Ostatnie podrygi zdychającej ostrygi

Obrazek użytkownika Smok Eustachy
Świat

Na kilka dni przed śmiercią pacjentowi często się poprawia. Wracają siły, objawy choroby ustępują, apetyt wraca itp. Ostatni zryw organizmu. Po chwili następuje jednak pogorszenie i śmierć. I podobne zjawisko właśnie się kończy w skali cywilizacyjnej: Trump jaki był taki był ale sporo dobrego w różnych dziedzinach przeprowadził. Wojny żadnej nie zaczął, coś tam w dziedzinie aborcji popchnął, odpowiednich sędziów do Sądu Najwyższego mianował. generalnie na plus. Pisiory nie potrafiły se z nim poradzić bo tu konkretną gadke trzeba uskutecznić. Dali se naszej ulubionej Zorżecie wejść na głowę. Z kolei ambasadoressa Mosbacher objechała Kraśkę na odchodnym nieco. Z Donaldem trzeba było negocjować. On chce tego i tego i OK, ale my chcemy tamtego i tamtego. I dil. Nie rozumiał on niestety ideologii totalności: powinien gnąbić swych wrogów u siebie a my u siebie. NA tym soojusz polega. Tymczasem Mosbacher chroniła trumpofobów u nas.

Prezydentura Bidena będzie miała charakter antyamerykański. Nie ma tu najmniejszych wątpliwości, a jak się dorwie ta jego wice to klęska totalna będzie. Nordstrim 2 puszczą, dadzą do siebie posłuch naszym kaczofobom, których namaszczą na namiestników unijnych. Rządy pisiorskie ulegną zakończeniu. Tam ideolo BLM stanie się ideologią państwową, Gwardia Narodowa dostanie rozkazy wspierania atakującego motłochu i zwalczania ludzi broniących swojego dobytku, sklepów, domów. Defensorzy owi już teraz są określani napastnikami a napastnicy - obrońcami. Wojny znowu się zaczną, próby rozbrojenia społeczeństwa i ostatecznego sterroryzowania. System medialny zostanie uszczelniony i totalnie oderwany od prawdy. Ameryka zostanie skierowana na tory małości.

Cóż, podziękujmy Donaldowi Trampowi za te 4 lata oddechu, które zmarnowaliśmy.

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.2 (głosów:14)

Komentarze

... wszystko wiesz na wyprzódy, to bądź tak dobry i powiedz mi, czy moja wnuczka zda maturę? Bo jeśli zda, to bida w domu, a jeśli odpadnie (za co trzymamy kciuki) to pójdzie do roboty - na kasę do hipermarketa - i jedna gęba z pleców!

Więc jak to będzie we w tym roku? Co?

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-2

Apoloniusz

#1658710

Mieli wiekszość w izbie niższej i Senacie oraz prezydenta przez 2 lata. Trudno się nie zgodzić z tezą, że Polska także zmarnowała "te 4 lata oddechu, które mieliśmy" podczas prezydentury Donalda Trumpa (jednak przez "u", nie przez "a"). Nic nie jest dane raz na zawsze. Trzeba umieć wykorzystywać szanse. My wolimy uczyć się na własnych błędach. 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

Krispin z Lamanczy
Aby czynić dobro, trzeba umieć rozróżniać między dobrem a złem.
Każdy uczy się na błędach. Nie musisz się uczyć na swoich!

#1658737

przecież o nas piszę

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0
#1658739

O czym piszecie, Panowie oprócz "oj niedobrze, niedobrze" (dialogi na 4-ry nogi),  Smok pisze cyt.;"Rządy pisiorskie ulegną zakończeniu" całość porad dotyczących Polski. Co Waszym zdaniem Polska przespała, czego nie zrobiły owe "pisiorskie" rządy? że co, że nie polecieliśmy na Księżyc, owszem szkoda niewykorzystanej szansy. A może uważacie, że Polska powinna zacząć kopać tunel z Warszawy do Waszyngtonu? Faktycznie, przespały pisiory szansę.

Co takiego Polska - będąc zabidzonym, rozkradzionym krajem, traktowanym przez naszego potężnego sojusznika przedmiotowo (447, zakupy sprzętu po zawyżonych cenach, ciekawe jaka jest cena skroplonego gazu, pani ambasadorka -pożal się Panie Boże! ), zamiast podmiotowo - nie uczyniła?

No, bo jeśli chodzi o komplementy jakim to jesteśmy dzielnym narodem i w dodatku katolickim, to PDT powiedział raz i już drugi raz nie chciało mu się przyjechać mimo zaproszenia, więc gdzie tu wina Polski, co mieliśmy PDT-a siłą sprowadzić? To są owe błędy do poprawki?

Czytam Krispinie Twoje wpisy, w zasadzie wszystkie. Nie kadząc, masz dobre pióro, znajomość tematu gdy piszesz, ale "niniejszym" zawiodłeś mnie swoim: "oj niedobrze, niedobrze." bez uzasadnienia. O Smoku pisałem wyżej, więc się nie będę powtarzał, gdyż jest aktualny.

 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-1

Apoloniusz

#1658743

- i jest widoczny w sieci. Miejmy nadzieję że wkrótce zostanie przywrócony dostęp do kont.

Tu link do portalu:

https://parler.com/

 

 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Pytanie dziejowe o najwyższym znaczeniu - czy działacze PiS-u i Zjednoczonej Prawicy za miliony ze SKOK-ów poświęcą niepodległość Polski ?

#1658758

Jak za Stalina.

FBI sprawdza żołnierzy stacjonujących i pilnujący stolicy USA - Sztab Bidena obawia się „lojalności” wojska wobec Trumpa oraz ataku któregoś z żołnierzy. Biden zlecił wymianę agentów Secret Service.

Do końca życia Biden  będzie musiał oglądać się za siebie

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0
#1658770

z przeproszeniem, ale niewiele mu chyba zostało, więc raczej nie zdąży nadwyrężyć kręgów szyjnych na tyle, żeby potrzebna była kolejna operacja. 

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

Krispin z Lamanczy
Aby czynić dobro, trzeba umieć rozróżniać między dobrem a złem.
Każdy uczy się na błędach. Nie musisz się uczyć na swoich!

#1658783

Tym co przeważyło szalę zwycięstwa na korzyść Demokratów była ich obietnica ponownego otworzenia granic dla imigrantów i obietnica zalegalizowania pobytu nielegalnych imigrantów i zafundowania im opieki i pomocy finansowej. 

Ci imigranci, którzy już mają obywatelstwo i prawo do głosowania, zagłosowali na Demokratów,żeby móc sprowadzić do USA swoje bardzo liczne rodziny i krewnych,całe wioski. Myślę,że to różne mniejszości,typu LGBT i właśnie grupa środowisk imigranckich dały masowe poparcie dla Demokratów. 
Jaki z tego wniosek? 
Ano taki, że obcy kulturowo element zdobył przewagę nad rdzennymi Amerykanami i niech to będzie ostrzeżeniem dla każdego narodu i państwa.
Nie wolno dopuszczać do tego,żeby obcy kulturowo ludzie decydowali o losach rdzennej ludności danego narodu i państwa Prawa wyborcze powinny być nadawane dopiero w drugim albo trzecim pokoleniu imigrantów

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1
#1658869

Główną przyczyną porażki są matactwa wyborcze - wystarczy spojrzeć na zestawienia, np. takie: Przekręty wyborcze w USA

Przyczyniły się do tego: pandemia, której skutkiem było zwiekszenie liczby głosujących korespondencyjnie, kiepskie procedury wyborcze, które nie zapewniły kontroli nad liczbą wysyłanych kart do głosowania i nie wymuszały sprawdzania  tożsamości głosujących. Niebagatelną rolę odegrały też media - 4 lata grillowania Trumpa, dyskredytowania każdej decyzji (podobnie jak u nas niegdyś walczono z prezydentem Lechem Kaczyńskim), siania zametu i wątpliwości plus (już na finiszu) tuszowanie afery z synem Bideta w roli głównej. Żadne obietnice niby "Demokratów" nie byłyby raczej w stanie przechylić szali zwycięstwa na ich stronę.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

Krispin z Lamanczy
Aby czynić dobro, trzeba umieć rozróżniać między dobrem a złem.
Każdy uczy się na błędach. Nie musisz się uczyć na swoich!

#1658891