Sławomir Mentzen a grzechy liberalizmu wołające o pomstę do nieba

Obrazek użytkownika Romuald Kałwa
Idee

Marcin Dobski na Salonie24 pisze, że następcą Janusza Korwina-Mikke w partii KORWIN zostanie Sławomir Mentzen. Decyzja zostanie ogłoszona za miesiąc przez samego Korwina.

W lipcu sławne stało się ogłoszenie, gdy dr Sławomir Mentzen w swojej kancelarii podatkowej proponował pracę 3000 – 3500 zł brutto za "pracę ponad normę".

Powiem szczerze, że nikt tyle nie zrobił dla akceptacji Polaków dla wejścia Polski do Unii Europejskiej, jak polskie firmy, które przez wiele lat za ciężką pracę proponowały najniższą krajową. Wszysyc pamietamy te sławne powiedzenie: Na twoje miejsce jest dziesięciu, a jak sie nie podoba, to wyp........j!

Politycy Konfederacji (i nie tylko) proponują likwidację pensji minimalnej. Skutkiem byłby kapitalizm rodem z krajów ameryki łacińskiej. Duże rozwarstwienie i wyzysk. O likwidacji pensji minimalnej mówił np. u Kamili Biedrzyckiej na youtubowym kanale SE Artur Dziambor z Konfederacji, który wtóruje Donaldowi Tuskowi twierdząc, że Antoni Macierewicz musi pójść do więzienia.

Szanowni Państwo, politycy i politykierzy – otóż dlatego wielu Polaków chce pozostać w Unii Europejskiej, bo za swoją ciężką pracę nie chce zarabiać minimalnej krajowej. Liberalizm w wersji ameryki łacińskiej to pauperyzacja, siedzenie w biedzie i podmiejskie slumsy. Polacy zaznali tego w latach dziewięćdziesiątych i dwutysięcznych.

O tym, jak Polacy wspominają tamte lata świadczą setki autokarów wyjeżdżających z Polski po wejściu do Unii 1 maja 2004 roku. Co więcej, złodziejskie polskie państwo, choć nie oferowało w Polsce pracy, albo oferowało dziadowską, żądało zapłacenia podatku od zarobków za granicą.

Tymczasem obecnie 2 miliony ludzi w Polsce zarabia pensję minimalną. Oczywiste jest, że jeśli liberałowie proponują likwidację pensji minimalnej, to biorąc pod uwagę ofertę pracy zamieszczoną przez S. Mentzena, widać, że chcą płacić jeszcze mniej. Przy tym powołują się na umowę zawieraną przez dwie wolne strony – kontrakt.

Pacta sunt servanda i tak dalej, i tak dalej, ale o prawdziwej wartości umów świadczy przykład J. Korwina-Mikke, który porzucił starą żonę dla dużo młodszej kobiety. Takie to jest właśnie dotrzymywanie umów u liberałów. Wiernym mężem też nie był.

Liberalne hasła fajnie brzmią dla ludzi młodych, ale z liberalizmu i Korwinizmu się wyrasta, jak za ciężką pracę, właśnie ponad miarę, dostaje się najniższą pensję i brak szacunku.

Dane o medianie zarobków w Polsce Główny Urząd Statystyczny podobno publikuje, co 2 lata. Według danych z lipca 2021 – połowa zatrudnionych pracowników otrzymywała około 2919,54 zł netto, czyli „na rękę”.

A później są pretensje, że Polacy wyjeżdżają za granicę i chcą pozostać w Unii, że nie zakładają rodzin, bo Polki, nie chcą brać za mężów dziadów, którzy za mało zarabiają.

Są cztery grzechy wołające o pomstę do nieba:

1. Umyślne zabójstwo

2. Grzech sodomski

3. Uciskanie ubogich, wdów i sierot

4. Zatrzymywanie zapłaty robotnikom

Jednym z najcięższych grzechów wołających o pomstę do nieba jest niepłacenie za wykonaną pracę.

Ale ja chciałbym zwrócić uwagę na jeszcze jedną rzecz. Środowiska liberalne czepiają się 13. I 14. Emerytury. Uciskanie ubogich, wdów i sierot – rozumiecie Państwo? Oni żałują 1200 zł ludziom, którzy harowali za komuny, ludziom, którzy w latach 90-tych byli często traktowani, jak powietrze, ludziom, którzy budowali Polskę, którzy byli okradani, a których emerytury są według nich za wysokie. I można mówić wiele rzeczy o PiS, ale wielu ludziom te działania przywracają godność.

Ale z liberalizmu się wyrasta. Japończycy i w krajach na Zachodzie po wojnie zrozumieli, że ludziom trzeba płacić godnie. Ale wcześniej, sami właściciele przedsiębiorstw ciężko pracowali i nie zarabiali za dużo. Dlatego Polacy chcą pozostać w Unii Europejskiej. Tak, Unia jest zła, ale Polska musi w niej pozostać.

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.8 (13 głosów)

Komentarze

jak żyć?

 

jak kaganek oświaty

zupki z brukwi

niesie rondelek

nie da się żyć

bez szczawiu

i mirabelek!

Vote up!
4
Vote down!
0

jan patmo

#1647031

Można podpisać układy o przepływie pracowników i towarów. Całą resztę pozostawić w gestii Polski i być po prostu stowarzyszonym z UE.

Dotacje unijne rozwinęły w Polsce jedynie dynastie urzędnicze, żerujące na łatwej kasie.

Dotacje dla rolników wcale nie obniżyły cen produktów rolnych, lecz były skonsumowane przez koncerny produkujące drogi sprzęt rolniczy. 

Ktoś powie, że drogi wybudowano za unijne dotacje ? To gówno prawda. Dotacje do dróg to 25% wydatków na ich budowę, reszta szła z polskiego zadłużenia.

Rezygnacja z dotacji będzie dla gospodarki mało bolesna. Bolesna będzie dla urzędników i rozpasanych rolników. 

 

 

 

Vote up!
3
Vote down!
-1
#1647048

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika uczeń został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Ttryk! Wy dlj w kółczk wzjmnj drcj. Pczytjc sb Dmwskg zstnówc sę czy blżj Wm d ptrtów czy d trgwczn. czcwszym jst fct, który twrzy mjsc prcy z 2700 zł/mc, nż Jnsk, który mnj zrdnym zbr klknśc prcnt szczędnśc rczn, zdłż plsk dzc, żby kpć kłbsę wybrczą smm sę przy tym njść. N zpmnjc dć mns lb nzwć ncą ;).
Vote up!
0
Vote down!
-3

https://wrealu24.tv/recordings/bo4ikcj7.mp4

#1647057

Myślisz dzieciaku, że tylko Ty czytałeś Dmowskiego ?  Tylko ty posiadłeś tą wiedzę ?

Ty dokonałeś odkrycia dla siebie.

I dobrze.

Jesteś na początku drogi - pamiętaj o tym, zanim wyskoczysz z przekonaniem, że wszystkie rozumy zjadłeś.

Teraz odkrywaj dalej, czytaj dalej i więcej. Najlepiej jeszcze, gdybyś przy okazji czytania sam doświadczył uczciwej pracy fizycznej, by poznać wartość pieniądza.

 

Wróć potem na te forum i podziel się z nami swoimi doświadczeniami.

Jak poprosisz o naukę, dobrą radę, to na pewno wielu z nas, mających 25 lat doświadczenia w pracy, wychowywaniu dzieci i utrzymywaniu domu, wielu z nas na pewno ci pomoże.

Pozdrawiam

Vote up!
2
Vote down!
-1
#1647081

W realu to jest tutaj, na tym filmie, właśnie o Dmowskim.  Jak Dmowski dbał o sprawy polskiego ludu. Podobnie i Pan dba o polskie dzieci. Film jest wart obejrzenia. Dobrze wypasiona, bezduszna i oddana Rosji endecja nie miała zbyt wiele do zaoferowania Polsce wtedy i tyleż samo ma dziś:

https://www.youtube.com/watch?v=c8f9pmYaGvo

Vote up!
2
Vote down!
0

AgnieszkaS

#1647085

(nawiązując do filmu)
Rozumiem, że Bezduszność Dmowskiego polegała na tym, że nie rozprawił się z kułakami i nie rozdał ich majątku biednym?
(...może gdyby moi rodzice działali w egzekutywie i w "okresie przemian" dostali kilkanaście ha po PGRze może też byłbym surowszy dla wrogów ludu?)

Reformy rolne były potrzebne, ale rozwój przemysłu również.

(wracając do współczesności)
"Państwo" zawraca ludziom głowę różnego rodzaju świadczeniami pochodzącymi z dodruku pieniądza. To jest zła droga. Wg. filozofii z którą walczy Mentzen, zaradność przedsiębiorcy (także zwykłego obywatela) ma polegać na ciągłym śledzeniu, gdzie można dostać jakie świadczenie, jaką ulgę, co wolno, czego nie wolno. W takich warunkach nie ma czasu na realizację podstawowych zadań. Szewc powinien szyć buty, piekarz piec chleb a nie śledzić prawo podatkowe i żebrać o dodatki i ulgi, tarcze itp.
Moim zdaniem Mentzen nie jest człowiekiem bezdusznym (jak może większość przedsiębiorców pogodzonych z rządową logiką, że przedsiębiorca ma się zajmować "e-papierkami", a pracę ma wykonać pracownik za najniższą krajową). Rozumie, że prawa rynku są jak prawa fizyki, z którymi nie należy walczyć tylko je dobrze wykorzystać. On potrafi, ale patrząc po zamykanych sklepach i zaniku rzemiosła ktoś sypie piach w trybki.
Bezduszni są rozrzutni politycy, którzy rozdają nie swoje pieniądze wyprzedający srebra narodowe (może PGNiG?) i zadłużają dzieci. Pieniądze w większości idą do zagranicznych spółek.
Mentzen nie kwestionuje wysokości podatków, a raczej głupie wydawanie (nie kwestionuje pieniędzy na obronność i szeroko rozumianą infrastrukturę), krytykuje patologiczne studnie bez dna jak państwowa służba zdrowia i szkolnictwo. Moim zdaniem ma rację, że trzeba je poddać okrutnym prawom rynku.

Domyślam się, że PKB oparte jest głównie na kapitale zagranicznym (technologii), ale trzeba dbać o zastąpienie go polskim.

;) Mentzen płaci jakiemuś nastolatkowi 2700zł + podatek do zwrotu i wymaga od niego zaangażowania w pracy może sprawić stał się bardziej wartościowy by zarabiać ... x tyle w przyszłości. Nie wińmy go, że przedwojenny chłop bił swoją "babę" ;).

Vote up!
0
Vote down!
0

https://wrealu24.tv/recordings/bo4ikcj7.mp4

#1647090

     Rząd PiS powinien natychmiast podjąć prace studyjne nad tym jak wyjść z tego bolszewickiego kołchozu zwanego UE, w którym rabujace Polskę mafie w UE i PL razem z bolszewickimi komisarzami i politrukami łamią zawarte z UE traktaty oraz okazują swoją bolszewicką nienawiść do Polaków i polskich patriotów!

     Tym bardziej, że i Niemcy i UE mają problemy z rosyjskim agentami wśród znaczących polityków jak Merkel, Scholz oraz z infiltracją państw UE przez agentów rosyjskich służb.

     A także agentów wpływu – osób, które ze względu na swoje powiązania ekonomiczne chcą, żeby Rosja była traktowana jak normalny partner. Ta agentura w znacznym stopniu utrudniaja prowadzenie właściwej polityki czyli polityki pełnej izolacji zbrodniczej Rosji.

Vote up!
1
Vote down!
0

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1647082