Dlaczego księża pedofile nie figurują w Rejestrze Sprawców na Tle Seksualnym Ministerstwa Sprawiedliwości? Czy ktoś ich ukrywa?

Obrazek użytkownika Romuald Kałwa
Kraj

Listo otwarty do Prezesa Rady Ministrów i Ministerstwa Sprawiedliwości:

 

Prezes Rady Ministrów Pan Mateusz Morawiecki,

Minister Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro,

Szanowni Posłanki i Posłowie wszystkich opcji politycznych,

Szanowni Państwo!

 

Na postawie ustawy o dostępie do informacji publicznej (Dz.U. 2014 poz. 782 ze zm.) składam zapytanie publiczne:

W „Rejestrze Sprawców Przestępstw na Tle Seksualnym” w module „Rejestr Publiczny” https://rps.ms.gov.pl/pl-PL/Public#/ -

nie widnieje ksiądz Dariusz Olejniczak z filmu Tomasza Sekielskiego pt.: „Tylko nie mów nikomu” z 2019 r., który wstrząsnął polska opinią publiczną.   

Na filmie widzieliśmy, że ksiądz Dariusz Olejniczak złamał zakaz pracy z dziećmi, pomimo tego, że wcześniej odbył wyrok w zakładzie karnym za przestępstwa seksualne wobec dziewczynek.

Ksiądz Dariusz Olejniczak prawdopodobnie polował na kolejne ofiary – na filmie widzieliśmy, że pomimo sądowego zakazu miał styczność z dziećmi, co ujawnił Tomasz Sekielski w filmie „Tylko nie mów nikomu”.

Nie wiadomo gdzie ks. Dariusz Olejniczak przebywa i co robi. Proszę samodzielnie sprawdzić dane o nim w ministerialnym rejestrze,, do czego zachęcam, ale na chwile obecną - 17 maja godz. 13.30 - wciąż nie widnieje w rejestrze przestępców seksualnych. Dlaczego tak się dzieje?

Tymczasem w rejestrze przestępców seksualnych nie widnieje również Ks. Paweł Kania, „pedofil, który przez wiele lat molestował i gwałcił chłopców” m.in. w Bydgoszczy. W Rejestrze nie widnieje ks. Andrzej Srebrzyński, któremu film Sekielskich „zawdzięcza tytuł” (na zdjęciach pod tekstem)

Jako społeczeństwo, możemy mieć uzasadnione obawy, że księża pedofile są inaczej traktowani przez polski wymiar sprawiedliwości.

Jak Członek Stowarzyszenia Dziennikarzy Polski i obywatel RP składam więc Państwu oficjalne zapytanie publiczne:

- Czy pominięcie we wspomnianym Rejestrze Przestępców Seksualnych księży: Dariusza Olejniczaka, Andrzeja Srebrzyńskiego i Piotra Kani, wynika z celowego działania?

- Dlaczego wspomniani księża nie znajdują się w Rejestrze Przestępców Seksualnych?

- Czy przedstawiciele polskiego rządu są za to odpowiedzialni?

- Czy brak w rejestrze ww. księży wynika ze specyficznej „zmowy milczenia”?

Liczę na publiczną odpowiedź i wyjaśnienie moich obaw.

 

Z uszanowaniem

Romuald Kałwa

Członek Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich o nr legitymacji 5091.

superklaster@wp.pl

 

**************************************************************************************

Komentarz:

A co do hierarchów... To już nie jest tylko hańba hierarchów Kościoła w Polsce – to jest już udział w zbrodni. Tak, wiem, tylko części hierarchów, ale to wygląda na działanie systemowe.

Kościół wymaga tupnięcia świeckich. Musimy przejąć Kościół Katolicki z rąk podejrzanych typów, którzy go niszczą od środka. Na filmie jeden ksiądz bawi się wahadełkiem, drugi leczy ofiarę bioenergoterapią. Jeśli tacy księża są tolerowani, to gdzie wiernych i Polskę zaprowadzą tacy przywódcy kościoła? Do piekła. To jest łamanie Pierwszego Przykazania. To są łamanie podstaw wiary.

Dlatego też, jak prawdziwy obywatel, katolik i prawdziwy mężczyzna zachował się prof. Maciej Giertych, który radykalnie domagał się interwencji w sprawie arcybiskupa Juliusza Paetza, molestującego wiele lat temu kleryków w Poznaniu. Nic z nim de facto nie zrobiono. A do „babek wierzących nie w Boga, ale w księdza”, z tą ich podległością, nic nie dociera.

„Ksiądz Dariusz Olejniczak złożył na ręce papieża Franciszka prośbę o przeniesienie do stanu świeckiego” – wiadomość dokładnie rok temu obiegła media, ale nie wiadomo, czy „dymisja” została przyjęta. Dlaczego media milczą? Odpowiem: bo w pogoni za sensacją zapomniały zażądać odpowiedzi w tej sprawie.

Myślę, że ta dymisja to było zwykłe mydlenie oczu, ponieważ wspomniany bandyta seksualny ma totalnie mocne haki na swoich szefów – to, plus zapewnienie, że nie będzie sypał, wyjaśnia tajemniczą ochronę kościelnej hierarchii. I nie tylko jej. Pedofile z różnych branż podobno znają się i lubią się. Wspierają się niczym sekta. Może wysłali go na misję do Afryki.

A później te narzekania na pretensje do hierarchów i kolejnych rządów za lekceważenie i de facto ochronę księży pedofilów. Szkoda, że cierpią zwykli księża, a ich jest naprawdę mnóstwo. Tylko tak się składa, że nie robią karier w strukturach kościelnych. Dzielenie się dużą tacą nie wystarcza. Tu trzeba mieć coś jeszcze. No właśnie, co?! Szlacheckie pochodzenie, dobre układy z obojętnie jaką władzuchną?

To przez Was hierarchowie jest brak powołań kapłańskich!

Jezus mówił:

- Zaprawdę, powiadam wam: Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili / Biblia Tysiaclecia

- Niepodobna, żeby nie przyszły zgorszenia; lecz biada temu, przez którego przychodzą. Byłoby lepiej dla niego, gdyby kamień młyński zawieszono mu u szyi i wrzucono go w morze, niż żeby miał być powodem grzechu jednego z tych małych. Uważajcie na siebie”.

Biada temu, przez którego przychodzą zgorszenia / Biblia Tysiąclecia

Kardynale Wyszyński, gdzie Jesteś? Kardynał Glemp polski kościół zostawił chory. Może to właśnie przez to, aby nie wyszły jego brudy, niewyciągana jest sprawa zbrodni na męczenniku Bł. Ks. Jerzym Popiełuszce. 

Opamiętajcie się!

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 1.6 (głosów:5)

Komentarze

oczekiwać należytej staranności.

O księdzu Pawle Kani (nie Piotrze!) było już głośno za sprawą GazWyb w 2018 roku.

Generalnie zasada, dla której ktoś jest ujęty w rejestrze, a ktoś nie, wynika z kwalifikacji prawnej zarzutu.

Tu o Kani:

https://www.tvp.info/38888345/ziobro-klamstwem-jest-ze-chronimy-ksiezy-pedofilow

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-2
#1630765

Nie rozumiem ni chriena.

List otwarty i od razu pod nim swój komentarz do wlasnego listu??? Z dziwnymi tezami.

 

 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-2

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1630787

"Nie wiadomo gdzie ks. Dariusz Olejniczak przebywa i co robi. Proszę samodzielnie sprawdzić dane o nim w ministerialnym rejestrze,, do czego zachęcam, ale na chwile obecną - 17 maja godz. 13.30 - wciąż nie widnieje w rejestrze przestępców seksualnych. Dlaczego tak się dzieje?"

Czy umieszczenie w rejestrze nie odbywa się na wniosek? Może nikt nie zawnioskował?

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-1

"Izraelitcy doktorkowie,
Wiednia, żydowskiej Mekki, flance,
Co w Bochni, Stryju i Krakowie
Szerzycie kulturalną francę;
Którzy chlipiecie z „Naje Fraje”
Swą intelektualną zupę,
Mądrale, oczytane faje,
Całujcie mnie wszyscy w dupę."

#1630865