Lista hodowców nienawiści

Obrazek użytkownika Romek M
Kraj

Cisza. Czy nie wspaniała jest ta wyborcza cisza? Przykrywa nas jak białe płatki kwiatów, osypujące się w sadzie z owocowych drzew. Jest jak ciepła, letnia noc. Kto mówił, że jest niepotrzebna? Że jest bzdurą? Nie jest ważne kto to mówił. Bo nie miał racji. Przez kilka ostatnich tygodni, w tej kakofonii nie słyszałem czasem nawet własnych myśli, mając tylko wrażenie, że pod moim językiem wyrasta drażniąca bulwa jakiejś rośliny, która wykrzywia twarz w grymasie. Były momenty, że przestawaliśmy być sobą. Nieraz czułem jak agresja rozlewa się po moich stawach, napina mięśnie...

Ta cisza jest błogosławieństwem.

Ale nie łudźmy się. Nienawiść przyczaiła się tylko. Przycupnęła chwilę na podwiniętym ogonie i oblizuje się. Za chwilę napręży grzbiet i skoczy nam znów do gardeł. Nie spuszczajmy jej z oczu. Obecna cisza może być najlepszą chwilą, aby przypomnieć sobie czyje słowa, czyje komentarze i opinie budziły w nas wzgardę, złość i agresję. Co wywoływało naszą wściekłość. Spójrzmy kto w tej ciszy zachowuje się inaczej, kogo nagle nie poznajemy, bo zamilkł i niespodziewanie nie ma nam nic do powiedzenia. Kto zniknął....

Może w ten sposób uda nam się zdemaskować podżegaczy. Powinniśmy ich poznać, aby nie dać więcej sobą manipulować. To wytrawni aktorzy. Często noszą maski artystów, naukowców, dziennikarzy i autorytetów moralnych. I pod tym przebraniem, jak trującą roślinę, hodują w nas abominację. Karmią ją i podlewają, a gdy staje się już wystarczająco wielka, podrażniają za pomocą słów i obrazów. Są hipnotyzerami, starają się aby nasza uwaga była ukierunkowana głównie na nich - plantatorów nienawiści. Swoim socjotechnicznymi sztuczkami udowodnili, że nawet bardzo inteligentni ludzie mogą z całym zaangażowaniem postępować wbrew własnym interesom, czyli wbrew sobie. Nawet wbrew własnemu bezpieczeństwu.

Już po raz trzeci wieszam na ogrodzeniu baner mojego kandydata na prezydenta. Poprzednio, w nocy ktoś go zrywał i deptał. Nie czuję złości do tych, którzy to zrobili. Wiem, że oni do człowieka na którego ja pójdę głosować nic mieć nie mogą. Gdyby go znali i naprawdę wiedzieli jakiej sprawie służy nie zrobiliby tego. Skąd ja jestem pewien, że wiem? Bo potrafię rozpoznawać drzewa owocowe nie tylko po korze i liściach. I doskonale pamiętam też jak wyglądała Polska pięć, dziesięć lat temu. Przypominam sobie też doskonale tę falę nienawiści, która zalała Prezydenta Kaczyńskiego. Człowieka, którego dziś, po latach poważają nawet jego przeciwnicy. Zalała go ta fala i zabrała. Podobnie może stać się z nami wszystkimi jeśli się jej poddamy. Jeśli nie zidentyfikujemy jej źródeł.

Baneru na moim płocie nie zerwał żaden przeciwnik mego prezydenta. Zrobił to ktoś kogo sztucznie pobudzono do agresji. Nie chcę wiedzieć kto go zdzierał. Chciałbym jednak aby wiedza o tym, kim są plantatorzy nienawiści stała się powszechna. Nie po to aby się na nich mścić, czy atakować ich, ale by każdy mógł iść za głosem swego serca, a nie według zaimplantowanej mu przez nich pogardy.

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:16)

Komentarze

- moja babcia tak mawiała. I rację miała :) dlatego 5/5

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
0

Krispin z Lamanczy
Aby czynić dobro, trzeba umieć rozróżniać między dobrem a złem.
Każdy uczy się na błędach. Lepiej uczyć się na cudzych!

#1636458

Marian Opania jest w trudnej sytuacji finansowej. Aktor nie ma pracy

..........jak mi Q przykro

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
0

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1636493

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

Krispin z Lamanczy
Aby czynić dobro, trzeba umieć rozróżniać między dobrem a złem.
Każdy uczy się na błędach. Lepiej uczyć się na cudzych!

#1636643

są dobrze znani dla większości myślących,natomiast zastanawiające jest to że,tak łatwo zwykli ludzie  kupuja tą narracje.

pozdrawiam

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

mirek

#1636497

Podpoznański Borówiec, dziś rano wandale zbezcześcili krzyż.

Napisy: "mordercy", "LGBT", "love is love".

Straszne, brak słów

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1636586

Kilka dni temu miałem okazję spotkać moich znajomych kodomitów - stopień agresji jest tam absolutnie niesamowity. Mimo że byłem na to przygotowany to jednak poziom mnie zaszokował, całkowite wyłączenie rozumu, a jeszcze trochę i to będzie dochodzić niemal do granicy Cyby. Kontakt mam z nimi bardzo sporadyczny więc nie wiem co i kto ich tak nakręca, ale chyba najwyższa pora aby tymi źródłami zainteresowały się służby.

 

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0
#1636715