Wojna włosko-polska o maseczki ochronne. Zdrada sprzedawców

Obrazek użytkownika Romuald Kałwa
Świat

Sprzedawcy w Polsce, jak zauważają internauci: za przysłowiowe „judaszowe srebrniki”, zdradzają własny naród, sprzedając maseczki Włochom:

Władze włoskiego stołecznego regionu Lacjum zaprotestowały w sobotę przeciwko zatrzymaniu przez polskie służby celne 23 tysięcy maseczek ochronnych kupionych w Polsce w związku z kryzysem epidemiologicznym - podaje PAP za agencją Ansa (L’Agenzia Nazionale Stampa Associata (ANSA) – włoska agencja prasowa założona 15 stycznia 1945 roku w Rzymie).

Tymczasem takie maseczki można wywieźć wyłącznie za wcześniejszym powiadomieniem wojewody, który może złożyć wniosek do premiera, aby ten takiego wywozu zakazał, co wynika z rozporządzenia o wprowadzonym w Polsce stanie epidemii od 20 marca.

Przestańmy martwić się o cały świat, a zacznijmy o siebie! Tu chodzi o życie naszych seniorów i ludzi młodych, którym niestety towarzyszą inne groźne, a ukryte choroby. Zastanawia mnie, ile jest maseczek ochronnych na terenie Polski?

Można korzystać z maseczek lakierniczych. Jeśli chodzi o rękawiczki ochronne, są takie z folii, na stacjach paliw, ale ja nic nie podpowiadam...

Mam wrażenie, że Europa Zachodnia upada na kolana. Dziwnie to wszystko wygląda. Największą ofiara koronowirusa jest Europa i biały człowiek. Jeśli ktoś widząc mapę zachorowań, mówi, że to jest nieprawda, to coś jest nie tak...

Pewna internautka na WP pisze:

 Asia - Włosi nie kupili tych maseczek wczoraj. Kupili je gdy w Polsce nie było jeszcze ani jednego zakażonego. Zamówili towar, zapłacili za niego, a teraz rząd Polski pokazał im figę z makiem? Tak się nie robi. PiS spowoduje to, że jak Polsce będzie potrzebna pomoc do walki z koronawirusem to inne kraje też pokażą nam figę. Teraz PiS obudził się z palcem w nocniku? A gdzie był kiedy trzeba było robić zapasy sprzętu? Dali 2 mld na TVPPiS zamiast za te pieniądze kupić to co jest potrzebne do walki z wirusem.

Odpowiedzi:

Niewidzialny27 - Co ty wygadujesz... To chodzi o życie Polaków, które ty tak ąłtwo przeliczasz na pieniadze

Nick - Brednie .... zamówili je jak już mieliśmy spory problem, ale nie było stanu epidemiologicznego ..... teraz się to zmieniło ..... mamy stan już nie zagrożenia , a epidemii ..... i wedle prawa (inne kraje też im nie posyłaja wcześniej zamówionych rzeczy ) ..... wszystko to co ratuje życie Polakom, zostaje w Polsce.

Rodak - Powiedz to potem lekarzowi który będzie w szpitalu przy Twoim Twoich rodziców lub może znajomych łóżku szpitalnym. Że chętnie zgodziłaś się by nie było sprzętu medycznego.

Ten komentarz jest z innego miejsca, ale nieźle ustosunkowuje się to tych osób, które chcą ratować życie innych kosztem życia i zdrowia Polaków:

Arek - Jestem nacjonalista i nigdy nie uratowałbym nikogo innego poza Polakiem

Pamiętacie tę idiotkę z GieWu, która na antenie TVN mieszkając we Francji powiedziała, że nawet, jeśli kilku Polaków zginie, to trzeba ściągnąć i „uratować” islamskich najeźdźców?

To jest właśnie taki sposób myślenia Asi i jej podobnych różnych Donaldów Tusków:

- Załóżmy, że przyjmujemy 7 tysięcy uchodźców. Wśród nich jest jeden zamachowiec. Wysadza w powietrze i ginie dziesięciu Polaków. Ale uratowaliśmy życie tych 6999, które przecież uciekały przed wojną – stwierdziła Anna Pamuła, reporterka "Gazety Wyborczej" / DoRzeczy  

Może niech tacy ludzie inne narody ratują kosztem swojej rodziny? Dosyć już bzdur typu „Za wolność Naszą i Wasza”. Myślmy tylko o sobie.

A chciwi sprzedawcy powinni zostać wyśledzeni i zapamiętani, by później u nich nie kupować. Powinno się sporządzać listy firm, osób i instytucji, które zachowały się przyzwoicie, i tych, który zachowywali się odwrotnie i wystawić po wszystkim rachunek.

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.1 (głosów:12)

Komentarze

Producenci w Polsce przyjęli  zamówienie na  maseczki ochronne, nie mieli problemów z akceptacją zapłaty i pozwolili Włochom oczekiwać na zamówiony towar, a teraz nadeszła odmowa. W tym samym czasie Włosi mogliby zamówić te maseczki gdzie indziej. Chyba jest oczywiste jak bardzo je potrzebują. Nie przyjmujmy zamówień i nie wprowadzajmy ludzi w błąd. Współczujemy im z daleka. To nic nas nie kosztuje. Może ktoś inny im pomoże. Może jednak Putin.

_________________

"Arek - Jestem nacjonalista i nigdy nie uratowałbym nikogo innego poza Polakiem"

Nie wstydzi się Szanowny Autor cytować takich wypowiedzi?

 

 

 

 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-8

AgnieszkaS

#1622727

Skandalem jest tekst antypolski, powstający już po sprostowaniu MSZ. Walnijcie się w łeb!

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-1

Stasiek

#1622997

Portal tvp.info ustalił, że to nieprawdziwa informacja. –

Rzekome zablokowanie transportu z Polski do Włoch nie miało miejsca – poinformowało polskie MSZ

 

https://www.tvp.info/47231013/polska-przetrzymuje-maseczki-dla-szpitali-w-rzymie-kolejny-fake-news-ws-koronawirusa

Podoba mi się!
14
Nie podoba mi się!
-1
#1622755

Dziękuję za wyjaśnienie. Odetchnęłam z ulgą, że jednak wiadomość była nieprawdziwa. To bardzo przykre, że antyrządowa, wredna opozycja jest znowu wmieszana w rozprowadzanie z palca wyssanych pomówień. 

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
0

AgnieszkaS

#1622761

Szewc bez butów!

Lekarz, który w piątek szczepił Merkel ma koronawirusa, więc Merkel idzie na 14-o dniową kwarantannę (dobrze, że wcześniej kupiła flaszki).

Pozostaje pytanie, jak Europa poradzi sobie dwa tygodnie bez Merkel?

 

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
-1
#1622762

Szczepił na coś, na co nie ma szczepionki? Może najpierw pomyśl, zanim coś palniesz...

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1

Stasiek

#1622998

Rzekome zablokowanie transportu maseczek z Polski do Włoch nie miało miejsca, co potwierdziła również strona włoska. Informacja podawana przez "Rzeczpospolitą", Radosława Sikorskiego i Romana Giertycha jest nieprawdziwa.

Podoba mi się!
14
Nie podoba mi się!
0

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1622774

jakby rzekł Rumcajs, bo nie wypada  mięsem rzucać, ale gości od takich fake newsów to na banicję należałoby  wygnać, do ich mocodawców. Motyla noga!

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
-1

Nie minusuję bez uzasadnienia, bo to jak cios po ciemku w plecy.  Komentarze niemerytoryczne i agresywne minusuję bez dodatkowego wyjaśniania. Uwagi osobiste proszę kierować na PW.

#1622780

 Jeśli teraz rząd skorzysta z przysługującego mu prawa do ukarania twórców i rozpowszechniających te brednie to Giertych będzie potrzebował dobrego adwokata!

Podoba mi się!
14
Nie podoba mi się!
0

niezależny Poznań

#1622781

„Po wpisie żony Brejzy widać wyraźnie, że mamy hieny żerujące na epidemii”

Jest duża grupa polityków opozycji, którzy modlą się o to, żeby liczba zachorowań na koronawirusa w Polsce była jak największa – ocenił w TVP Info Adam Bielan. Rzecznik sztabu Andrzeja Dudy skomentował też wpis żony senatora Krzysztofa Brejzy z Platformy Obywatelskiej. – Jeżeli dzisiaj żona ważnego polityka PO wysyła tego rodzaju komunikaty, to widać wyraźnie, że mamy hieny, które chcą żerować na koronawirusie – powiedział. Wpis został też udostępniony przez jej męża - Krzysztofa Brejzę, senatora Rzeczypospolitej Polskiej.

Do wpisu żony senatora PO odniósł się rzecznik sztabu Andrzeja Dudy, europoseł Adam Bielan. Nazwał tweet Brejzy „haniebnym”. – Jest duża grupa polityków opozycji, którzy wyznają zasadę – „im gorzej tym lepiej”. Modlą się o to, żeby liczba zachorowań w Polsce była jak największa. A ona jest teraz zdecydowanie mniejsza niż w krajach zachodniej UE, bo polski rząd odważnie podjął decyzję o wprowadzeniu drastycznych środków izolacji społecznej – zamknięcie szkół i granic – powiedział.

Jak ocenił, „jeżeli dzisiaj żona ważnego polityka PO wysyła tego rodzaju komunikaty, to widać wyraźnie, że mamy hieny, które chcą żerować na koronawirusie”.

 

https://tvp.info/47226295/bielan-po-wpisie-zony-brejzy-widac-wyraznie-ze-mamy-hieny-zerujace-na-epidemii-wieszwiecej

Podoba mi się!
12
Nie podoba mi się!
0

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1622784

Czego się Pan spodziewał po "klanie brejzów" - inowrocławskiej mafii kłamców

Pozdrawiam serdecznie.

 

Podoba mi się!
11
Nie podoba mi się!
0
#1622788

Julian Tuwim. To o Brejzach:

Spotkali się w święto o piątej przed kinem
Miejscowa idiotka z tutejszym kretynem.
(...)

W ten sposób dorobią się córki lub syna:
Idioty, idiotki, kretynki, kretyna.

By znowu się mogli spotykać przed kinem
Tutejsza idiotka z miejscowym kretynem.

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
0

Masaraksz

#1622822

Dokładnie tak. Oni chcą aby sytuacja się pogorszyła i zachorowań przybyło. Jak bowiem wytłumaczyć decyzję warszawskiego Ratusza, który dziś nadmiernie "stłoczył" pasażerów w autobusach i tramwajach przechodząc w poniedziałek na tryb weekendowy funkcjonowania MPK. A równocześnie nadal utrzymał opłaty za parkowanie. Przecież to jest albo głupota, albo... No właśnie!

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Traczew

#1622896

Gorączka, aby być pierwszym z oceną sytuacji i wyrazic swoją dezaprobatę powoduje, że wszystko robi się "po łebkach". Ostrożność w ocenie była jak najbardziej wskazana, bowiem mocno temat podniosło dwóch ludzi plujacych na rząd jadem od dawna. Każdy homo sapiens otrzymujac wiadomość od pp. Giertycha i Sikorskiego winien się mocno zastanowić czy to prawda. Okazało się, że to nieprawda a dementi MSZ oraz samych Włochów, m.in. burmistrza Lacjum pokazało prawdziwe intencje siwców niezgody. Szkoda, że dali się na to nabrać także całkiem rozsądni ludzie.

Podoba mi się!
11
Nie podoba mi się!
0

Skorpion48

#1622808

Ta szmata Wielowieyska z Gówna Wyborczego (taka Zawisza w spódnicy) sugeruje, że maski i kombinezony od UE nie trafią do Polski, bo rząd zawalił.
1-nie rząd PiS a Arłukowicz z PO.
2-do Polski przyjedzie prawie 2 miliony masek i 100000 kombinezonów- bo polski rząd sam to ogarnął.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0
#1623148