nawet z 2016 r.

Pani Streżyńskiej już dawno nie ma w rządzie, podobnie jak ministra Jakiego.

Warto byłoby uzupełnić tekst o aktualia, które nb. są nadal ponure.

 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1607428

Żródłą są wciąż aktualne gdyż temat jest WCIĄŻ aktualny. W materiale podałem co było i co jest obecnie celem przybliżenia tego istotnego tematu.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Tezeusz

#1607434

Swego czasu, kiedy to po raz kolejny spalono pedalską tęczę na pl. Zbawiciela w Warszawie, po jej odbudowaniu wzmożono jej ochronę przez Straż Miejską i Policję. Wówczas zrobiłem taki oto mem:

Za taki obrazek zamieszczony na moim profilu facebook'owym dostałem bana na 1 miesiąc.

Satyr

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

___________________________
"Pisz, co uważasz, ale uważaj, co piszesz". 

© Satyr


 

#1607438

Daj Pan spokój Panie Satyr... toż Pan i opozycjonista i dysydent w jednym !. Matko Boska, jak mógł Pan aż tak ryzykować ?!. To wręcz nie do pomyślenia, jak Pan przeżył ten niewyobrażalnie trudny czas bez facebooka ?!. Powinien Pan opowiadać o tym młodzieży, a wrota ZBOWIDu powinny stać przed Panem otworem.
Dobrze, że wspomina Pan te wydarzenia, bo przez lata żyjemy na "Niepoprawnych" w niewiedzy na temat Pańskiej walki z systemem. Wielki szacunek i podziw Panie Satyr... wielki szacunek...

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-5
#1607446

Satyr - fajny mem, dostałeś bana na miesiąc i coś z tym zrobiłeś, czy nadal jesteś na szajsbooku?

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1607507

Ano dlatego, ze w Polsce od 80 lat nie ma POLSKICH Rządów, bo trudno nazwać polskimi zakładających na głowy jarmułki nawet jeżeli uważają co prawda tylko sami siebie za "płomiennych dzierżawców monopolu na patriotyzm".

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-4

antyleming

#1607497

Dlaczego szajsbook łamie prawo? Brakuje w tekście najważniejszego faktu, jak niedawno po wygranych wyborach Prezydent Duda oznajmił, że trzeba coś zrobić z bezprawiem szajsbooka, po czym.... poszedł do szajbooka na dywanik - to było ogromne upokorzenie Polski, a skoro najwyższe osoby w Państwie kajają się przed tym szajsem, to jak ma być dobrze?

Ps. Tezeusz, czy masz nadal szajsbooka?

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-2
#1607508

Do lekarza proponuję bo zaraz będzie za pózno i czerwona zaraza zaleje twój idiotyczny głupi łeb ! Co twoi z LGBT -  masz dzisiaj święto ? Pedalskie !

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-3

Tezeusz

#1607519

Dlaczego łamią prawo?....

Facebook został założony przez żyda, dla kontroli młodego pokolenia w nadchodzącym NWO!. Zuckerberg jest nie tylko ideowym syjonistą, ale przeszkolonym agentem Mosadu!. Jego portal jest kontrolowany i kierowany przez wywiad izraelski. Jeśli nasze władze notorycznie łamią prawo cenzurując niepoprawnych blogerów, dziennikarzy i polityków. Spotykają ich nadal represje, szykany i preparowana wokół atmosfera wroga. Dlatego, że nami też rządzą żydzi!. mają nas w dupie. Liczy się tylko kasa i władza!. Liczy się to ile zdążą zrobić dla chwały najwyższego i nienazwanego Boga, dla Izraela!.

A w odpowiedzi na twój prymitywny post, zapytam. Pożyteczny idiota, czy tylko notoryczny grafoman, w typie, tego z Gdyni?. Uduchowiony misja dziejową. Niesiony poczuciem własnej świetności?. Zwykły bufon i tępak, ale z zacięciem na intelektualistę!. Tyle, że do tego trzeba być inteligentem z cenzusem, a nie papierowym, z dyplomem zawodówki!...

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-4
#1607532

Kolejny nawiedzony UB ek się nam ukazuje. Tępy i do tego tęczowy. A fe!!

Czuję tutaj śmierdzące onuce komucha Ruszczyńskiego.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-4

Tezeusz

#1607539

łał brawo Tezeusz, co za elokwencja :D dawaj dalej, lubię patrzeć jak kret sam się POgrąża :D

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-1
#1607588

Ruszkiewicz buda do swoich czerwonych z NEon24.Poszedł won !

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-2

Tezeusz

#1607591

no daj coś jeszcze , dawaj - idź na całość :)

Ps. tyPOwy kret :)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-1
#1607656

To proste

Odkąd Słupianek i Ruszkiewicz dostali tam nieodpłatną pracę admina to zdziwienia być nie powinno

A jeszcze Zawislak złożył tam podanie no to teraz dopiero  będzie się działo

Oj będzie

ps.

Wpada na Leonka Zawislak z gównem w rękach i krzyczy:
- Patrzcie w co o mało nie wdepnąłem.

A geje tam na portalu niby tacy pozytywni i weseli, a nie mają poczucia humoru

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-2

Prezydent Andrzej Duda 2020
Strefa wolna od LGTB
Strefa wolna od sekty 447

Howgh

#1607553