Grupa UNC1151 – sąsiedzi nie lubią Polski

Obrazek użytkownika Romuald Kałwa
Świat

                          To hakerzy powiązani z Rosją z cyberszpiegowskiej grupy UNC1151 są odpowiedzialni na cyber ataki, a w ramach akcji „Ghostwriter” prowadzą kampanię dezinformacyjną, m.in. na podważeniu sensu obecności amerykańskich żołnierzy na wschodniej flance NATO.

Szef MSZ Zbigniew Rau powiedział, że sprawa ataków jest poważna, a odpowiedzią na cyberatak powinny być cybersankcje.

Tymczasem ukazał się Report Madiant na ten temat, do pobrania: https://www.fireeye.com/content/dam/fireeye-www/blog/pdfs/unc1151-ghostwriter-update-report.pdf

Problem w tym, że jeszcze nie ma pewności, czy cyberataków dokonała sponsorowana przez rosyjski rząd grupa UNC1151. Na razie wiele wskazuje, że to „oni”. Jak czytamy w raporcie, dezinformacyjne komunikaty grupy kierowane są głównie wobec mieszkańców Litwy, Łotwy, Estonii i Polski, jak też innych państw. Podważana jest m.in. obecność NATO na wschodniej flance. Celem jest również zdyskredytowanie polskiego rządu w polskim społeczeństwie oraz poszerzenie istniejących wewnętrznych podziałów politycznych.

Włamywano się m.in. do systemów CMS (które ma każdy portal informacyjny, także ten, który Państwo czytają), treści zmieniano na półprawdy – kłamstwa półprawd manipulują najbardziej, bo zwykły człowiek pomyśli: „A może coś w tym jest?”.

Treść postów była głównie rozpowszechniane za pośrednictwem Twittera, Facebooka i/lub Instagrama. Przykłady:

29 października 2020 Joanna Borowiak z PiS miała opublikować na Twitterze wpis, gdzie działaczy proaborcyjnych nazwała „narkomanami – prostytutkami i zabójcami dzieci”.

15 grudnia 2020 minister Marlena Maląg z PiS miała opublikować wpis na koncie facebookowym Ministra Rodziny i Polityki Socjalnej, gdzie potępia aktywistki zaangażowane w protesty przeciwko nowym przepisom aborcyjnym – w poście miano użyć rasistowskich obelg poprzez porównanie je do bezmózgich dzikusów.

Przykład z 12 stycznia tego roku: Iwona Michałek z Porozumienia (wiceminister rozwoju RP) miała opublikować tweet’a, w którym potępiła PiS jako partię „morderców, złodziei i katów” i przedstawiał karykaturę Jarosława Kaczyńskiego w więzieniu.

UNC1151 odpowiada również za rzekomy list, jaki wysłał Jenst Stoltenberg do litewskiego ministra obrony narodowej Raimundasa Karoblisa, gdzie ogłasza wycofanie wojsk NATO z Litwy w związku z COVID-19.

Na stronach 12,13,14 – wymienione są wszystkie zidentyfikowane operacje UNC1151.

Z polskich mediów zaatakowano m.in.: Interia.pl, Echo Dnia, Tvp.pl, Multinet24, Debica TV, ale najciekawsza jest 26 strona raportu: wygląda to tak, jakby urodziny Hitlera nagłośnione przez TVN także były w interesie UNC1151. Nic nie sugeruję, ale w powanym państwie TVN-em już dawno zainteresowałby się kontrwywiad - i nie za urodziny Hitlera, ale za całokształt.

Tak naprawdę, to nie wiem, czy można zaufać nawet firmie Mandian, która dostarcza firmom i organizacjom ochronę przed atakami cybernetycznymi. Przecież może mieć w tym swój interes?

Witold Jurasz uważa natomiast, że za atakami mogła stać Białoruś, a twierdzenie, że Białorusini nie byliby w stanie tego zrobić, w gruncie rzeczy ich obraża. Różnica jest taka, że białoruskie KGB cechuje się mniejszą subtelnością.

Tak więc Polska, bezbronna, jak zawsze bezmyślna, nie pamiętająca tragicznych doświadczeń, ponownie ma szansę stać się obiektem zagłady. Bo obiektem nienawiści i pogardy sąsiadów, z tą swoją uległością w polityce zagranicznej, już jest.

                                  Sąsiedzi nie lubią Polski

Dla Onet.pl Witold Jurasz pisze:

„Ofiarą polskiego wielkopańskiego stosunku do Białorusinów nie jest jednak Białoruś, a Polska, która od ponad 25 lat przegrywa każdą kolejną partię z Aleksandrem Łukaszenką. Nazwisk kolejnych polskich polityków i ekspertów, którzy wróżyli upadek Łukaszenki nikt już nie pamięta. Łukaszenko jak był przywódcą Białorusi, tak dalej nim pozostaje.

Być może największym dramatem polskiej polityki na kierunku białoruskim jest to, iż Aleksander Łukaszenko, zanim został prezydentem, był dyrektorem sowchozu, a nie lekarzem, prawnikiem albo innym "inteligentem". Wówczas może bylibyśmy w stanie dostrzec w nim coś więcej niż tylko "wieśniaka" który, co "logiczne", nie może wyprowadzić nas w pole, albo - to już w ogóle nie do pomyślenia – pokonać”.

Problem jest tylko taki, że ataki zaczęły się już dawno, bo w 2018 r. od oszczerstwa wobec litewskiego premiera, a wyjątkowo idiotyczne „misyjne” poczucie wyższości? Czy ono jest naszym – polskim wynalazkiem, czy ktoś nam je doradza/nakazuje?

Dlaczego nikt jeszcze nie wyjaśnił alarmów bombowych w urzędach wojewódzkich z lutego 2019 – okresu antyirańskiej konferencji? Czyżby prawda była tak straszna? Przy okazji wyszłaby sprawa podrzędności polskiej polityki wobec USA i UE.

 Dalej W. Jurasz pisze:

„Czechy z kolei pozywają Polskę ws. kopalni w Turowie. Miarą naszego stosunku do tego kraju było skądinąd to, że ambasador Czech musiał wyjątkowo długo czekać na polską zgodę na swój przyjazd w charakterze ambasadora. Po przybyciu spotkał go jeszcze afront, gdy MSZ nie był w stanie wyznaczyć daty przekazania kopii listów uwierzytelniających, bez czego ambasador nie może w ogóle rozpocząć swej misji.

Afronty wobec ambasadora Czech nie były jednak spowodowane, tak jak miało to miejsce w odniesieniu do ambasadora Niemiec, zastrzeżeniami do jego ojca (samymi w sobie kuriozalnymi, bo w cywilizowanym świecie dzieci nie odpowiadają za rodziców – nie zgadzam się przyp. R. Kałwa, ale Witold Jurasz jest synem ambasadora – nikt dyplomatą nie zostaje przypadkowo). W wypadku ambasadora Czech tak jakoś po prostu wyszło. Czesi nie są po prostu dostatecznie ważni, byśmy uznali za stosowane traktować ich z szacunkiem.

Przykłady tego rodzaju "jaśniepańskiego" traktowania sąsiadów można mnożyć. Najsmutniejsze jest przy tym to, że zachowanie tego rodzaju w istocie z niczym, co wysokie, szlachetne i wywodzące się z elity nie ma nic wspólnego. W polskiej polityce zagranicznej tego rodzaju ton to wpływ głównie ludzi, którzy okazując pogardę innym, jedynie leczą swoje kompleksy. Rzecz w tym, że Polska przez ową specyficzną psychoterapię przegrywa.

W istocie zaś Polska w istocie mogłaby być liderem regionu. Aby tak się jednak stało, musi przestać myśleć o Łukaszence jako "wieśniaku", Białorusinach jako ludziach, których czegoś (np. demokracji) będziemy "uczyć", Czechach jako "pepikach", Litwinach jako jakimś małym, nieistotnym narodzie itp. W przeciwnym razie będziemy przegrywać nie tylko z Rosjanami albo Niemcami, ale z każdym”.

Polska nie ma od roku ambasadora w Czechach! W ogóle, całe to „Międzymorze” pod polskim przywództwem, którego to nikt nie chce... To taka ułuda. Polska nikomu nie imponuje. Pomimo przyjaźni nie znamy węgierskich filmów, aktorów, piosenek, a co dopiero mówić o Rumunii, czy Chorwacji? Jakie "Międzymorze", obudźcie się!

Ambasadorem w Czechach ma zostać Mirosław Jasiński, który wiele lat temu był już zastępcą ambasadora w polskiej ambasadzie w Pradze i kierował Instytutem Polskim. Podczas studiów na Uniwersytecie Wrocławskim nawiązał kontakty ze środowiskiem Karty 77 a w Karkonoszach organizował spotkania KOR i Karty 77.

Czy fatalne stosunki czesko-polskie zostaną poprawione? Czesi skarżą się teraz na firmę projektującą skocznie narciarskie, i są dowody, że robią to nieuczciwie i czepialsko. Od wielu lat bojkotują nasze produkty. A co robi Polska? Stoi goła na budowie w kaloszach.

Czesi inwigilują Polske, sa winni nam kawałek terytorium, a w okolicach Turowa umieszczali nadajniki GPS (jawne szpiegostwo). Tak bardzo chciałbym, aby Polska była państwem poważnym...

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.4 (głosów:7)

Komentarze

W istocie zaś Polska w istocie mogłaby być liderem regionu. Aby tak się jednak stało, musi przestać myśleć o Łukaszence jako "wieśniaku", Białorusinach jako ludziach, których czegoś (np. demokracji) będziemy "uczyć", Czechach jako "pepikach", Litwinach jako jakimś małym, nieistotnym narodzie itp. W przeciwnym razie będziemy przegrywać nie tylko z Rosjanami albo Niemcami, ale z każdym”.

______________

Panie Kałwa,

"Wieśniacze", "pepikowe", litewskie życia mają znaczenie, bije się w piersi i przyklękam na jedno kolano. Niechaj mi przedstawiciele tych narodów- białoruskiego, czeskiego, litewskiego- moje polskie brzydkie nawyki i uprzedzenia wybaczą. Mimo wszystko, śmiem twierdzić, że oni również w swoich uprzedzeniach i nawykach nie są od nas lepsi. Ja byłam na modłę neonową, ruską modłę, ukształtowana do momentu kiedy bliżej poznałam rosyjskich emigres w mojej Kalifornii i dopiero otworzyły mi się oczy, i poglądy zmieniły totalnie. A co oni o nas myślą? Mają nas za antysemitów, faszystów, rasistów i prymitywów. Nie lubią nas i nie biorą pod uwagę zmiany takiego myślenia, a mimo wszystko planują być mocniejszym liderem regionu i wręcz nas otwarcie atakują przez swoich hakerów. A co Niemcy o nas myślą, nie muszę przytaczać.

Przyjmuję Pańską krótką rozprawę nad polskim charakterem jako przewrotną.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

AgnieszkaS

#1673656

Z polskich ulic, rozmów, widać więcej niż z Kaliforni. A ruscy w USA atakują nas od przegranej wojny polsko-bolszewickiej. A jeśli Amerykanie wolą nas nienawidzić, olewać, to jaki to sojusznik? USA to dobre państwo może dla Polonii, ale nie dla Polski. Zawsze stali za Niemcami, nawet w 1945 r. ciągle stalina wypytywali, co z Niemcami.

Niech Amerykanie zaczną odwiedzać Rosję i do niej migrować. Ciekawe, czy będą ją tak kochać...

Realizacja Amerykańkiej polityki w Polsce jest szkodliwa. Nadrzędność interesów USA nad Polskimi w Polsce jest niebezpieczna. Na życzenie USA olaliśmy Chiny, dobrze, że A. Duda nie zerwał wszystkich kontaktów.

Rosja: wszyscy się z nią cackają i głaszczą ją jak przerośniętego rozwydrzonego bahora - który grozi, że jak nie będzie po jego myśli, to tam, gdzie zechce, się zesra...

Tymczasem:

Ameryka wkręa nas w niezłe zagrozenie międyznarodowe - Polskę traktuje po masoszemu, a Niemcy wspiera, bo jak mówi geopolityk Leszek Sykulski, polskie głębokie państwo, czyli służby PRL - wywiad i kontrwywiad -  zostały przejęte przez USA i występuje tu nie relacja sojusznicza, ale zależność podwładny - szef. CPK - Baltic Pipie, itd. są w sprzeczności z interesami... USA, które stawiają nie na Polske, ale na Niemcy (zawsze na nich stawiali), a Polacy jak zawsze, zostaną ze zdziwioną otwartą gębą i zapytają - dlaczego?  

Sławny wywiad szefa MSZ Z. Raua dla Rzeczpospolitej:

- Polska mocno zaangażowała się w zablokowanie budowy Nord Stream 2. Jednak 19 maja prezydent Joe Biden zrezygnował z nałożenia sankcji na konsorcjum budujące gazociąg. Projekt może zostać bez przeszkód zakończony. Jak się pan o tym dowiedział?

- Z mediów. Sojusznicy amerykańscy nie znaleźli czasu na konsultacje z najbardziej narażonym na skutki tej decyzji regionem świata.

- Poczuł się pan jak 17 września 2009 r., gdy w 70. rocznicę napaści ZSRR na Polskę Barack Obama - bez ostrzeżenia polskich władz - ogłosił rezygnację z budowy w naszym kraju elementów tarczy antyrakietowej?  

- W styczniu po raz pierwszy rozmawiałem z sekretarzem stanu Antony Blinkenem. Zapewniał mnie, że „nic nie zostanie zdecydowane o was bez was”. Zgodziliśmy się, że należy pilnie wznowić polsko-amerykański dialog strategiczny. W lutym i marcu, gdy pojawiły się pogłoski o poufnych amerykańsko-niemieckich rozmowach w sprawie NS2, słyszeliśmy zapewnienia, że żadne tego rodzaju rozmowy się nie toczą. Przyjmowaliśmy te oświadczenia do wiadomości, mimo że stały one w sprzeczności z naszą wiedzą opartą o inne źródła. Tymczasem teraz czytam doniesienia agencyjne, że w tym tygodniu odbywają się w Waszyngtonie rozmowy między bliskimi współpracownikami kanclerz Merkel i doradcami prezydenta Bidena o dokończeniu NS2. Taka formuła amerykańsko-rosyjsko-niemieckiego dialogu nie może zastąpić rozmów między Ameryką a sojusznikami ze wschodniej flanki NATO, którzy odczują skutki tych decyzji w sposób szczególny. Ten gazociąg radykalnie wzmocni przecież wspólne interesy Niemiec i Rosji, i będzie stanowił bezpośrednie zagrożenie dla pokoju w Europie. Zwiększy się zagrożenie militarne Ukrainy, a także Polski i innych krajów NATO z Europy Środkowej.

 

Wiem, że wielu Polaków mieszka w USA i pewnie ma tam lepiej niż w Polsce, ale proszę nie uprawiać amerykańskiej polityki i nie realizować ich interesów w Polsce. To my będziemy ginąć w razie w. a nie mieszkańcy Chicago, czy Kaliforni. 
 

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-1

Romuald Kałwa

#1673658

Wiem, że wielu Polaków mieszka w USA i pewnie ma tam lepiej niż w Polsce...

_________

Polacy żyją różnie, tak jak w Polsce. 

Pisałam o emigrantach rosyjskich nabuzowanych putinowską propagandą, stosunkowo w USA niezasiedziałych, a wręcz nowych, którzy się jeszcze języka angielskiego dobrze nie nauczyli. 

Polską politykę prowadzą polskie rządy, a nie my, Polacy tutaj zamieszkali. My możemy tylko odpowiednio głosować aby tę politykę popierać.

Ja na Bidena nie głosowałam, a Trump, na którego głosowałam, był ustosunkowany do naszego kraju bardzo dobrze.

Jak sobie przypominam, kiedy polsko-amerykańskie relacje za Trumpa rozwijały się dla Polski korzystnie, ciągle pewne prorosyjskie portale uprawiały zajadłą antyamerykańską propagandę i dalej będą one to robiły. Dlatego radzę Panu oceniać sytuację na spokojnie i pochopnych wniosków nie wyciągać, chyba że chce Pan poklasku wśród perorujących "gwiazd" tych portali.

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

AgnieszkaS

#1673659

To po co wyjechali do USA, skoro żyją różnie? Wolałbym, aby emigranci, którzy dobrowolnie opuścili Polskę, nie mogli poprez głosowania decydować o Polsce. Polonia - wewnetrzni skłócona, nie stanowi też żadnego propolskiego lobby, ani jakiegokolwiek lobby.

447 - Polonia wyjątkowo zorganizowała się w tej sprawie - ale jak Pani wyjaśni, że miłujący Polskę Trump podpisał tę ustawę, albo ustawę edukacyjną 943. 

A może Pani wykonuje określone zadania, straszac, że jeśli nie będę zgadzał się na złą amerykańska politykę w Polsce, to nazwie mnie "gwiazdą tych portali". Szantaże, że jak nie będę pisał tego, co chce proamerykańskie, pokazują złe intencje.

Nie odnosi się Pani do tego co pisałem, a jak się wogóle Pani nazywa? 

Niech Pani odpowie, dlaczego USA tak blokowały rozwój CPK, że nawet proamerykański Bartosiak nie wytrzymał i zrezygnował z prezesowania? Nie odpowie Pani, tylko znowu zacznie mydlić oczy.

Orientacja na mocarstwo dalekomorskie jest samobójcza, jak w 1939 r.

 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-1

Romuald Kałwa

#1673668

Rada dla Polaków autorstwa Romualda Kałwy:

Musimy się koniecznie zmienić, bo nas sąsiedzi nie lubią. A jak się zmienimy i nas w końcu polubią, to staniemy się mocarstwem regionalnym.

Ja chciałabym zadać pytanie:

Skąd Pan te swoje nowatorskie koncepcje bierze? Czy aby nie odkrył Pan mędrca Dugina, obficie cytowanego przez prorosyjską Falangę na Xportalu? 

https://xportal.pl/?p=34374

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

AgnieszkaS

#1673672

Jak się kogoś wyzywa od faszystów albo ruskich agentów, to znaczy, że się konczą argumenty.

JA TUTAJ POWAŻNIE PISZĘ, A PANI ROBI WYSRYW.

TERAZ MÓGŁBYM ZROBIC TO SAMO I NAPISAĆ:

Rada anonimowej AS - agentki CIA, dla Polaków: 

- bezmyślnie realizować amerykańskie interesy kosztem bezpieczeństwa, życia, interesów gospodarczych Polski i Polaków. 

Nie wystarczy być antyrosyjski - żeby nie być, o zgrozo, nazwanym ruskim agentem, trzeba być bzmyślnie proamerykańskim.

Ile pieniedzy Pani bierze od amerykańskich i niemieckich służb za niszczenie Polski? 

 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-1

Romuald Kałwa

#1673674

Jak się kogoś wyzywa od faszystów albo ruskich agentów, to znaczy, że się konczą argumenty.

__________________

Proszę zapoznać się ze swoim wpisem, skierowanym do mnie 23 Czerwca, 2021 - 10:19

To fakt, skoro nie da się prowadzić dialogu na poważnie i kończy się on agresywnym personalnym atakiem, to takie rozmowy nie mają sensu, panie Konfederato.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

AgnieszkaS

#1673675

To ma być dyskusja? Rozumiem drobne uszczypliwości, ale to co Pan/Pani robi jest chamskie i prymitywne. 

Piszesz jakieś oszczerstwa, to co nie pisałem i mi przypisujesz - taki poziom z rynsztoka. Polska znajduje się w kłopotach, a to co Pan/Pani pisze/robi jest denne, prymitywne, takie prawdziwe palikotowe chamstwo. 

Tak, teraz nie dziwię się, że te wysrywy piszesz anonimowo: tak, z Kaliforni... ;) Chyba z jakieś angielskiej dziury :)

Wstydziłbyś się takie gówno pisać człowieku, jak ten twoj wysryw o banderowcach. 

Nie ten poziom donosicielu/kapusiu, chyba wiem kim jesteś :)  Miałem Cię za kogoś lepszego - żenada... Pokazujesz jakim zerem jesteś. Jak bardzo trzeba nienawidzić Polaków, aby stać po stronie zła, jak Ty.

 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-2

Romuald Kałwa

#1673686

Proszę udać się do specjalisty, może panu pomoże.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

AgnieszkaS

#1673687