Łukaszenka a standardy europejskie

Obrazek użytkownika Smok Eustachy
Kraj

Muammar Kadafi mówił wprost, że jak go obalą to raz wybuchnie krwawa wojna domowa a dwa ruszy na Europę fala nachodźców. Jego zaś ekscesy, jakieś egzekucje, pedofilia itp. to pikusie w porównaniu z grozą chaosu, jaki zapanuje.  Nie przewidział jednak, że ktoś chce doprowadzić do krwawej wojny domowej w Libii i wypuścić  na Europe hordy nachodźcze. Wywołać ten chaos. Dlatego jest jak jest i mało kto się przejmuje Libią i jej sytuacją. Bo że są za nachodźcami to oczywiste. Kadafiemu nie zrozumiał sensu zmian na arenie międzynarodowej i dlatego marnie skończył. Że kraje UE same się chcą wpuścić w bagno nie mieściło mu się w łepetynie.

Aleksander Łukaszenka popadał w coraz ostrzejsze konflikty z Moskwą, bronił swej niezależności, jak już napisałem chciał kupować ropę i gaz w USA. Za naszym pośrednictwem. No i macie skutki. ewolucja, obalenie satrapy i utwierdzenie niemiecko-rosyjskiej dominacji Nordstrimów. Doszły mnie słuchy, że jedna z liderek protestów zwiała do Moskwy:

Ale że do Moskwy? Pod opiekuńcze skrzydła Putina? Putin w takiej sytuacja zawsze wspiera obydwie strony, aby doprowadzić do jak największego zamętu. Więc nie zdziwcie się że nowy, demokratycznie wybrany satrapa Białorusi ponownie uniezależni Białoruś od energetyków rosyjskich. Demokracja demokracją a porządek musi być. Coś tu poważnie nie gra.

Z drugiej strony Łukaszenka pałuje, co dowodzi, że jest politykiem wiernym wartością europejskim i demokratycznym. Takie są bowiem standardy europejskie. Prezydent Francji Macron jak protesty tłumił? Niechby ktoś zaczął wkręcać kolektyw wrzucając filmy z zamieszek we Francji z podpisem, że są one z Białorusi. Ale by się jeden z drugim napinał, ale by się oburzał, ale by się zesrożył. A jak się okaże że to Francja-elegancja  to cała zabawa na nic i powietrze od razu by uszło. Panie Mazurek działaj pan. Chciałbym obejrzeć debatę o wolności słowa we Francji i na Białorusi. Ciekawa by była. Przypominam że we Francji nie można nosić krzyżyka na widoku.

Ustalmy punkt odniesienia tłumienia zadym i łomotania protestów: wprowadzam jednostkę podstawową jeden macron. Jeśli działania Macrona przyjmiemy za 1 to Łukaszenka ma co najwyżej 0,6makrona. Jest w porównaniu z Unia Europejską cienkim bolkiem.

***

O Kadafim wspomniałem aby objaśnić wam różnice płciowe: faceci często nie robią nic jeśli nie są w stanie przewidzieć skutków. Czy obalenie Kadafiego polepszy Libię, Europę i okolicę czy nie? Nie wiadomo więc nie ma się co szarpać bo może się pogorszyć. Kobiety zaś nie mogą zostać obojętne i muszą dać upust emocjom, co często się kończy dramatycznie. A z kolei te zachowują się po kobiecemu:

https://www.youtube.com/watch?v=Cxrz5pKgw4k&feature=youtu.be

 

Kobieta która ma jakiś problem stara się zwrócić uwagę samca, żeby ten problem rozwiązał. No i dlatego wyja.

***

Pytania: jaka politykę powinniśmy prowadzić aby  zabezpieczyć nasze interesy? nikt nie zadaje. No bo po co. Za waszą wolność i naszą i niech kto inny se tam zagrabi mienie i kasiorkę i doi Białorusinów. My nie. Pani Romaszewska wykrzykuje frajersko w tym stylu.

***

Wspomniałem o tajnych współpracownikach i ich roli. Kompletne niezrozumienie pojawiło się w komciach. Konfidenci owi zajmują się animowaniem protestów raz i dawaniem przykładów męstwa dwa. Oczywiście na rozkaz są owe pokazy odwagi, wiedzą, że im nic nie grozi stąd porażają postawą. Liczne osoby działające pozornie niezależnie zaczynają działać i pociągają tłumy. Przypominam że u nas Bolek był niesiony na rękach przez dwóch innych konfidentów bezpieki. Agenci obchodzą normalsów od strony radykalnej, zarzucają prawdziwym liderom ugodowość i inne takie. Przypominam destrukcyjną działalność caratu wobec polskiej emigracji w XIX w. A w swoim czasie Michnik zapewniał sobie monopol na rozmowy z komuną: jak ktoś coś kłapnął o konieczności rozmów to był miażdżony z pozycji dogmatycznych aby Michnik w spokoju mógł niezagrożony prowadzić konsultację.

A co do filharmonii: jeździ ona za granicę i nie wzbudza podejrzeń więc oczywista jest jej infiltracja. O telewizji, która jest kluczowa już pisałem.

Jak więc będzie? Plan Balcerowicza im uskutecznią?

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:11)

Komentarze

Wg niego kto nie był spałowany przez francuskiego policjanta ten nie wie, co to znaczy być spałowanym.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-1
#1642043

Przydał by się teraz Białorusi taki drugi Bolek, co by "obalył" Łukaszenkę i ten Łukaszenka zostałby znowu prezydentem na mocy porozumeń jajowatego stołu. A w gospodarce hulałyby Balcerowicze i Lewandowskie chłodzące gospodarkę po jeden rubel za sprzedane przedsiębiorstwo.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1642192

Francja to miała zakaz burek ale z tym noszeniem krzyżyków, to w szkołach i rządowych instytucjach. kiepsko porównywać to ze standardem białoruskim i to w zakresie "wolności słowa"- w RB za krytyczne hasła biją i posyłają do więzienia, za kandydowanie też. wyciąganie więc tego, że na Białorusi biją jak gdzie indziej (whatabout) ale baćka pozwoli krzyżyk nosić, nazwijmy toporną ruską propagandą. tak jak putin, broni krześcijaństwa i pedałów bije. no nie, nie ma tam ani standardów europejskich ani sugerowanego lepiej od nich. tak się nie godzi manipulować.

 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-2

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1642070

i jakiej mocy połknąłeś przed napisaniem tego komentarza i jaki sens ma "(whatabout)" w twoim tekście?- to są dwa słowa i pisze się je osobno (what about).

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny, wobec rządu tylko wtedy, gdy na to zasługuje. Mark Twain

#1642306

"whatabout" to drobiazg. Styl i gramatyka - porażka. Nie czepiam się! Naprawdę trudno zrozumieć sens pana wypowiedzi. Tasiemcowe zdania bez interpunkcji - zgroza!

Pozdrawiam i proszę bez urazy

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

casium

#1642355

Masz rację pisząc, że "whatabout" to drobiazg, mały pikuś w porównaniu z resztą komentarza. Stąd właśnie moje pytanie ile wypił. Znam tego osobnika od lat i wiem, że potrafi on płynnie i bez błędów bronić banderowców i atakować polskich patriotów gdy wskazują na antypolskie akcje żydów.

Pozdrawiam

 

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny, wobec rządu tylko wtedy, gdy na to zasługuje. Mark Twain

#1642369

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1642175

Tak sądzę. ;)

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-1
#1642193

A to

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1642196

Wpisy tego debila Sommera w rosyjskiej TV.

Czy teraz ten kretyn zrozumie dlaczego  jego wpisy są niebezpieczne? Ten debil jak i kilku pożytecznych zaprezentował coś, co bezwzględnie jest prezentem dla kremlowskiej propagandy zarówno w Rosji, jak i na Białorusi.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1642197

inaczej.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-1
#1642198

Najwyższy czas by takiemu w pysk przy******

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1642199

A jak widać i w Białorusi Lewandowskich, Mazowieckich, Geremków, Kuroniów, Michników też jest pod dostatkiem. Dopóki nie wpływały do nich pieniądze nic się nie działo, siedzieli cicho. Kiedy zwąchali kasę żydowskiego szachraja  Sorosa przekazywaną im na konkretne zadania prawdopodobnie m.inn. i przez Fundację Batorego (stąd oskarżenie Polski) od razu pojawiły się "spontaniczne" protesty i to z każdym przekazem polskojęzycznych żydomendiów rosnąc wielokrotnie jak w ostatnią niedzielę - pierwszy przekaz -"ok.100 tyś" (godz 13,00 PR24) ; przeszło 100 tyś. (godz. 13,30 TVP Info);  200 tyś (14,00 TVP Info) ; 250 tys. 14,30 PR24 (red. Semka), a rzeczywistość to najwyżej dziesięć tysięcy co mówią zaciekawieni sytuacją mieszkańcy Białorusi przybyli do Mińska zorientować się co się dzieje (z mojej rodziny mieszkającej w Witebsku i Brasławiu). Okazuje się też, że są to ludzie zwożeni, a nawet finansowani (ostatnio) przez niektórych pracodawców którym nie odpowiada polityka Łukaszenki nakładająca na nich obowiązki uczestniczenia w rozwoju rejonu w którym mają zakłady pracy. W rzeczywistości zdecydowana większość społeczeństwa Białoruskiego nie ma najmniejszej chęci zmieniać obecnej sytuacji, a kreowanie wirtualnej "rzeczywistości" przez "nasze" żydomendia wzywające parę opłaconych bab z jakiegoś "komitetu" do przejęcia władzy od legalnie wybranego Prezydenta, jest żenadą ośmieszającą Nasz Kraj. Destabilizacja sytuacji na Białorusi próbę rozgrabienia ich przemysłu przez żydostwo jest korzystne tylko i wyłącznie dla Putina, bo on na to nie pozwoli tak jak na Ukrainie skąd wywieźli do USA nawet resztki złota jakie im zostały po ZSRR. Do Białorusi Putin wejdzie na prośbę jak nie Łukaszenki to od "komitetowych" bab i będziemy mieli Putina nie tylko na Kaliningradzkim kierunku.

 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

antyleming

#1642228

Bialoruś zostanie załatwiona przez Putina starą metodą.

Stosowaną od czasów Stalina.

Łukaszenka oczywiście po pewnym czasie (wybranym przez Putina) zostanie odsunięty od władzy. Bo już jest do tego przygotowywany. On jest już spalony i wie o tym. Być może dostanie jakiś stołek w Rosji.

Jako kandydat na prezydenta Białorusinów - w nowych wyborach pojawi się człowiek niby znany, ale o zagmatwanej biografii. Będzie popierany przez Rosję propagandowo jako kandydat niezależny i utworzona zostane dla niego typowo rosyjska legenda .

Tak samo ( identycznie) jak zrobiono z Wałęsą. Człowiekiem podstawionym przez Jaruzelskiego, Kiszczaka  et consorties dla uratowania tego co dzisiaj ukrywa się dzisiaj  w Polsce pod wszelakim lewactwem  - czyli dla zmylenia pod sztandarem 6-kolorowym.

Tęcza ma 7 kolorów.

Ten człowiek będzie pompatycznie perrorował o niepodległości , niezależności od FR - a w istocie bedzie wykonywał pokrętną politykę Kremla. Putin nie pozwoli (nie przyparty do muru) na jakikolwiek ruch Białorusi w stronę UE i NATO. Nie tak szybko towarzysze pozwolą na rozsadzenie niezwykle ważnej dla FR sytuacji geostrategicznej na Zapadie.

(Brama Smoleńska).

Polska od 1989 roku nie poradziła sobie z  lewactwem z Kujbyszewa ulokowanym na wszystkich szczeblach władzy. Tym bardziej nie zrobi tego teraz i już - Białoruś.

Marek Mozets

"Niniejszy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.
Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym
następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany
poglądów, bez podawania przyczyny."

cbdo.

 

 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

Mozets

#1642317