Chamstwo w sieci. Walczyć jak na Zachodzie, czy przyzwalać na pełną wolność?

Obrazek użytkownika Tezeusz
Świat

Zacznę nietypowo bo cytatem tak nam znanym :

"Głównym celem, jaki nam przyświecał, było stworzenie niezależnego miejsca wolnej wymiany myśli, poglądów, opinii i informacji, do którego nie sięgałyby - wszechogarniające główny nurt polskich mediów informacyjnych - manipulacja, fałsz, kłamstwo i cenzura. Odpowiadamy na postępujący upadek polityki, dziennikarstwa, elit, zanik patriotycznych i obywatelskich postaw. Chcemy promować tradycję, patriotyzm, zaangażowanie obywateli w politykę, propagować prawdę informacyjną, prawdę historyczną dotyczącą Polski i tym samym kształtować świadomość i światopogląd Polaków. Zależy nam na tym, by poczuli się oni w obowiązku dbać o naszą wspólną Ojczyznę."

.." Niedozwolone są wszelkie działania prowadzone na szkodę serwisu oraz jego społeczności.
W szczególności za powyższe uważane będzie:
a) wykorzystywanie funkcjonalności serwisu wbrew ich przeznaczeniu,
b) wykorzystywanie luk w oprogramowaniu serwisu w działaniach sprzecznych z dobrze pojętym interesem serwisu,
c) naruszanie dobrego imienia oraz wizerunku serwisu,
d) posiadanie więcej niż jednego konta w serwisie. Wyjątkiem jest posiadanie wielu kont uzgodnione wcześniej z administracją serwisu.

W poważnych przypadkach powyższych naruszeń administracja zastrzega sobie prawo do natychmiastowego bana (usunięcia konta) użytkownika łamiącego zasady..."

Przypomnę, że te wspomniane powyżej zasady obowiązują WSZYSTKICH użytkowników portalu internetowego Niepoprawni.pl. Pomyliłem się ? Chyba nie.

Czy coś pominąłem ? Kulturę osobistą, wzajemny szacunek, nie używanie wobec siebie słów wulgarnych, obrzucanie siebie błotem inwektywami itp. Czytam niejednokrotnie  z przekąsem i wyrażnym zniesmaczeniem dyskusje wielu moich adwersarzy oraz innych blogerów obserwując u nich braku tego co wymaga od nas Regulamin tego portalu.

Rozumię, że nie wszyscy muszą się lubić  ( każda ocena  INNYCH przez internet może być krzywdząca w realu). Tak się nieraz zastanawiam i zadaję sobie pytanie - czy zabrakło dorosłym Paniom i Panom poczucia elementarnego wzajemnego szacunku ! Ludzie ! walczycie obrzucając się stekiem błota I INWEKTYW o co ? Walczycie z sobą jak o przysłowiową " miskę ryżu " na pustkowiu. W imię czego ? samego wyżycia się !

Rozumiem, że jak komuś nie pasuje towarzystwo innych to odchodzi z godnością  a nie obrzuca stekiem inwektyw wszystkich wokół. Nikogo nie personifikuję do nikogo konkretnie nie kieruję swoich słów - ale NIE WSTYD WAM !!

Potrafiłem skończyć właśnie z takim postępowaniem, na prośbę admina i blogerów i wiecie co - poczułem się lepiej skupiając się na pisaniu. Szanuję wszystkich, a jak kogoś nie lubię za to co pisze, wolę zachować dla siebie.

NIE naruszajmy dobrego imienia oraz wizerunku serwisu dla którego poświęcamy swój cenny czas, myśli i energię. Pomyślcie !

No to się rozpisałem. Pozdrawiam wszystkich. 

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:8)

Komentarze

Całkowicie zgadzam się z Autorem notki. Jednak użytkownicy portalu sami nie będą moderowali swojego zachowania, a więc pozostaje tylko opcja "walczyć jak na Zachodzie".

Pozdrawiam,

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

AgnieszkaS

#1636767