Niemiecki Onet: „MON dotuje środowisko powiązane z ideologią faszystowską”

Obrazek użytkownika Romuald Kałwa
Kultura

„W ciągu dwóch lat resort obrony przeznaczył 320 tys. zł na fundację i stowarzyszenie, których lider Karol Wołek jest powiązany z ekstremistycznymi organizacjami nawiązującymi do ideologii faszyzmu i narodowego socjalizmu. Nie mniej ciekawie wyglądają rozliczenia jego organizacji z resortem obrony”.

Wyobrażacie to sobie Państwo, że koncern założony przez byłego nazistę, polskich patriotów oskarża o faszyzm, a co gorsze, o nazizm?!

Na stronie Fundacji im. Kazimierza Wielkiego: https://fkw.edu.pl widzę sporo działań przywracających pamięć o żołnierzach Narodowych Sił Zbrojnych – „żołnierzom wyklętych”, ale nic o faszyzmie. Ale zarzucać Polakom wyznawanie ideologii niemieckiego nazizmu, to już łajdactwo. Wyłącznie pamięci NSZ są poświęcone również artykuły Karola Wołka https://fkw.edu.pl/tag/karol-wolek/    

Ringier Axel Springer Polska, wydawcy m.in. Onet.pl, „Fakt” czy „Przeglądu Sportowego”, która od września 2020 jest członkiem Amerykańskiej Izby Handlowej w Polsce, znieważa nas na terenie Polski.

„Ringier Axel Springer Polska należy do joint venture szwajcarskiego Ringiera (ma 51 proc. udziałów) i niemieckiego Axel Springera (49 proc.), natomiast w tej ostatniej firmie 43 proc. akcji pod koniec ub.r. przejął amerykański fundusz KKR”.

Źródło: https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/ringier-axel-springer-polska-czlonek-amerykanska-izba-handlowa-w-polsce

Onet.pl pisze: „Żadna z osób z obecnego lub byłego otoczenia Karola Wołka nie chce rozmawiać pod nazwiskiem. Wołka określają jako osobę skłonną do mściwych zachowań, co potwierdzają konkretnymi zdarzeniami z ostatnich lat, jak choćby usuwanie krytykantów z szeregów prowadzonego przez niego Związku Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych (ZŻ NSZ), który zrzesza kombatantów NSZ i kultywuje pamięć o ich dokonaniach”.

To znaczy, że redaktorzy, de facto tej gadzinówki, z nikim nie rozmawiali i kłamią.

Nie twierdze, że Wołek jest postacią krystaliczną, ale przytaczanie pewnych danych jest manipulacją mającą zohydzić, poprzez budowanie negatywnych skojarzeń, czcicieli polskich patriotów.

W artykule powołują się na... profesora Rafała Pankowskiego, ze szkalującego niezależną myśl polityczną i patriotyczną stowarzyszenia „Nigdy więcej”. Sam Pankowski został uhonorowany W 2019 Nagrodą Praw Człowieka im. Paula Ehrlicha i Gunthera K. Schwerina, ustanowioną w 1998 przez amerykańską Ligę Przeciwko Zniesławieniu. Celem Ligi jest walka z nienawiścią i uprzedzeniami wobec Żydów. Organizacja ta powstała w 1913 roku pod patronatem loży masońskiej B’nai B’rith, a w listopadzie 2019 roku Liga Przeciw Zniesławieniom (ADL) uznała Polskę za najbardziej antysemicki kraj świata.

Dlaczego takie zdjęcie główne?

Gdy Polska świętowała zwycięstwo na atakującymi nad mordercami ze Wschodu, wściekłą (finansowaną przez „międzynarodową finansjerę”) bolszewią, Onet. pl – ten niemiecki portal dla Polaków, założomny przez Axela Springera współpracującego z niemieckim systemem nazistowskich zbrodni, publikował w sierpniu serie tekstów, jak to strasznie traktowaliśmy sowieckich jeńców. Na dowód wówczas zrobiłem zrzut ekranu.

Pokazuje to tylko, jak niebezpieczną rolę do wykonania mają niemieckie media w Polsce. Proszę Państwa, ci ludzie są nam jawnie jawnie wrodzy.

Kolejne, bo trzecie pokolenie niemieckich nazistów, znieważa polski naród, śmiąc nam przypisywać niemieckie zbrodnie, parafrazując słowa Witolda Gdowskiego.

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.3 (głosów:17)

Komentarze

... Obawiam się ,że to wpisuje się w długłą "tradycję" . Ilicz Ulianow został dostarczony przez germańskich "funkcyjnych" w zaplombowanym wagonie .  Józef Wisarionowicz Dżugaszwili był agentem carskiej Ochrany ,która to zakładała organizacje anarchistów/dekabrystów jako coś w rodzaju honeypot? Działalność przypominająca "modus operandi" strażaków piromanów . A jak to uzasadnia przydatność i wartość wysiłków takich struktur i publiczną wdzięczność.  No ale jak wymknie się spod kontroli ,to już nie ich interes . Duch Jewo Azefa .

Koledzy z poprzedniego miejsca pracy obecnego ambasadora Niemiec w Polsce infiltrują ,animują i finansują ,czy wręcz zakładają  organizacje neonazistowskie w hajmacie , nic dziwnego . Pana Loringhoven broni GazWyb ,bo adiutantura dziadka "nie rzutuje" ,czyżby po "linii" B'nai Brit  .  TVN organizuje we wodzisławskim lesie urodziny Adolfowi .  MON miałby  wyłamywać się z tych "tryndów" to należałoby wątpić.

No ale "der onet.pl" pozujący na poważne opiniotwórcze me(n)dium ,to raczej powinien kierować się dziennikarskim prawidłem ,że "Newsem  nie jest gdy pies pogryzie człowieka , news jest w przeciwnym przypadku" ,więc jakby minister Błaszczak zaniedbał "obowiązków służbowych" i nie finansował organizacji neofaszystowskich ,to byłby temat do "bicia na alarm dla publiki" . Ale jednak to tradycja NSZ-tu do faszyzmu ma się jak "pięść do nosa" ,więc może tu problem .

"Nihil novi sub sole"

http://youtu.be/3sddwVtb_z0

:-)

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Ludzie myślcie , to boli ,ale da się to wytrzymać .
Ceterum censeo, PKiN im. J.Stalina delendam esse.

#1649611

Myślę, że trafna ocena sytuacji. Gdy chodzi o udziały finansowe, to ten fakt,  iż chyba od wejścia koncernu Axer Springer na rynek szwajcarski 51 procent ma szwajcarski Ringier nic nie znaczy . Bo niemieckie akcje mogą być przynajmniej w części uprzywilejowane. To że właścicielka sprzedała i 43 % akcji wrogiemu Polsce żydowskiemu funduszowi inwestycyjnemu z USA też nic nie znaczy, bo chyba gdzieś czytałem, że swoimi uprzywilejowanymi akcjami ma kontrolę nad koncernem. Duch i ideologia są niemieckie i kształtowane w Niemczech, stamtąd wytyczne a korzenie  zapewne  nazistowskie. Jak można wyczytać, "kwatera główna" koncernu do 2008 roku była w Hamburgu a obecnie jest w Berlinie, zapewne niedaleko byłego Raichstagu , nawet nie chce mi się tego  sprawdzać na mapie. Ani rząd ani Polacy nie mają z nimi lekko bo jest to koalicja wrogiej nam medialnej części amerykańskich Żydów i Niemców. Robiąc  ruch  próby ograniczenia koncernu w Polsce naraża nas na restrykcje amerykańskie, gdzie  żydzi są medialną potęgą. Niemcy są cwani. jak zresztą ci od TVNu.  Jesteśmy w pętli co widać po TVN-ie, tekstach m. in Onetu itd.  Trzeba pamiętać, że A. Springer zatrudnia na swoim żołdzie   setki jak nie tysiące. polskojęzycznych dziennikarzy i propagandzistów po polskich uczelniach, b. dobrze opłacanych. Których trzymają i którzy działają  zapewne z "kwatery  główniej" na Polskę, w Warszawie. Polscy patrioci, a ja jestem akurat orędownikiem i sympatykiem żołnierzy NSZ, ale i polski rząd, może nawet bardziej, są w sytuacji nie do pozazdroszczenia.    Załączam link na Bild -Axel Springer, odpowiednik wydawanego przez nich na Polskę "Faktu", wersja niemiecka, trzeba wrzucić tłumacza ale  znacznie bogatsza niż polska, na 1-szej stronie ładnie to ujęte :)  "Kwatera główna" - Berlin, i dalej zdjęcia "kwater głównych"  w Hamburgu i Berlinie.    wikipedia https://de.wikipedia.org/wiki/Bild_%28Zeitung%29

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

janksero

#1649648

Siłę niemieckich me(n)diów pokazała wczoraj lewacka dzicz rzucona na polskie ulice...pytanie - dlaczego jeszcze po pięciu latach Dobrej Zmiany "Onet", "WP", TVN działają bezkarnie i szczują Polaków na siebie wzajemnie..?

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

Yagon 12

#1649759