Georgette Mosbacher ochrzania Beatę Mazurek i broni TVN24

Obrazek użytkownika Romuald Kałwa
Idee

Georgette Mosbacher w ostrych słowach odniosła się do wpisu Beaty Mazurek. Europosłanka PiS użyła określenia "WSI 24" w odniesieniu do TVN24. "Powinna się Pani wstydzić. To jest poniżej godności osoby, która reprezentuje Polaków" - napisała ambasador USA w Polsce. Słowa ambasador USA spotkały się z odpowiedzią europosłanki. 

-   donosi z satysfakcją niemiecki portal Onet w artykule o tytule Spięcie Beaty Mazurek i Georgette Mosbacher. "To jest poniżej godności osoby, która reprezentuje Polaków".

- tu się wkurzyłem. Facetka, nie Polka, która okradała swoich kolejnych mężów dla kasy, po wielu operacjach plastycznych, wyznacza standardy polskości.  

Reakcja ambasador USA to efekt wpisu Beaty Mazurek, która postanowiła skomentować decyzję Rafała Trzaskowskiego. Prezydent Warszawy zapowiedział, że nie pojawi się na debacie organizowanej przez TVP. "Trzaskowski boi się debaty z Polakami. Woli ustawioną debatę w WSI 24 i niemieckim Onecie. To przykład pogardy dla wyborców z mniejszych miejscowości. Mieszkańcy Końskich i Polacy już niedługo wystawią mu rachunek" - napisała europosłanka Beata Mazurek, była Wicemarszałek Sejmu RP i rzecznik prasowy PiS. Źródło: Der Onet

Beata Mazurek postanowiła odpowiedzieć ambasador USA. "Pani @USAmbPoland nie wie Pani tego? 1/2 A.Macierewicz pytany o twierdzenia raportu,że ITI powstał dzięki wojskowym służbom PRL,Macierewicz odesłał do wyjaśnień G. Żemka (taj. wsp.WSI), byłego dyr.FOZZ, przyznał on, że był agentem służb wojska PRL" - napisała w pierwszym wpisie europosłanka.

https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/ambasador-usa-w-polsce-do-beaty-mazurek-dobrze-pani-wie-ze-szerzy-pani-cos-co-jest/lcr99bq,79cfc278

Co to za tłumaczenia się, trzeba powiedzieć, że nie zna Pani sytuacji, to niech nie zabiera głosu. I należało ja upomnieć, że nie życzymy sobie doradztwa w ważnych dla Polski sprawach - mieszanie się do polskiej polityki z zewnątrz. To świadoma gra majaca poniżyć Dudę w oczach jego wyborców i ludzi, którzy się wachają.

Hasło, że Duda i Trzaskowski to jedno zło, że nie lubię wybierać mniejszego zła, itd., no nie żartujmy sobie, to hasło będzie teraz propagowane i afirmowane przez poważne siły, jako obywatelska postawa. To kłamstwo i manipulacja!

Na przyjaźni z takimi środowiskami z USA i tolerowaniem każdego ich paszkwilu, nie wychodzimy jak Zabłocki na mydle, ale jeszcze gorzej: jak Zabłocki, który schyla się po mydło.

Jej słowa wykorzystują właśnie zwolennicy Trzaskowskiego - Der Onet, Gie Wu, czy inne media głównego, warszawskiego ścieku, gorszego niż awaria Czajki.

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.8 (głosów:6)

Komentarze

Tak Moi Szanowni,

przestraszyłem się wyboru Trzaskowskiego. Druga strona medalu może być taka, że to jest większa operacja skłócenia z Polski USA.

Myślę, że do ochrzanienia Mosbacher trzeba to zrobić poza pośrednictwem amerykańskiej ambasady. Raczej przez kontakty wojskowe.

Wszakże, jak mówił Witold Gadowski, ambasador Niemiec w Polsce, to były wysoki funkcjonariusz niemieckich służb specjalnych - głębokiego państwa.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

Romuald Kałwa

#1637832

A jakbyś wytłumaczył wogóle postawienie tej Pani na stanowisku ambasador? Nie znam się na polityce USA, ale z jednej strony  cacy cacy Trump i Duda, z z drugie j ta Pani, która nie pierwszy raz wsadza nos w nie swoje ( a może swoje?) sprawy?

 

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

Nie minusuję bez uzasadnienia, bo to jak cios po ciemku w plecy.  Komentarze niemerytoryczne i agresywne minusuję bez dodatkowego wyjaśniania. Uwagi osobiste proszę kierować na PW.

#1637833

Georgette Mosbacher w polityce to takie cuś jak na polskiej scenie politycznej ZSL/PSL czyli element obrotowy, co to nadstawia tam, gdzie są w danym momencie lepsze frukty.

Przez lata kręciła się w środowiskach Republikanów ale nie gardziła też fruktami Demokratów.

19 listopada 2015 r. prezydent Obama mianował ją członkiem Komisji Doradczej Stanów Zjednoczonych ds . Dyplomacji publicznej i nie przeszkadzało jej zasiadanie w zarządzie think tanku zwanym Rada Atlantycka(Atlantic Council) , think tanku finansowanego przez globalistów, m.inn. G.Sorosa i stojącego za awanturami wojennymi B.H.Obamy, laureata Pokojowej Nagrody Nobla, w czasie jego prezydentury(Arabska Wiosna, wojna w Libii, Syrii, Jemenie i finansującego powstanie ISIS dla destabilizacji Bliskiego Wschodu, co zaowocowało kryzysem imigracyjnym i zalewie Europy przez imigrantów z BW i Płn.Afryki z finansowaniem tego procesu przez G.Sorosa.

To Atlantic Council i TVN(Discovery), firmy żydowskiego kapitału z USA, wspierali Szymona Hołownię a Atlantic Council podesłał Hołowni Michała Kobosko na szefa jego sztabu wyborczego.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-1
#1637836

Dlaczego Trump ją tu wysłał? nie Jaka jest rola prezydenta USA w obsadzaniu stanowisk ambasadorów?

Dlaczego my ją tu tolerujemy? Po wszystkich swoich wyskokach powinna  być traktowana jako persona non grata.

 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Nie minusuję bez uzasadnienia, bo to jak cios po ciemku w plecy.  Komentarze niemerytoryczne i agresywne minusuję bez dodatkowego wyjaśniania. Uwagi osobiste proszę kierować na PW.

#1637837

... "spiskowo" . Mike Pompeo wysłał prywatnego ćwita   do pani ambasador i pani europoseł . "Robimy ustawkę ,by zagrać na nucie suwerennościowej ,bo sztabowcom Dudy wyszło w badaniach focusowych ,że w ten sposób można pozyskać trochę głosów"  . A my jako gawiedź mamy się "emocjonować" ...

:-)

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

Ludzie myślcie , to boli ,ale da się to wytrzymać .
Ceterum censeo, PKiN im. J.Stalina delendam esse.

#1637839

Kompromitacja Pani Mosbacher! Kogo Trump tu przysłał?! Najwyraźniej Pani ambasador nie zna lub nie chce znać historii powstania mediów w Polsce gdzie usadowieni są agenci służb wszelkiego rodzaju od UB, SB, GRU, KGB/FSB, WSI i TW i ich potomnych cóż forsa nie śmierdzi. Jak przystało na przedstawicielkę narodu wybranego, powinna Pani być zorientowana kto szkodzi Polsce a kto jest jej sojusznikiem!Nie jest Pani namiestnikiem w Polsce, tylko i tylko ambasadorem nikim więcej. To, co Pani robi nie mieści się zakresie zainteresowań dyplomaty. Poza tym, Pani wiedza o PRL a obecnie Polsce jest zbyt skromna.  Nie wolno się paprać w kloace jaką sygnuje TYN 24.To, że TVN zostało utworzone przez służby wojskowe to chyba nie jest tajemnicą? To wiemy wszyscy i nie ma co tego bronić. Nie jest to tak ważne, jak to, że są antypolscy. To chyba prosta jest sprawa - wszystkie kierownicze stanowiska w TVN z życiorysami i tym, co ma na nich IPN do publicznej wiadomości i rzecz jest rozwiązana. I jeszcze okaże się, że SB oraz TW zostali pokrzywdzeni, bo pewnie powinno być WSI & SB & TW - TV Network. Jeśli Discovery chce, by TVN uchodziło za telewizję niezależną, to niech przeprowadzi jej lustrację. Może by to podpowiedzieć komuś z Zarządu Discovery? Shame on You!                                                                                                                                                                                                                     
To the U.S. Ambassador! Dear Madam, you are certainly sympathetic and friendly to the Poles as the US Ambassador, but you should know what is below; "The whole truth around the clock" is tvn station TVN continues to work for journalists associated with the former Peerl services SB and WSI. There is no doubt about that. For many years after 1989, I worked as a photojournalist and publisher with various media, so the available (not for everyone) knowledge was known for whose money and for what purpose tvn.!!! For the record, it began its aerial broadcast on October 3, 1997. This station was created because the TV station Polsat, which was established 5 years earlier, did not carry out anti-Polish and disinformation information, which the former military and Ubecki agreement hoped for. Therefore, in the military information services and in agreement with the other structures of SB, a joint decision was taken to create a TVN station with a specific message of disinformation, vilification of everything Polish and related to its traditions and national patriotism. Mariusz Walter was selected for this purpose!!! Why??? because already in the early 1980s, the communist authorities of the Polish People's Republic appreciated the propaganda talent of Mariusz Walter. In 1983, Mariusz Walter founded the holding company ITI (International Trading and Investment) with Jan Wejchert, which was later m.in. TVN and the Internet portal Onet, which was acquired by German media. Their acquisition and affirmation on the Polish publishing market was and is very strongly supported by former prominent and former Polish people? International Trading and Investment received a concession from the Polish authorities for importing electronic equipment from abroad and distributing films on videotapes in Poland. Mariusz Walter in 1997 became the head of TVN, whose leadership in 2001 he handed over to his son Peter. In 2015, tvn group was resold to Concern Discovery... Ps. Especially for fans of tvn group In fact, the owner of the TVN group is 100% not Concern Discovery. It only acts as a Discovery name. On 16 March 2015, THE ITI Group and Canal+ Group sold a majority stake of 52.7% in TVN S.A. for €548 million to Scripps Networks Interactive. Thanks to this, the American company became the owner of TVN. On September 28, 2015, Scripps Networks Interactive, through its subsidiary Southbank Media, bought all the remaining SHARES of TVN, thus becoming the owner of the full 100 percent of TVN's shares. On July 31, 2017, Discovery Communications announced that it would buy Scripps Networks Interactive for $14.6 billion in a cash and stock transaction. Finally, on March 6, 2018, Discovery Communication announced the completion of this transaction and thus the acquisition of Scripps Networks Interactive. The company also announced that it would operate under the name Discovery, and Scripps Networks Interactive CEO Kenneth joined the supervisory board. According to available business sources, meanwhile, Ivan Rodionov, a former member of Rostelecom, and Igor Pozhitkov, former head of the International Federation of Phonogram Producers (IFPI), acquired 80% of the shares of Scripps Networks Interactive (owner of TVN). At the same time, Scripps Networks Interactive had to adapt to the European Commission's 2016 terms. And it refers to the preservation of 20% of its ownership in foreign media companies operating in other countries. So every Pole should know who TVN really belongs to. This knowledge should be widely available, because many Poles think that since the owner of TVN is an American Concern Discowery, it is reliable, nothing more wrong. This group operates only under its name and not as a 100% owner. 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Wiesław P

#1638135

#1638141