Zdrada (szantaż) Jolanty Turczynowicz-Kieryłło. O czym rozmawia się w domu Gowina i Morawieckiego

Obrazek użytkownika Romuald Kałwa
Kraj

Była szefowa kampanii Dudy powiedziała dla Magazynu TVN24, że zdecydowanie bliżej jej do Trzaskowskiego. Syndrom sztokholmski?

Jolanta Turczynowicz-Kieryłło poszła do TVN, który również rozdmuchiwał sprawę odczytania jej rzekomej antykaczyńskiej fraszki na jakiejś imprezie. Ciekawe, kto był na tej imprezie...

TVN dał jej się wygadać. TVN...

To kobieta z Porozumienia Gowina. Na stronie TVN-u widzimy jej zdjęcie z Marianem Krzaklewskim. Jej mąż był Rzecznikiem Ruchu Odbudowy Polski:

„Andrzej, jako rzecznik ROP-u, jeden z najbliższych wówczas współpracowników Jana Olszewskiego, organizował rozmowy na temat koalicji ROP-u i PC. Wielodniowe poufne rozmowy premiera Jana Olszewskiego i Jarosława Kaczyńskiego odbywali właśnie we trzech w ówczesnym domu męża w Płochocinie. Nic z tego oczywiście nie wyszło, ale Kaczyński dobrze Andrzeja z tamtego czasu oceniał”.

Zaraz, zaraz, skoro ta kobieta zaznała krzywdy od Platformy, to dlaczego chce głosować na Trzaskowskiego – marnego prezydenta Warszawy, którego punktuje np. Jan Śpiewak?

Poniżej fragmenty wywiadu Jolanty Turczynowicz-Kieryłło dla stacji, Magazynu TVN. Czemu nie został nagrany? Bo był autoryzowany. To starannie przemyślana strategia zwolenników Trzaskowskiego udających zwolenników Zjednoczonej Prawicy.

Co pani zrobi 28 czerwca?

- No, na pewno pójdę na wybory.

I?

- No, zmieniła się optyka, bo jest nowy kandydat. Nowe rozdanie.

Rozumiemy, że Andrzej Duda nie jest dziś dla pani naturalnym wyborem?

- Niestety, dziś nie dostrzegam w tym, co prezydent mówi i prezentuje, tych spraw, które były dla mnie ważne w kampanii. Jednak mam świadomość tego, jak ważna jest moja opinia dla wielu ludzi, i że to mogą być tysiące głosów, dlatego chcę ją wyrazić rozważnie, na zakończenie kampanii.

Czyli bliżej dziś pani do Rafała Trzaskowskiego?

- Obserwuję z uwagą kandydatów. Nie podjęłam jeszcze decyzji. Walka trwa i do końca wiele może się wydarzyć. Dziś zdecydowanie bliżej mi do tego, co mówi Trzaskowski o potrzebie nowej solidarności, wspólnej Polsce i silnej prezydenturze, niż do tego, co mówi prezydent Duda, który całą kampanię oparł na programie rządu. Taka kampania nie pomaga prezydentowi w rozszerzeniu poparcia.

Źródło fragmentów wywiadu: https://tvn24.pl/magazyn-tvn24/byla-szefowa-kampanii-dudy-dzis-zdecydowanie-blizej-mi-do-trzaskowskiego,275,4819

 

Komentarz:

Mam wrażenie, że to jakaś większa operacja.

Nie wierzę w ani jedno słowo Pani Jolanty Turczynowicz-Kuryłło. Wytłumaczenie jest takie, że ktoś zdiagnozował ją, jako agentkę wrogiego obozu już wcześniej. Te słowa o jej naiwności, dobrej wierze, jak i sam wywiad, świadczą o prowadzonej głębszej operacji przez ludzi służb PRL i związanych z nimi dzisiaj ludzi, takich, jak prezydent Opola.

Tylko, kto ją wprowadził do sztabu? Kobieta udaje naiwną, że nie wie, jak wygląda polityka.

 

Zespół Skaldowie śpiewał piosenkę „W każdej babie siedzi diabeł”:

W każdej babie siedzi diabeł, pamiętajcie, chłopcy

Choć wygląda jak aniołek, niewinne ma oczy

Drut kolczasty i zasieki, miny, barykady

Choć przed sobą postawicie, sforsują je baby

 

Za bardzo znam się na kobietach, a jednocześnie znam się na pracy kontrwywiadowczej, by nie widzieć, że ktoś synchronizuje podłe wypowiedzi przeciwników Andrzeja Dudy.

Cała polityka dobrej zmiany polegająca na przyklejaniu się do swoich przeciwników politycznych, jest naiwna i głupia. Teraz zbieracie jej żniwo.

Wirtualna Polska publikuje dzisiaj tekst: "Wstyd. I ci ludzie mają nami rządzić?!" - pyta w sieci siostrzeniec Mateusza Morawieckiego. Franek Broda odniósł się do słów posła Jacka Żalka. Polityk skrytykował środowiska LGBT”.

Medialna histeria wywołana jest fałszywym i sztucznym teatrem jaki zrobiła Koleda-Zaleska w TVN, która odtąd będzie zapraszać tylko osoby posiadające takie same poglądy, jak ona.

Czy ludzie są ślepi? :) nie widzą jej fałszywego wyrazu twarzy i tego udanego oburzenia.

Czy nie widzicie, że siostrzeniec premiera i wytatuowany, niczym barbarzyńca, bezstresowo wychowywany syn Jarosława Gowina, mówią to, o czym mówi się w ich domach?

O tempora, o mores!

Rządzą nami ludzie naiwni. O błędnych sojuszach, i to na szczeblu lokalnym (patrz: Opole), pisałem kilka lat temu. Ale wówczas nikt mnie nie słuchał. Teraz zbieracie tego żniwo.

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.9 (głosów:24)

Komentarze

96.0pt">Gdy Jolanta Turczynowicz-Kieryłło została szefową kampanii Andrzeja Dudy, 21 lutego 2020 pisałem:

 

Andrzej Duda już wygrał, bo Jolanta Turczynowicz-Kieryłło ma żydowskie pochodzenie

 

... i generalnie to fajna babka. Panieńskie nazwisko matki to Fentzel. I ma nieco skośne oczy. Zastanawiam się tylko, czy już dziś można gratulować Andrzejowi Dudzie zwycięstwa.

 

Jolanta Turczynowicz-Kieryłło została szefową kampanii prezydenta Dudy - nie oszukujmy się, w rzeczywistości jest tylko twarzą kampanii prezydenckiej. Rzecznikiem sztabu wyborczego został Adam Bielan - to "drugi rząd" będzie robił faktyczną marketingową robotę.

 

Pani Jolanta, a proszę przeczytać jej rozmowę dla TVN. Ta kobieta od początku nie rozumiała swojej roli, jakiej oczekiwał od niej sztab PiS-u. A może... rozumiała ją doskonale i swoje zadanie wypełnia prawidłowo? Tylko, że zleceniodawcy nie są w Zjednoczonej Prawicy.

Tzn. są, ale wypełniają zadania, jakich oczekują od nich panowie stojący za Trzaskowskim:

- J.P. Morgan - proszę przypomnieć, kto go ściągnął i co ma na sumieniu ta firma: kryzys 2008, a nawet katastrofę Titanica.

- Jerzy Soros z którym, prawdopodobnie Trzaskowski zna się doskonale. Przecież należy do satanistycznego Klubu Bilderberg.

Podoba mi się!
17
Nie podoba mi się!
0

Romuald Kałwa

#1634537

Według Wikipedii...co za zestaw...co wg, mnie bardziej uderzające  wytłuściłam

Do spotkań grupy spośród obywateli Polski zostali zaproszeni:

Hanna Suchocka, była Prezes Rady Ministrów, w 1998 roku

Sławomir Sikora, prezes Banku Handlowego, w 2004 roku

Andrzej Olechowski, były Minister Finansów oraz Minister Spraw Zagranicznych, w latach 1994, 2004, 2005

Jacek Szwajcowski, prezes Polskiej Grupy Farmaceutycznej, w latach 2004 i 2005

Aleksander Kwaśniewski, były Prezydent RP, w roku 2008

Jan Vincent-Rostowski, były Minister Finansów oraz wiceprezes Rady Ministrów, w 2012 roku

Radosław Sikorski, były Minister Spraw Zagranicznych i członek Komitetu Sterującego Grupy Bilderberg, w latach 2016, 2017, 2018, 2019

Anne Applebaum, nagradzana dziennikarka, członek Council on Foreign Relations, a prywatnie żona Radosława Sikorskiego posiadająca obywatelstwo polskie od 2013 roku, w latach 2015 2016, 2018

Grzegorz Hajdarowicz, założyciel i prezes Gemi International, w 2018 roku

Jolanta Pieńkowska, dziennikarka, w 2019 roku

Rafał Trzaskowski, Prezydent Warszawy, w 2019 roku

Przypadkowe zbieżności nazwisk i dat z wydarzeniami w Polsce, z działalnością mediów, z sytuacją Polski na arenie międzynarodowej... Chętnie czegoś więcej się dowiem o panu Szwajcowskim, bo wątpię w polskość Polskiej Grupy Farmaceutycznej w kontekście  tego zestawienia i roli firm farmaceutycznych w kształtowaniu społeczeństw.

A jak widać światowe towarzycho spod ciemnej gwiazdy na Trzaskowskiego postawiło  dopiero i już w ubiegłym roku...

Podoba mi się!
14
Nie podoba mi się!
0

Nie minusuję bez uzasadnienia, bo to jak cios po ciemku w plecy.  Komentarze niemerytoryczne i agresywne minusuję bez dodatkowego wyjaśniania. Uwagi osobiste proszę kierować na PW.

#1634703

https://www.rmf24.pl/fakty/swiat/news-grupa-bilderberg-w-wielkiej-tajemnicy-radzi-w-szwajcarii-nad,nId,3016268 Poniżej subiektywnie wybrane i subiektywnie wytłuszczone  fragmenty zlinkowanego artykułu

Najbardziej znanym dziennikarzem śledzącym tajemne spotkania "Bilderbergów" jest Daniel Estulin, Hiszpan urodzony w Wilnie, ekspert w zakresie wiedzy tajemnej. W swojej książce "Prawdziwa historia Klubu Bilderberg" pisze o rzeczywistych władcach świata - wielkich rodach finansistów.

Jak się tworzy utopijny świat, idealny świat Davida Rockefellera, gdzie "ponadnarodowa suwerenność światowej finansjery wypiera narodowe systemy prawne wypracowane w poprzednich wiekach"? - pyta Estulin i odpowiada: Okazuje się, że jest to całkiem proste. Obecna demokracja parlamentarna działa w oparciu o "obieralny" rząd - głowę państwa i spore ciało opiniodawcze - który można obalić w dowolnym momencie za pomocą wyreżyserowanego kryzysu, oraz trzecią siłę (nazywaną "niezależnym systemem banku centralnego") zajmującą się finansami.

W Stanach Zjednoczonych ten "niezależny" system bankowy jest znany jako System Rezerwy Federalnej, prywatny bank powiązany z Grupą Bilderberg. W Europie niezależny system bankowy jest kierowany przez Europejski Bank Centralny, którego politykę monetarną determinują członkowie elity Bilderbergu (...). W Wielkiej Brytanii niezależny system bankowy opiera się na Bank of England, którego zwierzchnicy należą również do wewnętrznego kręgu Bilderbergu. "Niezależny system banku centralnego" kontroluje emisję pieniądza, krajowy system kredytowy i stopy procentowe i za każdym razem , kiedy rząd zadziała niezgodnie z jego wolą, używa swojej władzy, by doprowadzić do jego upadku. Margaret Thatcher, brytyjska premier została usunięta ze stanowiska przez własną partię, ponieważ była przeciwna dobrowolnemu poddaniu suwerenności brytyjskiej europejskiemu superpaństwu stworzonemu przez Bilderberg. (...)

Są tacy, którzy twierdzą, że to koło wybrańców służy jako platforma dla Iluminatów, tajnej i złowrogiej organizacji (...) Jednak żeby poznać istotę iluminatyzmu trzeba sięgnąć do wartościowych książek. Jedną z nich jest "Libido dominandi" E. Michaela Jonesa. Amerykański historyk i publicysta tak opisał sedno koncepcji i praktyki.
Mimo że dokumenty iluminatów wzywały do obalenia tronów i religii, najważniejsze znaczenie iluminatyzmu polegało na czymś innym. (.. ) Iluminatyzm zdawał się bowiem ukazywać najskuteczniejszy system i metodę osiągnięcia celów. Weishaupt nie wystosował wzywającego do rewolucji manifestu, lecz wymyślił system kontroli i nadzoru, który z kolei umożliwiał tworzenie zdyscyplinowanych komórek organizacyjnych, zdolnych realizować polecenia zarządzających nimi rewolucjonistów. Czynił to na dodatek w taki sposób, aby ludzie realizujący rewolucyjną strategię nie mieli najmniejszego pojęcia o tym, że są sterowani. (...) Weishaupt, podobnie jak Antonio Gramsci (włoski neomarksista- przypis B.Z.) , proponował nie tyle rewolucję polityczną, co kulturową.

Jeśli Grupę Bilderberg chcieć wywodzić z tradycji Iluminatów, trzeba pamiętać właśnie o tej koncepcji totalnej kontroli przez sekretną kadrę rewolucjonistów. Jak widać ta elita wywodzi się z różnych środowisk: politycznych, biznesowych oraz intelektualnych. (…)

Holenderski książę Bernhard, w czasie wojny członek Konnej SS, który był współzałożycielem Grupy Bilderberg, wyraził nadzieję, że można uniknąć poważnych perturbacji gospodarczych, takich jak Wielki Kryzys, jeśli odpowiedzialni i wpływowi przywódcy będą mogli zarządzać światowymi wydarzeniami.

Podoba mi się!
11
Nie podoba mi się!
0

Nie minusuję bez uzasadnienia, bo to jak cios po ciemku w plecy.  Komentarze niemerytoryczne i agresywne minusuję bez dodatkowego wyjaśniania. Uwagi osobiste proszę kierować na PW.

#1634705

Ciesze sie, ze nie ograniczasz sie tylko do propagowania swojej wspanialej wiedzy o ziolach i genezie imion biblijnych.

Podalas wprost bezcenne informacje, dotyczace organizacji zalozonej przez polskiego Zyda (ochrzcil sie przed smiercia), bardzo groznej dla niepodleglosci naszego kraju.

Dlatego kazdy Polak powinien znac chociazby to minimum i poglebiac wiedze o zagrozeniach plynacych od strony globalnego rzadu i New World Order. 

Jezeli troszczy sie o przyszlosc swoich dzieci. 

Pozdrawiam i dziekuje.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-1

To się zaczeło od likwidowania polskości, od wyśmiewania i lżenia naszej przeszłości, naszych bohaterów i naszej wiary. To jest pierwszy krok, drugim będzie likwidacja Polski. J.M.Rymkiewicz

#1634712

 Witam! Według takiego toku rozumowania, to należy również przyjąć hipotezę, że salon Bilderberg zlecił kacapom " Zamach Smoleński"..., bo polityka wschodnia uległa silnym zachwianiu...

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

ronin

#1634723

by globalisci mogli cokolwiek zlecic Putinowi.

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-1

To się zaczeło od likwidowania polskości, od wyśmiewania i lżenia naszej przeszłości, naszych bohaterów i naszej wiary. To jest pierwszy krok, drugim będzie likwidacja Polski. J.M.Rymkiewicz

#1634725

"Według takiego toku rozumowania, to należy również przyjąć hipotezę, że salon Bilderberg zlecił kacapom " Zamach Smoleński"...,"

Ta hipoteza to rzecz w 100% prawdziwa.

Co najmniej od początku XX  wieku żydowska oligarchia finansowo gospodarcza z dwoma familiami na czele(Rockefellerów i Rothschildów choć do najbardziej wpływowych znawcy zaliczają jeszcze kilka innych familii.

I tym kto stoi za kryzysami i do czego potrzebne są kryzysy(żniwa dla banksterskiej żydowskiej mafii ) pisał w 2010 roku Matt Taibbi w tekście pt. "Goldman Sachs wielka maszyna do robienia baniek".

 

https://www.rodaknet.com/rp_art_4653_czytelnia_taibbi_goldman_sachs.htm

Nie jest przypadkiem, że większość Sekretarzy Skarbu Stanów Zjednoczonych wywodziła się z Goldman Sachs.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-1
#1634743

Nie podniecajcie się siostrzeńcem Pana Premiera, to jest bardzo płytkie i słabe. Każdy niech dokonuje wyboru wg własnych przekonań. Ja już DAWNO dokonałem wyboru.

Serdecznie pozdrawiam.

 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-3
#1634701

Ja moze troche nie na temat

Chociaz przeciez chodzi o wybory.

Wlasnie obejrzalam sobie dziennik  w TVP1, no i rozczarowana jestem bardzo. Znowu wszystko szyte grubymi nicmi.Bardzo malo pozytywnych osiagniec Prezydenta Dudy, bardzo krotko o Duda-busie i usmiechnietych, popierajacych go wyborcach. Moje odczucie jest takie, ze 90% mowiono tylko o Trzaskowskim. Nawet gdy mowia o nim negatywnie, robia mu reklame.

Co chce  przez to powiedziec ?

TVP powinna mowic wiecej o prezydencie Dudzie, i o rzeczywistych osiagnieciach socjalnych w kraju, o planach na silna ekonomicznie  i suwerenna Polske. I przede wszystkim usmiechnietego kandydata. A Trzaskowski powinien byc krotko pokazany jako klamca, nieudacznik i hejter.

Polska potrzebuje pozytywnego obrazu prezydenta Dudy, czlowieka z wizja sprawiedliwego i bogatego panstwa.

Pozdrawiam

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-2

Gosia

#1634749

Mam wrażenie ,że sztab wyborczy Dudy wogóle słabo działa, nawet pominąwszy falstart z  pierwszą jego szefową.

Mam już uczulenie na  sposób wypowiadania się Dudy, polegający na tym ,że niemal każde zdanie zaczyna od "Ja" i  ogólnie za często używa  tego zaimka.  "Ja spotkałem się z premierem"- o  ileż naturalniej i mniej bufonowato brzmi "spotkałem się z premierem". ""Ja powiedziałem ,że ja nie pozwolę na  likwidację programu 500+" - dla mnie lepiej brzmi: "nie pozwolę na likwidację programu 500+". Szczególnie mnie to drażni w wypowiedziach, w których sobie przypisuje zasługi rządu  albo Kaczyńskiego. 

Czy nie mógłby mu ktoś powiedzieć, w języku polskim mamy odmiany czasowników i nie ma konieczności dodawania  zaimka osobowego  przed każdym czasownikiem jak w języku angielskim? Chyba, że tylko mnie to razi?

Przed wyborami parlamentarnymi TVP robiła reklamę Jachirze, teraz to samo powtarza w stosunku do Trzaskowskiego.

Było  też biuro porad prawnych Dudy- chciałabym się dowiedzieć ,co się z tym stało po wyborach. Czy jest się czym pochwalić? Ktoś coś wie na ten temat?

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0

Nie minusuję bez uzasadnienia, bo to jak cios po ciemku w plecy.  Komentarze niemerytoryczne i agresywne minusuję bez dodatkowego wyjaśniania. Uwagi osobiste proszę kierować na PW.

#1634795

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika olononame nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

To jakieś nieporozumienie. TVP jest telewizją publiczną, nie zaś organem propagandowym PAD i PiS-u. Czemu na wszystkich kanałach TVP brak rzetelnych informacji a indoktrynacja leje się szerokim strumieniem?

Cyt: "TVP powinna mowic wiecej o prezydencie Dudzie, i o rzeczywistych osiagnieciach socjalnych w kraju, o planach na silna ekonomicznie  i suwerenna Polske. I przede wszystkim usmiechnietego kandydata." Jak mam to skomentować, by Ciebie nie urazić? Poza tym co na wstępie, nie potrafię skomentować, musiałbym użyć dosadnych  określeń.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-7

"Izraelitcy doktorkowie,
Wiednia, żydowskiej Mekki, flance,
Co w Bochni, Stryju i Krakowie
Szerzycie kulturalną francę;
Którzy chlipiecie z „Naje Fraje”
Swą intelektualną zupę,
Mądrale, oczytane faje,
Całujcie mnie wszyscy w dupę."

#1634804

skoro Trzaskowski ma swoje organy propagandowe w postaci TVN-ow, Gazety Wyborczej, Newsweekow i im podobnych, Niechze urzedujacy Prezydent tylko  w czasie wyborow ma swoja tube  propagandowa w postaci TVP. A ma czym sie chwalic.

W kazdym innym okresie jestem za obiektywnym  programem informacyjnym.. Socjalne osiagniecia Polski (PIS-u i wspolpracujacego z nm Prezydenta sa dobre i pozadane, inne panstwa zaczynaja z Polski  brac przyklad. Niemcy podwyzszyli dodatek na dzieci. Ja tez mam znajoma, ktora nie chce glosowac na Dude, ale gdy jej powiedzialam, ze w wypadku wyboru pana T. 7 lat dluzej bedzie czekala na emeryture troche sie zajaknela.

Wybierajcie sobie waszego T. -  lwa salonowego, ktory jest trybikiem w "Ukladzie", czlowieka, ktory  brzydzi sie klamstwem i hejtem. To jest naturalnie ironia.Przeciez chyba nie chcecie w calej Polsce miec drugiej Warszawy.Pan T. jest wrogiem Polski.Jest to ten co nie potrzebuje nowego lotniska, bo mamy przeciez w Berlinie. Juz sobie wyobrazam, jak bedzie blokowal ustawy. Mam nadzieje, ze tego nie doczekam. A moze jestes prawicowcem, ktory wybierzeT. jak pan Wilk. Wszyscy wyborcy Konfederacji sa nim bardzo rozczarowani. Boguduchawinny Bosak moze wlasnie dlatego spadl o kilka punktow.

Tez jestem za tym, zebysmy ze soba rozmawiali i sie nie klocili.

Gdy  chcesz troche obiektywniej wybieraj moze POLSAT.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-1

Gosia

#1634850

Wiem, że za Trzaskowskim stoją potężne siły wrogie Polsce, z tym nie polemizuję. Chodzi mi o brak rzetelnych przekazów dotyczących innych kandydatów, bieżących problemów gospodarczych, zagrożenia inflacją o lockdownie koronahisteri, o zwiększającej się inflacji, o rosnących kosztach życia i ponurych perspektywach na najbliższe miesiące a nawet lata.

Zamiast rzetelnej informacji, mamy festiwal "wyjątkowości" PAD i nachalną jego kampanię za pieniądze podatników. Dotyczy to wszystkich kanałów oraz programów  "informacyjnych" TVP. Dlaczego nie poświęca się tyle czasu antenowego dla pozostałych kandydatów?

Ty widzisz tylko PAD i jego (także mojego) wroga Trzaskowskiego. Zachęcam do zapoznania się z kandydaturą Krzysztofa Bosaka. Wystarczy kilka minut na przeczytanie: https://bosak2020.pl/wp-content/uploads/Bosak2020_NowyPorzadek.pdf

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-4

"Izraelitcy doktorkowie,
Wiednia, żydowskiej Mekki, flance,
Co w Bochni, Stryju i Krakowie
Szerzycie kulturalną francę;
Którzy chlipiecie z „Naje Fraje”
Swą intelektualną zupę,
Mądrale, oczytane faje,
Całujcie mnie wszyscy w dupę."

#1634864

Bosaka jak i Konfederacje juz od dluzszego czasu obserwuje i sympatyzuje z nimi. Niestety jeszcze na nich czas nie przyszedl. Aktualnie uwazam, niestety, ze Bosak  zabiera glosy PAD- owi., wolalabym, zeby zabieral je kandydatowi T.

Moim marzeniem jest aby PIS byl po tej samej stronie co Konfederacja, zeby sie wzajemnie wspomagali.  

Mnie  podoba sie w PIS-ie  ich program socjalny. Konfederacja go natomiast  krytykuje. . W dzisiejszej sytuacji demograficznej Polski nie obejdzie sie bez programu  500+.. Co ich laczy to patriotyzm.

Skoncentrowalam sie na kandydacie T., bo wydaje mi sie, ze on "plynie na fali" i byc moze jedna czy druga kobieta da sie nabrac na jego slogany. i naiwne oczeta.. A tego Wilka i JKM musicie troche uciszyc, bo to co Bosak wypracowal moze byc  przez nich zdeptane. Kiedys bylam zdania, ze inni kandydaci a szczegolnie Bosak nie sa pokazywani w TVP, uwazam, ze od kilku tygodni duzo czesciej jest pokazywany, i to dosyc pozytywnie.

Troche sie roznimy, ale tylko troche

Minusy nie sa ode mnie

 

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-1

Gosia

#1635032

Cyt: "Mnie  podoba sie w PIS-ie  ich program socjalny" A ja się tego programu bardzo boję. Kreowanie pieniądza, lub zaciąganie kredytu na bieżące łagodzenie kryzysu wróci ze zdwojoną siłą negatywnymi konsekwencjami. Mnie może to już nie dotyczyć, ale moje dzieci, moje wnuki będą mocno zaciskać pasa by przetrwać. Daj Bóg, by z powodu jakiejś drobnej zaległości płacowej nie odebrano im dorobku życia. W tym kierunku zmierza obecna polityka, niestety.

PS. Minusami się nie przejmuję, pozdrawiam serdecznie.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-3

"Izraelitcy doktorkowie,
Wiednia, żydowskiej Mekki, flance,
Co w Bochni, Stryju i Krakowie
Szerzycie kulturalną francę;
Którzy chlipiecie z „Naje Fraje”
Swą intelektualną zupę,
Mądrale, oczytane faje,
Całujcie mnie wszyscy w dupę."

#1635036

Ja nie tak bardzo, bo przeciez, te pieniadze wracaja, nakrecaja gospodarke.  Malo kto z potrzebujacych kladzie je na ksiazeczke

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-1

Gosia

#1635047

Najdalej za dwa lata będziemy mieli dotkliwą inflację. Nie tak spektakularną, jak za komuny ale odczuwalną. Nie spodziewaj się, że z oszczędnościami gdzieś uciekniesz. Zaskórniaki na czarną godzinę zaczną parzyć w ręce i tracić swa siłę nabywczą. Jedynym wyjściem jest już, od teraz inwestycja w siebie i rodzinę, przede wszystkim zdrowie ale też w wykształcenie i wzmacnianie zaradności. Niezmiernie ważnym będzie obniżanie kosztów codziennego funkcjonowania poprzez zmniejszanie zobowiązań - oszczędność na wodzie, gazie a także kosztów ogrzewania czy zużycia energii elektrycznej.

Ten temat można mocno rozwinąć. Podejrzewam że nie znajdzie on dużego zainteresowania na NP. Poza tym jestem tylko komentatorem nie blogerem.

Pozdrawiam i życzę odrobinę refleksji nad nadciągającymi,  cięższymi czasy.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-3

"Izraelitcy doktorkowie,
Wiednia, żydowskiej Mekki, flance,
Co w Bochni, Stryju i Krakowie
Szerzycie kulturalną francę;
Którzy chlipiecie z „Naje Fraje”
Swą intelektualną zupę,
Mądrale, oczytane faje,
Całujcie mnie wszyscy w dupę."

#1635090

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Alpaka nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Wskaźniki pną się w górę.

Macie jakieś zaskórniaki? Nie ma gdzie z nimi uciec. Przewiduję hossę na warszawskim parkiecie, ale inwestycje w agresywne instrumenty akcyjne to nie dla zjadacza chleba. Będzie okazja do zarobku, pod warunkiem realizacji zysków w odpowiednim momencie. Takiego aktu wygranej nie jestem przewidzieć. Nie zachęcam, chyba, że ktoś z Was ma stalowe nerwy i nie boi się ryzyka.. Pozdrawiam

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-2
#1673207

I tak się złożyło, że nie ma innych "rzetelnych" informacji. Te są rzetelne, więc nie marudź. 

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-4
#1634922

W punkt...100/100, ten nieudacznik przychodzi na debatę do TVP z pozwem na telewizję...Z wielkim "trzaskiem" za drzwi wyprosić.

Pozdrawiam

.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0
#1634821

Trzaskowski - jego pogardliwy uśmiech może robi  dobre wrażenie na  jego elektoracie, mnie odrzuca,  każde jego słowo to fałsz, fałsz, fałsz, ma stypendia dla 50 000 uczniów i studentów - z klubu Bilderberg?, typowe POwskie slogany wyborcze. ma się mną zaopiekować -dziękuję , poradzę sobie, ostatnia runda: fałsz. banał ,fałsz, banał :moja ocena 1/10

Bosak - najbardziej medialnie wygadany, konkretny, zgrabnie odchodzi od tematu narzucanego przez prowadzącego, robi pozytywne wrażenie, dobrze punktuje przeciwników, zdecydowanie jeden z najlepszych, jeśli nie najlepszy mówca w panelu, ostatnia runda: analiza podziału w Polsce, deklaracja konserwatyzmu  moja ocena 8/10

Piotrowski - nigdy o gościu nie słyszałam, ale mówi sensownie, naprawdę, zaskakująco  sensownie, gospodarczo  zdrowo w stronę prawą, wolnościowiec, ostatnia runda: 6/10

Tanajno - po jego udziale w proteście "przedsiębiorców" nie potrafię obiektywnie na faceta patrzeć,  fantazjowanie, jazda po Kaczyńskim :-(, cytuje argumenty JKM jako swoje, mam wrażenie , że jest niespójny w poglądach, ostatnia runda- dość dobre, uszczypliwe podsumowanie  5/10

Żółtek - starszy, trochę zmęczony, może i miły pan, trzeźwe spojrzenie na wiele spraw, wolnościowiec, ale bez szans na  wybór, ostatnia runda: postulaty wolnościowe  jak u J K-M, moja ocena 5/10

Duda -  trochę za dużo "ja", ale poza tym w miarę sensownie, choć  brzmi jakby się na pamieć wyuczył odpowiedzi, ostatnia runda: zdarta płyta o programach socjalnych,  trochę nudne , ale w dużej mierze prawdziwe 7/10

Biedroń -  gładkie frazesy,  idiotyczne czepianie się Dudy,  rządu, dla mnie żałosny, próba przekupstwa widowni planem na 28 mld. czegoś tam, brak odpowiedzi na pytania, ostatnia runda- bla  bla bla  moja ocena 2/10

Kosiniak- Kamysz - gdyby nie to, że ma za sobą konkretną przeszłość i nie da się jej wymazać, to bym za tym poszła, bo mówił  płynnie, składnie, w miarę przekonująco, ostatnia runda: ckliwe przemówienie, moja ocena  3/10

Jakubiak - wydaje się szczery, mówi rzeczowo, konkretnie, bez sloganów, był dobrym posłem, mnie przekonuje; ostatnia runda - dobre podsumowanie i dobra puenta o niezależności Polski 8/10

Hołownia - plastik, coś pomiędzy Trzaskowskim a Biedroniem, fałsz, fałsz, nie do zniesienia jak Trzaskowski;ostatnia runda: przypowieści dla przedszkolaków , udawana opozycyjność wobec PO, krzywoprzysięstwo 2/10

Witkowski - wcale nie zaistniał w tej dyskusji, ale  prezentował coś  na kształt Biedronia dla starszego pokolenia, zwolennik obowiązkowych szczepień  na coronavirusa :-(, Ostatnia runda: hmmmm, właściwie to nie wiem , o co mu chodzi 4/10

Oczywiście jest to tylko subiektywne osądzanie po powierzchowności , a związki powierzchowności z rzeczywistością są  niewielkie. Generalnie to żadna debata tylko dość nudne odpowiadanie 11  średnich uczniów przy tablicy na czas.

Podoba mi się!
11
Nie podoba mi się!
-7

Nie minusuję bez uzasadnienia, bo to jak cios po ciemku w plecy.  Komentarze niemerytoryczne i agresywne minusuję bez dodatkowego wyjaśniania. Uwagi osobiste proszę kierować na PW.

#1634910

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika Husky został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Bsk mchjąc swm rcm nml czy sb wydłbł.Tyl w tmc pryszcz. jszcz kmd ż n t prwcwc tk nprwdę t chyb prwczk....męsk

Babies Lives Matter
White Lives Matter

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-11
#1634911

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika olononame został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

"Izraelitcy doktorkowie,
Wiednia, żydowskiej Mekki, flance,
Co w Bochni, Stryju i Krakowie
Szerzycie kulturalną francę;
Którzy chlipiecie z „Naje Fraje”
Swą intelektualną zupę,
Mądrale, oczytane faje,
Całujcie mnie wszyscy w dupę."

#1634947

Ten Pan zyskał moją sympatię za rozjechanie idei przymusowych szczepień, dałbym mu dodatkową premię w punktacji. Wydaje się, że nie doceniłaś Hołowni, a przynajmniej jego pewności siebie. To, że prezentuje nieakceptowalne wartości to jedno, natomiast swobodę i brak tremy były jego atutem. Kosiniak-Kamysz również wykazał się odważnymi wystąpieniami. Trzaskowski był nienaturalny, butny i ze swoimi GENDER spalony dla większości wyborców. Biedroń - biedna "kobieta" robiła co mogła, by zachować te pojedyncze procenty popularności.

Najspokojniej i do rzeczy, na tematy poruszane odpowiadał Pan Bosak. Jedyne zastrzeżenie, że w kwestii przymusowych szczepień nie rozwinął szerzej swej szybkiej deklaracji 2xNIE.

Wrażenia ogólne i powierzchowne wykluczają PAD na tę turę. Potrzebny jest prezydent nie okazujący tremy i strachu. W tej kwestii PAD wypadł najgorzej ze wszystkich. Będzie miał PAD trudną sytuację już w I turze, jedyna jego szansa jest w tym, że pozostali kandydaci są w rozproszeniu. II tura to wielka niewiadoma.

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-9

"Izraelitcy doktorkowie,
Wiednia, żydowskiej Mekki, flance,
Co w Bochni, Stryju i Krakowie
Szerzycie kulturalną francę;
Którzy chlipiecie z „Naje Fraje”
Swą intelektualną zupę,
Mądrale, oczytane faje,
Całujcie mnie wszyscy w dupę."

#1634948

Te oceny które  powstawiałam na koniec dotyczyły tylko ostatniej  wypowiedzi podsumowującej każdego kandydata, gdyby patrzeć na całość  to Kosiniak  i  kilku gości z "drugiej ligi" mogłoby wypaść lepiej. 

Może niechęć do Hołowni  pozbawiła mnie obiektywizmu, ale  dla mnie ta jego pewność była  wadą nie zaletą.  Taka pewność przedszkolanki wobec przedszkolaków, politycznych przedszkolaków, których co prawda nie brakuje, ale  ja się do nich nie zaliczam.

Kompletnie nieznani Żółtek i Piotrowski zrobili całkiem dobre wrażenie. Chciałabym wiedzieć o co naprawdę poszło Bosakowi i Jakubiakowi - ktoś wie? Bo mnie się Konfederacja z Jakubiakiem i Liroyem bardziej podobała... 

A pesymistów proszę o merytoryczne opinie, zamiast strzelania zza węgła. 

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
0

Nie minusuję bez uzasadnienia, bo to jak cios po ciemku w plecy.  Komentarze niemerytoryczne i agresywne minusuję bez dodatkowego wyjaśniania. Uwagi osobiste proszę kierować na PW.

#1635066

"Bo mnie się Konfederacja z Jakubiakiem i Liroyem bardziej podobała..."

A mnie sie bardziej podoba z Bosakiem, ale bez JKM i jego wilczej zgrai... 

Jak bedziesz grzeczna, to Ci powiem dlaczego.

A jak nie - to nie powiem.

I co mi zrobisz?

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-2

To się zaczeło od likwidowania polskości, od wyśmiewania i lżenia naszej przeszłości, naszych bohaterów i naszej wiary. To jest pierwszy krok, drugim będzie likwidacja Polski. J.M.Rymkiewicz

#1635067

ale  mnie pasowało to, co wymyślił na początku Kukiz, tyle, że potem się zupełnie pogubił i nie wiem, czy idzie drogą Giertycha czy  zupełnie inaczej; to samo pytanie dotyczy  wszystkich, którzy z Kukizem weszli do sejmu.

Co do grzeczności,  to staram się , ale z punktu widzenia salonu, to my wszyscy jesteśmy niegrzeczni, a nawet niepoprawni.

I co mi teraz zrobisz? ;-)

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

Nie minusuję bez uzasadnienia, bo to jak cios po ciemku w plecy.  Komentarze niemerytoryczne i agresywne minusuję bez dodatkowego wyjaśniania. Uwagi osobiste proszę kierować na PW.

#1635069

to Ci powiem co mysle o dobrych piosenkarzach, usilujacych byc dobrymi politykami.

Ale moze lepiej nie mowic na ten temat, bo mozesz splonac rumiencem zazenowania. 

Tym nie mniej, byl o wiele klas lepszy niz rozne Petru, czy inne muzealne eksponaty ery hippisu.

Natomiast powiem Ci w sekrecie, ze uwazamPana Bosaka, za pierwszego (no, moze drugiego, bo szanuje tez Winnickiego) polskiego polityka, ktory moglby wyprowadzic Polske na propolski kurs.

Posiada on wszystkie atuty rasowego dyplomaty, jak duza kultura wypowiedzi, spokoj, prezencja, jezyki i obycie, a co najwazniejsze, konkretny program rozwoju Polski.

I co mozna tu chciec wiecej?

Szkoda tylko, ze prawdopodobnie zakryja go czapkami, bo: nec Hercules, kiedy ludzi kupa.

Pozdrawiam, przekazujac kilka kropel usmiechu i pogody.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-1

To się zaczeło od likwidowania polskości, od wyśmiewania i lżenia naszej przeszłości, naszych bohaterów i naszej wiary. To jest pierwszy krok, drugim będzie likwidacja Polski. J.M.Rymkiewicz

#1635074

Nadęte chuchro z negatywną i pozerską mową ciała. Kurczaczek, któremu wydaje się, że jest orłem.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-5
#1635239

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika Husky został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Wl sę mów ptrtyzm Bsk.Trw stln jkg krj ptrtą jst Bsk.

Babies Lives Matter
White Lives Matter

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-4
#1635240

Okreslenia i ponizanie kogos, z powodu tego ze jest niski i szczuply jest ponizej pasa.

To tak jak niektorzy w memach mowili  o J.Kaczynskim kurd.upel. Bardzo brzydko.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Gosia

#1635310

Można być chuchrem. ale mieć charyzmę. Ten jej nie ma, a w dodatkuj jego "mowa ciała" jest antypatyczna. 

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-2
#1636439

internetu pojawiły się sugestie, że Krzysztof Bosak, jeśli zostanie prezydentem, to da się przekupić walizką pieniędzy położoną na stole - i dlatego nie powinno się na niego głosować. Puszczanie w obieg takich prognoz, to potwierdzenie tezy, że kandydat z Konfederacji jest realnym zagrożeniem dla establishment-u. Zwłaszcza tego od przytulania kasiory.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-4

gabro --> skała głębinowa -ZASADOWA-

#1635070

On jest realnym zagrozeniem, poniewaz moze zahamowac proces upadku Polski i wyprowadzic Ja na droge rozwoju.

Dlatego tak wsciekle go atakuja ze wszystkich czterech stron swiata, z ktorych  najbardziej niebezpieczna jest dla niego, strona umiejscowiona wewnatrz Polski.

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-3

To się zaczeło od likwidowania polskości, od wyśmiewania i lżenia naszej przeszłości, naszych bohaterów i naszej wiary. To jest pierwszy krok, drugim będzie likwidacja Polski. J.M.Rymkiewicz

#1635075

I dlatego mój wybór padł na Pana Krzysztofa Bosaka. Będę głosował na niego w I turze wyborów prezydenckich, w drugiej turze pozostanę przy swoim wyborze. Dokonało się, wybór jest jeden.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-4

"Izraelitcy doktorkowie,
Wiednia, żydowskiej Mekki, flance,
Co w Bochni, Stryju i Krakowie
Szerzycie kulturalną francę;
Którzy chlipiecie z „Naje Fraje”
Swą intelektualną zupę,
Mądrale, oczytane faje,
Całujcie mnie wszyscy w dupę."

#1635091

Twoj wybor jest wyborem czlowieka uczciwego.

Jest to cenna reakcja i dobry przyklad, wobec tu obecnej, az ociekajacej zaklamaniem, wulgaryzmami i bezczelnoscia agitacji Husky, wzorowanej na agitkach z czasow stalinowskich.

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-1

To się zaczeło od likwidowania polskości, od wyśmiewania i lżenia naszej przeszłości, naszych bohaterów i naszej wiary. To jest pierwszy krok, drugim będzie likwidacja Polski. J.M.Rymkiewicz

#1635114

Uczynienie z Jolanty Turczynowicz-Kieryłło szefem sztabu wyborczego Prezydenta A.Dudy, to próba powtórzenia zagrania WSI-ków z kampanii prezydenckiej Jarosława Kaczyńskiego w 2010 roku, gdy na szefową jego sztabu podsunięto mu Joannę Kluzik-Rostkowską(głośne były jej potajemne spotkania z L.Millerem).

Tak o tym pisał "Newsweek":

"Joanna Kluzik-Rostkowska stanie na czele PiS?"

Data publikacji: 23.06.2010, 07:15

PO/PAP

Nadzorująca sztab wyborczy PIS Joanna Kluzik-Rostkowska ma przed sobą świetlaną przyszłość w przypadku zwycięstwa Jarosława Kaczyńskiego. Przymierza się ją do funkcji szefowej kancelarii prezydenta lub szefowej partii.

Zdaniem „Rzeczpospolitej” w Prawie i Sprawiedliwości trwają dyskusje, czy Jarosław Kaczyński jeszcze przed drugą turą wyborów powinien ogłosić, że Kluzik-Rostkowska zostałaby szefową Kancelarii Prezydenta. Myśli się także o stanowisku szefowej partii.

- Bo Jarosław Kaczyński może wygrać wybory w dużej mierze dzięki niej. Lewicowi wyborcy mogliby głosować nie tyle na Kaczyńskiego, ile na Kluzik-Rostkowską jako szefową jego kancelarii - mówi "Rz" polityk Prawa i Sprawiedliwości. 

 

https://www.newsweek.pl/polska/wybory-2010-joanna-kluzik-rostkowska-stanie-na-czele-pis/mzq8eb0

 

Jednak Polacy słabo orientują się w grach WSI-oków, bo znowu próbowano powtórzyć myk WSI sprzed 10-ciu lat.

Gdzie są i co robią(a może czyje interesy realizują) służby, których zadaniem jest ochrona kontrwywiadowcza osób pełniących najwyższe funkcje w IIIRP.

Trzeba zapytać, kto tę agentkę WSI-oków podsunął Prezydentowi A.Dudzie?

 

Podoba mi się!
14
Nie podoba mi się!
-2
#1634831

Jakoś trudno mi to sobie wyobrazić - gościom, którzy w polityce są praktycznie od samego początku każdy tak sobie może podsunąć kogo zechce? I nikt tam niczego nie sprawdza i nie kontroluje? Znaczy jak małe dzieci w piaskownicy?

 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-2
#1634928

" I nikt tam niczego nie sprawdza i nie kontroluje?"

Skąd takie podejrzenie, że "nikt"?

W postkolonialnej IIIRP, którą konstruowały w procesie tzw. transformacji obce służby(CIA, Mossad, KGB, BND + ich agentura w PRL-u), dalej te agentury są wykorzystywane w celu ingerencji w procesy polityczno gospodarcze w Polsce.

Proces dążenia do pełnej suwerenności jest ciągle daleki od spełnienia.

Trzeba znać mechanizmy działania takiej agentury, by nie zadawać takich pytań i potrafić dostrzegać objawy działań takiej agentury.

Agentura(a szczególnie agentura wpływu) jest lokowana w newralgicznych miejscach(np. we władzach samorządowych a zwłaszcza w partiach politycznych)

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-1
#1634974

Że działają agentury wszelkiej maści oraz że tworzyły podwaliny IIIRP to jest jasna sprawa.
Nie jest natomiast jasna, przynajmniej dla mnie, linia podziału między agenturą i jej ofiarami. Generalnie chodzi o to, że często to wszystko tak wygląda jakby od pewnego szczebla wzwyż niczego innego poza taką czy inną agenturą u nas nie było.

 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0
#1635083

"...często to wszystko tak wygląda jakby od pewnego szczebla wzwyż niczego innego poza taką czy inną agenturą u nas nie było."

Tak może to wyglądać, gdy nie analizuje się tego co działo i dzieje się w Polsce po 1989 roku.

Bardzo często padają stwierdzenia, że "PIS i PO to to samo zło", które są właśnie efektem zarówno braku wiedzy jak i celowego działania wszelakiej maści agentury.

Zarzuca się PIS-owi, że jest uległy wpływom Izraela i USA, ale to jest właśnie to z jednej strony brak wiedzy a z drugiej celowe oczernianie przez wrogów polskiej racji stanu.

Czyż nie jest tak, że to interesy Niemiec i Rosji zmierzające do stworzenia EURAZJI, w której status będzie polegał na byciu kondominium rosyjsko niemieckim są tym co jest najgroźniejszym scenariuszem dla Polski?

Polityka PIS-u zmierza do utrzymania statusu Polski jako kraju o suwerennym statusie, choć mającym się ziścić za kilkadziesiąt lat, kiedy siła gospodarcza i militarna Polski będzie to gwarantowała i cel ten chce osiągnąć będąc w sojuszu z USA i Izraelem, bo takie są realia w obecnej geopolitycznej sytuacji. 

Po rozbiorach Polacy ciągle o wolnej Polsce marzyli i o nią walczyli, aż przyszedł taki czas, że po I WŚ w interesie USA było, by Polska i inne kraje Europy Środkowo Wschodniej zaistniały na mapie Europy i dlatego Polska dostała wsparcie USA na Konferencji w Wersalu w 1919 roku. 

Po 100 latach znowu w interesie USA jest Trójmorze i powinniśmy tę szansę w sojuszu z USA wykorzystać.

 

 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-2
#1635178

Ten interes USA to jest dosyć śliska sprawa, co najmniej z dwóch powodów.

Po pierwsze - jeśli Stany chcą blokować sojusz Berlina i Moskwy to wcale automatycznie nie oznacza, że potrzebują do tego istnienia Polski i nie należy tych dwóch rzeczy ze sobą mylić. Do takiej blokady jest przede wszystkim potrzebna ich silna obecność w regionie, a czy ten region będzie miał polityczną formę Polski, Polin, Wielkiej Ukrainy czy jeszcze czegoś innego jest sprawą zupełnie drugorzędną.

I po drugie - to czego Stany "chcą" w dużym stopniu zależy od panującej w Waszyngtonie administracji. Wystarczy sobie przypomnieć czasy Obamy, a już za chwilę możemy mieć powtórkę.

Z kolei co do interesu Izraela, a precyzyjniej - interesu plemienia wybranego, to jest on tak fundamentalnie sprzeczny z naszym polskim, że tu już w ogóle nie ma co mówić o jakichś punktach stycznych.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1
#1635205

Z grubsza  rzecz biorąc, to przedstawiona przez Pana sytuacja geopolityczna jest taka jak ją pan przedstawił w tym komentarzu, choć nie do końca precyzyjnie. 

Nie odpowiedział Pan na to, jaki jest w tej sytuacji polski interes:

- interes globalistycznych elit reprezentowanych przez "deep state", których egzekutywami były administracje Busha jr i Obamy, które chciały wciągać Rosję w orbitę Zachodu, obiecując im bieżące zarządzanie wraz z Niemcami i Francją EURAZJĄ, w której status Polski sprowadzony byłby do roli rosyjsko niemieckiego kondominium

- interes Rosji i Niemiec/niemieckiej UE w budowie EURAZJI też z rolą Polski jako rosyjsko niemieckie kondominium oraz deamerykanizacja Europy

- interes USA reprezentowany przez administrację D.Trumpa, w której nie dopuszcza się dwóch wyżej wymienionych interesów, w którym Polska wraz krajami Trójmorza stanowić mają regionalnych sojuszników USA, rozdzielających Rosję od Niemców/niemieckiej UE.

W tym wariancie, który wynika z realisstycznej oceny świata i uznajacej projekt NWO za utopię i zło i interesy rosyjsko niemieckie(EURAZJA pod ich kontrolą) za wrogie dla globalnego statusu mocarstwowego USA.

Żaden z wariantów nie jest 100% gwarantem pokoju światowego ale ten trzeci daje największe szanse na siłę i podmiotowość Polski.

 

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#1635247

W ogólności to się oczywiście zgadzam, że w obecnej sytuacji geopolitycznej atlantycki kierunek jest słuszny, a w zasadzie to byłby słuszny gdybyśmy go prowadzili z pozycji chociaż w miarę suwerennego państwa oraz uwzględniali przy tym coraz poważniejsze czynniki ryzyka. Tymczasem nie ma ani jednego ani drugiego, nawet w ilościach śladowych, i to jest mój podstawowy zarzut. To też legło u postaw pytania o linię podziału między agenturą i jej ofiarami, czyli de facto o to kto właściwie nami rządzi.
 

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#1635297

Już się nigdy niczemu nie zdziwię , Kaczyński i jego świta to grupa która robi błąd za błędem , hodują zdrajców , donosiciel , kapusiów , najpierw owi zaprzańcy dostawała wysokie gaże i stanowiska , dojście do tajemnic , a następnie owi zaprzańcy zdejmują owcza skore staja się wilkami wygłodniałymi , w stacjach wrogich sieja fałsz i kłamstwa i nikt z takimi osobnikami nic nie robi , hoduje się następców w partii pisowskiej mendy, które szkadza partii.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-5
#1634873

Gdyby to potraktować poważnie, tzn. że permanentnie robią błąd za błędem, to należałoby zapytać jakim cudem w ogóle doszli do władzy i jakim cudem jeszcze się przy niej utrzymują.
Bo z tego wynika, że nie dzięki własnemu rozumowi tylko czyjemuś zewnętrznemu wsparciu. W konsekwencji tej "niewidzialnej ręce" muszą być bezwzględnie posłuszni gdyż od nich samych nic nie zależy. To by bardzo wiele tłumaczyło.

 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-5
#1634932

Optyka jej się zmieniła. O Boże! Ile jeszcze takich ludzi w około dobrej zmiany i ustanowieniu podmiotu Polski. Kiedy PiS zmądrzeje.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-4
#1634925

Serwus Romualdzie Kałwa. Ocena najwyższa. Zgadzam się z wszechobecnym w naszej polskiej polityce cieniem zgubnej naiwności. Nie może być inaczej w szeregach partii politycznej, tworzonej w centrum polityki polskiej. Tam zawsze będą się ścierać poglądy bliskie i pobliskie, w których łatwo skrywać swoje różne odcienia. To naturalna słabość każdej partii centrum, jak i jej zarazem siła. Wszystko zależy od koniunktury politycznej. Niestety ojczyzna nasza nie ma szans w najbliższym czasie na silną partię prawicową, bo pokutujemy właśnie dlugie lata zniewolenia komunistycznego i ów straszny czas III RP Pomrocznej. Czy nie ma zatem dla nas nadziei?! Jedyna szansa w czynniku samozachowawczym Polaków, jeśli nie zrozumiemy, że "trzaskający się na lewicy i liberałach", to prawdziwa i b. realna zguba dla naszego zbiedzonego kraju, który dopiero co wstaje z wielkimi trudnościami z kolan, rzeczywiście czeka nas b. ciężki, brzemienny w skutkach czas i wiele, wiele łez, a u wielu też rozpacz i załamanie.

W tym czarnym scenariuszu, zacznie się od walki na śmierć i życie, pomiędzy nowym Prezydentem (a tfu...), wspieranym przez nieszczczęsny Senat z Rządem RP Mateuszem Morawieckim i Sejmem RP. To będzie wojna na czas, niezwykle brutalna i wyniszczająca. Dopiero wtedy ludzie otworzą zaślepione oczy, lecz będzie już za późno. Brak jakiejkolwiek decyzyjności sprawczej, będzie owocował pogłębiającym się chaosem, za który UE i niejaki Tusk, stale będą obwiniać wyłącznie Rząd RP i Sejm. Nic nie pomoże wtedy przebudzenie się narodu, który obecnie śpi, karmiony nienawiścią, zawiścią i wszelkim kłamstwem przez zatrute media. Sytuacja będzie patologiczna, wielu będzie się zatem skłaniać, ku nowym wyborom ale owe nic nie przyniosą, bo pod żyrandolem będzie siedział, ów bezwzględny i zakłamany krwiopijca naszego narodu, szermujący na lewo naszą kasą, LGBT i tym podobnymi programami z piekła rodem. Mniemam po temu, iż tylko prawda może nas jeszcze uratować! Prawda naga, nawet brutalna w swej czystości i to do bólu! Tej prawdy oni się boją! Boże miej nas w swojej opiece! Z Panem Bogiem

Podoba mi się!
14
Nie podoba mi się!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1634929

oplecionych pajęczą siecią...

 

oplecionych pajęczą siecią

antypolskiego kokonu

iluż tu mędrców Syjonu?!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-2

jan patmo

#1636445