No i gdzie te pisowskie standardy?

Obrazek użytkownika Romuald Kałwa
Kraj

Czy Arkadiusz Szymański, znany opolski polityk przez lata związany z PiS, objęty jest specjalnym immunitetem? W 2019 roku media obiegły informacje, że ten opolski polityk Prawa i Sprawiedliwości porusza się samochodem bez ważnego prawa jazdy.

W marcu 2019 roku ówczesny doradca wojewody opolskiego i były faworyt na stanowisko wojewody – Arkadiusz Szymański – został przyłapany na łamaniu prawa – jeździe samochodem bez ważnego prawa jazdy.

Pomimo wpadki podczas kontroli drogowej, nie przeszkodziło to Arkadiuszowi Szymańskiemu pod koniec stycznia 2019 roku decyzją wojewody opolskiego Adriana Czubaka zasiąść w komisji egzaminującej kandydatów na instruktorów nauki jazdy w WORD – Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego.

Należy przypomnieć, że Arkadiusz Szymański to bardzo ciekawa postać. W kwietniu 2015 roku dostał pracę w opolskich Wodociągach i Kanalizacji, gdzie prezesem jest Ireneusz Jaki, ojciec Patryka Jakiego. Czy znajomość z Patrykiem Jakim i jego ojcem, ma wpływ na postępowanie wymiaru sprawiedliwości, dla którego ta sprawa to prawdopodobnie „gorący kartofel”?

Sprawa długoletniej jazdy bez „prawka” wyszła na jaw, gdy Arkadiusz Szymański, ówczesny doradca wojewody opolskiego, w styczniu 2019 r. nieprawidłowo zaparkował samochód (na pasach) w Nysie, w wyniku czego został skontrolowany przez policjantów. Choć prawa jazdy nie posiadał od 12 lat (prawdopodobnie za zbyt dużą liczbę punktów karnych) usłyszał wówczas jedynie upomnienie...

Ktoś w policji jednak nie wytrzymał tej hipokryzji i sprawa ujrzała światło dzienne.

Tymczasem w środę – 27 maja około godz. 15.00 – jadąc ulicą Piastowską, dosłownie naprzeciwko Urzędu Wojewódzkiego w Opolu, zauważyłem przechodzącego z kierunku opolskiego ratusza na parking przy ul. Piastowskiej pod wspomnianym urzędem wojewódzkim (byłego?) polityka Prawa i Sprawiedliwości, wspomnianego Arkadiusza Szymańskiego, w latach 2014-2018 radnego sejmiku woj. opolskiego a od 2018 radny miasta Opola, który w 2019 r. w związku z tą sprawą oficjalnie złożył rezygnacje z członkostwa w PiS. 

Mam jednak wrażenie, że ktoś tajemniczy dba, by Arkadiusz Szymański nie poniósł jednak żadnych konsekwencji.

Dlatego też oficjalnie pytam: jeśli Arkadiusz Szymański ma już prawo jazdy, to czy mając takie wpływy, zdobył je na uczciwych zasadach?

Przecież za poruszanie się bez prawa jazdy przed egzaminem zwykłych ludzi czekają surowe konsekwencje:

„Prowadzenie pojazdu po odebraniu prawa jazdy przez starostę jest już bardzo ryzykowne. Kierowcy, który mimo cofnięcia uprawnień wsiadł za kierownicę grożą nawet 2 lata więzienia, o czym decyduje sąd. To jednak nadal nie jest najwyższa kara za jazdę bez prawa jazdy. Złamanie zakazu wydanego przez sąd jest już nie tyle wykroczeniem, co przestępstwem, za które grozi od 3 miesięcy do 5 lat więzienia i nawet 15-letni zakaz prowadzenia samochodu” – czytamy na portalu Mubi.pl - https://mubi.pl/poradniki/brak-prawa-jazdy-co-grozi-za-jazde-bez-uprawnien/

No i Arkadiusz Szymański był bez maseczki. Typowe zachowanie rządzących, łamiących zasady, które sami ustalają.

30 stycznia 2020 Arkadiusz Szymański w wyniku tej afery zrezygnował z funkcji wiceprzewodniczącego rady miasta Opola. Wciąż jednak pozostaje radnym miasta Opola. 

Ps. „z informacji, do których dotarła „Wyborcza”, wynika, że polityk PiS od prawie 9 lat otrzymywał zwrot kosztów za korzystanie z prywatnego samochodu podczas wykonywania służbowych obowiązków, jako członek rady programowej TVP 3 Opole. Z kolei do Prokuratury Rejonowej w Nysie trafił anonim, którego autor wskazuje, że od momentu zatrudnienia w urzędzie wojewódzkim miał wydzielone miejsce parkingowe w strefie dla pojazdów uprzywilejowanych; przyjeżdżał do pracy samochodem marki Kia Sportage, którego posiadanie wykazał także w oświadczeniu majątkowym”.

https://opole.wyborcza.pl/opole/7,35086,24609170,radny-bez-prawa-jazdy-bedzie-egzaminowal-kandydatow-na-instruktorow.html

W dodatku od pewnego znanego prominenta słyszałem pewne zdarzenia w Czarnowąsach z dziewczynką w tle, samochodem pewnego polityka i małą prędkością na szczęście, w akcji – została lekko potrącona, przerażona pozostała na miejscu wydarzenia, a kierowca spokojnie odjechał sobie samochodem.

 

Komentarz: jak ma się takie plecy, to nie trzeba być posłem, księdzem, sędzią czy lokalnym biznesmenem – i tak ma się faktyczny immunitet.

 

Prawa do tekstu i zdjęć: Romuald Kałwa

Rozpowszechnianie materiału lub fragmentów artykułu dozwolone za podaniem autora.

Ocena wpisu: 
3
Twoja ocena: Brak Średnio: 2.3 (głosów:18)

Komentarze

A pisałeś coś o Najsztubie?

Bo nie pamiętam!

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-3

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1632601

Bo "nie pamiętam"!

Część zwolenników PiS właśnie przez taką argumentację są traktowani, jak sekta. Jak w tym dowcipie, gdy ktoś z USA powiedział, że w ZSRR źle się żyje, to usłyszał odpowiedź: "A u was biją murzynów".

Wniosek nr 1:

Jeśli w stu miliardach tekstów... Stu miliardach?! co ja piszę, jakich tam stu miliardach....W bilionach tekstów nie napiszesz o całym świecie, o grzechach całego świata, to nie masz prawa pisać o Arkadiuszu Szymańskim.

Wniosek nr 2:

Zanim chcesz napisać tekst krytykujący PiS, zapytaj panią Katarzynę Tarnawską, czy wolno.

Wniosek nr 3:

Jeśli już ci pozwoli na pisanie tekstu o PiS, to nie zapomnij zapytać, jaki tekst musisz napisać wcześniej.

Wniosek nr 4:

Jeśli krytykujesz PiS, to zawsze przy okazji pochwal za coś PiS.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-3

Romuald Kałwa

#1632604

politycznej, aby pokazywać na jej przykładzie złe standardy moralne. Katarzyna Tarnawska nie ma nic do tego - ani jej przyzwolenie, ani jej zastrzeżenia.

Jeśli zaś krytykujesz wyłącznie jedną opcję - z powodu złych standardów moralnych, to nie jest to obiektywna krytyka, tylko świadoma czarna propaganda.

Przy okazji - Arkadiusz Szymański nie jest już członkiem PiS, ale - jeżdżąc wiele lat bez prawa jazdy - nikogo nie najechał na pasach, nikogo nie potrącił, nie spowodował żadnego wypadku. Nie mniej "domyślasz się" że stracił prawo jazdy z powodu przekroczenia limitu punktów karnych. A nie na przykład dlatego, że w odpowiednim czasie - nie wymienił dokumentu na nowoobowiązujący formularz.

"Ktoś w policji jednak nie wytrzymał tej hipokryzji i sprawa ujrzała światło dzienne."

Czy nie sądzisz, że takie twoje "obiektywne wykazywanie standardów moralnych PiS" to nie jest obłuda (hipokryzja?)

Dziwi mnie dziś, że tak ambitnie ujawniasz hipokryzję w PiS-ie. Jednak - "W tym szaleństwie jest metoda".

I nie baw się w erystykę - przypisując mi opinie, czy poglądy, których nigdy nie głosiłam.

Spróbuj zachować podstawowe standardy moralne prowadząc dyskusję, nawet sporną.

Pozdrawiam,

Podoba mi się!
11
Nie podoba mi się!
-3

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1632628

co to Polacy nie mogą ustalić którego żona bogatsza? Członkom partii Przekręty i Szmal się należy, czyż nie?

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-8

Państwo teoretyczne już było, dziś mamy państwo z tektury oparte na kłamstwach i pogardzie dla Polaków. Czas na pozytywizm, na pracę u podstaw, by śmiechem pognać uzurpatorów.

#1632637

Jeśli temat "najbogatszych żon" tak Cię Zawiszo rajcuje - to kto, albo co przeszkadza Ci "popełnić" wpis na ten temat. Zaczynając np. od Joli, żony "filipińskiego". Stolzmanowej przecież "od zawsze" się należało! Może już coś na ten temat pisałeś? Może też coś na temat żony "pana na Chobielinie"? A jak to było z tymi dwoma żonami, co to w Ameryce zajumały odzież w sklepie z ubiorami? Zapewne też im się należało, bo przecież sądy w Polsce uznały, że są niewinne!

Jesteś taki dociekliwy i dokładny, pewnie twój wpis na temat bogatych żon stanie się hitem internetu.

Pzdr,

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-2

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1632661

Widzi Pani jak wyprano mózgi pewnej części społeczeństwa? Jak kradnie opozycja toż to złodzieje, jak kradnie PiS to przecież patrioci oni zabezpieczają pieniądze podatnika na własnych kontach, pewnie by w sytuacji krytycznej państwo wspomóc :) Naród głupi wszystko kupi, czyż nie. Do mojego wpisu skłoniła mnie Pani wypowiedź "Jeśli zaś krytykujesz wyłącznie jedną opcję - z powodu złych standardów moralnych, to nie jest to obiektywna krytyka, tylko świadoma czarna propaganda."

Cóż to oznacza? Jeśli wskazujesz złodzieja w PiS, to oczywiście należy dopisać ale w PO też złodzieje byli. Czyż to właśnie nie jest czarną propagandą? Czy naprawdę aż tak zrobiono z pani umysłem iż prawda o Przekrętach i Szmalu panią boli?

Mamy do czynienia z przestępstwem w którym narażono skarb państwa na duże straty, testy kupowano w turcji za 35 zł, polski podatnik kupował je za 200 zł, Kupowano maseczki inną odzież ochronną z fałszowanymi atestami i podatnik za sprawą Szumowskiego płacił za to wielokrotnie więcej za pośrednictwo. a wszystko to kolesie PiS.

A teraz, by spokojnie lemingi noc przespały, by mózgu leminga za bardzo do myślenia nie pobudzić, bo mu to szkodzi  napiszę PO też kradła, ale tak bezczelnych i pazernych złodziei jak PiSiewicze jeszcze Polska nie widziała. 

 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-5

Państwo teoretyczne już było, dziś mamy państwo z tektury oparte na kłamstwach i pogardzie dla Polaków. Czas na pozytywizm, na pracę u podstaw, by śmiechem pognać uzurpatorów.

#1632681

napisz coś o swojej żonie,........będzie jeszcze ciekawiej

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-4

White Lives Matter

#1632700

Pisiewicze kradną na potęgę, platformersi kradli malutko, właściwie w ogóle nie kradli, tylko - "jumali" VAT, "budowali" OLT, "chronili"  Amber-Gold, podwyższali pensje pielęgniarkom, lekarzom, nauczycielom, zwiększali pomoc niepełnosprawnym... Tak ogólnie - platformersi - dobroczyńcy, organizatorzy, pisiewicze - złodzieje, aferzyści. Ktoś już tumaczył na blogu, co to znaczy dysonans  poznawczy.

Ci, którzy odważnie krytykowali nadużycia, bez względu na opcję polityczną rządzących - mogliby i powinniby teraz domagać się transparentności wszelkich transakcji. I rozliczenia aferzystów. Ci, którzy upajają się atakami wyłącznie na jedną opcję polityczną to propagandziści - manipulatorzy.

Róbta co chceta - internet, jak papier, wszystko przyjmie, ale manipulatorów i fałszerzy kiedyś "wypunktuje".

Podobno Owsiak, ten ubogi, skromny, nie chciwy "sponsor" dostarczył jakieś "tysiące" atestowanych respiratorów Służbie Zdrowia. To - na  wieczorną pociechę (dobre wieści na dobranoc) wszystkim sfrustrowanym "antypisiewiczom"!

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-2

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1632723

jak mu podpadli?

 

jak pisowscy złodzieje

mu podpadli?...

esbecką emeryturę

mu ukradli!...

 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-1

jan patmo

#1632726

 przez dziewiec lat nie spowodowal zadnego wypadku. To oznacza, ze to jest dobry kierowca.

Poniewaz wykazal praktycznie, ze umie dobrze jezdzic, powinien otrzymac prawo jazdy w nagrode.

I majac dlugoletnia praktyke codziennej jazdy, w najrozniejszych warunkach klimatycznych, moze tez szkolic nastepnych kierowcow.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-2

To się zaczeło od likwidowania polskości, od wyśmiewania i lżenia naszej przeszłości, naszych bohaterów i naszej wiary. To jest pierwszy krok, drugim będzie likwidacja Polski. J.M.Rymkiewicz

#1632608

Cytat:

Dlatego też oficjalnie pytam: jeśli Arkadiusz Szymański ma już prawo jazdy, to czy mając takie wpływy, zdobył je na uczciwych zasadach?

 

A nie łaska zrobić dziennikarskie śledztwo? Bo tego typu pytanie zakrawa na pomówienie. Równie dobrze mógłbym zapytać:

Panie Kalwa, czy pańska żona wie, że ją pan zdradza? ;)

 

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-5
#1632611

• 73-latek z Austrii od 54 lat jeździł bez prawa jazdy
• Mężczyzna wpadł, gdy zatrzymano go za przekroczenie prędkości

https://wiadomosci.wp.pl/ponad-pol-wieku-jezdzil-bez-prawa-jazdy-6046142781277313a

Przez 43 lata jeździł bez prawa jazdy

Przez całe swe dorosłe życie pewien Szwed prowadził samochód bez prawa jazdy. Dopiero w niedzielę zatrzymała go niemiecka policja w drodze na Węgry

https://wiadomosci.wp.pl/przez-43-lata-jezdzil-bez-prawa-jazdy-6037122479428225a

Niemiecka policja zatrzymała kierowcę, który od 37 lat jeździł samochodem bez prawa jazdy. Mężczyzna przejechał w tym czasie niemal milion kilometrów.

76-letni mieszkaniec Sauerlandu w Nadrenii-Północnej Westfalii, stracił prawo jazdy w 1976 roku. Nie powstrzymało go to jednak przed siadaniem za kierownicę.

https://motoryzacja.interia.pl/wiadomosci/ciekawostki/news-37-lat-jezdzil-bez-prawa-jazdy-przejechal-milion-km,nId,1395769

Aż 12 lat jeździł ciężarówką bez prawa jazdy. Nauczył go ojciec

https://gazetawroclawska.pl/az-12-lat-jezdzil-ciezarowka-bez-prawa-jazdy-nauczyl-go-ojciec/ar/c1-14946010

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-4

White Lives Matter

#1632615

Nie stała za tym brawura, ale moje poczucie konieczności stojące w konflikcie z przepisami prawa - tak znany polityk pochodzący z Lublina, Artur Zawisza tłumaczy kierowanie samochodem bez prawa jazdy. Były poseł w piątek rano potrącił w Warszawie rowerzystkę. Wieczorem znowu wsiadł za kierownicę. Polityk nie ma prawa jazdy. Stracił je trzy lata temu przez jazdę pod wpływem alkoholu

 

https://kurierlubelski.pl/znany-polityk-artur-zawisza-tlumaczy-sie-z-jazdy-bez-prawka-zostal-dwa-razy-zatrzymany-przez-policje-nie-stala-za-tym-brawura/ga/c1-14535455/zd/39650785

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-3

White Lives Matter

#1632617

Razem z Oparą. ;)

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-7
#1632624

Rozumiem, że poszukujesz sensacji nt rodziny Szumowskich. Jakie pobudki Tobą kierują?

Czy dlatego, że działasz w 'Grupa Lokalna Balaton"? Czy ta grupa nie została wchłonięta przez portal opowiecie _ info? Siedzibą tego portalu i lokalnego szmatławca o tej samej nazwie jest budynek w którym, a jakże, mieści się biuro poselskie Wilczyńskiego. Tak, tak, tego samego, które grzebał w papierach PiS-u na sali sejmowej...

Czy dlatego Twą uwagę przykuła rodzina Szumowskich?

Prawo jazdy jest tu tylko pretekstem. Po której stronie stajesz Romualdzie, równasz w szeregu z Wilczyńskim?

PS. Portal i szmatławiec opowiecie _ info jest tubą propagandową PO oraz organem prasowym tzw "wolni ludzie" (czyt.: beton manifestujący w obronie Sądów, tych po staremu). Publikacje na tym czymś często również pozytywnie traktują o mniejszości niemieckiej na Opolszczyźnie, o Polsce to raczej tylko negatywnie lub neutralnie.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-2

"Izraelitcy doktorkowie,
Wiednia, żydowskiej Mekki, flance,
Co w Bochni, Stryju i Krakowie
Szerzycie kulturalną francę;
Którzy chlipiecie z „Naje Fraje”
Swą intelektualną zupę,
Mądrale, oczytane faje,
Całujcie mnie wszyscy w dupę."

#1632643

Flaga UE ważniejsza od polskiej.

Zdjęcie pochodzi z tego portalu, wspomnianego w poprzednim moim poście. Cały artykuł dostępny tu jeśli ktoś chciałby się z nim zapoznać. Na zdjęciach i filmach widać wspomnianego Wilczyńskiego.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

"Izraelitcy doktorkowie,
Wiednia, żydowskiej Mekki, flance,
Co w Bochni, Stryju i Krakowie
Szerzycie kulturalną francę;
Którzy chlipiecie z „Naje Fraje”
Swą intelektualną zupę,
Mądrale, oczytane faje,
Całujcie mnie wszyscy w dupę."

#1633062