Stanisławie Michalkiewiczu – żeby takie rzeczy pisać?!

Obrazek użytkownika Romuald Kałwa
Idee

Zła szkoła Janusza Korwina-Mikke, zaślepienie albo złe skłonności. Otóż nie wiem jak wytłumaczyć żenujący wpis red. Stanisława Michalkiewicza o tytule: „Dość tych błazeństw!” z 20 lutego br.

Może na tego znanego publicystę telewizji „Trwam” zły wpływ wywarł pan Tadeusz Rydzyk, który na 29-tych urodzinach Radia Maryja powiedział m.in. w obronie hańbiących działań biskupa Edwarda Janiaka, strasząc karą katolików odpowiedzialnych za „kamieniowanie” takich czcigodnych osób, które przenosiły z parafii do parafii księży pedofilów, tym samym umożliwiając im popełnianie kolejnych przestępstw: - „Nie dajmy się. To, że ksiądz zgrzeszył? No zgrzeszył. A kto nie ma pokus? Niech się pokaże!”.

Pretekstem było, że niedziela 28 lutego została ogłoszona „dniem modlitwy i pokuty za grzech wykorzystywania seksualnego małoletnich”. Sprawy przestępstw seksualnych mają być bowiem wyłącznie pretekstem do wyciągania pieniędzy z instytucji kościelnych, a pośrednio od wiernych, kiedy to płacić odszkodowania powinni sami winni.

Sprawa dotyczy wyjątkowo nieciekawej osoby, księdza Romana B. ze Stargardu, który gwałcił, przetrzymywał, szantażował, groził, oraz zlecił dokonanie aborcji, na niespełna 13 letniej dziewczynce.

Wersety wstydu Stanisława Michalkiewicz o wyroku:

„Pozwala on mianowicie uwolnić od materialnej odpowiedzialności za „bzykanie” nieletnich bezpośrednich sprawców „bzykania”. Ponieważ jednak „bzykanym” trzeba jakoś zakleić gęby złotym plastrem, to obowiązkiem sprokurowania tego plastra obciąża się „Kościół”, czyli tak naprawdę – Bogu ducha winnych parafian. W takiej sytuacji sprawca „bzykania” wychodzi na tym stosunkowo najlepiej, bo co się „nabzykał”, to się „nabzykał”, ale sam nie zapłacił osobie „bzykanej” ani grosza. Tak właśnie było w sprawie obciążenia zakonu Chrystusowców, w której rykoszetem w postaci „wyroku zaocznego” zostałem trafiony również ja na prawie 190 tysięcy złotych, chociaż nie tylko nikogo nie „bzyknąłem”, ale nawet nie widziałem „bzykanej” na oczy”.

„Ale na tym nie koniec, bo „dzień modlitwy i pokuty” jest potężnym wsparciem przez Episkopat przemysłu molestowania. Polega on na tym, że rzeczywiste i rzekome ofiary seksualnych nadużyć, coraz częściej czynią sobie z tego źródło dochodów, a w zyskach z cudzego nierządu – to znaczy – z nierządu sprawców – uczestniczą również prawnicy, zarówno z kancelarii adwokackich, jak również - jak podejrzewam – z niezawisłych sądów. Fundamentem tego przemysłu jest intensywna propaganda „traumy”, jaką dożywotnio znoszą ponoć osoby „bzykane” we wczesnej młodości, albo nawet i później – jak to ma miejsce w przypadku dam uczestniczących w ruchu „mee too”. Nie bardzo chce mi się w to wierzyć, bo w końcu każdy jakoś zdobywał eksperiencję w dziedzinie „bzykania”; jedne doświadczenia bywały udane, a inne – skrajnie nieudane”.

„Tymczasem teraz mamy do czynienia z coraz większą rzeszą mazgajów, którzy bez pomocy psychologa nie potrafią nawet wyjść za potrzebą. Trudno byłoby to zrozumieć, gdyby nie pieniądze – bo jak nie wiadomo, o co chodzi, to chodzi o pieniądze. Na tym właśnie opiera się przemysł molestowania, któremu Episkopat, ustanawiając 28 lutego „dzień modlitwy i pokuty”, nadaje pozór sankcji teologicznej”.

Źródło: Stanisław Michalkiewicz: „Dość tych błazeństw!”, wpis z 20 lutego 2021 r.  

Wpis ten kpi z ofiary (i wszystkich innych ofiar) bardzo poważnego przestępstwa – pedofilii, dlatego nie dziwi, że jest i będzie wykorzystywany przez wrogie kościołowi i chrześcijaństwu media, które pokazują palcem: „patrzcie, jakich obrońców pedofili wśród księży, jakich gagatków prawica ma wśród siebie!”. Sądząc po wpisie Michalkiewicza, jednego ma na pewno.

Problemem jest właśnie to, że jak mówił Rafał Ziemkiewicz, szeroko rozumiany Kościół (hierarchia), w sprawach ohydnych przestępstw, nie zdał trudnego egzaminu. Egzaminu nie zdało i wciąż nie zdaje także wielu wiernych.

Komentarz:

Powodów, dlaczego jako chrześcijanie możemy winić Bractwo Chrystusowe, jest kilka:

1. „(...) w 2013 roku władze Zakonu Chrystusowców wysłały pismo do Kongregacji Nauki Wiary w Watykanie pisząc m.in. o nawróceniu księdza pedofila. - Wspólnota zakonna jest dla niego nieodzownym wsparciem i umocnieniem w przemianie życia i dążeniu ku dobremu – pisał do Watykanu ksiądz Tomasz Sielicki, ówczesny generał zakonu. Roman B. pozostawał księdzem jeszcze kilka kolejnych lat. Został wykluczony dopiero w 2017 roku, ponad 9 lat po aresztowaniu. Wówczas, gdy sprawą interesowały się media, a sąd zajmował się pozwem jego ofiary o rekordowe odszkodowanie, które ma wypłacić Zakon Chrystusowców”.

Źródło: Łukasz Cieśla, „Głos Wielkopolski” - Ksiądz pedofil się nawrócił - pisał do Watykanu generał zakonu Chrystusowców. Ksiądz pedofil zasługiwał na drugą szansę? https://plus.gloswielkopolski.pl/ksiadz-pedofil-sie-nawrocil-pisal-do-watykanu-general-zakonu-chrystusowcow-ksiadz-pedofil-zaslugiwal-na-druga-szanse-27092019/ar/c1-14446837

2. Zakonnicy nie dysponują własnymi pieniędzmi. Wynika to ze „ślubu ubóstwa”.

„Dobrowolnie przyjęte i wyrażone zobowiązanie (śluby zakonne) stwarzają dla osoby je składające nowy stan prawny. Są one elementem tak istotnym, że nie można być profesem zakonnym (zakonnikiem) bez ich złożenia. Włączenie do instytutu rodzi prawa i obowiązki określone w prawie powszechnym, zwłaszcza w kan. 662-672 oraz w innych częściach Kodeksu z 1983 r., i w prawie własnym konkretnego instytutu”.

„Z ubóstwem nie można pogodzić niezależności w przestrzeni dóbr materialnych”.

„Nowicjusze przed złożeniem pierwszej profesji powinni podjąć decyzje dotyczące ich majątku. Skoro decydują się na zależność od przełożonych, także w sprawach materialnych, powinni zadysponować dotychczas posiadanym majątkiem”.

„Ślub ubóstwa prowadzi do zależności od przełożonych oraz do ograniczenia przy podejmowaniu różnorodnych indywidualnych decyzji posiadających kontekst materialny”.

 „Cokolwiek zakonnik nabywa własnym staraniem albo ze względu na instytut, nabywa to dla instytutu. Wszystko, co mu przysługuje z tytułu pensji, zapomogi lub ubezpieczenia, jest nabywane dla instytutu, chyba że własne prawo co innego postanawia” .

„Ślub ubóstwa oraz życie wspólne zakonne prowadzi do wspólnoty majątkowej, co wyrażała dawna zasada: „cokolwiek nabywa zakonnik – nabywa klasztor””.

– pisze ks. Arkadiusz Domaszk SDB w tekście: „Ślub ubóstwa zakonnika w relacji do zagadnienia dóbr kościelnych” („Prawo Kanoniczne” 57 nr 1/2014).

           Zakon musi wziąć odpowiedzialność za księdza pedofila

Za dokonane przestępstwa ksiądz Roman B. został aresztowany w 2008 r. Z więzienia wyszedł w 2013 r. po 4 letnim wyroku.

Tymczasem w styczniu 2018 r., sąd zasądził na rzecz poszkodowanej 1 milion zł zadośćuczynienia i 800 zł miesięcznie dożywotniej renty od zgromadzenia zakonnego. To oburzyło Stanisława Michalkiewicza, pomimo tego, że „ksiądz pedofil Roman B. został wydalony z kapłaństwa dopiero dekretem z 19 grudnia 2017 roku, a z zakonu decyzją z czerwca 2018 roku”.

Coś tu nie gra. Zakon był zadziwiająco opieszały z wyrzuceniem przestępcy-zboczeńca ze swoich szeregów. Minęły jednak czasy, że katolicy nie mogli nawet myśleć o zadawaniu niewygodnych pytań.

Patologiczni rodzice, ksiądz gwałciciel 13-latki i aborcjonista w jednej osobie: Roman. B., oraz wpis poszkodowanej: „Księża się nie dziwili, że śpię u niego”. Bractwo naprawdę nic nie wiedziało?

To, co napisał Stanisław Michalkiewicz, jest hańbiące. Szczególnie, w kontekście, gdy portal Wirtualne Media 19 listopada 2019 roku napisał:

„Publicysta Stanisław Michalkiewicz ujawnił na swoim blogu prawdziwe imię i nazwisko ofiary molestowania przez księdza. Zrobił to po tym, jak komornik zajął mu konto na poczet niemal 190 tys. odszkodowania dla tej samej kobiety, którą przed rokiem Michalkiewicz zestawił z kobietami lekkich obyczajów”.

Źródło:  

Ocena wpisu: 
3
Twoja ocena: Brak Średnio: 3 (głosów:13)

Komentarze

... potworem, bandytą, obślizgłym gadem, śmierdzielem, skurwielem, omyłkowo nazywany człowiekiem, a przyrodzenie do ucięcia.

I nie ma znaczenia kto, a tym bardziej ksiądz.

Nie ma miejsca dla takiego bydlaka w społeczeństwie, a jeszcze takich skurwieli chronią, wysyłając na inne parafie.

Kościół jest niszczony od środka, takimi bydlakami w sułtanach co gwałcą małe dzieci i takimi bydlakami co chronią tych co gwałcili te małe dzieci.

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
0

------------------------------------------
Dotknij Panie mego serca i oczyść je.
Niech Twój Święty Duch ogarnie mnie.

#1662557

Tak właśnie jest. Tak rozwalają Kościół od środka. 

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-1

Romuald Kałwa

#1662558

"Sprawa dotyczy wyjątkowo nieciekawej osoby, księdza Romana B. ze Stargardu, który gwałcił, przetrzymywał, szantażował, groził, oraz zlecił dokonanie aborcji, na niespełna 13 letniej dziewczynce".

"Patologiczni rodzice, ksiądz gwałciciel 13-latki i aborcjonista w jednej osobie: Roman. B., oraz wpis poszkodowanej: „Księża się nie dziwili, że śpię u niego”. Bractwo naprawdę nic nie wiedziało?"

Twoje powyższe stwierdzenia nie mają nic wspólnego z prawdą. Powtarzasz oszustwa "Wyborczej", powtarzane przez inne media.

W orzeczeniach prokuratur i sądów są bezsporne ustalenia:

Dziewczyna nie była gwałcona, przetrzymywana, szantażowana, ani też nie ma żadnego dowodu na aborcję. Jej związek z zakonnikiem był dobrowolny. Co więcej z własnej woli wyprowadziła się z bursy zakonnic i wprowadziła do mieszkania matki zakonnika, która w tym czasie mieszkała zagranicą. Bezspornie też ustalono, że zakon nic o tym nie wiedział. Co więcej dziewczyna wspólnie z Romanem B. gorliwie i skutecznie ukrywała romans przed pozostałymi chrystusowcami.  Potrafiła się nawet nocą wkradać do jego pokoju w budynku zakonnym. To są ustalenia organów procesowych! Wszystkich!

Czyny byłego księdza - niezależnie od zgody pokrzywdzonej - są ohydne i kryminalne. Słusznie odbył za to karę więzienia. Wykorzystał przewagę psychiczną nad dziewczyną i spowodował jej ewidentną krzywdę w postaci uwikłania w związek bez przyszłości i z katolickiego punktu widzenia niemoralny.

Michalkiewicz ma rację, że za krzywdę dziewczyny powinien odpowiadać sprawca, a nie zakon, który o niczym nie wiedział.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-3

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1662595

Znowu bronisz zboczeńców? Po co tak się szmacić, myślisz że zapunktujesz w niebie? Stawiasz pieniądze wyżej niż grzech i czyjeś cierpienie, gratuluję. Organizacje, w których swobodnie hulają przestępcy i zboczeńcy, właśnie dlatego, że wbrew ich misji, których nikt nie dopilnuje, należy zwyczajnie rozwiązać i rozgonić. stowarzyszenia, które działają niezgodnie ze statutem i się nie stosują do prawa, również. sekty, które zamiast spokojnie żyć we wspólnocie religijnej szkodzą i atakują innych, tak samo. to ohyda demoliberalizmu i mimowolne porozumienie żerujących na społeczeństwie sprawia, że mamy taki syf a trudno zwalczać zło. a ty, czy chcesz czy nie, stajesz po stronie zboczeńców, przestępców i ich mimowolnej systemowej ochrony. to o takim świecie marzysz? jakby zboczeńca zwolniono to przecież wcale by ci nie przeszkadzało. jak michalkiewicz porównywał ją do dziwki, też nie przeszkadzało, bo sama z bratem to też robicie. obrzydliwcy i faryzeusze.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-3

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1662602

Napisałam, że za krzywdę dziewczyny powinien odpowiadać sprawca, czyli Roman B. Gdzie tu jest obrona zboczeńca?

Dlaczego ma odpowiadać zakon, który o niczym nie wiedział i też jest pokrzywdzony przez tego pedofila? Trzeba bowiem pamiętać, że pedofil oszukiwał także zakon i naraził na szwank jego autorytet.

Nie zmyślaj, że zakon nie działał zgodnie z prawem. Jakie prawo rzekomo złamał?Jakie masz na to dowody?

Poza tym, nie było podstaw prawnych do przyjęcia odpowiedzialności cywilnej zakonu, skoro o tych czynach nic nie wiedział. Wyroki SO i SA w Poznaniu są skandaliczne, podobnie jak wyrok SN, który usankcjonował orzekanie odszkodowania bez podstawy prawnej.

 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-3

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1662607

napisałem jasno, dlaczego uważam że stajesz po stronie zboczeńców i systemowej ochrony przestępców. tak to Chrystus uczył? pogrozić bandycie ale nie tykać kasy. jakby twojego januszka mieli zerżnąć w celi to też odszkodowanie się nie nalezy? a to dziwne bo wystąpił o 2 miliardy. sama też chcesz kasy za to, że się przewróciłaś podczas atakowania policjantki. ale wtedy to wspaniale i jednak instytucja ma odpowiadać? sram na to, czy zakon wiedział, na pewno nie dopilnował, taki brak dyscypliny to burdel a nie zakon, w innym zakonie była sprawa, że typ wybył w długą na rok, mimo napomnień, to ma być zakon i dyscyplina? to co dopiero reszta wyprawia, nic dziwnego że wszystko się wali a potem zwala się na zboczeńców, masonów, esbeków, lewaków itp.- na wszystkich, tylko nie na siebie i nie na przestrzeganie zasad. niech się wszyscy ogarną, zanim nie zostaną zniszczeni na własne życzenie. to co chamsko gadał michalkiewicz to też spoko? oto bohater prawicy, pewnie też go gnębią za nic? to co sama wypisujesz z bratem to pewnie naśladowanie Chrystusa, co? tak się rzuciłaś pomagać, że aż potępiasz i wymyślasz historyjki. co za obrzydliwość.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-3

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1662615

wraca jak tresowana banderowska małpa do opluskwiania ludzi niewinnych i poszkodowanych. Zmyśla nieistniejące fakty, by wspierać rzeczywistych przestępców.

Że też portal Niepoprawni toleruje tutaj takiego banderowskiego prowokatora.

Nic nie daje podstaw do obciążania koniecznością płacenia odszkodowań ani przez pojedyncze osoby, ani przez jakiekolwiek instytucje za czyny, z którymi nic nie miały wspólnego.

Komentarze kontrika są nieudolną, oszukańczą próbą usprawiedliwiania ograbiania Kościoła przez lewaków oraz atakiem na jego autorytet wśród wiernych.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-3

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1662619

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Humpty Dumpty nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

postanowiliście wyłudzić od polskich podatników 2.000.000.000,- zł (dwa miliardy złotych). Bo wam się od ludzi należy, ale ofiara pedofila ma być skazana na to, że jakiś opasły gnój z Czechowic będzie ją wyzywał publicznie, nie mówiąc już o spaślaku z Poznania. 

Ps. I postaraj się to uczynić jak najprędzej, zanim ja się wezmę za demaskowanie "autorytetu".

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-5
#1662621

Czekam.

PS. Zapłaciłeś już zaległe podatki?

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-3

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1662624

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-3

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1662628

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-3

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1662636

spasionemu braciszkowi wespół z Kontrikiem przyprawialiśmy, potem "rewelacynie" obwieszczałaś, jakobym córki gwałcił, zamieściłaś trzy fałszywki mające mnie skompromitować wg ciebie , a teraz jeszcze podatków nie płacę? ;) Powiedzieć o tobie prawdę to obraza dla idiotów.  

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-3
#1662657

rebe pytająca o płacenie podatków to taki absurd jak wiecznie bezrobotna wytykająca pracowanie uups ale tak właśnie było z rebe, zapomniałem ;)

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-3

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1662672

zamilcz. Twoje zakłamanie, chamstwo i oczernianie ludzi na zlecenie jest już powszechnie znane. Pytaniem jest tylko, komu służysz.

EOT.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-5

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1662674

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Humpty Dumpty został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Oczernianie na zlecenie poprzez cytowanie twoich własnych blogów? A może twoim zdaniem piętnowanie antypolskiej gadzinówki i antypolskiego trolla to też naganne? Zresztą, po co to piszę, skoro ty i tak niczego już nie rozumiesz.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-3
#1662680

Zaburzenia emocjonalne u starzejącego się faceta, w tym ustawiczne napaści na kobiety z powodu kompleksów, są naprawdę odrażające.

Tutaj masz wskazówki, jak się leczyć:

https://portal.abczdrowie.pl/menopauza-u-mezczyzny

Ps. Ale nie łudź się. Nawet po leczeniu żadna nastolatka na ciebie nie poleci.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-3

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1662683

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Humpty Dumpty nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

pośmiewisko.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-2
#1662686

To dobre określenie "przemysł molestowania". Michalkiewicz nie broni sprawców przestępstw, ale zauważa, że molestowanie czy pedofilia, to świetne przestępstwa, by wrabiać w nie niewinnych, dlatego rozwija się z tym związany proceder na większą skalę. Ten przemysł polega nie tylko na wrabianiu w przestępstwa, ale też na wrabianiu niewinnych, by za przestępcę płacili. Tu to kiedyś dokładniej wyjaśniłem: Pedofilia w Kościele

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-1

Pozdrowienia,

Grzegorz GPS Świderski

#1662614

Z jednej strony ma rację, bo to "zakonnik" powinien płacić za krzywdy wyrządzone, a nie zakon.

Z drugiej strony Michalkiewicz jest w klasycznym KONFLIKCIE INTERESU. Oskarża kobiety (słusznie lub nie, nie wnikam), bo za ujawnienie danych jednej z ofiar został ukarany sądownie. Zamiast przeprosić, z jeszcze wiekszą furią atakuje... kobiety, które jednak zazwyczaj są wykorzystane przez ludzi typu skazanego "zakonnika".

"Dość tych błazeństw" redaktorze Michalkiewicz - chciałoby się powiedzieć. 

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-1

Krispin z Lamanczy
Aby czynić dobro, trzeba umieć rozróżniać między dobrem a złem.
Każdy uczy się na błędach. Lepiej uczyć się na cudzych!

#1662632

On nie został ukarany za ujawnienie danych osobowych "Kasi". Dopiero mu tym grożą.

Został obciążony "zaocznie" za wypowiedź nt. anonimowej osoby (nie wymieniał jej nazwiska, bo jej nie znał), której przyznano wysokie odszkodowanie w związku z czynem, który budził wątpliwości.

Ps. Michalkiewicz zresztą w większym stopniu wypowiedział się na temat sądów i lewaków wspierających "Kasię" niż na temat jej samej.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-2

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1662639

Ktoś dawno powiedział, że Niepoprawni , to Polska w pigułce.

Demon jest ojcem kłamstwa. Coraz bardziej życie w Polsce i pisanina na NP opiera się na kłamstwie, już tak bezczelnym bezwstydnym...jak nigdy dotąd.

Ryba psuje się pd głowy, Polska też ,NP też.

To od ojca rodziny, biskupa, szefa... zależy w pierwszym rzędzie jak będzie wyglądać życie rodziny, kościoła, firmy....czy portalu.

Kłamstwo zaczyna się od podstępnej zmiany znaczenia słowa.
Tak było w raju, tak obszedł się demon ze słowem pandemia, które
WHO zmieniło na 2 miesiące przed tą powszechną rozróbą.
Jaki efekt?
Puste kościoły, co najwyżej dewastowane i podpalane, wierni odcięci od sakramentów...w obawie zarażenia. Człowiek człowiekowi wilkiem, boi się drugiego.

Nie idzie w pierwszym rzędzie o tak zakręcone idywidua jak kontrik czy Humpty , którego żółć zalewa i każdy obsesyjny wpis dotyczy Rebeliantki, nie idzie również o tego narcyza z Gdyni, który jako udziałowiec przekrętów farmaceutycznych, namawia bez ustanku do szczepień, czym bierze niejako udział w ludobójstwie, podobnie jak Gawrion.

Idzie mi o takie sieroty, jak Romuald, który ma dść swoich problemów z kobietami a jeszcze bierze się za problemy kościoła o których nie ma pojęcia.

To jest typowy przykład ludzi, którzy pogubili się w życiu ponieważ błędnie kierują się emocjami i uczuciami a nie rozumem i wolą.

To jest przykład tych ,którzy budują piękny dom, a pod dachem jest piekło ,zdrada ....bo nie ma Boga.
Mamy do wyboru ...albo Bóg albo diabeł, innej możliwości nie ma.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-4

Verita

#1662667

... sinusoida nastrojów w trzeciej ćwiartce. Dała byś sobie siana, albo z tym nawracaniem nas, albo z Niepoprawnymi. tego nijak pogodzić. Co wpadniesz (oczekiwana jesteś z dużym napięciem przynajmniej przeze mnie), to apokalipsę jakąś przywleczesz, albo Romualdowi K. we w wsparcie.

Czy nie mogłabyś, choć raz, jak człowiek przynieść tutaj bukiecik fiołków? Ciepłe słowo. No kobieto, czy wypada cały czas pluć i pluć, na tych nieszczęsnych Np, nawet jeśli miałabyś rację, to nudzisz.

Kiedyś Cię prosiłem, abyś stworzyła taki portal jak wypisz wymaluj Niepoprawni, nie wyszło, więc teraz mam do Ciebie prośbę: pokaż taki portal jak Niepoprawni. Taki, gdzie nie ma komuchów, ani innej swołoczy, taki wreszcie, gdzie możesz wejść i Cię chętnie czytamy, bez op...nia, gdzie Ci nikt nie ubliża, a przede wszystkim taki nasz, prawoskrętny portal.

Bo wiesz co, Verito Miła, takiego już nie ma . Ten jest ostatni, więc się zlituj, albo opamiętaj i nie niszcz. Proszę.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-3

Apoloniusz

#1662671

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Verita nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

...ale o moje nastroje bądź spokojny. Mam je pod kontrolą. One nie odgrywają decydującej roli w moim życiu, na szczęście...z tego się wyrasta.
Ty pewnie chciałbyś być dużym dzieckiem , ciągle się bawić i żeby było miło, ale takiego życia nie ma.
Wiem, słodkie kłamstwa są milej widziane niż prawda.

Wyrośnij wreszcie z krótkich spodenek na szelkach i bądź mężczyzną.

Polska potrzebuje odważnych rycerzy ...bo ginie !

Nie mam zamiaru zakładać portalu...bo to nie portal jest winien.
Winni są ludzie odpowiedzialni za to co zbudowali, w jakim celu.
Tylko prawda ma sens....i o to zabiegajmy.

Powodzenia w dorastaniu życzę...bo czas jest krótki:-)

http://liryka-liryka.blogspot.com/2014/12/bukiecik-fiokow-agnieszka-osiecka.html

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-5

Verita

#1662675

Nie róbmy licytacji naszych "przebyłych" nieszczęść, bo po co? Czy nie jest Ci miło, gdy Cię pozdrawiam, nawet wówczas gdy Cię na portalu nie ma? Powiedz, a raczej się zastanów, czy marszczeniem brwi poszturchiwaniem osiągniesz jakiś cel, nie pytam co to za cel, ale czy jesteś przekonana, że w ten sposób przekonasz do swoich prawd choćby jedną osobę.Tu nie wpadają półmózgowcy, ani klienci z Tworek. Czas "naród z partią" przeminął, czy zamiast włazić w buty (skreślam powinno być szpileczki), herod baby nie mogłabyś popróbować z marchewką. "Niby frywolny podlotek, a jak mądra" tak byśmy Cię szacowali i co byś nie powiedziała łykalibyśmy jak knedle, po jaką cholerę ta żółć. Jeśli się tak zdarzy i spotkamy się na Marszu będzie Ci wstyd, za te majtasy na szelkach.

Dziękuję za życzenia w powodzeniu bardzo mi potrzebne.

Pozdrawiam serdecznie.

 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-3

Apoloniusz

#1662688

Czemuż, to czemuż, nie zwracasz się o "fiołki" do takich indywiduów, jak Humpty, kontrik i im podobni? Czyżby chamstwo kłamców i manipulatorów było ci miłe, w przeciwieństwie do stanowczych i słusznych upomnień Verity?

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-6

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1662676

Nie wytrzymała i pękła z zazdrości. Musi strasznie się pilnować, by nie zacząć krzyczeć, lepiej uważać, widziałem relacje jak się normalnie zachowuje, póki nie wyzywa od Ukraińców lewitując pod sufitem i nie pluje gwoździami, to lepiej taktycznie się wycofać. Ona ma całe listy wrogów, które uaktualnia z satysfakcją, co się komu przydarzyło na skutek jej złorzeczeń- choroby, śmierć, wypadki.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-4

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1662678

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-3

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1662681

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Humpty Dumpty nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

w mózgu za cholerę. Dlatego własnie twój stan należy okreslić jako nie rokujący poprawy.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-4
#1662684

że swoje własne przypadłości próbujesz w żałosny sposób projektować na innych.

Ale choćbyś utonął w tych swoich bluzgach, to i tak żadna Kasia nawet na ciebie nie spojrzy. Tak, że nie wysilaj się. Twoja publika, to kontrik i jeszcze ze dwóch anonimowych potakiwaczy. Jak sobie przypomną.

 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-3

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1662687

czynek? Czy tylko wspominasz swoje dziecięce przygody z tatusiem?

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-3
#1662690

znowu te obsesje? tłumaczyłem już, jak się ośmieszasz pisząc o "męskim klimaksie" i to nieznajomym z netu, by jeszcze robić z tego kompromat. to zupełnie poryte już nie wspominając, kto powinien się leczyć i jest z tego szeroko znany...

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-4

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1662689

nawet czytać ze zrozumieniem nie potrafisz. Więc spróbuj jeszcze raz.

https://portal.abczdrowie.pl/menopauza-u-mezczyzny

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-4

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1662700

no i co ma z tego wynikać? ty to nawet klimaksiarą nie jesteś za to masz spore kompleksy co do własnego wieku ale to znana rzecz po portalach jak i w sądzie. jak rozumiem, projektujesz i przenosisz na innych? co to w ogóle za zarzut, że organizm nieznanego ci człowieka ma z wiekiem przechodzić zmiany. tak jak mówiłem, tylko się ośmieszasz "katoliczko". mam jeszcze raz wytłumaczyć, że mężczyzni przechodzą andropauzę a nie menopauzę a klimaks to pojęcie z biologii, które mylisz z klimakterium?

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-4

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1662708

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Humpty Dumpty został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

menopauza. Wcześniej, jak pamiętasz, takim leitmotivem był "bydlak" i "banderowiec". Wiesz, ona jest już w takim stanie, że wszystkich trzech określeń na raz nie jest w stanie spamiętać. 

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-4
#1662721

Dwóch podstarzałych, zakompleksionych typków, popisuje się ubliżaniem kobiecie, oczernianiem jej i jej rodziny. Działają w duecie i próbują sugerować przy pomocy trolowania, że stoi za nimi nie wiadomo jak liczna opinia publiczna.

Nb. Takie typy rozbijają wszelkie prawicowe inicjatywy polityczne w Polsce.

To ruska swołocz uwiarygadniająca się przy pomocy rzekomego patriotyzmu i rzekomej antysowieckości.

Tymczasem żaden Polak nie zachowywałby się tak wobec kobiet ani nie byłby donosicielem "Wyborczej" i "Otwartej Rzeczpospolitej". Nie byłby także pretorianinem najbardziej zdegenerowanych prokuratorów i sędziów.

EOT.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-5

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1662724

znowu projekcja, urojenia, dorabianie sobie ideolo, wyzywanie, robienie z siebie ofiary spisku, snobowanie się z wykluczaniem i poczuciem wyższości (frazy przejęte od astry "ubliżasz kobietom", "żaden Polak by" a niecały dzień wcześniej sugestia niepolskiego pochodzenia, czyli usiłowała napisać coś od siebie ale jakoś nie wychodzi, cudze teksty i aktualna własna fiksacja - podstarzali jako "menopauza").

sporo jak na krótki tekst, świadczy nieźle o umyśle

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-4

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1662728

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Humpty Dumpty nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

krzywdy twojego braciszka, od 20 lat pracą nieskalanego? Zgłoś się prędziutko do ortopedy. Już tylko na nogi medycyna może ci pomóc. ;)

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-3
#1662732

Podstarzały troll

ma móżdżek small

a ego

durnia dętego

to nic dziwnego

u "prawnika" interesownego

na służbie komuchów

jak to zwykle u wyciruchów

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-5

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1662735

Podstarzały troll

ma móżdżek small

a ego

durnia dętego

to nic dziwnego

u "prawnika" interesownego

na służbie komuchów

jak to zwykle u wyciruchów

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-4

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1662736

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Humpty Dumpty został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Boże, co za degrengolada! 

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-4
#1662737

Zanudzasz wszystkich z tym ego durnia dętego.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-4

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1662739

uwstecznia się a nawet gorzej, zresztą lepiej nie wiedzieć, może wali gruzem i maże po ścianie a z posesji dobiegają dziwne światła i dźwięki

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-3

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1662740

dotyczy też kontrika.To alter ego HD i też "prawnik"-komuch.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-2

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1662738

Tak już mam.

 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-1

Apoloniusz

#1662691

ja ją podziwiam.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-4

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1662702

Dziękuję za minusy,

dla mnie to komplement.

Pozdrawiam te osoby, 

MM

Przykre jest to jakie komentarze, pojawiły się pod wartościowym wpisem Szanownego Pana Romualda Kałwy..

 

 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1

Emil Cioran: "Stróżka stawiająca sobie pytania na temat sensu życia jest filozofem bardziej aniżeli historyk filozofii".

#1662849

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1665619