Ustawa z 20 października 2020 o przymusowym podawaniu leków

Obrazek użytkownika Romuald Kałwa
Kraj

Lekarz lub felczer będzie decydować o stosowaniu siły wobec pacjentów, którzy nie chcą się zaszczepić, np. przeciw covid-19 podejrzaną szczepionką wyprodukowaną przez Billa Gates’a, a reklamowaną przez fundację Rockefellera. Właśnie to wydarzenie przykrywane jest przez ostatnie zamieszanie w związku z ustawą aborcyjną.

Art. 36. [Zastosowanie środków przymusu bezpośredniego] Stosowanie przymusu bezpośredniego w stosunku do osoby, u której podejrzewa się lub rozpoznano chorobę szczególnie niebezpieczną i wysoce zakaźną :

1. Wobec osoby, która nie poddaje się obowiązkowi szczepienia, badaniom sanitarno-epidemiologicznym, zabiegom sanitarnym, kwarantannie lub izolacji obowiązkowej hospitalizacji, a u której podejrzewa się lub rozpoznano chorobę szczególnie niebezpieczną i wysoce zakaźną, stanowiącą bezpośrednie zagrożenie dla zdrowia lub życia innych osób, może być zastosowany środek przymusu bezpośredniego polegający na przytrzymywaniu, unieruchomieniu lub przymusowym podaniu leków.

2. O zastosowaniu środka przymusu bezpośredniego decyduje lekarz lub felczer, który określa rodzaj zastosowanego środka przymusu bezpośredniego oraz osobiście nadzoruje jego wykonanie przez osoby wykonujące zawody medyczne. Każdy przypadek zastosowania środka przymusu bezpośredniego odnotowuje się w dokumentacji medycznej.

3. Lekarz lub felczer może zwrócić się do Policji, Straży Granicznej lub Żandarmerii Wojskowej o pomoc w zastosowaniu środka przymusu bezpośredniego. Udzielenie pomocy następuje pod warunkiem wyposażenia funkcjonariuszy lub żołnierzy w środki chroniące przed chorobami zakaźnymi przez tego lekarza lub felczera.

4. Przed zastosowaniem środka przymusu bezpośredniego uprzedza się o tym osobę, wobec której środek przymusu bezpośredniego ma być zastosowany, i fakt ten odnotowuje się w dokumentacji medycznej. Przy wyborze środka przymusu bezpośredniego należy wybierać środek możliwie dla tej osoby najmniej uciążliwy, a przy stosowaniu środka przymusu bezpośredniego należy zachować szczególną ostrożność i dbałość o dobro tej osoby.

5. Przymus bezpośredni polegający na unieruchomieniu może być stosowany nie dłużej niż 4 godziny. W razie potrzeby stosowanie tego przymusu może być przedłużone na następne okresy 6-godzinne, przy czym nie dłużej niż 24 godziny łącznie.

6. Przytrzymywanie jest doraźnym, krótkotrwałym unieruchomieniem osoby z użyciem siły fizycznej.

7. Unieruchomienie jest dłużej trwającym obezwładnieniem osoby z użyciem pasów, uchwytów, prześcieradeł lub kaftana bezpieczeństwa.

8. Przymusowe podanie leku jest doraźnym lub przewidzianym w planie postępowania leczniczego wprowadzeniem leków do organizmu osoby - bez jej zgody.

Źródło: Art. 36. - [Zastosowanie środków przymusu bezpośredniego] - Zapobieganie oraz zwalczanie zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi. Dz.U.2020.1845 t.j.

Obecny rząd jest zbyt pewny siebie. Ile wam zapłacili? Jaruzelski też angażował wojsko do walki z własnym społeczeństwem. Nie zapomnimy wam tego. 

Pierwsza ustawa o „stosowaniu przymusu bezpośredniego w stosunku do osoby, u której podejrzewa się lub rozpoznano chorobę szczególnie niebezpieczną i wysoce zakaźną” obowiązywała od: 1 stycznia 2014 r. do: 31 marca 2020 r.

Obecny rząd doprecyzował ją w tym działania o stosowaniu przemocy. Problem w tym, że ustawa nic nie mówi o jakości i celowości szczepionek. Daje zbyt dużą represyjną władzę de facto przypadkowym ludziom. 

Obecny rząd idzie na wojnę z własnym społeczeństwem. Nie podarujemy tego.

Jako dziecko byłem szczepiony na odrę i ospę wietrzną. I tak zachorowałem na te choroby, a przebycie ich nie było miłym (delikatnie mówiąc) doświadczeniem. Nie zaszczepię się, a każdego lekarza, który zmusi mnie do szczepień przeciw Covid-19, odwiedzę w jego domu, jako nieproszony gość.

Pamiętajcie, że wywołujecie rewolucje, której przemoc obróci się przeciwko wam.

Ocena wpisu: 
3
Twoja ocena: Brak Średnio: 2.9 (głosów:10)

Komentarze

Brak mi słów, żeby wyrazić najwyższy niepokój - co nas dalej czeka pod restrykcjami tej antypolskiej bandy u władzy, która faktycznie doprowadzi nas do depopulacji... Jak się bronić? Żeby uchwalić ustawę o bezkarności "wracza", za skutek pomylenia się przy "obróbce" mojego korpusu cielesnego, i zarazem zagwarantować oficjalną nagrodę dla "łowcy skór" , co wpisze mi w papier pośmiertny, żem umarł na "koronaświrusa" - doprawdy, jak można mieć zryte czerepy (to już miliony takich jest), żeby zamiarów tych szubrawców nie potrafić rozszyfrować?!
Do zobaczenia w niebie, Autorze, bo w piekle już jesteśmy! Łapanki nieuniknione. Tylko 11 posłów miało wątpliwości... Wątpliwości!!! Wstrzymało się od głosu... Nawet nie było jednego Stańczyka! Wierzyć się nie chce, jak ta banda na Wiejskiej jest mocno zblatowana! I jeszcze nazwać to ustawą "dobrego Samarytanina"... Co ma prawo podać ci truciznę. Przecież to waniajet na kilometr Orwellem!
 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-3

Zygmunt Korus

#1649575

Tak, i za trumną czas się rozglądać. Tylko jakąś wygodną, wyściełaną. Może też jakaś miękka poduszka by się przydała. I niech się pan nie zamyka od razu... bo może jednak przyjdzie jeszcze wstać - choćby do łazienki.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1

Krispin z Lamanczy
Aby czynić dobro, trzeba umieć rozróżniać między dobrem a złem.
Każdy uczy się na błędach. Nie musisz się uczyć na swoich!

#1649610

Chyba, że żart miał być sardoniczny. Tylko nie wiem, czy ironia miałaby dotyczyć przepisów, czy stanowczej wypowiedzi Z. Korusa.

A poza tym, nie wiem jak ten przepis ma się do praw pacjenta. Jednym z nich jest:

Prawo do wyrażania zgody na udzielenie świadczeń zdrowotnych

https://www.gov.pl/web/rpp/prawo-do-wyrazania-zgody-na-udzielenie-swiadczen-zdrowotnych

Tutaj wypowiedzi prawników w związku ze szczepieniami dzieci
https://podyplomie.pl/medical-tribune/17557,zgoda-na-szczepienia

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-2

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1649619

To oczywiste, że nie wiesz. Wolność człowieka w społeczeństwie nie jest absolutna, musi więc nie kolidować z prawami innych. Żadna ustawa nie przewiduje odmowy na takie szczepienia, ponieważ przepis odrębnej ustawy, którą właśnie masz przed sobą, stanowi inaczej. Nic w tym nowego.

Szury znalazły kontrowersję i się nakręcają tematem znanym od dekad.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1649684

Naruszanie prawa do dobrowolności świadczeń zdrowotnych może się odbywać tylko pod rygorystycznymi  warunkami. W zalinkowanych materiałach można  odnaleźć przykłady.

Kluczowe kwestie, to  to, że szczepionki muszą być wszechstronnie przebadane, przede wszystkim pod kątem bezpieczeństwa i powikłań poszczepiennych. W zasadzie żadne nie są w pełni bezpieczne, a przy wirusie szybko mutującym - tym bardziej budzą wątpliwości.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-2

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1649687

tak się właśnie orientujesz. tyle, że ja poznałem ten temat zanim jeszcze zaczęliście swój cyrk. a ty sama, choć złapana w pasy i wypisujesz pierdoły latami, jakoś nie ogarniasz dalej, choć to jeden z waszych sztandarowych tematów. nie rozumiesz, że istnieje obowiązek szczepień i że prawa odmowy w tym wypadku nie ma, bo "przepis odrębnej ustawy stanowi inaczej". rozumiesz proste słowa? widziałaś na oczy ustawę? Jprd

 

 

Dz.U.2020.0.849 t.j. - Ustawa z dnia 6 listopada 2008 r. o prawach pacjenta i Rzeczniku Praw Pacjenta

Rozdział 5. Prawo pacjenta do wyrażenia zgody na udzielenie świadczeń zdrowotnych

Art. 15. Stosowanie przepisów rozdziału ustawy

Przepisy niniejszego rozdziału stosuje się do wyrażenia zgody na udzielenie świadczeń zdrowotnych albo odmowy takiej zgody, jeżeli przepisy odrębnych ustaw nie stanowią inaczej.

Art. 16. Prawo do wyrażenia zgody lub odmowy na udzielenie świadczeń zdrowotnych

Pacjent ma prawo do wyrażenia zgody na udzielenie określonych świadczeń zdrowotnych lub odmowy takiej zgody, po uzyskaniu informacji w zakresie określonym w art. 9 prawo do informacji o swoim stanie zdrowia,

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-1

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1649693

nie zwracaj się do mnie z ruska "per ty", bo cię to po raz kolejny demaskuje, a ja takiej formy sobie nie życzę.

Twój komentarz jest dlatego głupi i manipulujący, bo kluczową kwestią jest właściwe sformułowanie tych "przepisów odrębnych ustaw". Nie powinny one naruszać istoty praw, co podnosiłam, ale głupek - jak zawsze - "rżnie głupa".

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-2

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1649700

więc per "bydlaczko", "oszustko", "trollico" na początek. Widocznie to jest jej poziom kultury.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-1
#1649703

to zaskarż te ustawy jako niezgodne z prawem naturalnym Górzyńskich, prezydentka Garland powinna pomóc, jak coś, to służę adresem sądu najwyższego w pewnym mieszkaniu w bloku. póki co, prawo obowiązuje, chyba że stwierdzisz, że nie bo przykładowo pieczęć urzędowa jest masońska, wtedy udaj się na Olszówkę 102 a już tam fachowo pomogą dalej.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1649706

Tylko naprzód skończy obserwację na Olszówki. ;)

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-1
#1649710

i mitomani. EOT

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-2

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1649712

Z.K.

to spisek masonów z NWO dla odwrócenia uwagi od tego, jak Żydzi sterują pogodą

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1649685

 

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-3

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny, wobec rządu tylko wtedy, gdy na to zasługuje. Mark Twain

#1649579

zrobiły ze środowiskiem naturalnym, zanieczyszczone są rzeki i oceany. Trafi to wszystko świństwo do systemów trawiennych miliardów ryb i wszelkich stworzeń. Bilans tylko jednego miesiąca to 194 miliardy masek i rękawiczek.

https://themindunleashed.com/2020/08/194-billion-masks-and-gloves.html?fbclid=IwAR1XqaESSa3O7Po7w7pyM3Y-mpUvDES8pYPElKn7JmsFpc8RbQhxpQOfzIE

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-6

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny, wobec rządu tylko wtedy, gdy na to zasługuje. Mark Twain

#1649582

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-3

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1649626

... wy-bold-dowane fragmenty zostały dodane w 2020r. ?

Wbrew pozorom to takie uszczegółowienie pkt.7 to "wiąże waaadzy ręce" . Bo np. nie jest tam enumeratywnie wymieniony miotacz siatki ,kajdanki itd. Na podstawie "poprzedniej wersji" ,to trudno byłoby zaskarżyć takie "środki" troski waaadzy o dobro łobywatela :-) . Pssssst! . Gdyby władzuuuuuchna chciała być doceniona za te ustawowe pieszczoty ,to z góry

"Czasem aż oczy bolą patrzeć, jak się przemęcza, dla naszego klubu prezes Ochódzki Ryszard, naszego klubu „Tęcza”. Ciągle pracuje! Wszystkiego przypilnuje i jeszcze inni, niektórzy, wtykają mu szpilki. To nie ludzie – to wilki! To mówiłem ja – Jarząbek Wacław, trener drugiej klasy. Niech żyje nam prezes sto lat!
To jeszcze ja – Jarząbek Wacław, bo w zeszłym tygodniu nie mówiłem, bo byłem chory. Mam zwolnienie. Łubu dubu, łubu dubu, niech żyje nam prezes naszego klubu. Niech żyje nam! To śpiewałem ja – Jarząbek. "

PS.

W kampanii wyborczej Andrzej Duda obiecywał że nie będzie obowiązkowych szczepień covid-19 ,w razie czego trzeba to przypominać ,ale także czy uda się wynaleźć skuteczną szczepionkę ,to jeszcze nie jest jasne . A jak się pojawi to wtedy będzie można się kłopotać ,czy dobrowolnie z niej skorzystać .

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Ludzie myślcie , to boli ,ale da się to wytrzymać .
Ceterum censeo, PKiN im. J.Stalina delendam esse.

#1649654

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-3

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1649676

znów szerzenie paniki fejkami.

ciekawe, w czyim interesie, poza chorym lansem na byle guano- sensacyjkach?

na pewno nie w interesie Polaków

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1649680

Już lata temu została "specjalistką" od bezpieczeństwa publicznego czytając amerykańskie kryminały. A teraz zna się na prawie dzięki wikipedii.

Po co się uczyć, jak jest google. ;)

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-1
#1649692

Kiedyś naprawdę bywało przyjęte, że nie zadaje się pytań, na które są odpowiedzi pod ręką, w wyszukiwarce- więc i poziom rozmowy musiałby być wyższy, niż jakieś wiki, google czy skrypty.

A dziś każdy wie lepiej, bo tak się zaparł jak ostatni chamek albo widział na amerykańskim/ ruskim filmie z żóltymi napisami.

Jeśli sami nie zadbamy o jakiś poziom, nie zawalczymy to go nie będzie, pozostanie tylko rozrywka czyli trollowanie dla beki.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1649699

zabrał głos. Oczywiście, co do meritum, nie ma opinii.

To samo dotyczy jego anonimowego akolity z "banderlandu".

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-2

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1649701

Lepiej opowiedz, z jakiego powodu braciszek uciekał z domu. Ludzie coraz głośniej mówią...

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-1
#1649704

a ty zanieczyszczasz publiczne forum swoimi majakami.

Zacznij w końcu pracować i nie woź się na wynagrodzeniu żony.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-2

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1649707

20 lat, ale twój spasiony braciszek. Powtórz głośno i nie myl więcej. ;)

 

Ps. Ale opowiedz, czego się Januszek tak naprawdę wystraszył.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#1649709