Zabójstwo 51-letniego księdza we Włoszech przez tunezyjskiego imigranta

Obrazek użytkownika Romuald Kałwa
Świat

14 września zamordowano ks. Roberto Malgesin - miał 51 lat i pomagał ubogim. Był zbyt dobry – mówią wstrząśnięci i płaczący ludzie: "Każdy bezdomny mógł przyjść do niego, niemal o dowolnej porze w ciągu dobry. Wydawał im koce, ubrania, karimaty, udostępniał prysznic, pocieszał".

Pełnił posługę w Como, najpierw w Lipomo, a teraz w San Rocco na północy Włoch. Nieśmiały, pokorny i powściągliwy. „Milczał i nie komentował nawet tego, gdy raz wolontariusze, z którymi rozdawał śniadanie bezdomnym, zostali ukarani grzywną przez policję za naruszenie zarządzenia dotyczącego biwakowania i żebractwa gminy Como”.

Ksiądz otrzymał śmiertelne rany w szyję: „ciało znajdowało się około dwudziestu metrów od samochodu, gdzie jest mała otwarta przestrzeń, na której zwykle znajdują się imigranci.

Burmistrz Como Mario Landriscina zapowiedział, że ogłosi żałobę miejską. Pod koniec ubiegłego roku burmistrz zakazał dystrybucji żywności wśród ubogich wśród protestów Caritas, ale Don Roberto i inni wolontariusze nadal ich karmili: przy tej okazji lokalna policja nałożyła na nich grzywnę. Ksiądz nie zareagował - "Pamiętajcie o bliskich - żadnych komentarzy ani wywiadów” - mówił.

„Został zupełnie sam (...), ale administracja w Como tylko mu się sprzeciwiła, usunęła nawet chemiczne toalety, które tu postawił, ławki, a nawet fontannę”, mówi Lombardzki sekretarz regionalny Komunistycznej Refundacji, Fabrizio Baggi. „Nie jestem wierzący, ale wierzę, że księża tacy jak Don Roberto są jedynymi, którzy stosują się do tego, co jest napisane w Ewangelii” - dodawał.

Zebrani pod kościołem parafianie i osoby, którym udzielał pomocy, kładli kwiaty i odmawiali różaniec.

„Prezydent regionu Lombardia Attilio Fontana dołącza do „wspólnoty Como opłakującej śmierć ks. Roberta Malgesiniego, zaatakowanej dziś rano przez bezdomnego, któremu ksiądz przyniósł pocieszenie”. Na Facebooku pisał: „Don Roberto od lat o świcie przynosił ciepłe posiłki ubogim z miasta. Życie najmniej oddane, przykład dla nas wszystkich ». „Don Roberto kochał i troszczył się o to najmniej i przestał żyć dla kogoś, kto nie miał prawa mieszkać we Włoszech.

Matteo Salvini, lider Ligi Północnej: „Zamiast dziękować Bogu i Włochom za możliwości, jakie mu dają, dziękuje się im nożem”.

Komentarz: media pewnie będą milczeć o tej polityczno-niepoprawnej śmierci. Sprawca został już oceniony, jako niezrównoważony psychicznie. Tymczasem policja i opieka społeczna nie potwierdza informacji o chorobie. Czyżby rozpoczęło się wyciszanie sprawy?

Źródło: Corriere della Sera (Po polsku: Kurier Wieczorny)

Na zdjęciu: Don Roberto Malgesini (fot. Augusto Santini)

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:19)

Komentarze

Kto mi wyjaśni,jakim to cudem wszyscy nielegalni imigranci stracili dokumenty, ale nikt nie zgubił telefonu?
To bardzo intrygujące.

Podoba mi się!
13
Nie podoba mi się!
0

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1644562

Tak, to ciekawe. I zawsze wiedzą, jak użyć noża. A milczenie mediów, niczym milczenie owiec - raczej baranów

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
0

Romuald Kałwa

#1644576

Dwóch Arabów miało pewne sprawy w Berlinie.
Udało im się je załatwić za jednym zamachem.

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1644582

Kolega syna jest barista w kafejce obok mostu w London, gdzie wiesz co, sie stalo.

Okolica zyla tym jakies... 15 minut.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

Brian

#1644616

Za czasów Noego BÓG Zesłał potop na Ziemię pełną bezprawia.

W czasie końca to ma być ogień..............

A Sprawiedliwi posiądą Ziemię, i zamieszkają na niej na wieki. I nie będzie już więcej zabijania na Mojej Świętej Górze Mówi PAN....., na Kartach KSIĘGI KSIĄG

 

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0
#1644602

Szmatoglowi beda tanczyc na ulicach z uciechy.

Podpalac co jeszcze nie zaplonelo.

Wyrzynac ocalalych.

Ryczac ze ich bog jest wielki.

A gdy na nich zstapi Aniol z Mieczem Ognia zrozumieja...

Ze zmarnowali ostatnie szanse na uratowanie duszy.

 

 

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

Brian

#1644614

A glupcom sie zdalo ze zabijajac Cie, zabili Kosciol.

Tymczasem zostales wlaczony w Ofiare Krzyza Chrystusowego.

Amen.

Zyj w Pokoju.

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0

Brian

#1644615

W naszej ziemskiej pielgrzymce wyprzedził Tych wszystkich, którzy zmierzają do Niebieskiego Jerusalem. Ks. Roberto miał b. dobrego przewodnika św. Rocha. któremu uwierzył iż można nic nie mając, dokonać tak wielkich dzieł, wśród tak wielu potrzebujących. Czyżby zasłużył na Niebo, już w naszych sercach?! Zastanówmy się niepoprawni blogerzy i blogerki raz jeszcze, ile razy zaprosiliśmy w naszym życiu do naszych bogatych, wypasionych, lśniących łazienek brudnego, śmierdzącego, bezdomnego.

Ups...., nie zdarzyło się! Mój Boże jakie to niełatwe, jak trudno się w sobie przełamać. Pamiętam moją babcię Julię z Piotrowic k. Jawora, jak przchodzili do niej tacy starci, zdarci życiem ludzie....., posiedzieć, porozmawiać, coś ciepłego zjeść, wypić. Nie było łatwo z nimi tam wysiedzieć, a ona sama biedna, wiekowa ale zawsze ich przyjmowała. A ja młody, student z Warszawy. Pamiętam, że nie wypadało mi wtedy wychodzić! Patrzyłem bezradnie na nich i bolałem nad ich losem i stanem. No cóż wszyscy jak jeden, chyba mamy o czym pomyśleć i za co podziękować... . Pozdrawiam b. serdecznie STRoch

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1644669