Zakręceni, zmanipulowani...?

Obrazek użytkownika skorpion2
Idee

Polaków wybory

 

 

„Nasz naród jest jak lawa, z wierzchu zimna i twarda, sucha i plugawa, Lecz wewnętrznego ognia sto lat sto lat nie wyziębi; Plwajmy na tę skorupę i zstąpmy do głębi”    A.M. 

 Dedykuję te słowa wieszcza naszym pseudoelitom, które gardzą resztą narodu

ZAKRĘCENI, ZMANIPULOWANI

Witam wszystkich forumowiczów, blogerów, czytelników. Ostatnio sporadycznie goszczę na tym forum, bo atmosfera ciągłej nawalanki skutecznie mnie zniechęca do zabierania głosu. Nie znaczy to, że nie ma o czym pisać, wręcz przeciwnie, ale żeby nie zgłupieć wybieram święty spokój.

Teraz są kolejne wybory i po prostu nie wytrzymałem, dlatego zabieram głos. Mam tę świadomość, że moje opinie niczego nie zmienią, ale jeżeli wśród czytelników znajdzie się ktoś do kogo to, co napiszę dotrze na tyle, że zweryfikuje swoje dotychczasowe poglądy, swoje wybory i postępowanie, co daj Boże amen, i choćby przez chwilę zastanowi się nad tym, co przeczyta, być może moje pisanie przyniesie jakieś pozytywne rezultaty.

Wszyscy żyjemy w jednym kraju, wszyscy jesteśmy Polakami, a zachowujemy się tak jakby tu żyło co najmniej kilka wrogich sobie plemion, którym wystarczy stworzyć odpowiednie warunki, a z pewnością w najlepszym wypadku oślepiali by się na wzajem.

Nasza świadomość jako społeczeństwa jest coraz bardziej dojrzała, jesteśmy w miarę nieźle wykształceni. Ci lepiej wykształceni przypisują sobie nawet miano elity, a zachowują się tak jakby w ogóle wyłączyli rozum, lub zgoła niczego nie rozumieli. Pomijając nasze uwarunkowania historyczne, utratę najcenniejszych grup społeczeństwa wymordowanych przez okupantów, czyli utratę prawdziwych elit, znaczna część dała się kolejnym okupantom ukształtować jak bezwolna, bezrozumna masa.

W poprzednim, słusznie minionym ustroju większość kolaborowała z władzą ustanowioną przez naszych odwiecznych wrogów. Tę władzę obalił ruch społeczny w głównej mierze składający się z ludzi prostych, bo byli to robotnicy o czystych sercach, którym przyświecała odwieczna polska maksyma „Bóg, Honor, Ojczyzna”, Wolna Ojczyzna. Między nich okupacyjna władza posłała swoich agentów, którzy mieli za zadanie od środka niszczyć tę szlachetną ideę, drogę do wolności. Niestety, my Polacy mamy tę słabość, że łatwo dajemy sobą manipulować. Macherzy od manipulacji wiedząc o tym z łatwością poradzili sobie i napuścili jednych rodaków na drugich, dlatego dzisiaj skaczemy sobie do oczu.

Kilka przykładów tej manipulacji z najnowszej naszej historii. Wmówiono nam, że pomagierów okupacyjnej władzy nie należy rozliczać, tak za ich zdradę, jak i za popełnione zbrodnie na polskim narodzie. Przekonano, że tzw. prywatyzacja to jedyny sposób na wyjście z biedy i zacofania. Pozwoliliśmy tym samym na gigantyczną kradzież tego, co wypracował w pocie czoła cały naród. Po te dobra zjechali się do nas gangsterzy i złodzieje z całego świata, a i rodzimych też było niemało. Do dzisiaj, mimo, że mamy już prawdziwie wolną Polskę włos z głowy nikomu nie spadł.

Następnie wmówiono nam, że należy oddać władzę przepoczwarzonym komunistom. Nawet wybraliśmy komunistycznego aparatczyka na prezydenta Polski i to na dwie kadencje. Tylko po co było z nimi walczyć i ich obalać, a następnie przywracać do władzy, żeby ponownie mogli niszczyć nas i naszą Ojczyznę? Wyhodowano nam za obce pieniądze ugrupowania, partie, które miały po przejęciu władzy wiernie służyć swoim mocodawcą, co też robili i nadal robią. Tak jak poprzednicy szkodzili i szkodzą Polsce, następcy zrobili z naszego kraju kolonialną prowincję, a z Polaków tanią siłą roboczą. Ci zdrajcy śmieją się nam w twarz i też nie próbuje nikt ich z tego rozliczyć.

Na szczęście większość Polaków, o dziwo, przejrzała na oczy i pogoniła jak na razie zdrajców, gangsterów i złodziei. Lecz jeszcze znaczna część naszego społeczeństwa jest ślepa…

Jest to niewątpliwa zasługa naszych okupantów i wrogów, którzy udają przyjaciół. Jedni wychowali sobie całe pokolenia podległych im zdrajców, drudzy używając wszystkich dostępnych metod manipulacji i przekupstwa, mają w naszym kraju oddanych antypolskich sojuszników, którzy dla mocodawców są gotowi na wszystko. Oprócz wymienionych jest jeszcze cała masa pożytecznych idiotów, którzy z takich czy innych względów nie chcą, nie potrafią samodzielnie myśleć i wyciągać właściwych wniosków, mimo, że są to często ludzie wykształceni. Nie bez kozery ktoś znalazł jakże trafne określenie „wykształciuchy”. Czy to jest wada systemu nauczania, bo nie naucza się logicznego myślenia?

Wracając do obecnej sytuacji politycznej. Formacja, która rządziła Polską przez osiem lat, zwana PO i jej przystawki mający tyle na sumieniu, niszczyły na wszelkie sposoby naszą Ojczyznę służąc obcym. Formacja ta, która pozwoliła hulać w Polsce gangsterom i wszelkiej maści złodziejom jak po ziemi niczyjej, ma się całkiem dobrze. Bez względu na to wszystko co robiła, na dodatek darząc państwo polskie i większość jego mieszkańców głęboką pogardą, wciąż cieszy się niezłym poparciem choć powinna dawno zniknąć ze sceny politycznej. Tragedia smoleńska powinna być tego początkiem. Jednak od czego jest inżynieria społeczna, która doskonale sprawdza się w Polsce. Pomińmy wychowanków okupantów i sprzedajnych zdrajców to reszta, mimo czasami wysokiego statusu społecznego i dobrego wykształcenia jest tak zmanipulowana, że zupełnie niczego nie dostrzega. Wydaje się, że w ogóle nie myśli. Bo jeżeli rozmówca, zdawałoby się inteligentny człowiek, mówi, że Kaczor dyktator zabrał mu wolność, a pytany jakiego zakresu wolności został pozbawiony, zaczyna coś bredzić bez sensu, że on nie może żyć tak jak by chciał, bo Kaczor mu to ogranicza, to po prostu ręce opadają. Inny przypadek. Kaczor chce zawładnąć wszystkim, chce mieć wszystkie instytucje i chce posiadać wszystko bez sprecyzowania jak rozmówca to rozumie, ot tak, wszystko… Znaczy się, że ten człowiek nie ma pojęcia, nie rozumie czym jest zarządzanie państwem. Czym jest demokratyczny mandat otrzymany od społeczeństwa. Nie rozumie, że tak było jest i będzie… Po to są wybory by zwycięzcy realizowali przedstawioną w programie wyborczym wizję rządzenia państwem. Tak jest na całym świecie, gdzie jest demokracja. Co tu jeszcze wyjaśniać…Jeszcze inny przykład:

Głosuję na opozycyjnego kandydata na prezydenta bo obecny niszczy praworządność, a konstytucje ma za nic…Mówi to człowiek, który konstytucji nigdy nie miał w ręku i nie wie jaka jest definicja słowa, które wypowiedział.

Ale jest święcie przekonany, że stoi po właściwej stronie. Uważa się ponadto za patriotę, bo jest wierzący, praktykujący i mówi, że bliskie mu są wartości chrześcijańskie i naturalny porządek świata, choć jego kandydat ma te wartości za nic. Jeszcze jedna postawa inteligentnej i wykształconej kobiety, która oświadczyła, że jest na emigracji wewnętrznej i będzie tak długo jak długo będzie rządził Kaczor… Na pytanie jakiej krzywdy doświadczyła, oburzona wykrzyczała „jak to jakiej, ten barbarzyńca zniszczył w Polsce demokrację”… Długo można jeszcze przytaczać podobne przykłady, lecz ci ludzie są tak zaślepieni, że żadne najbardziej oczywiste i racjonalne argumenty do nich nie trafiają.

Co będzie z Polską jak zaśpimy, zbagatelizujemy takie postawy, a oni dokonają wyboru człowieka, który tylko będzie Polsce szkodził działając na przekór obecnej władzy? Część Polaków gotowa jest poranić się, poparzyć, popełnić seppuku, stracić to co wszyscy zyskaliśmy byleby irracjonalnie zrobić innym na złość, bo im się coś wydaje i nie wiedzą, że zostali zmanipulowani.

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:10)

Komentarze

Skorpionie

Rewelacyjny tekst. Podpisuję się pod każdym słowem!

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
0

Ratujmy Nasze Polskie Lasy!
AIM(S) - Artificial, Intelligent Moderation (System) © Gawrion

#1637540

Polska potrzebuje naszej mobilizacji!

Prezydent  Duda potrzebuje naszych głosów ,wiec mobilizujcie znajomych, rodziny, przyjaciół.Prezydent  zrobi tyle ile może, my też musimy z takim poczuciem pójść spać w niedzielę 12 lipca. Ci co wybierają Trzaskowskiego to nie tylko ludzie z "ciekawym umysłem" lecz i masochiści, bo głosować na kogoś, kto każe ci pracować do śmierci i jeden dzień dłużej, kto cię okłada większymi podatkami i w dodatku twierdzi że wszystko już jest w Niemczech ...

Na sondaże w ściekach jak TVN czy Gówno Wyborcze nie patrzcie bo to już było.

Za ponad tydzień będzie dobrze...POLSKA zwycięży

 

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1637541

o której mówisz Skorpionie, jest iście szemrana. Ładny wyznawca Hermesa uciekając przed karą za swoje w języku miłości określone zbrodnie, czyli : "podpierdalanie" omnismundis, ma rzeszę przyłączającą się do jego nieskomplikowanego fortelu-wszyscy z nim krzyczą : Łapać złodzieja! jeszcze inna wersja metafory kasta złodziei, kurw i morderców zrobiła ustawkę z rozstawionymi w kluczowych miejscach podpuszczaczach i dalej ibidem. Ta ucieczka-pogoń ma umozliwić rzeź sił jasnej strony.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Onufry Zagłoba

#1637573

minęło 60 lat od momentu, gdy te wzniosłe i patriotyczne wersy spłynęły po raz pierwszy z ust moich. Niektórzy z nas wtedy dodaawali półgębkiem i po cichu  "a tam czeka na was i tak towarzysz stalin". Jeden za głośno dodał, relegowany w ciągu doby z Liceum. I to by było na tyle wspomnień i rzeczywistości. Za text 5.

Pozdrowienia

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

yenom

#1637581

BRAVO ten tekst powinien być obowiązkową lekturą  w szkołach... Gratuluję

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1637641

... Bzdura! Bujda na resorach!!!

 

Satyr

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

___________________________
"Pisz, co uważasz, ale uważaj, co piszesz". 

© Satyr


 

#1637646