Jarosław Kaczyński został wicepremierem. Krótka recenzja rządu

Obrazek użytkownika Romuald Kałwa
Kraj

Jarosław Gowin oraz Piotra Gliński otrzymali teki wicepremierów. Dochodzi do dziwnej sytuacji, gdzie Premier będzie kierowany przez wicepremiera, de facto naczelną osobę w państwie.

Ponadto Jarosław Gowin został ministrem rozwoju, pracy i technologii (!), a Piotr Gliński szefem resortu kultury, dziedzictwa narodowego i sportu oraz został raz Przewodniczącym Komitetu ds. Pożytku Publicznego. Mateusz Morawiecki został powołany na urząd Ministra Cyfryzacji (!).

Tadeusz Kościński, który nie ma wykształcenia magisterskiego i słabo mówi po polsku, wieloletni pracownik City od London, został powołany na urząd Ministra Finansów, Funduszy i Polityki Regionalnej.

Michał Kurtyka został powołany na urząd Ministra Klimatu i Środowiska. Kolejny dyrektor i szef od urodzenia.

Marlena Maląg została powołana na urząd Ministra Rodziny i Polityki Społecznej. Przynajmniej ma rodzinę.

Grzegorz Puda został powołany na urząd Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi – pierwszy minister rolnictwa, który oficjalnie będzie niszczył rolników oraz w konsekwencji cały przemysł przetwórczy, doprowadzając do radykalnego wzrostu cen żywności. Taki minister od zniszczenia, skoro był wiceministrem od wszystkiego: wiceminister inwestycji i rozwoju (2019), wiceminister funduszy i polityki regionalnej (od 2019), to znaczy, że nie zna się na niczym.

Zbigniew Ziobro obejmuje, i tu zaskoczenie, szefostwo Ministerstwa Sprawiedliwości - któremu nie przeszkadza, że w Prokuraturze Krajowej pracuje osoba odpowiedzialna za rozpracowywanie księdza Jerzego Popiełuszki, prokurator Artur Kassyk. Co, nie doczekamy się rozwiązania tej zbrodni założycielskiej III RP, prawda?

Zbigniew Rau - Ministerstwo Spraw Zagranicznych. Prawdziwy twardziel, który na własnym terenie nie potrafił przeciwstawić się mianowaniu ambasadora Niemiec, a jego ministerstwo dało temu potomkowi współpracownika Hitlera, list uwierzytelniający. Brawo, brawo! Jeśli poddaje się w tak błahej sprawie, to jak będzie walczył o interes narodowy za granicą? Już wiem, jak będzie bronił Polski w sprawie 447, bo nasi żydowscy przyjaciele z Nowego Jorku ponownie upominają się o pieniądze. 

Michał Cieślak został powołany na urząd Ministra - Członka Rady Ministrów – minister bez teki, ma być odpowiedzialny za sprawy samorządu terytorialnego. Pewnie też „zna się” na wszystkim.

Michał Wójcik powołany został na urząd Ministra - Członka Rady Ministrów. Czy to znany polski artysta kabaretowy, jeden z członków kabaretu Ani Mru-Mru? Nie. W ostatnich wyborach otrzymał tylko 8315 głosów, ale w obecnym partiokratycznym systemie, to wystarczy do zastania posłem. Mierny, bierny, ale wierny. Jak wszyscy, którzy pchają się do władzy, i nie mają jakiegokolwiek wstydu. 

 

Obecny system wyboru władzy promuje miernoty.

 

Komentarz:  

Dochodzi do dziwnej sytuacji, gdzie Premier będzie kierowany przez wicepremiera, naczelną osobę w państwie.

Tym samym jednak Jarosław Kaczyński nie uniknie odpowiedzialności w bardzo wielu kontrowersyjnych sprawach forsowanych przez rząd:

-niszczącej rolnictwo oraz przemysł spożywczy tzw. „piątce dla zwierząt” 

- ustawie o bezkarności urzędników, mającej działać wstecz, co jest całkowity zaprzeczeniem państwa prawa

- likwidacji górnictwa i polskiej energetyki do 2029 roku, co zaowocuje totalnym uzależnieniem Polski od zagranicy. Szykujcie się na protesty, rozmawiam z pracownikami elektrowni, oni Wam tego nie odpuszczą. Polacy też, nie odpuszczą deficytów energetycznych i ogromnych cen prądu.

 

Sam kiedyś byłem zagorzałym sympatykiem Jarosława Kaczyńskiego. Byłem...

 

Dzisiaj nie poznaję Tego człowieka. Czy warto było go popierać przez te wszystkie lata, narażać się na kłótnie, ataki, nienawiść, ostracyzm pracodawców, bo do dziś jestem postrzegany, jeśli ktoś przeczyta moje teksty, jako zatwardziały pisowiec?

 

Nowemu rządowi poświęcam piosenkę:  

 

 

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 2.3 (głosów:6)

Komentarze

ale trudno mu odmówić merytoryczności.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-5

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1646992

choć jej odrzucenie to zamykanie oczu przed wiszącym nad szyją ostrzem gilotyny. Rządzą nami ludzie bez honoru, jak Zbigniew Ziobro, o czym ostatnio pisałem. Dzisiejszy rząd to tonąca tratwa, trudno do niego ściągnąć ludzi mądrych, o czym świadczy fakt iż do ministerstw ściągają dzieciaki, co powinny się uczyć a nie podejmować decyzje. Zwykle to rodzic doradza dziecku, ale żeby dziecko doradzało prezydentowi naszego kraju, to przecież śmiech na sali. Kogo myśmy wybrali, człowieka, co u dzieci porady szuka?

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-7

Poważnym ludziom odpowiadam, przygłupiastych trolli ośmieszam a one listę obecności pałką zamiast krzyżykiem analfabety podpisują. Śmiejmy się z głupich, choćby przewielebnych.

#1647024

Our condolences and sympathy .First of all, our sympathy, clearly, goes to the victims ????????

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1647035

Ten rząd nie jest złożony z "silnych osobowości" jak mówią w TVP prorządowi dziennikarze, ale jest dziwacznie poskładany, co sugeruje, że "wrześniowy kompromis" jest rozwiązaniem przejściowym.

Największe słabości:

Gowin (wicepremier od pracy (!) i rozwoju (!!) komedia; Gliński nieco lepszy niż tamten, coś w tej kulturze i muzealnictwie zrobił. Mało bo mało, ale coś tam jest: Kurtyka: on wierzy w globcio a więc jest do niczego.

Nominacja Pudy to skandal. Jest po zootechnice, ale wsi nie zna. Miał jakąś firmę pod Bielskiem.

Ocena Raua zbyt ostra. Przede wszystkim on nie daje listów uwierzytelniających obcym ambasadorom. List taki dostaje ambasador od głowy swego państwa. Sprawa z tym synalkiem adiutanta Hitlera została rozegrana ze strony polskiej nie najgorzej. Przede wszystkim nie zdarzyło się dotąd w UE, że jakieś państwo odmówiło przyjęcia ambasadora z kraju członkowskiego. Owszem, Niemiaszki bezczelnie podrzucili nam tego człeka, ale został on przeczołgany czekając ponad 3 miesiące na agrément. Nikt dotąd tak długo nie czekał w historii UE. Niemcy zgłosili go pod koniec maja. Czekał na naszą zgodę długo i przed nim agrément otrzymało kilkunastu innych ambasadorów. Pozycja Freytaga von Loringhovena będzie więc niska w Korpusie Dyplomatycznym w Warszawie. Jego poprzednik był wice dziekanem Korpusu. O niestosowności takiej nominacji pisała w Polsce szeroko prasa, mówiono w TV i radio. Przypominano "zasługi" ojca. To dla imagé nowego ambasadora fatalne i jego misja zaczęła się źle, nawet katastrofalnie.

Trzeba też zwrócić uwagę, że wyznaczenie tego gościa ma drugie dno. Wyznaczono go pod koniec maja, kiedy okazało się że wybory prezydenckie w Polsce się nie odbędą w terminie. Prasa niemiecka pisała, że Loringhoven wręczy listy uwierzytelniające 6 sierpnia (w domyśle po zakończenia kadencji prez. Dudy). Z tymi głosami zza Odry trzeba zestawić wygibasy Gowina. Berlin miał wielkie nadzieje, że PiS straci stanowisko prezydenta. I będzie albo Trzaskowski, albo po. prezydenta, nowy marszałek Sejmu, czyli Gowin, o czym się mówiło wówczas i co "po sprawie" potwierdził Czarzasty. Poczytajcie prasę niemiecką z połowy lipca. Jakie było tam biadolenie, że Duda wygrał. Wynika z tego, że Loringhoven był przymierzany do innej sytuacji, niż jest dziś, po zwycięstwie Dudy. Sumując to wszystko, będą trochę Raua bronił. Odmówić nie mógł, ale odwlekał zgodę tak długo jak było można. Przeczołgał Niemiaszka. Poza tym w tej sprawie miał również głos Prezydent i Szczerski. 

Ziobro. Nie wiem jak wygląda sprawa z Kassykiem.

Maląg była dotąd niezła. Wójcik z MS ma pewne zasługi w obronie dzieci które były dotąd wydawane przez sądy obyw. krajów Unii jak doszło do rozwodu z Polkami.

Poprawka. Likwidacja górnictwa ma nastąpić do 2049 a nie 2029.

Czyli moja ocena jest nieco mniej ostra, ale zgadzam się że skład rządu to kulawy kompromis. Piątka dla zwierząt to po prostu matołectwo PJK. Przez ten głupi krok odbuduje na wsi PSL. Horrendum. Co do górnictwa to sądzę, że UE do 2049 nie przetrwa. 

 

 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Traczew

#1647047