29 lat temu komuniści obalili rząd Jana Olszewskiego

Obrazek użytkownika Tezeusz
Kraj

29 lat temu funkcjonariusze agentury komunistycznej w Polsce wraz z Lechem Wałęsą podstępnie w ramach tzw zamachu stanu obalili  prawicowy i patriotyczny Rząd Jana Olszewskiego.

"Realizacja programu niepodległościowego była najważniejszym celem rządu Jana Olszewskiego, nawet jeśli ceną miałaby być doraźna utrata władzy – mówi Antoni Macierewicz, działacz opozycji niepodległościowej w PRL, współzałożyciel KOR, minister spraw wewnętrznych w latach 1991–1992, minister obrony narodowej w latach 2015–2018, marszałek senior Sejmu RP IX kadencji, wiceprezes PiS.

4 czerwca mija 29. rocznica odwołania rządu Jana Olszewskiego. Bezpośrednią przyczyną tego odwołania była sprawa lustracji życia publicznego. Czy możemy jeszcze gdzieś indziej szukać przyczyn?
Przede wszystkim trzeba pamiętać, że był to swoisty zamach stanu. Ludzie agentury komunistycznej pod patronatem Lecha Wałęsy za wszelką cenę chcieli ratować swoją kluczową pozycję w układzie gospodarczym, politycznym i społecznym. Bezpośrednią przyczyną nie była jednak kwestia lustracji, chociaż realizacja uchwały lustracyjnej, którą miałem zaszczyt wykonywa.Chodziło o odmowę rządu dotyczącą przekazania dawnych baz sowieckich w ręce służb specjalnych Federacji Rosyjskiej i zobowiązania ze strony Polski do budowy w Obwodzie Kaliningradzkim całych osiedli domów dla oficerów wojskowych, którzy okupowali Polskę z ramienia Związku Sowieckiego przez poprzednich 47 lat.

Prezydent Lech Wałęsa chciał podpisać i zaakceptować żądania ówczesnych władz rosyjskich, ale rząd Jana Olszewskiego jednoznacznie przesłał depeszę ostrzegającą, że nigdy nie zaakceptuje przekazania w ręce aparatu Federacji Rosyjskiej całego pasa na zachodzie Polski, począwszy od Świnoujścia, a kończąc na Legnicy, gdzie były rozlokowane bazy sowieckie. To by oznaczało trwałe, strukturalne uzależnienie Polski od Rosji, odcięcie od Zachodu, uniemożliwienie wejścia do NATO i sojuszu z USA. Nie mogło być na to zgody. " - (https://niezalezna.pl/398208-29-lat-temu-obalono-rzad-jana-olszewskiego-macierewicz-ludzie-agentury-komunistycznej-ratowali-swoja-pozycje)

Ujawnienie teczek akt personalnych przez Macierewicza  donosicieli i agentury  komunistycznej przepełniło strach i wrogość tego dziadostwa antypolskiego do Rzadu Jana Olszewskiego. TW " Bolek ", TW" Oskar" i wielu innych oszaleli ze strachu.

To była jawna próba czwartego rozbioru Polski. Była grupa reformatorów, była silna grupa targowiczan i wschodnie i zachodnie interesy. Polska w nagrodę za obalenie komunizmu i przez upadek muru zjednoczenie Niemiec została najbardziej ukarana i upokorzona gospodarczo za sprawą Balcerowicza a politycznie rękami Wałęsy. Dwóch nadętych do granic ignorantów dorwało się do kierownicy państwa kierując je na mieliznę -gospodarczo rozgrabiona przez zachód a politycznie na wschód przez szalejącą agenturę.. Idea rządu Jana Olszewskiego przetrwała i dzięki niej dziś mamy szanse na wybicie się i już słychać jęki i steki ze wschodu i z zachodu i są to coraz bardziej otwarte głosy.

Do dzisiaj nie zostali oni pociągnięci do odpowiedzialności karnej. Dlaczego pytam się skromnie ! bo agentura UBecka oraz Niemiecka i Rosyjska ?

 

 

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.6 (głosów:11)

Komentarze

- (bolek i ten drugi komunistyczny żydo-bolszewik balcerowicz) - AK wykonała by egzekucje.

To dlatego komuniści tak "pchali" Polskę do UE aby była zniesiona kara śmierci bo wielu z nich powinno wylądować na szubienicy.
To był ich jedyny cel wejścia Polski do UE.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

Pytanie dziejowe o najwyższym znaczeniu - czy działacze PiS-u i Zjednoczonej Prawicy za miliony ze SKOK-ów poświęcą niepodległość Polski ?

#1672518

Kiedy przyjdą podpalić dom,
ten, w którym mieszkasz – Polskę,
kiedy rzucą przed siebie grom,
kiedy runą żelaznym wojskiem
i pod drzwiami staną, i nocą
kolbami w drzwi załomocą –
ty, ze snu podnosząc skroń,
stań u drzwi.

(...)

Są w Ojczyźnie rachunki krzywd,
obca dłoń ich też nie przekreśli

(...)

4 czerwca 1992, przez całe miesiące przed tym dniem,
a także długo po tym dniu – zapomniano o tych słowach,
napisanych na moment przed wybuchem wojny.

Zapomnieli o nich ci, którzy chcieli obalać.
Zapomnieli o nich ci, którzy chcieli być obaleni.

Pycha kroczy przed upadkiem.
Pyszni byli obalający.
Pyszni byli obalani.
Upadek doświadczył polską szansę na Niepodległość.

4 czerwca 1992 był dniem kolejnego zwycięstwa
okrągłostołowej zmowy nad opcją jej rewizji.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1672615

"Nie miałem obowiazku się poddać". To ostatnie słowa II RP.

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0

Ryszard Surmacz

#1672533

głosy panowie - 

"pan" matoł przeszedł do historii tym swoim zawołaniem - https://niepoprawni.pl/blog/2757/panowie-policzmy-glosy-czyli-22-lecie-nocnej-wampiriady.

POwinien wisieć bez przedawnienia! czubek

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0
#1672554

Komunistyczne modus vivendi przez ostatnie trzysta lat nie zmieniło się ani na jotę. Tylko dla jasności, "komunizm" nie jest ani sowieckim imperializmem Rosji, nie jest ani marksizmem, ani morderczym ustrojem zbrodniczego państwa. Jest po prostu ordynarnym zamordyzmem, jest cywilizacją despotycznego samodzierżawia. Cywilizacja: "Cancel Culture". Pozwolę sobie za Przemysławem Żurawskim vel Grajewskim (GP #22) zacytować słowa Mustafy Celâleddin Paşy:

  • "Rosję uznawał ten pisarz za państwo oparte na dwóch żywiołach - słowiańskim i turańskim. W świecie słowiańskim naturalną rywalką Rosji była według niego Polska. Jak twierdził, słowiańszczyzna mogła być zorganizowana albo w formie wolnościowej, reprezentowanej przez Rzeczpospolitą, albo despotycznej, której uosobieniem była samodzierżawna Rosja.

  • W świecie turańskim naturalnym rywalem Rosji było zaś imperium osmańskie, które by tę rywalizację wygrać, powinno się oprzeć na narodowym poczuciu tureckim i przyciągnąć do współdziałania pozostałe narody turańskie, podminowując tym rosyjskie nad nimi panowanie."

W tym sensie komunizm nie jest żadną instytucją intelektualną ani polityczną, ani ideologiczną, ani też państwową. Komunizm jest formacją, która w swojej istocie jest antypaństwową i antynarodową cywilizacją totalitarnego despotyzmu. Ten totalitarny despotyzm jest jego istotą, jest treścią i kategorią definiującą komunizm. Wszelkie marksizmy, lewicowości, liberalizmy to tylko nazwy, wszelkie ideologie i naukowe teorie społeczne, ekologiczne lub gender są tylko dezinformacja, to są jedynie instrumentalnie przybierane maski ukrywające totalitarny zamordyzmu cywilizacji turańskiej.

Przypisy:
Mustafa Celâleddin Paşa to Konstanty Borzęcki, turecki bohater narodowy.
Komunizm to cywilizacja turańska w terminologii Feliksa Konecznego.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

michael

#1672561

https://niepoprawni.pl/blog/poeta/paskudna-rocznica-4-czerwca

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#1672786