Amnestia czy zdrada ?

Obrazek użytkownika Tezeusz
Historia

Warte przypomnienia szczególnie teraz gdy potomkowie tych co mordowali Żołnierzy Wyklętych przywiezieni na sowieckich czołgach zmieniają obecnie nie tylko nazwy ulic ale gloryfikują historię Polski. Czas walki o Wolną Polskę jeszcze trwa ! Komuniści przy wsparciu sowieckich bagnetów w sposób zdradziecki i skrytobójczy mordowali Żołnierzy Armii Krajowej - tacy to byli wyzwoliciele !

Gdyby nie te czerwone bagnety i  dokonane na szeroką skalę zsyłki, wygnania, ludobójstwo nigdy w Polsce powojennej nie zagościł by komunizm !

.."22 lutego 1947 roku została przyjęta przez wybrany w sfałszowanych przez komunistów wyborach Sejm deklarację o realizacji praw i wolności obywatelskich oraz amnestia dla więźniów politycznych. Ustawie amnestyjnej towarzyszyła głośna akcja propagandowa, za sprawa której komuniści chcieli przekonać wciąż ukrywających się działaczy i żołnierzy podziemia do ujawnienia się.

Ci ostatni, w związku z brakiem wsparcia ze strony państw alianckich i jakichkolwiek nadziei na ewentualny wybuch konfliktu zbrojnego pomiędzy Zachodem a Sowietami, byli w większości zrezygnowani.

Dodatkowo, brutalny komunistyczny terror nasilał się, co doprowadziło do znaczącego spadku liczebności oddziałów partyzantki niepodległościowej, wykrwawionej licznymi obławami czy działalnością agenturalną. O ile pod koniec 1945 roku przeciwko komunistom czynnie walczyło około 13 tysięcy żołnierzy, to już na początku roku 1947 ta liczba spadła o połowę.

Z tego powodu w czasie trwania amnestii (od 25 lutego do 25 kwietnia 1947 roku) ujawniło się ponad 53 tysiące antykomunistów. Każdy z nich był zobowiązany do zdania broni palnej i ujawnienia w formularzu pseudonimu, przynależności organizacyjnej czy innych istotnych dla bezpieki informacji.

Dodatkowo, z więzień wyszło również ponad 20 tysięcy osób, które przyznały się do podziemnej działalności.

Uzyskane w wyniku akcji amnestyjnej informacje posłużyły funkcjonariuszom bezpieki do rozprawienia się z pozostałościami antykomunistycznego ruchu oporu i żołnierzami niepodległościowymi, którzy się nie wyszli z podziemia. Dodatkowo, już w kilka miesięcy po amnestii, zaczęły się aresztowania działaczy, którzy zaufali komunistom i ujawnili się.

Zatrzymywano ich pod zarzutem rzekomej dalszej działalności wymierzonej we władzę ludową.

Aparat terroru NKWD i służalczych polskich formacji , np KBW, UB i Milicji dokonywał pacyfikacji własnego kraju , na polecenie z Moskwy. Komunizm był w Polsce zawsze traktowany jak przestępcza struktura. Właśnie takie jednostki zaczynały rządzić w Polsce poprzez narzucony przez okupanta sowieckiego - rząd .

Zadaniem rządu PRL było stworzenie z rzekomo polskich oddziałów KBW, UB - tępych wykonawców masowych represji, wywózki do rosyjskich łagrów - najwartościowszych ludzi, wykształconych, żołnierzy i oficerów AK, NSZ, WiN i wielu, wielu innych , wśród nich księży i zakonnice. Bezmiar mordu komunistycznych marionetek , można zglebić praktycznie wszędzie - każda miejscowość była dotknięta represjami, aresztowaniami i morderstwami sądowymi przez ,,nowe władze,, PRL . PRL był okresem panowania morderców, mordujących najlepszych synów i córki narodu polskiego, mordowano za to , że Polacy pragnęli wolności a nie jarzma sowieckiego i zniewolenia kraju. Zakres represji był tak duży, że dawni Akowcy - wrócili do lasu, inaczej czekałaby ich niechybna śmierć i tortury.

Nie należy mylić partyzantki Armii Krajowej z pospolitymi bandami których w czasie wojny i po niej było wiele - AK , likwidowała bandy rabunkowe , tak w czasie wojny jak i po niej. Istniejące na terenie polski , tzw ,, oddziały komunistyczne,, w istocie służyły do denuncjacji do tajnej policji Gestapo ( niemieckiego ) wszelkich informacji AK. Komuniści byli zdrajcami i to podwójnymi, raz kolaborując z niemieckim Gestapo a jednocześnie wykonując to polecenie z nakazu Moskwy (NKWD) - z takich zdrajców powojenne władze powstawały . Powstał zbrodniczy aparat terroru przeciwko własnemu narodowi. Trzeba naprawdę nie mieć podstawowej wiedzy lub świadomie kłamać by uważać zbrodniczy komunizm w Polsce za coś normalnego...."

Chwała i pamięć zdradzonym Żołnierzom Wyklętym.

Chwała bohaterom !

Żródło : https://nowahistoria.interia.pl/kartka-z-kalendarza/news-22-lutego-1947-r-sejm-oglasza-amnestie,nId,2147429

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:8)

Komentarze

Zdrada!

W jakimś wywiadzie dla WP, czy innego szmatławca, Agnieszka Holland nie tylko, że negatywnie wypowiedziała się o żołnierzach wyklętych, ale zarzuciła im, że ci mordowali komunistów. 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Romuald Kałwa

#1608648

Z dokumentów IPN jednoznacznie wynika kto z imienia i nazwiska poniża i lży narodowych bohaterów - Żołnierzy Wyklętych- to są potomkowie siepaczy spod znaku NKWD,UB, PZPR. Potomkowie komunistów którzy wjechali w 1945 roku do Polski na sowieckich tankach. Wiec czemu się dziwić takich postaw jak opisane. Ignorować albo ukazywać  publicznie kim są ci ludzie. 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Tezeusz

#1608661

mówiła też coś o swoim ojcu?

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1608687