Delegalizacja Komunistycznej Partii Polski w toku

Obrazek użytkownika Tezeusz
Kraj

Prokurator generalny Zbigniewa Ziobry, który wystąpił o delegalizację Komunistycznej Partii Polski. Wniosek spowodował oburzenie i protesty bratnich ugrupowań w całej Europie. - Niedopuszczalne są próby polskiego rządu zakazania Komunistycznej Partii Polski oraz metodyczne wypaczanie historii - oceniono w piśmie, które przed świętami do przedstawicielstwa KE i ambasady RP w Atenach wystosowała Komunistyczna Partia Grecji.

Według analizy przeprowadzonej w Prokuraturze Krajowej, "członkowie Komunistycznej Partii Polski kwestionują demokratyczny porządek Polski, a cele KPP są tożsame z celami innych partii komunistycznych sprawujących totalitarną władzę w państwach komunistycznych XX wieku".

- Jej członkowie wprost nawołują do przeprowadzenia rewolucji na wzór Rewolucji Październikowej w Rosji, po której władzę przejęli bolszewicy. Celem ma być nie tylko przejęcie władzy, ale także „nacjonalizacja i kolektywizacja dokonane pod przymusem” Pisze Niezależna.pl.

Zgodnie z art. 13 Konstytucji RP zakazane jest istnienie partii politycznych i innych organizacji odwołujących się w swoich programach do totalitarnych metod i praktyk działania nazizmu, faszyzmu i komunizmu. Zakazane jest także istnienie partii politycznych, których program lub działalność zakłada lub dopuszcza nienawiść rasową i narodowościową, stosowanie przemocy w celu zdobycia władzy lub wpływu na politykę państwa albo przewiduje utajnienie struktur lub członkostwa.

Komuchy wyją z wściekłości na internetowych forach. Jak im nie pasuje pakują walizki i Rosja czeka. Agentura sowiecka won do swoich.Komuniści - kaci Polskich patriotów do tej pory nie rozliczenia za zbrodnie na Polskim narodzie.\

 

Żródło :

https://niezalezna.pl/371632-europejscy-komunisci-zwieraja-szeregi-chodzi-o-delegalizacje-bratniej-polskiej-partii

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.6 (głosów:9)

Komentarze

Cezary Dobrowolski na Salon24.pl

Słyszeliście, że Ziobro chce nas zdelegalizować?

My jesteśmy po Waszej stronie – strajkujących kobiet, bezrobotnych i pracowników zagrożonych zwolnieniami, pacjentów przepełnionych szpitali oraz chorych, dla których nie ma w nich miejsca, a także protestujących rolników.

Stań po naszej stronie! Dołącz do KPP!

Nie pozwólmy aby „trybunał” J. Przyłębskiej znów ograniczał prawa obywatelskie!

Działajmy wspólnie przeciwko reżimowi Ziobry i Kaczyńskiego w obronie demokracji!

 

Cezary Dobrowolski

https://www.salon24.pl/u/wzar/1099930,slow-pare-o-wniosku-ziobry-o-delegalizacje-kpp

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1656351

To było znane od dawna kto jest kim szczególnie Cezary Dobrowolski. Internet o tym huczy !

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

Tezeusz

#1656353

w bolszewickiej kuźni...

 

w bolszewickiej kuźni

się rozgrzała

zakuta czerwona pała

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

jan patmo

#1656370

Marksiści zwarli szeregi i kontynuują światową rewolucję, choć dziś nazywamy ją niekiedy tęczową. Idea marksistów zniszczenia światowego porządku wiecznie żywa. Chcą poświęcać jednostki, całe grupy społeczne, a w razie konieczności całe narody...marzy im się dewastacja Polski, likwidacja Kościoła i wyrugowanie patriotyzmu...to wojna i my tej wojny nie możemy przegrać...dla naszych dzieci i wnuków.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Tezeusz

#1656382

DR T. RZYMKOWSKI O WNIOSKU PROKURATURA GENERALNEGO DOT. DELEGALIZACJI KOMUNISTYCZNEJ PARTII W POLSCE: NIE MOGĄ LEGALNIE ISTNIEĆ UGRUPOWANIA, KTÓRE ODWOŁUJĄ SIĘ DO IDEOLOGII KOMUNISTYCZNEJ, NAZISTOWSKIEJ I FASZYSTOWSKIEJ

 

Polska konstytucja wypowiada się w tej sprawie jednoznacznie, to znaczy, że w Polsce nie mogą legalnie istnieć ugrupowania, które odwołują się do ideologii komunistycznej, nazistowskiej i faszystowskiej. To są trzy ideologie, które są wymienione w naszej konstytucji i ich istnienie, propagowanie jest zabronione. Ma to swoje odzwierciedlenie w polskim prawie karnym. Ja się dziwię, jak możliwe było zarejestrowanie Komunistycznej Partii Polski, ponieważ proces rejestracyjny partii politycznych odbywa się przez właściwy sąd, którym jest Sąd Okręgowy w Warszawie – mówił dr Tomasz Rzymkowski, poseł PiS, we wtorkowej audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja. 

Dr Tomasz Rzymkowski zwrócił uwagę, że o ile nazizm jest tępiony jako ideologia, o tyle komunizm ma się całkiem dobrze.

– Społeczność międzynarodowa uznała narodowy socjalizm za zbrodniczą ideologię, która musi być tępiona, prześladowana i nie może być promowana oraz urzeczywistniana w legalny sposób w życiu społecznym, politycznym jakiegokolwiek państwa. Niestety nie było swoistej „Norymbergi” dla ustroju komunistycznego. Nie rozliczono zbrodni komunistycznych. Zbrodniarze komunistyczni często żyją nieniepokojeni przez nikogo czy umierają w podeszłym wieku bez zaznania ramienia sprawiedliwości ze strony państwa. Myślę tutaj o zbrodniarzach komunistycznych za żelazną kurtyną (…) i na każdej szerokości geograficznej na świecie. Niestety brakuje społeczności międzynarodowej sygnału, pewnego rodzaju zrównania totalitaryzmów, chociaż zrównywanie zbrodni komunistycznych z nazistowskimi, jest de facto ich pomniejszaniem, bo ofiar nazizmu jest około 30-40 milionów, a ofiar komunistów jest grubo powyżej 200 mln ofiar w XX wieku – mówił gość Radia Maryja.

Partie komunistyczne istnieją w wielu państwach na całym świecie.

– Niestety w wielu państwach w legalny sposób istnieją partie komunistyczne. Polska konstytucja wypowiada się w tej sprawie jednoznacznie, to znaczy, że w Polsce nie mogą legalnie istnieć ugrupowania, które odwołują się do ideologii komunistycznej, nazistowskiej i faszystowskiej. To są trzy ideologie, które są wymienione w naszej konstytucji i ich istnienie, propagowanie jest zabronione. Ma to swoje odzwierciedlenie w polskim prawie karnym. Ja się dziwię, jak możliwe było zarejestrowanie Komunistycznej Partii Polski, ponieważ proces rejestracyjny partii politycznych odbywa się przez właściwy sąd, którym jest Sąd Okręgowy w Warszawie – zaznaczył poseł.

Komunizm jest traktowany jako utopijna wizja wyidealizowanego świata, a wszelkie informacje na temat zbrodni, które komunizm przyniósł w Europie Wschodniej, Chinach, Rosji czy Korei, gdzie był urzeczywistniany przez reżim, były skrzętnie ukrywane – zaakcentował dr Tomasz Rzymkowski.

– Prawda na temat zbrodni komunistycznych niestety nie została przedstawiona. Wystarczy spojrzeć na popkulturę, w której mamy dziesiątki, setki, a może nawet tysiące filmów, rozpraw naukowych na temat zbrodni nazistowskich. Obraz II wojny światowej jawi się jako wojna z nazizmem, Niemcami, faszyzmem. Dla nas, którzy doświadczyliśmy obu tych totalitaryzmów, są to równorzędne systemy, przy czym system sowiecki był dla nas momentami o wiele gorszy, bo niszczył substancję narodu w perfekcyjny sposób. Niemcy uczyli się od sowietów, jak eksterminować niewygodne narody. Stalin czynił to jeszcze przed wybuchem II wojny światowej – wskazał polityk.

Kraje Europy Zachodniej w większości nie zostały doświadczone terrorem komunizmu, dlatego tak łatwo jest im owy totalitaryzm promować.

– Zachód nie zdaje sobie sprawy ze zbrodni komunistów, bo nie ma w tym zakresie własnych doświadczeń. Hiszpanie są ciekawym poligonem, ponieważ Hiszpania jest jednym z nielicznych narodów, który doznał rewolucji komunistycznej i pamięta zbrodnie, w których dziesiątki tysięcy kapłanów, sióstr zakonnych oraz osób wierzących zostało zamordowanych przez komunistów podczas wojny domowej – mówił gość „Aktualności dnia”.

Poseł Prawa i Sprawiedliwości odniósł się również do zmasowanych ataków na świętość Jana Pawła II.

– Atak na świętego Jana Pawła II jest fundamentalnym natarciem na system wartości całego naszego narodu. To atak na osobę, która jest punktem odniesienia dla tych wszystkich pokoleń, które żyły w czasie pontyfikatu świętego Jana Pawła II, ale także dla tych, które nastąpią po nas i będą latami czytać, studiować nauczanie świętego Jana Pawła II. Z tego wszystkiego wzięła się próba zniszczenia autorytetu oraz naruszenia nauczania Papieża, bo św. Jan Paweł II chociażby w kwestiach ochrony życia był bardzo jednoznaczny. To on stworzył pojęcie cywilizacji życia w kontrze do cywilizacji śmierci. To właśnie cywilizacja śmierci najgłośniej atakuje św. Jana Pawła II z racji na to, że zawsze opowiadał się za życiem – podsumował dr Tomasz Rzymkowski.

Całą audycję „Aktualności dnia” z udziałem dr. Tomasza Rzymkowskiego można odsłuchać [tutaj].

https://www.radiomaryja.pl/informacje/tylko-u-nas-dr-t-rzymkowski-o-wniosku-prokuratura-generalnego-dot-delegalizacji-komunistycznej-partii-w-polsce-nie-moga-legalnie-istniec-ugrupowania-ktore-odwoluja-sie-do-ideologii-komunistyczne/

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1656420

walizki. Za  chwile Chiny kupią wszystko na świecie i nastąpi czerwony kapitalizm.

 

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1656460

Jak zwykle w Polsce istnieja zakazy opisane w konstytucji ale zycie polityczne polega na przeglosowywaniu swoim idiotycznych pomyslow nie cenzurujac objawow do jakis zmierzaja te polityczne przepychanki.Komuszki opanowali to sprawnie i pod byle pretekstem zadaja wprowadzenia swoich racji w czyn.To trwa 30 lat a dalej ze strony panstwa demokratycznego nie ma zadnej reakcji.Dla mnie jest to taki choli taniec komunistow z demokracja az do pelnej dewiacji spolecznej.Nastepny etap to juz tylko iluzja czegos obiecanego i tylko obiecanego a zadzic beda zboczency wszelkiej masci bo slloiki z wyksztalceniem lub bez bo nie wszystkich stac na studia i tak wybiora to co wybrali liczac na lukratywne miejsca pracy i mieszkanie na kredyt bankowy.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

Jeszcze zaświeci słoneczko

#1656468