Bili się do ostatka, walczyli o Wolną Polskę. Chwała Bohaterom.

Obrazek użytkownika Tezeusz
Kraj

2 października 1944 r., po 63 dniach heroicznego i samotnego boju prowadzonego przez powstańców z wojskami niemieckimi, wobec braku perspektyw dalszej walki, przedstawiciele KG AK płk Kazimierz Iranek-Osmecki "Jarecki" i ppłk Zygmunt Dobrowolski "Zyndram" podpisali w kwaterze SS-Obergruppenfuehrera Ericha von dem Bacha w Ożarowie układ o zaprzestaniu działań wojennych w Warszawie.

Na wieść o powstaniu w Warszawie Reichsfhrer SS Heinrich Himmler wydał rozkaz, w którym stwierdzał: "Każdego mieszkańca należy zabić, nie wolno brać żadnych jeńców, Warszawa ma być zrównana z ziemią i w ten sposób ma być stworzony zastraszający przykład dla całej Europy".

Rozkaz o wybuchu powstania wydał 31 lipca 1944 r. dowódca AK gen. Tadeusz Komorowski "Bór", uzyskując akceptację Delegata Rządu Jana S. Jankowskiego.

1 sierpnia 1944 r. do walki w stolicy przystąpiło ok. 40-50 tys. powstańców. Jednak zaledwie co czwarty z nich liczyć mógł na to, że rozpocznie ją z bronią w ręku.

Przez 63 dni powstańcy prowadzili heroiczny i samotny bój z wojskami niemieckimi. Ostatecznie wobec braku perspektyw dalszej walki 2 października 1944 r. przedstawiciele KG AK płk Kazimierz Iranek-Osmecki "Jarecki" i ppłk Zygmunt Dobrowolski "Zyndram" podpisali w kwaterze SS-Obergruppenfuehrera Ericha von dem Bacha w Ożarowie układ o zaprzestaniu działań wojennych w Warszawie.

Gen. Komorowski wspominając to wydarzenie pisał: "Po raz drugi w tej wojnie musiała Warszawa ulec przewadze wroga. Na początku i na końcu wojny stolica Polski walczyła sama. Ale warunki walki w roku 1939 były całkiem inne niż w roku 1944. Pięć lat temu Niemcy stały u szczytu swej potęgi. Słabość Sprzymierzonych uniemożliwiała danie pomocy Warszawie. Upadek stolicy Polski był pierwszy w szeregu zwycięstw niemieckich. W roku 1944 sytuacja była odwrotna. Niemcy chyliły się ku upadkowi i my wszyscy mieliśmy gorzkie przeświadczenie, że upadek Warszawy będzie prawdopodobnie ostatnim zwycięstwem Niemców nad Sprzymierzonymi". (T. Bór-Komorowski "Armia Podziemna").

Według postanowień układu żołnierze AK z chwilą złożenia broni mieli korzystać ze wszystkich praw konwencji genewskiej z 1929 r., dotyczącej traktowania jeńców wojennych. Takie same uprawnienia otrzymali żołnierze AK, którzy dostali się do niemieckiej niewoli w czasie walk toczonych od początku sierpnia w Warszawie. Niemcy przyznali prawa jeńców wojennych także członkom powstańczych służb pomocniczych.

W podpisanym dokumencie strona niemiecka stwierdzała ponadto, że osoby uznane za jeńców wojennych "nie będą ścigane za swoją działalność wojenną ani polityczną tak w czasie walk w Warszawie jaki i w okresie poprzednim, nawet w wypadku zwolnienia ich z obozów jeńców".

Ludność cywilna

Odnośnie ludności cywilnej znajdującej się w czasie walk w mieście, Niemcy zapewnili, że nie będzie stosowana wobec niej odpowiedzialność zbiorowa. Dodatkowo gwarantowali, iż: "Nikt z osób znajdujących się w okresie walk w Warszawie nie będzie ścigany za wykonywanie w czasie walk działalności w organizacji władz administracji, sprawiedliwości, służby bezpieczeństwa, opieki publicznej, instytucji społecznych i charytatywnych ani za współudział w walkach i propagandzie wojennej. Członkowie wyżej wymienionych władz i organizacji nie będą ścigani też za działalność polityczną przed powstaniem".

Zgodnie z żądaniami niemieckiego dowództwa miasto mieli opuścić wszyscy jego mieszkańcy. Układ przewidywał, że ewakuacja "zostanie przeprowadzona w czasie i w sposób oszczędzający ludności zbędnych cierpień", a "dowództwo niemieckie dołoży starań, by zabezpieczyć pozostałe w mieście mienie publiczne i prywatne".

O realizacji ustaleń zawartych w układzie z 2 października 1944 r. tak pisał prof. Norman Davis: "W pierwszym stadium Niemcy z pewnością trzymali się postanowień zawartego układu. Po Powstaniu nie wróciły straszliwe masakry, jakie się zdarzały w czasie jego trwania. Nie próbowano tępić Żydów czy innego niepożądanego elementu i - ogólnie rzecz biorąc - ewakuowanych do obozów przejściowych nie bito, nie głodzono ani nie maltretowano na inne sposoby. Wiele tysięcy ludzi znalazło sposób, aby się wymknąć z oczek sieci, wielu też natychmiast zwolniono. Przeważająca część jeńców z Armii Krajowej została - zgodnie z umową - odesłana do regularnych obozów jenieckich pozostających pod nadzorem Wehrmachtu.

Kobiety, które trafiły do niewoli, zgodnie z umową kierowano do specjalnych obozów albo po prostu uwalniano. Jednak w miarę upływu czasu, gdy początkowa masa zaczynała topnieć, ujawniały się bardziej nieprzyjemne aspekty hitlerowskiej machiny. Kiedy dokonano ostatecznych obliczeń, okazało się, że znacznie ponad 100 000 warszawiaków wysłano na przymusowe roboty do Rzeszy, wbrew układowi o zaprzestaniu działań wojennych w Warszawie, a dalsze kilkadziesiąt tysięcy umieszczono w obozach koncentracyjnych SS, w tym w Ravensbrck, Auschwitz i Mauthausen". (N.Davis "Powstanie`44")

W czasie walk w Warszawie zginęło ok. 18 tys. powstańców, a 25 tys. zostało rannych. Poległo również ok. 3,5 tys. żołnierzy z Dywizji Kościuszkowskiej. Straty ludności cywilnej były ogromne i wynosiły ok. 180 tys. zabitych. Pozostałych przy życiu mieszkańców Warszawy, ok. 500 tys., wypędzono z miasta, które po powstaniu zostało niemal całkowicie zburzone.

Bilans Powstania Warszawskiego

W wydanej nazajutrz po kapitulacji odezwie do "Do Narodu Polskiego" Krajowa Rada Ministrów i Rada Jedności Narodowej z goryczą stwierdzały: "Skutecznej pomocy nie otrzymaliśmy. Potraktowano nas gorzej niż sprzymierzeńców Hitlera: Italię, Rumunię, Finlandię. Sierpniowe powstanie warszawskie z powodu braku skutecznej pomocy upada w tej samej chwili, gdy armia nasza pomaga wyzwolić się Francji, Belgii i Holandii. Powstrzymujemy się dziś od sądzenia tej tragicznej sprawy. Niech Bóg sprawiedliwy oceni straszliwą krzywdę, jaka Naród Polski spotyka, i niech wymierzy słuszną karę na jej sprawców".

W czasie walk w Warszawie zginęło ok. 18 tys. powstańców, a 25 tys. zostało rannych. Poległo również ok. 3,5 tys. żołnierzy z Dywizji Kościuszkowskiej.

Straty wśród ludności cywilnej były ogromne i wynosiły ok. 180 tys. zabitych.

Pozostałych przy życiu mieszkańców Warszawy, ok. 500 tys., wypędzono z miasta, które po powstaniu zostało niemal całkowicie zburzone. Specjalne oddziały niemieckie, używając dynamitu i ciężkiego sprzętu, jeszcze przez ponad trzy miesiące metodycznie niszczyły resztki ocalałej zabudowy.

Do niemieckiej niewoli poszło ponad 15 tys. powstańców, w tym 2 tys. kobiet. Wśród nich niemal całe dowództwo AK, z gen. Komorowskim (mianowanym przez prezydenta W. Raczkiewicza 30 września 1944 r. Naczelnym Wodzem), gen. Pełczyńskim i gen. Chruścielem na czele.

Wielkość strat poniesionych przez stronę polską w wyniku powstania powoduje, że decyzja o jego rozpoczęciu do dziś wywołuje kontrowersje.

W czasie walk w Warszawie zginęło ok. 18 tys. powstańców, a 25 tys. zostało rannych. Poległo również ok. 3,5 tys. żołnierzy z Dywizji Kościuszkowskiej. Straty ludności cywilnej były ogromne i wynosiły ok. 180 tys. zabitych. Pozostałych przy życiu mieszkańców Warszawy, ok. 500 tys., wypędzono z miasta, które po powstaniu zostało niemal całkowicie zburzone.

Bez tego heroicznego zrywu i walki narodu Polskiego nie powstała by Wolna Polska. Tamte wartości wolności i walki z najeżdzcą Niemieckim i Sowieckim głeboko zakorzenione w Polskim narodzie przetrwały lata by " wybuchnąć " jak "Feniks z popiołów" i na skrzydłach Husarii niosiąc dziedzictwo tych co walczyli i ginęli na barykadach Warszawy wznieść pochodnię zwycięstwa i patriotyzmu.

Chwała bohaterom

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.6 (głosów:11)

Komentarze

"Żołnierze Armii Krajowej oraz ludność cywilna Warszawy walczyła na barykadach  Warszawy nie po to by wygrać, ale po to by przetrwać........" -

Takie słowa usłyszałem wiele lat temu z ust żołnierza Batalionu "Parasol"

 

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
0

Tezeusz

#1640289

Roderich Thun-Hohenstein joined the NSDAP on May 1, 1937 możemy mieć wiele „wątpliwości” co do troski o demokrację i zagrożenie faszyzmem z strony euro-posłanki PO Róży Thun -- wystarczy poszukać w net-cie, że rodzina euro-posłanki ze strony męża to czołówka ideologów niemieckiego nazizmu: rodzina męża Róży Gräfin von Thun und Hohenstein tkwi korzeniami głęboko w niemieckim nazizmie -- w rodzie tym byli prominentni naziści z NSDAP (bliskie związki z Rudolfem Hessem!) -- patrz m.in.:

https://de.wikipedia.org/wiki/Roderich_Graf_von_Thun_und_Hohensteinhttp://www.thunweb.com/?p=biografien&ID=507
W angielskim tłumaczeniu tej strony mamy m.in.: “On the mediation of Rudolf Hess, Roderich Thun-Hohenstein joined the NSDAP on May 1, 1937 (membership number 5,599,919). After the Second World War Roderich Thun came to the investigation in an American internment camp.He was released after three months.”

Podoba mi się!
11
Nie podoba mi się!
0

Wiesław P

#1640296

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika Verita został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

Verita

#1640291

@ Verita

Obiecałem adminowi, że nie będę komentował komentarzy, choćby TYCH NAJBARDZIEJ DEBILNYCH !

„Potwarców omijaj dostojnie, a z głupcem nie wdawaj się w dysputy.”
– A.S Puszkin

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

Tezeusz

#1640293

Spurek w rocznicę Powstania Warszawskiego pisze o "herstorii" i "powstankach"..W 76. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego Sylwia Spurek zamieściła osobliwy wpis na Twitterze. Oprócz wezwania, by pamiętać o ofiarach zwróciła również uwagę, że dzieje Powstania to również "herstoria", a w walkach brały udział "powstanki". Europosłanka wzywa w swoim osobliwym wpisie, by pamiętać o wszystkich ofiarach Powstania, zarówno o poległych żołnierzach, jak i zabitych cywilach. Dodaje jednak jeszcze apel, by rozróżniać historię osobno dla każdej płci, nazywając dzieje walczących mężczyzn historią, a losy walczących kobiet określając jako "herstorię". Spurek chce także, aby czcząc pamięć poległych, ponownie dokonywać ich podziału względem płci. Pisze więc o powstańcach oraz "powstankach", mając na myśli walczące 76 lat temu z Niemcami kobiety. Nie zapomina przy tym również o ofiarach cywilnych, znów pisząc o mieszkańcach stolicy i mieszkankach. "W rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego pamiętajmy o wszystkich ofiarach i o walczących, i o cywilach. To nie tylko historia, to też herstoria, bo w Powstaniu ginęli nie tylko powstańcy, ale i powstanki, nie tylko mieszkańcy Warszawy, ale i mieszkanki #PowstanieWarszawskie – napisała na swoim profilu Spurek.

Ps....Dla tej niedożywionej idiotki nie ma już ratunku. Hehe, i tylko pomyśleć, że taka przypałka, z takim rozumkiem, łoi jeszcze grube ojro za swe mundrości :) wesołości. Oto Spurek twarz Unii! Tak będzie mówiła i wyglądała Unia, gdy zaludnią ją spurki. Skandalistka chce aby się o niej mówiło! Ale obowiązkowo psychiatra powinien przebadać! To jest czołowa urzędas UE! Taka jest piękna, kolorowa i zamordystyczna Unia Europejska! Kto ten zlepek komórek ulepił? a potem nasrał do tego arbuza?. Spurek - Wasilewska = dwa kurwiszcza bolszewickie. Ona została opętana przez ukrożyda i kryptopedalską ciotę Bodnara, tutaj tylko egzorcysta może pomóc. Herstoria i powstanki? Boże, dziewczyno, gdzie Ty masz mózg? Ostatnie co by usłyszała od "Powstanek" to: W imieniu Rzeczypospolitej zostałaś skazana na śmierć i strzał, pod tym jednym względem piękne czasy. Tego osobnika wybrali jej podobni poznaniacy! Takie rzeczy tylko w pedalskim Poznaniu kryptopedała i żyda Jaśkowiaka! Tam wybrali to coś na europosła. Wstyd, wstyd, wstyd! Irytująca idiotka niezwłocznie wezwać psychiatrę z kaftanem bezpieczeństwa. Niech nie szkodzi durniom, którzy ją wybrali. Sylwia Spurek w parlamencie EU, to olbrzymi sukces Konfederacji. Tylko dzięki temu, że Konfederacja i Kukiz'15 w Wielkopolsce odebrały partii PiS głosy ok. 9% wyborców, do parlamentu EU weszła Sylwia Spurek zdobywając ok. 8% głosów wyborców. Większym sukcesem Konfederacji mogło być jedynie zwycięstwo niemieckiego kandydata nad polskim kandydatem w wyborach prezydenckich i o mały włos do tego nie doszło. Czym gorzej w Polsce Polakom, czym większe niezadowolenie, tym większe szanse Konfederacji na zdobycie władzy. Trafiła do Brukseli zamiast do rezerwatu. Życie przerosło wyobraźnię..Jako "zwierzę ludzkie", mięsożerne, uważam, że inne zwierzęta ludzkie, nie jedzące mięsa, mogą dostać p i e r d o l c a zwyczajnego (p i e r d o l i b u s nienormalus) z tego powodu. Niejaki Adolf H. oraz Sylwia S. są czytelną egzemplifikacją tego zjawiska...POwtarzam codziennie w szpitalu psychiatrycznym na oddziale psychoz schizofrenicznych i zaburzeń psychotycznych w przebiegu fazy maniakalnej BP (bipolar disorder), mają do czynienia z pacjentami o wyrazie twarzy i ekspresji werbalnej (schizofazja) podobnym do pani szypurek. Gdzie ci mężczyźni śpiewała Danuta Rinn. Może się znajdzie odważny i ją przeleci. Dla jej psychiki będzie to-jak lekarstwo na głupotę.

Podoba mi się!
13
Nie podoba mi się!
0

Wiesław P

#1640295

Europosłankini wyprzedziła swoją epokę.
Będą się z niej śmiać jeszcze za 50 lat.

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1640317

Mój pies Labrador tej żydolewackiej tępej z dr anorektyczki by nie wyryćkał, najwyżej obsikałby, jak krzak czy drzewko.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

Wiesław P

#1640327

to fizda

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1640329

    To dzięki tym licznym Bohaterom w większości Kwiatu Warszawskiej Patriotycznej Polskiej młodzieży, Polska do końca, nie została wchłonięta przez CCCP. Cześć i Chwała Bohaterom!

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
0

ronin

#1640299

Myślicie, że oni by dziś stanęli do walki o Warszawę, Polskę, wolność?

 

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
0

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1640309

  To nie Polacy, to tylko Polskojęzyczne wrogie obce śmiecie.

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
0

ronin

#1640316

Po prowokacjach i zadymach na Marszu Powstania Warszawskiego. 11 osób zostało zatrzymanych. Są pierwsze zawiadomienia, które dotyczą zakłócenia porządku podczas Marszu Powstania Warszawskiego - poinformował dziś rzecznik Komendy Stołecznej Policji nadkom. Sylwester Marczak. Dodał, że w sumie funkcjonariusze wylegitymowali ponad 45 osób i zatrzymali 11.

https://niezalezna.pl/344044-po-prowokacjach-i-zadymach-na-marszu-powstania-warszawskiego-11-osob-zostalo-zatrzymanych

Ps..Zawsze głosuję na PiS odkąd powstał. Ale jeżeli przywódcy PIS-u i Rządu nie wezmą się za tych coś (bydlaków, zboków i innej padliny) co obrażają naszych Bohaterów i nasze uczucia religijne jak i osoby nie wierzące ale czują się polakami. To ostatni raz głosowałem na Zjednoczoną Prawicę. Ta sama warszawska milicjo policja która z taką delikatnością podchodzi do rozwydrzonych warchlaków, jeszcze kilka lat temu pałowała ludzi z Marszu Niepodległości. To już teraz trzeba ich prosić aby zabrali dupy z pod pomnika. Oni wiedzą, że nic im nie zrobicie, więc robią co chcą. Spuścić tęczowym zadymiarzom manto, jak to się robi w Paryżu, gdzie policja się nie patyczkuje. Prawdziwa Policja by spakowała aż by się zesrali, nie pytała by o nazwiska. Jak długo jeszcze PiS będzie takie zachowania bagatelizował ?! Może wreszcie rząd poleci Policji jakieś działania zatrzymujące te nieustające prowokacje lewactwa spod szyldu LGBT. W innym wypadku ta znikoma mniejszość zniszczy naszą narodową patriotyczną większość. Możemy też MY sami Polacy wziąć sprawy w swoje ręce, zebrać się z całej Polski jak na MN 11 listopada pojechać do Warszawy i spacyfikować tę lewacką bandę Sorosa spod znaku sierpa i młota. Prowokacje wielopiętrowe,a narodowcy antypolscy są warci żydokomuchów. Przecież Narodowcy mają identyczny stosunek do Powstania co żydokomuniści. Według nich Powstańcy byli głupi,bo słuchali Rządu Polskiego i Dowództwa Wojska Polskiego i AK. I żydokomuniści i Konfederacja uważają polskie państwo za zbrodnicze, bo wywołało Powstanie Warszawskie. Szczególnie hipokryzja Konfederacji Narodowców,i kierownictwa Marszu Niepodległości jest totalna i wręcz ohydna, bo udają, że są dziedzicami Przywódców Powstania, na których skądinąd plują ich pomawiają. Plugawce z Konfederacji to najbardziej zakłamana partia w Polsce.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Wiesław P

#1640393

     Witaj! Neokomuna przyspiesza, bo Polska szybko rośnie. Wiedzą, że za trzy lata, to będzie inna rozmowa, bo nawet UE za bardzo nam nie będzie mogła podskoczyć. Policja wiele nie może, bo obecne sądy zaczną ją karać. Być może naród będzie musiał wyjść z zaciśniętą cegłą w dłoni, chociaż widać, że tylko trochę chłopów potrzeba, aby im poubierać tęczowe gipsy i hucpa się skończy. Pozdrawiam!

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

ronin

#1640413

Chwała Bohaterom, którzy dzisiaj przewracają się w grobach widząc kto rządzi Warszawą! Nigdzie nie mogę znaleźć nic o uczczeniu Powstańców Warszawskich przez "patriotów" z warszawskiego ratusza. Niemiecki kandydat na prezydenta RP ubeckoesbecki miot Rafau Tchaskovsky będzie świętował ze swoimi zwycięstwo 2 października to jasne ale reszta..? Powstanie Warszawskie wybuchło 1 sierpnia 1944 i trwa do dziś, tylko wróg inny wychowany na piersi narodu polskiego. S. Mikołajczyk w jego książce "Polska Zgwałcona" napisał, cytat: "Praga, przemysłowe przedmieście Warszawy na lewym brzegu Wisły, była pod obstrzałem artylerii rosyjskiej. Nie wiedziałem, że w czasie mojej podróży z Londynu do Afryki Północnej, jako pierwszego etapu w drodze do Kremla, Podziemie Warszawy otrzymało w dniu 29 lipca o godzinie 8:15 wieczorem audycję w języku polskim (powtarzaną także przez BBC) z moskiewskiej stacji radiowej, którą nazywano „Kościuszko”, treści następującej: „Warszawa słyszy już niewątpliwie kanonadę dział rozpoczętej walki, która przyniesie jej wolność. Ci, którzy nie pochylili nigdy głów przed władzą hitlerowską, dołączą znowu, jak w roku 1939, do walki przeciw Niemcom – tym razem decydującej. Armia Polska, wyszkolona w ZSRR, wkracza teraz na terytorium Polski i dołącza do Armii Ludowej, aby stworzyć podstawę polskich sił narodowych – zbrojnego ramienia naszego Narodu w jego walce o wolność. Dołączą do nich jutro synowie Warszawy. I wszyscy oni razem z armią swojego alianta będą ścigać wroga w jego ucieczce na zachód. Wypędzą wreszcie zarazę hitlerowską z ziem Polski i zadadzą cios śmiertelny pruskiemu imperializmowi. Dla Warszawy, która nigdy się nie poddała i walczyła bez przerwy, nadeszła godzina czynu. Niemcy będą się niewątpliwie bronili i powiększą dzieło zniszczenia oraz ilość ofiar. Nasze domy i parki, nasze mosty i stacje kolejowe, nasze fabryki i budynki publiczne będą zamienione w pozycje obronne. Wystawią oni miasto na zniszczenie, a jego mieszkańców na śmierć. Będą próbowali zabrać ze sobą wszystko, co jest drogocenne i zamienią w pył, co będą musieli zostawić. I dlatego jest teraz sto razy bardziej konieczne niż dotąd, pamiętać, że w powodzi hitlerowskiej destrukcji wszystko, co nie jest uratowane wysiłkiem własnym jest stracone bezpowrotnie, że bezpośrednia walka i aktywna walka na ulicach Warszawy, w jej domach, fabrykach i sklepach przyśpieszy nie tylko moment wyzwolenia, ale i uratuje własność narodową i życie naszych braci. Polacy, nadszedł czas wyzwolenia ! Polacy, do broni ! Nie ma chwili do stracenia.” Ludność Warszawy powstała. W dniu 1 sierpnia 1944, kiedy normalnie zatłoczone ulice Stolicy dały jej mieszkańcom możność gromadzenia się bez zwracania na siebie uwagi, nastąpiło uderzenie. I oto z miejsca stanęło przeciw nim pięć dywizji niemieckich, dowodzonych przez generała Stahla i SS Obergruppenfuhrera von dem Bacha. Zażądali oni z miejsca posiłków i otrzymali wkrótce wsparcie w postaci dywizji Hermanna Goeringa, którą przerzucono z Italii; dywizji Totenkopf z Rumunii i dywizji SS Viking, wycofanej z frontu lubelskiego."

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

Wiesław P

#1640323

 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1640325

 

ps. To uczynili NIEMCY !

 

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

Emil Cioran: "Stróżka stawiająca sobie pytania na temat sensu życia jest filozofem bardziej aniżeli historyk filozofii".

#1640389

Pawlicki: Polsce zagrażają dwa potwory terroryzmu - islamskiego i lewackiego. Zanim się zetrą chcą jeszcze przemielić naszą cywilizację. „W tej walce nie ma jeńców. Ona będzie trwała do ostatecznego zwycięstwa jednej, albo drugiej strony” powiedział w Salonie Dziennikarskim na antenie TVP Info publicysta „Sieci” Andrzej Rafał Potocki, odnosząc się do trwającej lewicowej rewolucji. Odnosząc się do profanacji, do jakich dochodziło w Warszawie Maciej Pawlicki, reżyser i publicysta ocenił: To nie jest wybryk rozbrykanej młodzieży, ale element strategii opisanej przez Gramsciego marszu przez instytucje, prowokowania i niszczenia wartości. Zwrócił uwagę, iż jest to element dalekosiężnego planu przemodelowania społeczeństwa, zniszczenia rodziny, religii i zastąpienia jej nowymi dogmatami, stworzenia „płynnej rzeczywistości”, gdzie każdy może być każdym.Całość pod linkiem

https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/511698-pawlicki-polsce-zagrazaja-dwa-potwory-terroryzmu

Ps...Duża wina Kościoła za obecny odwrót od Cywilizacji Łacińskiej i ofensywę lewactwa. Kościół przestał walczyć np. JPII ucałował Koran, poparł wejście Polski do UE, itp. i są tego konsekwencje.. Ktoś powie, nie, nieprawda, tak!, taka jest prawda. Można się łudzić, robić dobrą minę. Na Kościół Modernistyczny nie ma co liczyć. To kapitulanci. Naród musi walczyć sam. LEWACTWO było, jest i będzie naszym wrogiem! Skoro Jean-Claude Juncker z rzekomo Chrześcijańsko-Społecznej Partii Ludowej broni Marksa to o czymś to świadczy! Czas się obudzić! Pan profesor Legutko ma rację. Bolszewizm nie brał jeńców - oni likwidowali tych co myślą inaczej. Przypominam, że żydokomunizm ma więcej na sumieniu ofiar niż nazizm! Dlaczego jeszcze nikt wpływowy nie skierował tych dwóch potworów przeciwko sobie? Przecież to naturalni wrogowie. Islam vs. LGBT. Tego pożenić się nie da. Do roboty! Napuścić jednych na drugich…

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

Wiesław P

#1640350

"To nie Polacy, to tylko Polskojęzyczne wrogie obce śmiecie."

podpisuję się pod wpisem Pana " ronin"a , 

MM

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

Emil Cioran: "Stróżka stawiająca sobie pytania na temat sensu życia jest filozofem bardziej aniżeli historyk filozofii".

#1640387

Obsceniczne gesty podczas obchodów Powstania. Kropiwnicki oburzony, że… TVP o tym mówi. W trakcie wczorajszych obchodów rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego dochodziło do prowokacji. Mężczyzna stanął na barierce i wykonywał obsceniczne gesty. To haniebna sprawa, kolejna prowokacja środowisk LGBT – powiedział wiceminister Adam Andruszkiewicz. Z kolei Robert Kropiwnicki z Platformy Obywatelskiej był oburzony, że telewizja pokazuje takie nagranie. W miejscu, gdzie odbywał się marsz upamiętniający bohaterów którzy wówczas walczyli o Polskę doszło do manifestacji. Mężczyzna stojący na barierce wykonywał obsceniczne gesty. Poniżej wywieszona była tęczowa flaga.

https://niezalezna.pl/344022-obsceniczne-gesty-podczas-obchodow-powstania-kropiwnicki-oburzony-ze-tvp-o-tym-mowi

Ps...Przecież antykościelne lewactwo samo przyznaje, że ich nie stworzył Bóg, lecz że pochodzą od głupiej złośliwej małpy. Tak też się zachowują. Dlaczego ten prostak i gnida jest zapraszany do TVP. Przecież TVP oglądają nie tylko upośledzeni umysłowo wyborcy POfekalii ale i inni na odpowiednim poziomie telewidzowie. Za to, że takie sceny mają miejsce obwiniam rząd PiS ponieważ są one tolerowane a zwykli ludzie zaatakowani przez zwyrodnialców którzy nie ponoszą żadnych konsekwencji. Sposób i metody jakie stosują środowiska LGBT, aby wzbudzić naszą sympatię i przekonać nas do swoich racji są kompletnie niezrozumiałe, a wręcz działające w drugą stronę. Chamstwo, wulgaryzmy, obsceniczne zachowanie, wyuzdanie i profanowanie przy tym świętości może wywołać tylko jeden skutek, złość, niechęć wręcz nienawiść i sprzeciw. Czy można sobie wyobrazić tych ludzi wieszających tęczową flagę na ścianie płaczu w Jerozolimie? Nie. Bo żydzi w jednej sekundzie zarżnęliby "heppenerów" , świat by nawet nie piknął, a zabójcy zostaliby bohaterami. Czy naprawdę musimy w imię tolerancji dawać sobie nasrać na głowę, w duszę i w serce? Dlaczego ci którzy nie zgadzają się z ideologią LGBT są debilami i homofobami, a agresywni chuligani, wyszydzający wiarę i obrażający Chrystusa twierdząc, że miał dwóch ojców, w domyśle pedałów są chronieni, otaczani współczuciem i wyrozumiałością? Pytanie jest jak daleko posuną się te środowiska, do jak strasznych czynów są zdolni, czynów które z pewnością nie poprawią ich sytuacji i postrzegania przez normalnych, powtarzam, normalnych ludzi? To NOWA REWOLUCJA BOLSZEWICKA, która na opanować cały normalny świat i go zniszczyć. Już zaczyna się terror. Będzie coraz gorzej, idą z różnych kierunków i są coraz groźniejsi...Kiedy do społeczeństwa dotrze, że przyjdzie nam fizycznie pogonić tę tęczową hołotę. Zdusić w zarodku, bo się rozpleni. Współczuję mieszkańcom Woli. Ludobójstwo niemieckie powinno być potępione i nagłaśniane. Na szczęście nikt nie ściga Tych, którzy mówią o zbrodniach niemieckich. Inaczej jest z innymi zbrodniami. Polecam ostatni "List otwarty Stanisława Srokowskiego" w obronie takich osób skierowany do Ministra Sprawiedliwości. Niestety nie mogę przytoczyć nawet fragmentów na stronie komentarze Do Rzeczy, bo ciągle jest ten tekst odrzucany. Dodam tylko, że dotyczy to ludobójstwa na Wołyniu. Oskarżani o mowę nienawiści, to osoby starsze, które same doświadczyły ludobójstwa. Prasa, nawet ta prawicowa milczy. Znamienne. Dziwi mnie ta poprawność polityczna w wykonaniu ponoć prawicy! Ten strach, żeby przypadkiem najzwyklejsze zwyrodniałe draństwo mające za nic wszystkich i wszystko wokół nie poczuło się "urażonym"! Przecież oni powtarzają - to jest wojna! Jaki sens ma zatem dyskusja z osobami, które mówią otwartym tekstem - "my was zniszczymy"! Czego się spodziewają państwo redaktorstwo zapraszając do rozmowy taką żydolewacką bladź i kochanicę lewaka Czarzastego Żukowską czy alfonsa Kropiwnickiego? Czyżby lubili kiedy ktoś ich publicznie opluwa? Jest takie powiedzenie: "Nic tak dobrze nie czyni świętości jak jej szarganie", ale to dotyczy ludzi cywilizowanych, a nie żydolewactwa! Deklaracje PiS-u to za mało, potrzebne są czyny. Repolonizacji mediów, reforma wymiaru sprawiedliwości, oczyszczenie służb, reforma szkolnictwa wyższego, podważenie deklaracji terezińskiej i odcięcie się od just 447, obalenie konwencji stambulskiej, ochrona zasobów polskiej ziemi....Powrót do chrześcijaństwa i polskości. Nadejdzie wkrótce taki dzień, że zginą wszyscy śmiercią szczura. Nie topór, nie katowski pień, lecz jęk i zaśpiew sznura. Nie znajdziesz bowiem w świecie kul, co pomszczą ich okrutne zbrodnie. Nieważne, który z nich co czuł, nie może umrzeć godnie. Dla woja jest kamienny mur, szlachetnym miecza błysk i lśnienie. Dla łotrów zaś napięty sznur! Dla łotrów poniżenie! Nadejdzie w końcu taki świt, że wszyscy razem staną w rzędzie I razem się rozwieją w mit Ich krew przelana będzie. A czerwień marmurowych płyt potomnym zalśni ku przestrodze, By nigdy już czerwony świt Nie widniał na ich drodze. Dla woja jest kamienny mur, szlachetnym miecza błysk i lśnienie. Dla łotrów zaś napięty sznur! Dla łotrów poniżenie!

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

Wiesław P

#1640392

Tak, zamierzam rozwinąć ten temat 

Panie Wiesławie, cała prawda co Pan raczył napisać.

Szkoda, że to niestety odnosi się do ludzi którzy przeistoczyły się w " głupie złośliwe małpy".......nawet gorzej ; to bezmyślne cyborgi.

pozdrawiam, 

z Panem Bogiem,

Maria Magdalena

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Emil Cioran: "Stróżka stawiająca sobie pytania na temat sensu życia jest filozofem bardziej aniżeli historyk filozofii".

#1640429

Środowiska LGBT zaatakowały kolejne pomniki! Tym razem Jana Pawła II oraz Lecha Kaczyńskiego w Szczecinie. Szczeciński radny PiS Dariusz Matecki poinformował na Twitterze, że środowiska LGBT zawiesili tęczowe flagi na dwóch pomnikach w Szczecinie - Jana Pawła II oraz śp. Lecha Kaczyńskiego! Noc z 31 lipca na 1 sierpnia, rano pod pomnik Jana Pawła II miał dotrzeć Męski Różaniec. W środku nocy, przed rocznicą wybuchu Powstania Warszawskiego środowiska LGBT znów zaatakowały pomniki, tym razem w moim Szczecinie. Po co prowokują? napisał na Twitterze Dariusz Matecki. Na profilu na Facebooku „Alternatywny Szczecin” napisano, że w ten skandaliczny sposób rzekomo mieszkańcy Szczecina uczcili rocznicę Powstania Warszawskiego.

https://wpolityce.pl/polityka/511809-srodowiska-lgbt-zaatakowaly-kolejne-pomniki

Ps...Nie ma kto w Polsce pogonić zboczeńców z LGBT? PiSie, popuszczaj dalej cugli tej zboczonej dziczy. Jadowita tępa hołota. Wszelkie tego rodzaju działania muszą być surowo karane. Jak widać zaplanowana akcja na szeroką skalę wymierzona przeciwko Polsce i narodowi Polskiemu ciekawe a raczej wiadomo kto to finansuje.Do czego doprowadza tolerancja na przestępstwa przez sądy wojna domowa na włosku. Zaczyna się. Nie mogą prowokować w marszach to poszli na pomniki. Przy jakichkolwiek sankcjach będą skarżyć w UE. Jaka to w Polsce panuje homofobia. To wygląda wszystko na zaplanowane prowokacje, które mają doprowadzić do ostrzejszej reakcji ze strony państwa. A wtedy wyznawcy LGBT wspomagani naszą totalną opozycją ruszą ze skargami i wrzaskiem do Europy. Niedoczekanie! Największe zagrożenie dla Polski - to tzw. organizacje pozarządowe. Finansowane z podejrzanych źródeł - krzyczą, prowokują i wymagają ale za swoją działalność nie ponoszą konsekwencji. Do nazistów brunatnych i czerwonych, których ideologie są już dawno skompromitowane, dołączyli teraz faszyści tęczowi, którzy liczą na nowe otwarcie faszyzmu w formie dyktatury opartej na zboczeniach seksualnych, jednak chodzi im wyłącznie o przejęcie władzy i łupienie narodów. Ideologia LGBT, czyli nachalne propagowanie zboczeń seksualnych, także wśród małych dzieci, prowadzi do katastrofy cywilizacyjnej tak samo, jak sowiecki komunizm, czy niemiecki nazizm. To kolejna próba przejęcia władzy na świecie przez bolszewię/neobolszewię. Jak to działa? Przeczytaj najnowszy felieton Rolfa Michałowskiego opublikowany tutaj:

https://stanowice-marcinkowice.hpage.com/aktualnoci.html

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

Wiesław P

#1640396

Ci co podważają sens Powstania i bohaterstwo walczących to potomkowie stojących po drugiej strony Wisły w 44.

Więc szkoda komentować.

Tym bardziej nikt nie wie czy Niemcy by nie wymordowali wszystkich gdyby Powstania nie było.

Tak to zginęli walcząc .

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1640330

Milicja chroniła komunę, teraz POtomkowie esbeków na stanowiskach komendantów chroni UBwateli, lewaków i pedałów. To się nazywa odnowa Polskiej POlicji. Wstyd i hańba. Polaków policja pałuje i polewa wodą, "Obywateli" nosi na rękach. W sądach III RP też inaczej są traktowani niż Polacy. Dlaczego policja tak delikatnie obchodzi się z wynaturzoną lewacką antypolską dziczą? Rozwydrzeni prowokatorzy czują się zupełnie pewni, bezkarni, nawet nikt z nich nie został aresztowany, a powinien. Pamiętacie co ta sama policja robiła z polskimi patriotami za czasów Tuska? Gdzie my żyjemy. Policja ośmiesza Polskę .. nosząc na rekach zadymiarzy. Do kiedy Polska ma być państwem teoretycznym, w którym bezkarnie panoszą się wrogowie wszystkiego co polskie? Uważam, że miast naszych dzielnych "policjantów-noszowych", dużo taniej by było zatrudnić bagażowych a i wstydu by było mniej. Dziwię się, że Policja próbuje rozmawiać z tą zdegenerowaną hołotą, dobrze, że nie klękają i nie całują lewaków po rekach jak w USA. Wiadomo z góry, że to nic nie da. Czy policja ma wynosić bojówkarzy?! bo to wstyd na cały świat, że tych lewaków policja na rękach nosi. Trzeba użyć pałek! Pała, pała i jeszcze raz pała! Policja tych lewackich obywateli RP, oraz LGBT powinna wyłapać, powrzucać do samochodów policyjnych, następnie skuć zawiązać oczy i wywieźć do puszczy na odległość 30 km od cywilizacji i wypuścić w ubiorze tego degenerata tęczowego. Wszystko to należałoby zrobić nocą, acha i pozabierać im telefony, polecam taką karę. Tak robią z nimi w Rosji Putina. Widać, że lgbt to antypolska opłacana organizacja, której Rząd za dużo pozwolił przedtem i teraz mają taki efekt. Gowin out. Przychodzi do KGB stary Izaak Goldberg i oświadcza, że chce paszport, bo ma zamiar wyemigrować. Oficer pyta się go: - Co Wy?! Wytrzymaliście Stalina, Chruszczowa, Breżniewa, pierestrojkę i kryzys, a teraz, gdy nareszcie można odetchnąć spokojnie, to chcecie emigrować na stare lata? - To z powodu homoseksualizmu. - Przecież u was z tym nie ma problemu, żadnych skłonności nie macie! - U mnie w porządku, ale widzę dokąd to zmierza. Za Stalina homoseksualistów rozstrzeliwali. Za Chruszczowa wsadzali do łagra. Za Breżniewa - przymusowo leczyli w psychuszce. Za Gorbaczowa przestali sobie nimi zawracać głowę, a potem homoseksualizm zrobił się modny. To ja chcę wyjechać, póki jeszcze nie jest obowiązkowy.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

Wiesław P

#1640391

Uzupełnienie. Refleksje osobiste.

My pokolenie AK potomkowie tych co walczyli ginęli za Wolną Polskę na Barykadach Warszawy obiecujemy nie zaprzepaścić waszych ideałów. Będziemy pokazywać innym wasze bohaterstwo, patriotyzm i odziedziczony od was miłość do Polski.

Naszym mottem jest i będzie Bóg- Honor- Ojczyzna i biało czerwony sztandar..

Tak mi dopomóż Bóg - mój dziadku bohaterze spod Bzury  obrony Warszawy, Powstania Warszawskiego, walk o Polskę z Niemcami i komunistami w Polskim  oficerskim mundurze z naszyfkami NSZ i  orderze VM przypìętym do twego munduru, ktory teraz ściskam jako pamiątkę po Tobie. 

Twoje prawnuki mój bohaterze  z dumą i honorem podobnie jak Ty służą Polsce w mundurach WP  stojąc na straży wartości za które walczyliście i przelewaliscie swoją krew.

Cześć i Chwała Bohaterom!

CWP !

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

Tezeusz

#1640332

Rzucali nawet butelkami - w ludzi oddających hołd Powstańcom. "Skoro ulicą idą osoby, których celem jest oddanie hołdu bohaterom sprzed 76. lat, a wśród nich idą również dzieci, to trudno nazwać takie zachowanie normalnym" stwierdził nadkomisarz Sylwester Marczak, rzecznik Komendy Stołecznej Policji, komentując jeden z incydentów, do których doszło wczoraj w Warszawie. A było ich podczas zabezpieczania IX Marszu Powstania Warszawskiego znacznie więcej, policja musiał kilkukrotnie interweniować. IX Marsz Powstania Warszawskiego zorganizowany przez Stowarzyszenie Marsz Niepodległości oraz Roty Marszu Niepodległości pod hasłem "Niemieckie zbrodnie nierozliczone" wyruszył po godz. 17 z ronda Romana Dmowskiego. Zakończył się na placu Krasińskich. Na wysokości ulicy Foksal kilka osób wywiesiło na balkonie banery z hasłami „Powstań przeciwko faszyzmowi” oraz „Feminizm nie faszyzm”. Lewicowi aktywiści wykrzykiwali też hasła: "Precz z faszyzmem", czy "Warszawa wolna od faszyzmu". Jedna z osób machała flagą z logiem partii Razem. Z balkonu zrzucane były w stronę uczestników przemarszu plastikowe butelki. Naprzeciwko tej grupy osób, po przeciwnej stronie ulicy rozwieszono tęczową flagę, a na balustradzie okna siedział ubrany na czerwono mężczyzna. Skrajna lewica i działaczki LGBT prowokowały uczestników marszu Powstania Warszawskiego w Warszawie

https://youtu.be/OxgsbG7xH8Y

Policja interweniowała natychmiast po tym, gdy na ulicy Nowy Świat w kierunku osób biorących udział w przemarszu rzucane były przedmioty. Nadkom. Marczak poinformował, że policjanci weszli wtedy do kilku mieszkań i wylegitymowali przebywające w nich osoby. "Przede wszystkim mówimy tu o czynnościach związanych z legitymowaniem poszczególnych osób. Są zapowiedzi części uczestników marszu, że w najbliższych dniach będą składane zawiadomienia związane z zachowaniem poszczególnych osób. Dotyczy to m.in. rzucania butelkami i innymi przedmiotami. Na tę chwilę nasze czynności zakończyły się na legitymowaniu" powiedział PAP rzecznik stołecznej policji. Pytany o interwencję wobec mężczyzny siedzącego w balustradzie, nadkom. Marczak powiedział, że jednym z powodów interwencji było to, że mógł on stwarzać zagrożenie dla siebie i innych, ale - jak dodał - "całość materiału jest szczegółowo analizowana". "Analizowane będzie zachowanie mężczyzny, istotne będą także zawiadomienia, które będą do nas kierowane w najbliższym czasie. Istotne będą również zeznania świadków: to jakich słów używał i jakie gesty wykonywał w kierunku poszczególnych osób" podkreślił nadkom. Marczak. Obłęd - ObywateleRP przed godz 17:00 zablokowali Pomnik Powstania Warszawskiego
https://youtu.be/gSZQ3GMDtIw
Jak dodał, "skoro ulicą idą osoby, których celem jest oddanie hołdu bohaterom sprzed 76. lat, a wśród nich idą również dzieci, to trudno nazwać takie zachowanie normalnym". Według niego, "wiele osób może się zastanawiać nad tym, czym było podyktowane takie zachowanie". "A naszym zadaniem jest działać. I zachowanie policjantów był jak najbardziej prawidłowe" zaznaczył. Do krótkiego incydentu doszło także przed Bazyliką Świętego Krzyża na Krakowskim Przedmieściu, gdy mężczyzna z tęczową flagą wszedł na schody w pobliżu pomnika Jezusa. Mężczyzna ten został wylegitymowany przez policjantów, a figura Jezusa Chrystusa została otoczona przez wolontariuszy ze Straży Marszu Niepodległości. "Dla nas najważniejsze było, żeby nie doszło do konfrontacji. W tym przypadku uniemożliwiliśmy to, żeby doszło do czegoś więcej, jak tylko do słownej utarczki" poinformował. Uczestnicy marszu zatrzymali się przed wejściem na plac Krasińskich. Czekali na zakończenie interwencji policji wobec grupy kilku osób z białymi różami, które usiadły pod pomnikiem Powstania Warszawskiego. Osoby te zostały usunięte przez policjantów, otoczone kordonem i wylegitymowane. Nadkom. Marczak wyjaśnił, że po analizie tych incydentów i zawiadomień, policjanci przekażą ewentualne sprawy do sądu, a w przypadku przestępstw do dalszej analizy do prokuratury.

https://niezalezna.pl/343986-bojowkarze-skrajnej-lewicy-w-akcji-rzucali-nawet-butelkami-w-ludzi-oddajacych-hold-powstancom

Ps...Uważam, że bezkarność tych zboczeńców sprawia, że stają się oni coraz bardziej agresywni i ohydni w swoich poczynaniach. Obrażają Polaków, wyśmiewają wiarę i patriotyzm. Długo jeszcze Polacy w imię poprawności politycznej i źle pojmowanej tolerancji będą znosić te upokorzenia. rząd PiS niby prawicowy ale nie podejmuje żadnych działań w obronie zwykłych ludzi i swoich wyborców. A wręcz przeciwnie. Morawiecki pokazał nie wypowiadając konwencji stambulskiej, że broni ideologii LGBT. W ramach POprawności POlitycznej obecna władza POcałuje ich w dupę. I tyle z tego będzie. Aż się boję myśleć, co bojówki ubeckoesbeckiego miotu i żyda Trzaskowskiego (jest podstawa, żeby tak napisać, bo Trzaskowski dał na szkolenia grube pieniądze), wyszkolone w Biennale Warszawa, szykują na 11 listopada. Gdyby dziś nadszedł czas kolejnego Powstania Warszawskiego to spora część ze zdradzieckiej opozycji razem z LGBT walczyłaby u boku wroga. Każdego wroga byle by powiedział, że jest wrogiem silnej Polski. Cackajcie się z tym lewactwem więcej. Zaczną rzucać granatami.

Ps.II..Dlaczego te działaczki LGBT są takie brzydkie, grube i agresywne? Czy to jakaś naturalna selekcja, która eliminuje ich geny, by się nie rozmnażały czy może nie miały wyjścia i musiały zostać LGBT, bo nie były w stanie z ich wyglądem i charakterem znaleźć partnera mężczyzny? Podobno gdy feministka znajdzie zainteresowanego sobą przestaje być feministką. Osobiście nie spotkałem się z czymś takim, ale nie mam znajomych w kręgu feministek.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

Wiesław P

#1640345

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika xiazeluka nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Trzeba było pociągnąć ten obłęd jeszcze ze dwa miesiące, ileż bohaterstwa byłoby więcej, o trupach nie wspominając. 

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-7
#1640337

   Plucie na Polskę, potwierdza twoje Azjatyckie korzenie..

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-2

ronin

#1640344

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika xiazeluka nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Na Polskę plują amatorzy burzenia miast i przelewania potoków polskiej krwi. Tylko sowiecka agentura może świętować rocznicę tej nieszczęsnej awantury.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-7
#1640347

....to ktoś; kto zagubił SIEBIE....

Maria Magdalena

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

Emil Cioran: "Stróżka stawiająca sobie pytania na temat sensu życia jest filozofem bardziej aniżeli historyk filozofii".

#1640425

jak co roku, znów się ośmieszasz.

wyobraźcie sobie, że niespecjalnie można było się zatrzymać. z podobnego powodu wielu desperatów pozostawało w partyzantce Wyklętych, choćby czegokolwiek innego chcieli, to UB nie byłoby wyrozumiałe. w momencie, gdy rozkazano wymordować każdego mieszkańca Warszawy a walka była ostatnim zrywem niepodległościowym wytykanie strat czy czasu trwania jest haniebną sztuczką. po to są powstania, by trwały a przy okazji są oczywiste straty. sensu powstań nie da się negować, bo tym samym zaneguje się powstanie narodów jak również suwerenność i bezpieczeństwo. co najwyżej będzie to pasować rabom kacapii.

zerknij też sobie na straty paryskie i praskie, przy których straty bojowe powstańców nie są wcale wielkie. idź do Żydów i swoich ruskich i im zaproponuj, że powinni dać się wymordować, po to by różne engelgardy miały podkładkę ideolo dla swej zdradliwej kolaboracji.

ale dla was obłędem jest cały patriotyzm a tym bardziej poświęcenie i wola walki. próbujecie więc zakrzyczeć własną marność, stąd głośność zamiast argumentów czy wątpliwości. wy już osądziliście nawet zmarłych, bo wiecie lepiej a wiecie lepiej, bo sama jesteście inna i w życiu byście nie zrobili nic dla innych, no chyba, że nadstawiać się ruskim, to na tej zasadzie.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1640395

   Witaj! Nadrzędnym celem tej swołoczy, czyli obecnie starego tworu w nowej odsłonie Neokomuny, jest odebranie Polakom woli walki. To im się nie uda, bo nasza historia temu przeczy. Pozdrawiam!

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

ronin

#1640409

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika xiazeluka nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Errata: do Pańskiego wpisu zakradł się przykry błąd. Jest:

"jak co roku, znów się ośmieszasz."

winno być:

"jak co roku, znów ośmieszasz."

To poniżej wymaga natomiast wyjaśnień od Pana:

" momencie, gdy rozkazano wymordować każdego mieszkańca Warszawy "

Kiedy, kto i jakimi metodami ktoś miałby wymordować 700 000 ludzi? Toż nawet zdrajcy Okulickiemu ta sztuka się nie udała.

To jest jeszcze lepsze:

"sensu powstań nie da się negować, bo tym samym zaneguje się powstanie narodów jak również suwerenność i bezpieczeństwo. co najwyżej będzie to pasować rabom kacapii."

W wyniku jakiego powstania powstał naród białoruski? Albo szwedzki? Ba, w wyniku którego powstania powstał naród polski? Sensu nie ma nie tylko w głupawych insurekcjach, lecz również i w pańskim zdaniu. O co chodzi z "suwerennością" i "bezpieczeństwem" w kontekście lata 1944 roku to już strach się domyślać...

"zerknij też sobie na straty paryskie i praskie, przy których straty bojowe powstańców nie są wcale wielkie. "

O, a teraz czas na kabaret. Tak zwane powstania w Paryżu i Pradze to jedynie zwroty grzecznościowe, szczególnie wobec tego drugiego, do którego doszło w zasadzie po wojnie. Straty bojowe Czechów rzeczywiście nie były wielkie, mieli za mało broni, by się na większą skalę mordować. Tak, główną aktywnością praskich bojowników było wyrównywanie wewnętrznych porachunków. Więcej Czesi zabili Czechów niż Niemców... Nie uważa Pan, że to raczej zbyt słabe jak na akt założycielski narodu czeskiego, który spokojnie sobie istniał bez powstań?

A te "małe straty" powstańców czeskich to jak się mają do ogromnych strat powstańców warszawskich? Co usiłuje Pan w ten sposób wywieść?

"ale dla was obłędem jest cały patriotyzm "

 Patriotyzm nie polega na popełnianiu masowego samobójstwa narodowego. Jeśli propagujesz Pan taką definicję patriotyzmu, to bez wątpienia jesteś Pan - a raczej towarzysz - sowiecką agenturą.

 

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-6
#1640412

Co z niemieckim rabunkiem w Warszawie? Materiału fotograficznego z rzezi Woli do tej pory nie mamy, ale to nie oznacza, że go nie ma. Rabunek dokonany przez Niemców w czasie Powstania Warszawskiego cały czas czeka na oszacowanie mówi DoRzeczy.pl prof. Grzegorz Kucharczyk z Instytutu Historii PAN.
https://dorzeczy.pl/kraj/149116/gdzie-jest-dokumentacja-rzezi-woli-co-z-niemieckim-rabunkiem-w-warszawie.html

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

Wiesław P

#1640348

Nowacka /lewacka bladź, zdzira/ domaga się wyjaśnień..W mediach społecznościowych zrobiło się głośno o incydencie, który miał miejsce na warszawskim Nowym Świecie. Policja rzekomo kazała zdjąć tęczową flagę wywieszoną na balkonie. O wyjaśnienia apeluje Barbara Nowacka.

https://dorzeczy.pl/kraj/149113/policja-kazala-zdjac-teczowa-flage-z-balkonu-nowacka-domaga-sie-wyjasnien.html

Ps..Spurki, Nowackie, Nowickie, Szczuki, Szajbusy-Wielgie, one tak naprawdę to współzawodniczą między sobą stęsknione za odrobiną atencji, czyjejkolwiek. Skutek? Wszystkie już są prawie bliskie obłędu próbując przebić jedna drugą. A no wacka w wolnym tłumaczeniu frustracja z powodu braku fiuta i wszystko jasne. Czekam na komentarz myster Trzaskowskiego. Jednocześnie zadaje pytanie: Czy to był pokaz jak ma wyglądać nauka wychowania seksualnego w szkołach? TĘCZOWI ogarną się po kilku kastracjach z zaskoczenia! RAFAU obiecał im "dom publiczny" dla ZOOfili! NITRASEK na bramce /żałosny wykidajło/! W MENU gratisy dla SWOICH SĘDZIÓW: "PIŁOWANIE 13-ek dla zdrowotności". Teraz po Marszu należy odwiedzić tego degenerata z lgbt i wsadzić mu wysuszoną szyszką świerkową w miejsce gdzie plecy tracą szlachetną nazwę. Będzie wiedział, że są granice zbydlęcenia.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

Wiesław P

#1640349