Joe Biden nowym prezydentem USA - szansa dla Polski i kłopoty dla PiS

Obrazek użytkownika Romuald Kałwa
Świat

Nie ma nad czym płakać. Trump chciał oddać Polskę Żydom. Obojętne kto wygra w USA, Polacy powinni zacząć myśleć tylko o sobie. Polska naiwna dusza nazywa Trumpa przywódcą konserwatywnego świata. Proszę nie żartować.

Trump twierdzi, że wybory są oszukane. To gdzie a republikanie w tych stanach? Są jakieś dowody? Przecież demokracja w USA miała świecić dla Polski przykładem i wolnością słowa. 

Szykują się wielkie kłopoty Prawa i Sprawiedliwości. Pycha kroczy przed upadkiem. I dobrze wam tak!

Obaj Kandydaci walczą o 270 głosów elektorskich, które są potrzebne do wygranej. Na tę chwilę Joe Biden ma ich 254, a Donald Trump 214, co wydaje się stratą nie do odrobienia. Jednak, czy to się podoba, czy też nie, korzyści z przegranej Trumpa są dla Polski niebagatelne.

Nie będę płakał nad przegraną Donalda Trumpa. Co więcej, ta przegrana to ogromna szansa dla Polski. Co zabawne, polscy komentatorzy znowu przejmują się losami świata (twierdząc, że D. Trump do dobry prezydent USA dla świata), zastępując interes własnej ojczyzny losem ludzi, którzy zawsze mieli nas w głębokim poważaniu. Takie wnioski nasuwają się po przesłuchaniu wieczoru wyborczego w czasie pierwszego dnia wyborów w USA na internetowym kanale wRealu24: Witolda Gadowskiego i działaczy polonijnych w USA.

Przypomnijmy, że Donald Trump pomaga Żydom w planowanym rabunku Polski nazywanym just act 447. Jako Polak nie mogę mu tego wybaczyć. Tymczasem Żydzi i tak głosują na kandydata demokratów, a Trumpa oskarżają za wzrost uprzedzeń w USA wobec Żydów, co przejawia się większa liczbą „antysemickich ataków. Typowa, charakterystyczna dla nich „wdzięczność”.

Faktyczny stosunek Trumpa do Polski pokazuje chamskie, bezczelne, ale i prymitywne zachowanie ambasador USA Mosbacher w Polsce. To niezbyt inteligenta kobieta, dlatego zdradza rzeczywiste intencje administracji USA co do Polski.

Co ważne, Trump prędzej czy później wystawiłby Polskę na pożarcie Rosji, by zabiegać o jej względy przeciwko Chinom. Tymczasem „nowy jedwabny szlak” to szansa dla Polski, także jako pośrednika w handlu z całym obszarem Unii Europejskiej.

                 Ogromne kłopoty PiS i rozpad dobrej zmiany

Niestety, USA na Prawie i Sprawiedliwości dokonywał niejakiego szantażu emocjonalnego. Pomimo wielkiej nadziei, sojusz Polsko-amerykański nie nabrał nowego wymiaru, a Polacy nie czują się bardziej bezpiecznie. Drogie samoloty F-35 i pomiatanie nami na arenie międzynarodowej, o czym świadczy m.in. zwołanie konferencji antyirańskiej w Polsce (o czym polscy politycy dowiedzieli się jako ostatni, a na której znieważono Polaków oskarżając nas o wielkie podłości w czasie II wojny światowej) czy zakazywanie opodatkowania amerykańskich koncernów cyfrowych i medialnych działających w Polsce i wymuszenia braku reakcji rządu na szerzenie przez nich cenzury.

Kolejna sprawa to kontrowersyjny „fort Trump” utrzymywany praktycznie wyłącznie przez stronę polską, eksterytorialność tej bazy i brak ogłoszenia ochronnego parasola atomowego nad Polską.

Jednak wszystkim polskim zwolennikom Trumpa przypomnieć trzeba notatkę polskiej ambasady w Waszyngtonie z 20 lutego 2018, która powstała dwa tygodnie po podpisaniu przez prezydenta Andrzeja Dudę ustawy o IPN, która wprowadzała karę pozbawienia wolności za przypisywanie narodowi polskiemu lub państwu polskiemu zbrodni III Rzeszy. Amerykanie wydali wówczas polskiemu prezydentowi i premierowi zakaz spotkań z Trumpem oraz wiceprezydentem Pence'em.

Żydzi domagali się wówczas skutecznej reakcji USA, ponieważ ich planom wobec Polski związanych z actem 447 wyjątkowo przeszkadzało krępowanie dyskusji na temat odpowiedzialności Polaków za zbrodnie Holocaustu i udziału Polaków w prześladowaniu i mordowaniu Żydów w czasie II wojny światowej.

W istocie rzeczy Amerykanie wprowadzili sankcje wobec polskich władz, a choć PiS zaprzeczał, że jest to prawdą, to podczas pięciodniowej wizyty Andrzeja Dudy w USA w dniach 16-20 maja 2018 r., z polskim prezydentem nie spotkał się ktokolwiek z amerykańskiej administracji. W tym czasie Donald Trump przyjął odwiedzającego USA prezydenta Uzbekistanu.

Jednak wygrana Joe Bidena oznacza ogromne kłopoty dla PiS tak w Polsce, jak i Europie, która straci wsparcie amerykańskiego przyjaciela.

Rządy PiS rozczarowały wielu patriotów. Bezczelność PiS irytuje w wielu kwestiach. Przedstawicielom „dobrej zmiany” jakby przestało zależeć na dobru wielu grup społecznych, a same państwo zaczęła traktować, jak prywatny folwark preferując w przestrzeni publicznej miernych, wiernych, ale chciwych na stanowiska i władzę.

Oburza potraktowanie wielu grup społecznych, dzięki którym PiS zdobyło władzę. Oburza niszczenie gospodarki i pałowanie protestujących przedsiębiorców na ulicach. Oburza traktowanie rolników. Przy czym oburza również specjalne traktowanie antykulturowych grup społecznych niszczących kościoły, wcześniej wielokrotnie demonstrujących nienawiść do polskiego państwa.

To, co służyło dzieleniu Polaków i medialnej rozrywce, jak pokazowe konflikty z Unią Europejską, dmuchanie problemu LGBT, podległość wobec Niemiec (haniebna polityka zagraniczna, w tym akceptacja ambasadora), wprowadzanie coraz bardziej autorytarnego prawa w walce z koronawirusową histerią, przestanie być skuteczne, gdy PiS straci „plecy” u amerykańskiego sojusznika.

To de facto na życzenie Trumpa i jego administracji wstrzymywane są prace nad „nowym jedwabnym szlakiem” w Polsce, co w zawoalowany sposób podkreślił geopolityk dr Jacek Bartosiak, w wyniku czego zrezygnował z piastowania funkcji szefa Centralnego Portu Komunikacyjnego.

I te dziwne relacje Trumpa z Rosją... Wielu zwolenników Trumpa w Polsce nie dopuszcza do siebie myśli, że Polska jest tu tylko i wyłącznie miejscem geopolitycznych rozgrywek. Jeśli tylko Rosja dołączy do antychińskiego sojuszu, to Polska natychmiast zostanie wydana na pożarcie Rosji. Zostanie sama i osamotniona.

Tym samym Joe Biden, zabiegający o dobre relacje z Chinami, jest szansą na większy rozwój gospodarczy Polski polegający nie tylko na relacjach handlowych – pośrednictwie handlowym pomiędzy Chinami a Europą Zachodnią.

Otóż Polska potrzebuje Chin, jako stabilizatora emocjonalnego dla Rosji. Jak mówi dr Rafał Brzeski, specjalista od wojny informacyjnej i służb specjalnych, Chiny już spełniają rolę stabilizatora bezpieczeństwa dla naszej części Eurazji.

Faktem jest, że Trump nie wywołał żadnej wojny, tymczasem prezydentura Bidena może oznaczać kolejne konflikt na Bliskim Wschodzie i kolejną migrację nachodźcie do Europy Zachodniej, co znacznie osłabi naszych odwiecznych sojuszników i przyjaciół, jak Francja, Wielka Brytania i przede wszystkim – Niemcy, czego sobie i innym świadomym Rodakom życzę.

Głowa do góry. Jest źle, ale będzie lepiej. Polityka to gra, której Polacy muszą się wreszcie nauczyć. A tak w ogóle, to Trump nie jest żadnym konserwatystą. Zwykły bawidamek, by nie powiedzieć ostrzej... No i PiS, nie będzie mogło tak brutalnie traktować swoich wyborców. Nabiorą pokory, oj nabiorą...

 

TAK, BIDEN TO SZANSA DLA POLSKI PONIEWAŻ:

- NIE LUBI POLSKI TAK SAMO JAK TRUMP – ALE NIE BĘDZIEMY JUŻ OKŁAMYWANI RZEKOMĄ PRZYJAŹNIĄ Z USA

- PIS, TRACĄC TRAMPKA JAKO SOJUSZNIKA, NIE BĘDZIE MÓGŁ SOBIE POZWALAĆ NA UTRATĘ ZAUFANIA, BRAK POPARCIA – ZAZNACZAM, ŻE W TAKIEJ SKALI - TAK BEZCZELNIE NISZCZĄC POLSKĄ GOSPODARKĘ I NA BEZCZELNE SZMACENIE PATRIOTÓW POLICYJNĄ PAŁĄ I OPLUWANIEM W TVP - MEDIACH, KTÓRE KŁAMIĄ

- NIC NIE PORADZI NA RELACJE POLSKI Z CHINAMI W IMIĘ RZEKOMEJ PRZYJAŹNI, WYNIKŁEJ Z LĘKÓW KACZYŃSKIEGO - DLA POLSKI SZYKUJE SIĘ ZAROBEK NA POŚREDNICTWIE HANDLOWYM

- OSŁABIENIE PIS POMORZE ZGRUPOWAĆ SIĘ NA PRAWICY PATRIOTYCZNEMU PLANKTONOWI W JEDEN ORGANIZM

- OCZYWIŚCIE BĘDĄ WARIACI, KTÓRZY I WŚRÓD PATRIOTÓW WSZĘDZIE WIDZĄ ŻYDÓW, ALE KIT Z NIMI 

Jeszcze raz. Obojętne co dzieje się na świecie, Polska nie powinna wychodzić przed szereg i myśleć o wyciąganiu pozytywnych konsekwencji dla siebie z każdej międzynarodowej, w tym kryzysowej, sytuacji. Dosyć tego idiotycznego mesjanizmu, i kładzenia się Rejtanem, za naszą i waszą, albo tylko za waszą, bo już nie za naszą, bo za nią nigdy nie było komu, wolność. Ani nie będzie komu. Za naszą nikt nigdy nie chciał walczyć z wyjątkiem Węgrów w 1920 roku.   

Ocena wpisu: 
2
Twoja ocena: Brak Średnio: 1.5 (głosów:14)

Komentarze

"Trump chciał oddać Polskę Żydom."

 

A Obama z Bidenem już oddawali Polskę rosyjsko niemieckiej EURAZJI podczas sławnego resetu USA-Rosja i w tym ceku zlikwidowali 10.04.2010 roku przeciwników tego działania.

Ciesz się, że ten komunistyczny zbrodniarz Biden znowu wraz z Niemcami, będzie dążył do tego samego(bo II-gi etap polityki resetu nie powiódł się Obamie, bo obaj bandyci(Obama i Putin)pokłocili się na Bliskim Wschodzie(Syria, Iran).

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0
#1650986

Nieprawda. To Obama przerwał reset i podjął decyzję o militarnym wzmocnieniu flanki wschodniej.

Nie ma żadnych dowodów ani poszlak na absurdalny zarzut zamachu smoleńskiego Obamy z Bidenem w celu oddania Polski Eurazji. Z głową wszystko dobrze? Czy tylko chodzi o sianie prymitywnej ruskiej propagandy. Takie potęgi światowe, USA z Rosją i Niemcami a pewnie i wszechmocne żydy a tu jakoś się nie powiodło, i nie oddali Polski. Jak niby technicznie mieliby ją oddać? Mam się dopytywać o szczegóły, które wymyślisz pod tezę? Ośmieszasz się i już. Naczytałeś się szura Michalkiewicza, który popierduje swoją narracją dla kasy i w kółko powtarzasz "reset", ogarnij się przecież nie jesteś cymbałem.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-1

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1651238

"Komunizm nie jest ani systemem ekonomicznym, ani politycznym - jest rodzajem choroby psychicznej." - Ronald Reagan

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-1
#1650990

W Moskwie już potwierdzili? Wiedzą, że Bidon wygrał? Gratuluję pogladów. Co za wiedza. Trump chciał oddać, a Bidon napoi. Chyba cykutą?

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-1

Krispin z Lamanczy
Aby czynić dobro, trzeba umieć rozróżniać między dobrem a złem.
Każdy uczy się na błędach. Lepiej uczyć się na cudzych!

#1651001

W weryfikacji wyników wyborów (miejmy nadzieję, że zostanie przeprowadzona tak, żeby nie mozna było jej zakwestionować), ma wziąć udział Gwardia Narodowa. Wszystkie oryginalne karty do głosowania posiadają znak wodny. Wiedziałęś o tym?
The Sting Operation happening now

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Krispin z Lamanczy
Aby czynić dobro, trzeba umieć rozróżniać między dobrem a złem.
Każdy uczy się na błędach. Lepiej uczyć się na cudzych!

#1651013

faktycznie, coś z głową, gorzej jednak, że stan się pogarsza.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1651115