Ballada o niemieckich mediach w Polsce - kontrwywiad obywatelski

Obrazek użytkownika Romuald Kałwa
Kraj

Zaczynam lubić Daniela Obajtka. Człowiek skorzystał z sytuacji, jaką dało mu życie. A Ty Czytelniku, nie zostałbyś Prezesem Orlenu, gdyby Ci to proponowano? Pewnie, że byś został!

Z rozmów ujawnionych przez „GieWu” wynika, że Daniel Obajtek z pewnością ma talent biznesowy. Wynika również to, jak nie można ufać współpracownikom. Ciekawe, co teraz robi tajemniczy dyrektor Szymon, który nagrywał Obajtka i czy potencjalny pracodawca nie będzie bał się go zatrudnić? Człowiek, który zdradza tajemnice firmy, jest niebezpieczny także dla innych pracodawców. Ktoś, kto zdradził raz, zdradzi znowu.

Oczywiście, że w takich firmach jak Orlen działają służby, ale najważniejsze, że jest tam zainstalowany ośrodek polski, i te służby pracują dla polskiej racji stanu, m.in. przejmując rynek medialny w Polsce. Tu nie chodzi o to, że niemiecka Polska Presse przejęta przez Orlen będzie obiektywna. Tu chodzi o to, aby w Polsce nie było niemieckich mediów, realizujących antypolskie niemieckie interesy.

A teraz zaczynamy:

Niemieckie media w Polsce dostarczyły dzisiaj kolejnych argumentów, dlaczego trzeba je przegnać z Polski.

A

Onet.pl opublikował trzy znamienne artykuły. Wczoraj polskojęzyczny portal Onet.pl należący do grupy Ringier Axel Springer – koncernu założonego przez członka Narodowosocjalistycznego Korpusu Motorowego w czasie wojny, organizacji paramilitarnej podległej nazistowskiej NSDAP, opublikował tekst Marcina Wyrwała pt.:

„Sąd znowu uchylił postanowienie o wyrzuceniu z Polski Ludmiły Kozłowskiej z Otwartego Dialogu”

https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/sad-znowu-uchyla-postanowienie-o-wyrzuceniu-z-polski-ludmily-kozlowskiej/ef7vq2y,79cfc278

Tekst Onetu skierowany jest chyba do ludzi, którzy mają XVIII wieczną targowicką mentalność, niczym właśnie targowiczanie, wołający o moskiewską pomoc w celu ochrony ówczesnej demokracji.

M. Wyrwał całkiem szczerze pisze o usunięciu konstytucyjnych organów władzy:

„Wydalenie Kozłowskiej było kolejnym etapem wojny, jakie polskie państwo prowadzi z Fundacją Otwarty Dialog. Wszystko zaczęło się od zamieszczeniu na Facebooku przez męża szefowej FOD i aktywisty społecznego Bartosza Kramka tekstu „Niech państwo stanie: wyłączmy rząd!” w 2017 r. W tamtym tekście Kramek na przykładzie doświadczeń z ukraińskiego Majdanu proponował, „jak powstrzymać zamach PiS na rządy prawa w Polsce””.

„Bartosz Kramek, który w Polsce prowadzi batalię sądową na rzecz powrotu żony do kraju. – Rząd i ABW już trzeci raz przegrywają z nami przed Wojewódzkim Sądem Administracyjnym. A to jest tylko jeden z wielu frontów w tym konflikcie. W zasadzie wszystkie spory z obecnymi władzami w Polsce albo rozstrzygnęły się już na naszą korzyść, albo ciągną się dalej, od wielu lat. Zdobywamy punkty, ale ostateczne zwycięstwo będzie możliwe chyba dopiero wtedy kiedy upadnie rząd PiS”.

Źródło: https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/sad-znowu-uchyla-postanowienie-o-wyrzuceniu-z-polski-ludmily-kozlowskiej/ef7vq2y,79cfc278

Jak kobieta podobna do Ludmiły Kozłowskiej całuje się z miliarderem podobnym do pana Muchtara Abliazowa (oskarżonym o sprzeniewierzenie 6 miliardów dolarów z kazachskiego banku BTA, którego był prezesem), można obejrzeć tutaj: https://www.facebook.com/prawicowo/videos/żona-bartosza-kramkaukrainka-ludmiła-kozłowska-i-pan-muchtar-abliazow/496928154106339/ 

Oczywiście krajem, który dał możliwość Ludmile Kozłowskiej możliwość wypowiedzenia się, są Niemcy i ichniejszy parlament, o złowrogiej nazwie Bundestag.

B

Redaktor naczelny Polska Press o przejęciu przez Orlen: dopóki będziemy mogli, będziemy robić swoje:

"Od zasad, którymi się kierujemy - niezależnego, uczciwego, wolnego dziennikarstwa - nie odstąpimy" - napisał Paweł Fąfara, redaktor naczelny Polska Press Grupy, którą przejmuje Orlen. Tekst został zamieszczony w piątek we wszystkich dziennikach wydawnictwa. "Dopóki będziemy mogli - będziemy robić swoje. Nie cofniemy się ani o krok. Bo jesteśmy dziennikarzami" - dodał.

„W grudniu 2020 r. prezes Orlenu Daniel Obajtek poinformował o przejęciu Polska Press z rąk niemieckiej grupy Verlagsgruppe Passau. Dzięki transakcji państwowa spółka obejmie kontrolę nad olbrzymim konsorcjum medialnym. Polska Press posiada ponad 20 dzienników i 150 tygodników regionalnych w całej Polsce. Wydawnictwo dociera do ponad 17 mln czytelników. Na początku lutego Orlen otrzymał od prezesa UOKiK-u zgodę na transakcję. Zapowiedział, że chce ją sfinalizować w ciągu miesiąca”.

  • „Fąfara zapewnił, że tytuły grupy będą starać się "kontynuować swoją misję nawet, gdyby miała ona potrwać już tylko miesiąc czy choćby jeden dzień"
  • "Nigdy nie interesowało nas tzw. dziennikarstwo tożsamościowe. Zwyczajnie dlatego, że z prawdziwym dziennikarstwem nie ma to nic wspólnego. To uprawianie zwykłej propagandy" - ocenił
  • Redaktor naczelny Polska Press zapewnił, że w jego tytułach nadal będą ukazywać się publikacje krytyczne wobec obozu PiS, ale tak samo będzie w przypadku opozycji. "Nie poddamy się szantażowi moralnemu" – napisał”.

Źródło: https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/orlen-przejmuje-polska-press-pawel-fafara-bedziemy-robic-swoje/wvrgkv2,79cfc278

Prawdziwy bohater, można by rzec, bo wie, że długo miejsca w spółce nie zagrzeje, więc chłop jątrzy, by odejść ze spółki w glorii męczennika pełnego kodowsko-niemiecko-europejskiej chwały.

Jak wiadomo, nie jestem specjalnym fanem „Dobrej zmiany”, ale to co robią wrogowie tej partii – de facto wrogowie Polski, przeróżne fundacje Batorego finansowane przez Fundacje Społeczeństwa Otwartego Georga Sorosa, jest aktem terroryzmu politycznego.

Oczywiście, jak relacjonowała w 2017 roku TVN24, krytyka otwartego dialogu, przynależna jest środowiskom antyukraińskim:

 „Nigdy dotąd publicznie ministrowie polskiego rządu, pod dyktando środowisk nacjonalistycznych i antyukraińskich, nie rozważali naszej delegalizacji - tak Fundacja Otwarty Dialog zareagowała na doniesienia, że Ministerstwo Spraw Zagranicznych zwróciło się o jej kompleksową kontrolę skarbową”.

"Oczywiście, Fundacja utrzymywała także kontakty, w rozmaitych okolicznościach, z osobami i organizacjami związanymi i finansowanymi przez Open Society Foundations, czy też innymi inicjatywami kojarzonymi z Georgem Sorosem" – dodaje”.

Źródło: https://tvn24.pl/polska/fundacja-otwarty-dialog-msz-chce-kontroli-ra761329-2471397

Dlatego istotne jest pytanie, kiedy w Polsce zostanie wprowadzony podatek od mediów. A niech nazywa się choćby podatkiem od reklam. Proponuję, niech niemieckie media jadą walczyć o demokrację do swojej ojczyzny, z którą Polska wciąż nie ma wyrównanych rachunków.

A obiektywizmie pewnego lokalnego szmatławca należącego do grupy Polska Press, mogę długo opowiadać. 

C

Niektórzy zapytają, dlaczego o tym wszystkim piszę. To bardzo proste.

Nie będę ukrywał, że lokalny portal, który wymyśliłem, założyłem i prowadziłem, zaznał złowrogiego przejęcia. Spokojnie, założę nowy. Niekoniecznie lokalny i informacyjny, ale założę. Na razie piszę na blogach. Dla człowieka, ówczesnego radnego mniejszości niemieckiej, który zgłosił się do mnie z propozycją kupna portalu i jego rozwoju, by następnie mnie z niego de facto usunąć (w interesie lokalnej niemieckiej rządzącej gminą elity), pracował i chyba nadal dla niego pracuje, wyrzucony z TVP3 Opole brat byłej szefowej radiowej „Trójki”, która założyła portal KODUJ24.PL. Warto wspomnieć, że mój były niemiecki „wspólnik” nazwał dewiantów z SS elitą. W sumie to się mnie bał, bo wiedział, że pod łagodną skórą jestem niebezpieczny, ale to inna historia.

Niewielu ludzi zdaje sobie sprawę, jakim zagrożeniem dla Polski pozostają Niemcy i ich antypolskie nastawienie: pogarda i nienawiść, która trwa już prawie 1100 lat. Naiwni żyją w świecie złudzeń o jakiejś przyjaźni i wspólnej Europie z naszym śmiertelnym wrogiem. Długofalowa polityka Niemiec wobec Polski wciąż jest śmiertelnie niebezpieczna.

Swoją drogą, myślałem, żeby założyć portal kontrwywiadobywatelski.pl – nawet wykupiłem domenę o tej nazwie. Ale nie wiem czy go założę. Sytuacja w Polsce i na świecie jest bardzo dynamiczna. Może założę portal filmowy albo o sprzedaży tanich nieruchomości? A może jednak kontrwywiadobywatelski.pl, gdzie razem z innymi będziemy patrzeć na brudne ręce różnym ponurym typom? Utrudnianie im życia może być całkiem przyjemne.

Już chciałem publikować ten tekst, gdy zaskoczyła mnie kolejna publikacja Onetu.pl. Za niedługo miałem napisać tekst o CPK i tunelu w Świnoujściu, ale niemieckie media nie poddają się – chwila bez manipulacji i półprawd to chwila stracona.

Rząd chwali się inwestycją. Komisja Europejska przypomina, kto wyłożył na to pieniądze - https://www.onet.pl/informacje/onetszczecin/swinoujscie-drazenie-tunelu-rzad-chwali-sie-inwestycja-ke-odpowiada/twx1fvw,79cfc278

Tymczasem, jaka Wirtualna Polska jest, taka jest, ale o współfinansowaniu z UE pisała rano. W kontekście, ze  rząd wcale tego nie ukrywał. W dodatku współpraca z Chinami odbywa się na szczeblu międzynarodowym. Ale nie, Onet musi jątrzyć. Co z Tych Waszych dotacji niemiaszki, skoro biznesy, które w Polsce prowadzicie drenują nasz budżet i mało płacą pracownikom. Nie wywozicie złotówek, tylko euro, ewentualnie dolary, funty. Idziecie do banków, te do NBP, zamieniacie złotówki na gotówkę, którą Polska musi pożyczać, dlatego Polska (podobnie jak inne kraje na świecie), chronicznie się zadłuża.

Jesteście w Polsce niemile widzianymi gośćmi.

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:11)

Komentarze

Bitwa pod Cedynią odbyła się 24 czerwca 972, zaledwie 6 lat po chrzcie Polski i powstaniu Państwa Polskiego. Niemcy już napadli na Polskę i tak to trwa do dziś, tylko dziś bez armat, samolotów i wojska.

Ale w głowach dalej jedna myśl, zniszczyć i podbić Polskę.

Pozdrawiam

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

------------------------------------------
Dotknij Panie mego serca i oczyść je.
Niech Twój Święty Duch ogarnie mnie.

#1663876

Dlatego trzeba ich pogonić na amen.

Pozdr

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

Romuald Kałwa

#1663881

"Tageszeitung":

"Po wyroku TK polski parlament musi na nowo uchwalić prawo aborcyjne. Jeżeli PiS odważy się zrobić to bez konsultacji ze "Strajkiem kobiet", który jest najważniejszą tubą nowego polskiego ruchu na rzecz praw kobiet, może to oznaczać nawet koniec rządu PiS"

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-1
#1664011

Dzisiejsze Niemcy znowu jak Hitler chcą abortować (mordować) polskie dzieci. 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

Romuald Kałwa

#1664092

"Dzisiejsze Niemcy znowu jak Hitler chcą abortować (mordować) polskie dzieci. "

Z czegoś przecież muszą robić te swoje szczepionki na covid i pewnie wszystkie inne, albo co najmniej większość.

Tu nasuwa się pytanie: jak są produkowane szczepionki? Wszystkie! Na jakich pożywkach?

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1

Alina

#1664121

Tak trzymać

Świetna analiza i na dodatek podoba mi się tytuł :-)

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

Rafał Brzeski

#1664014

Nie ukrywam, że cytowałem Pana i lubię Pana słuchać. Sporo się od Pana uczę. Przykładem poniższy tekst publikowamy w maju 2019 r:

 

Niemiecki Trybunał Konstytucyjny: Ziemie Zachodnie Polski należą do Rzeszy, która istnieje

Warto przypomnieć nieco zapomniane, wspaniałe wydarzenie. Zjednoczenie stref okupacyjnych: angielskiej, francuskiej i amerykańskiej oraz Protektoratu Saary przez aliantów zachodnich nastąpiło 23 maja 1949. Pomimo tego, że Niemcy zdaje się do końca XXI wieku od 1945 r. są (i będą pod cichą okupacją Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej), Federalny Trybunał Konstytucyjny Niemiec orzekł: Ziemie Zachodnie Polski należą do Rzeszy.

Dr Rafał Brzeski, specjalista od służb specjalnych (szkolił m.in. brytyjskich funkcjonariuszy służb) i wojny informacyjnej, dziennikarz, przez wiele lat mieszkający w Wielkiej Brytanii, propagator kontrwywiadu obywatelskiego, w swoim wykładzie na YouTube z 2018 r. przypomina orzeczenia:

- z 25 września 1952 roku niemieckiego Trybunału Konstytucyjnego w Karlsruhe, który stwierdza, że Rzesza Niemiecka istnieje nadal jako „jedność państwowoprawna”;

- orzeczenie z 17 sierpnia 1956 roku, które potwierdza, że Rzesza Niemiecka „pomimo załamania w 1945 roku nie uległa likwidacji”;

- kolejne orzeczenie z 31 lipca 1973 roku, które ponownie stwierdza, że „Rzesza Niemiecka nie przestała istnieć pomimo bezwarunkowej kapitulacji sił zbrojnych w maju 1945 roku i sprawowania przez cztery lata obcej władzy na jej dawnym terytorium”.

                                      ***

Niemcy mają ustawę zasadniczą, ale nie mają konstytucji. Bez wątpienia w interesie Polski jest podtrzymanie obecnej sytuacji, aby wojska amerykańskie wciąż przebywały na terenie Niemiec. Obecnie przebywają tam w liczbie 35.000 osób. Należy pamiętać, że chronią one Niemców przed nimi samymi.

Potężni ludzie tego świata doskonale wiedzą, że naród niemiecki jest nieobliczalny, dlatego też w Niemczech władze okupacyjne nie pozwoliły na istnienie instytucji referendum ogólnokrajowego. Pomimo tego:

„Niemcy domagają się coraz więcej referendów. W latach 1990 - 2010 wszczęto 269 postępowań na rzecz referendum; było to 10 razy tyle, co przez poprzednie 43 lata”.

Źródło: https://www.dw.com/pl/niemcy-chc%C4%85-upowszechni%C4%87-referendum/a-15558087

 

Poniżej niemieckie źródła na temat interesującego nas orzeczenia:

"Daß das Deutsche Reich den Zusammenbruch 1945 überdauert hat und weder mit der Kapitulation noch durch die Ausübung fremder Staatsgewalt in Deutschland durch die Alliierten noch später untergegangen ist; es besitzt nach wie vor Rechtsfähigkeit, ist allerdings als Gesamtstaat mangels Organisation nicht handlungsfähig. Die BRD ist nicht ‚Rechtsnachfolger‘ des Deutschen Reiches, sondern als Staat identisch mit dem Staat ‚Deutsches Reich‘, – in Bezug auf seine räumliche Ausdehnung allerdings ‚teilidentisch‘.“ — Urteil des Bundesverfassungsgerichtes vom 31. Juli 1973 zu den Grundlagenverträgen".

O pomoc poprosiłem Google Tłumacza:

Jest to utrzymywane (patrz, na przykład, BVerfG, 1956-08-17, 1 BvB 2/51, BVerfG 5, 85 <126>), że Rzesza Niemiecka przetrwała upadek w 1945 r. Ani z kapitulacją, ani został później zniszczony przez sprawowanie przez aliantów zagranicznej władzy państwowej w Niemczech; nadal ma zdolność prawną, ale nie jest w stanie działać jako stan ogólny z powodu braku organizacji. RFN nie jest „następcą prawnym” Rzeszy Niemieckiej, lecz państwem identycznym z państwem „Rzeszy Niemieckiej”, jednak pod względem zakresu przestrzennego „częściowo identycznym”. ”- Wyrok Federalnego Trybunału Konstytucyjnego z dnia 31 lipca 1973 r. W sprawie podstawowych traktatów.

 

Źródło: Deutschland (ethnografisch) | Deutsche-Geschichte-Wiki... FANDOM  https://geschichte.fandom.com/wiki/Deutschland_(ethnografisch) 

 

Dla niedowiarków: proszę powyższy niemiecki cytat skopiować i wkleić w wyszukiwarkę. Pojawi się dużo ciekawych odniesień.

Ps. 

Na niemieckiej Wikipedii (https://de.wikipedia.org/wiki/Ostgebiete_des_Deutschen_Reiches) znajdziemy taki wpis:

"W wyborach powszechnych w 1949 roku Socjaldemokratyczna Partia Niemiec prowadziła kampanię z plakatem, który nawet zignorował polski korytarz z 1920 roku. 8 czerwca 1963 r. Willy Brandt , ówczesny burmistrz Berlina Zachodniego , wykrzyknął: „Niemieckiej Ostpolitik nie wolno nigdy robić za plecami przesiedleńców. Ci, którzy uważają linię Odra-Nysa za granicę akceptowaną przez naszych ludzi, kłamią Polakom ”. [19]

[19] -  Pruska gazeta ogólna , nr 13, 3 kwietnia 2010 r. /  Preußische Allgemeine Zeitung, Nr. 13, 3. April 2010.

 

Komentarz:

Oczywiście Zjednoczenie Niemiec w 1990 r. i traktat "dwa plus cztery" na mocy prawa międzynarodowego przeniosło przynależność "ziem odzyskanych" na Polskę jak Kaliningradu na rzecz Rosji, należy również pamiętać o traktacie granicznym z 14 listopada 1990 r., który wszedł w życie 16 stycznia 1992 r., co po stronie niemieckiej ma zamykać temat polskich ziem zachodnich, a nowelizacja niemieckiej ustawy zasadniczej z 23 września 1990 r. w preamlbule stwierdza, że „jedność [...] Niemiec jest kompletna” ...

Jednakże "nieformalne "usta Putina" Władymir Żyrinowski i polakożerca w jednej osobie w rozmowie z niemieckim naukowcem i dziennikarzem stwierdza (film do zobaczenia na youtubowym kanale Bald.tv), że ziemie zachodnie Polski są niemieckie. 

W takiej sytuacji, w obliczu aktu 447 i wciąż nierozwiązanego dramatu katastrofy smoleńskiej, w obliczu ataków Brukseli na Polskę, łatwo zauważyć, że II wojna światowa wciąż się nie skończyła. 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-1

Romuald Kałwa

#1664094

brakowało mi tego TEMATU brakowało i TO bardzo

Mimo,że urodziłam się już po wojnie,to wychowałam się na Babcinych przedwojennych gazetach,stara Biblioteka pamietała tamte czasy,tamte nastroje

a Stary Zegar wciąż drzał ze strachu,że kolejne naloty UB odkryją cieniutki zeszyt oprawny w szary paier,schowany w Jego drewnianym brzuchu ,... KATYN

"Niemiecki Trybunał Konstytucyjny: Ziemie Zachodnie Polski należą do Rzeszy, która istnieje"

bawimy się jakimiś bzdurnymi kłotniami a nie dostrzegamy straszliwego niebezpieczenstwa jakie nam grozi z obu stron naszych granic,

TU,,na Slasku,jeden taki wrecz otwarcie mówi co mu się marzy ,Putin szyderczo się tylko usmiecha "złota pancia" z Berlina bawi się gazem

strach się bać szczególnie , gdy urzedasy z brukselki przy akompaniamencie targowiczan zagięły parol na Naszą Polske

dzięki RAZ jeszcze za ten WPIS

i ukłony dla Pana  Rafała Brzeskiego

pozdrowienia z  niegdysiejszego Carskiego Trójkąta

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

gość z drogi

#1664112

Dlatego USA powinna mocno trzymać łapę na Niemczech, a Chiny straszyć Rosję zagarnięciem ich terytorium po Ural. Słaba Rosja, to dobra Rosja. Okupowane Niemcy, to dobre Niemcy. 

Winston Churchill miał rację, gdy powiedział w 1919 roku: „NIEMCY POWINNO SIĘ BOMBARDOWAĆ CO 50 LAT, PROFILAKTYCZNIE, BEZ PODANIA PRZYCZYNY” 

Pozdrawiam Panią!

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

Romuald Kałwa

#1664140

"somsiadami" od zawsze wie ,do czego są zdolni

i dlatego jeszcze RAZ dziękuję panu za poruszenie tego tematu,

tematu wiecznego naszego zagrożenia 

pozdrowienia

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

gość z drogi

#1664147

Najbardziej wiarygodny internetowy portal informacyjny

Z których portali informacyjnych korzystacie? Głosujcie na swoje ulubione serwisy. Te, które uważacie za najbardziej obiektywne oraz te, o których z ręką na sercu można powiedzieć, że są bezstronne

https://twojranking.pl/najbardziej-wiarygodny-internetowy-portal-informacyjny/126

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1664108

ale korzystając z obecności na Pana Stronie, chciałam podziękować za zeszłoroczny wpis dot  ś..p.  Kapłana Piotra Pawlukiewicza pamiętajmy o Nim 21 marca

Boże, jak ten czas szybko leci ,...

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

gość z drogi

#1664114

to wody w Wisle by zabrakło ,gdy pisać na ich temat

szczują ,kłamią i nienawidzą NAS i POLSKI, koniec kropka

na dodateek robią to za nasze pieniądze...precz z nienawistnymi meRdiami

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

gość z drogi

#1664116

Porshe, Boss (projektant munduru SS), Siemens, niemieckie firmy farmaceutyczne,  Deutsche Bank, z którego kredytu finansowano budowę Auschwitz - wszystkie te firmy wzbogaciły się na ludzkiej, polskiej i nie tylko, krzywdzie. 

Zrabowane dzieła  sztuki..., a dziś Polacy musza je "łaskawie" od nich wykupywać. 

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

Romuald Kałwa

#1664142

Najgorsze jest to,ze oni nadal nie poczuwają się do winy,wszak to jacyś nazisci rabowali i mordowali,ale nie szlachetni niemcy

a my co raz mniej się tym niestety zajmujemy

Pozwalamy by pamięć o okrutnych mordach i rabunkach co raz rzadziej  gosciła w naszych rozmowach a wszkole niestety już wcale

Natomiast ONI,

dalej sączą jad i korzystają z POlitycznej POprawności

W moim domu przed wielu laty TAK Rodzice jak i Babcia wciąż wdrukowywali w naszą pamięć prawdę o tamtych zbrodniach Dziadka starego polskiego oficera zamordowali Niemcy  paląc Warszawską Elektrownię,zginęli tam ludzie żywcem paleni niczym w piecachpiszmy o tym i wciąż przypominajmy,bo dzisiejsza pamieć młodych Polaków jest niestety uboga w te fakty

a może nawet i ich rodziców ,również

pozdr

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

gość z drogi

#1664151