Cieszmy się z rządu i opozycji jakie mamy. Cieszmy z czasu który jest nam dany

Obrazek użytkownika Romek M
Kraj

Współczuję opozycji. To jest naprawdę trudne, tak nieustannie i mocno koncentrować się na złych stronach działania rządu. Doszukiwać się w każdym jego posunięciu złych intencji i aktu wrogości wobec ludzi. Niejednokrotnie trzeba przeprowadzić naprawdę karkołomne działania umysłowe, aby to wykazać. Oczywiście z czasem przychodzi to coraz łatwiej, ale też moje współczucie nie wynika z ogromu pracy i uwagi jakie musi włożyć opozycja w ciągłe wyszukiwanie czegoś złego, ale z tego iż mam świadomość, że aby to robić musi wciąż podsycać w sobie nienawiść. Tymczasem podlewając ją w sobie ciągle, nasiąkają nią. Stąd mój smutek.

Trzeba naprawdę wiele wysiłku, aby w walce naszego rządu z obecnym kryzysem odnajdywać niecne intencje. To wybory prezydenckie okazują się zbyt ryzykowne do przeprowadzenia w „tak niebezpiecznym czasie”, to znów ograniczenia znoszone są zbyt wolno, skoro wirus nie jest aż tak toksyczny jak wyglądało to w pierwszym momencie, po jego pojawieniu się w Europie. Podzielenie się na frakcje pozwalające atakować rząd z lewa i z prawa, bardzo ułatwia permanentną krytykę.

Postawmy się w miejscu rządzących. Mamy w końcu do czynienia z zupełnie nieznanym i nie do końca zrozumiałym zjawiskiem jakim jest koronawirus. Czy ktoś odpowiedzialny za państwo może postępować zbyt pochopnie i lekkomyślnie? Może. Najlepszym przykładem była Hiszpania czy Wielka Brytania, gdzie początkowa nonszalancja - w pierwszym przypadku ministra zdrowia, w drugim premiera - doprowadziły do eskalacji kryzysu. Porównajmy rozwój sytuacji u nich i u nas.

Tyle mam do powiedzenia w tym temacie.

Kolejna rzecz to sianie niepewności. Na przykład straszenie masowymi, przymusowymi szczepieniami. Czy twórcy tej narracji wyobrażają je sobie jako uliczne łapanki i zwożenie złapanych do obozów koncentracyjnych gdzie będą szczepieni? Czy może jako wydawanie certyfikatów w postaci wszytego w nadgarstek chipa, który tylko zaszczepionym pozwoli się swobodnie przemieszczać i pracować? Nigdy nie uda się zaszczepić ani całej populacji, ani nawet większej liczby ludzi pod przymusem. Jeśli wprowadzony będzie taki nakaz, to znając życie, 80 procent Polaków powie mu ”NIE”. Podobnie będzie w innych krajach. Na jakimś obszarze, gdzie istnieją autorytarne rządy może by się to udało. Ale w Polsce? Albo na całym świecie? To groziłoby światową rewolucją.

Podobnie jest z wywoływaniem niepokoju u górników, czy porównywanie kwarantanny do internowania. Opowiadanie, że wprowadzenie obostrzeń na Śląsku ma związek z planami zamykania kopalń, oraz zachęcania górników, aby włączyli się w tak zwany strajk przedsiębiorców „póki jeszcze czas” i „Zagłębie jeszcze nie zamknięte”.

Zapytam spokojnie – którzy rządzący zrobiliby taką rzecz, gdyby im, tak jak obecnej ekipie, zależało na demokratycznych wyborach i zwycięstwie w nich? Czy jedno nie kłóci się z drugim? Jak można ugrupowanie, któremu tak bardzo zależy na przeprowadzeniu wszystkiego zgonie z prawem i najbardziej pokojowo jak tylko to możliwe, zarzucać dążenie do zaostrzenia sytuacji społecznej?

 

Sądzę też, że rządzący powinni się cieszyć z takiej opozycji jaką mają w tej chwili. Bez niej łatwiej mogliby się pomylić i zrobić jakiś bardzo nierozważny krok: zbyt szybki, lub zbyt wolny, albo za mało precyzyjny. Mając takich przeciwników trzeba bowiem bardzo uważać. Analizować skutki swoich działań na kilka posunięć do przodu. Nie warto przy tym kontratakować, szukając korzeni zła, bo można się nim zainfekować, albo oberwać rykoszetem. Uważam, że spokojne działanie, konsekwentne dążenie do celu, a przy tym wykazywanie absurdalności zarzutów i rodzących się spiskowych narracji będzie najlepszą drogą.

Rządzący powinni się cieszyć z takiej opozycji, bo to dobre dla nas - społeczeństwa. Możemy spać spokojnie. Opozycja czuwa. Patrzy rządowi na ręce. Zmusza go, aby wkładał w to co robi maksimum wysiłku. To iż zdaje to egzamin widać choćby na przykładzie kryzysu związanego z tak zwaną pandemią. Gdy niemal cały  świat szarpany jest bólem i trwogą, my przechodzimy ten kryzys, z pomocą Boską, obronną ręką.

Cieszmy się więc z rządzących i z opozycji jakie mamy. Cieszmy się z czasu, który jest nam dany. Czasu próby.

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.4 (głosów:9)

Komentarze

Wydaje mi się, że Pan Panie Romanie, zbyt małą uwagę przywiązuje do związków tego co obserwujemy w Polsce z tym co dzieje się w skali geopolitycznej.

Dzisiejszy dzień ogłoszony dniem światowych modłów o ustanie „pandemii”, do którego wezwał  Wysoki Komitet na rzecz Ludzkiego Braterstwa.

Stolica Apostolska wezwała – na swojej stronie, w imieniu owego Wysokiego Komitetu - do udziału w tych „modłach”, w dniu dzisiejszym.

https://www.vaticannews.va/pl/watykan/news/2020-05/komitet-ludzkiego-braterstwa-koronawirus-modlitwa-post.html

Historia wyboru kardynała Bergoglio na papieża w 2013 roku, to był wynik watykańskiego zamachu stanu, skutkującego abdykacją papieża BXVI(de facto), abdykacji pod przymusem, co zgodnie z Kodeksem Prawa Kanonicznego(de iure) nie ma mocy ważności i dlatego to BXVI jest prawowitym papieżem KRK.

Dlatego też BXVI nie przeszedł na tytuł jakiego używał przed wyborem na papieża, jak to postanawia KPK czyli kardynał Ratzinger i nosi białą szatę papieską.

Zleceniodawcami tego zamachu stanu byli globaliści od NWO i Rządu Światowego, których egzekutywą była administracja B.H.Obamy, lewaka i agenta CIA od czasów studenckich a posłużyli się lobby homoseksualnym Kurii Rzymskiej i w Episkopatach lewackich krajów Zachodnich.

Ostateczna klęska polityki resetu USA-Rosja,zaczynająca się kryzysem syryjskim w 2012 roku a dokonana po militarnym wejściu Rosji do Syrii w 2015 roku, której najważniejszym celem było zbudowanie unii/konfederacji UE i Rosji, jako warunku koniecznego do budowy NWO i Rzadu Światowego, spowodowała zatrzymanie tego procesu a nawet podjęcie przez część elit w USA, próby całkowitego odejścia od uznanego za utopijny projektu NWO i budowy dystopii * w USA i na świecie, co rozpoczął po swoim zwycięstwie w wyborach w 2016 roku D.Trump i co na forum ONZ przedstawił jako:

- stop globalizacji

- stop NWO

- przyszłość należy do państw narodowych i patriotów

Dystopia przyjmuje pesymistyczny osąd zastanego świata(tu parcia do NWO),wynikający z krytycznej obserwacji otaczającej nas sytuacji (to wynik osądu rzeczywistości, że rodzący się świat wielobiegunowy, głównie za sprawą rosnącej potęgi Chin oraz imperialnych aspiracji Rosji Putina, obnaża w całej pełni utopijność projektu NWO.

 

Obecna sytuacja na świecie i jej odbicie w Polsce, to efekt próby globalistów, powrotu do swych projektów a bezpośrednią przyczyną tej obecnej ich ofensywy jest rok wyborczy w USA, w którym liczą na przegraną D.Trumpa, co otworzyłoby drogę powrotu do ich geopolitycznych projektów czyli dążenia do celu po trupach ludzkości i państw narodowych(wojny, przewroty, rewolucje, co zawsze było w użyciu przez klan Rockefellerów, których fortuna wyrosła na ropie i ich pozycję w przyszłości ma zapewnić kontrola wszystkich zasobów surowców energetycznych(i nie tylko energetycznych) na Ziemi(stąd to nieustające pasmo wojen i rewolucji).

Druga familia(klan) czyli Rothschildowie, których fortuna wyrosła na lichwie, uznała projekt NWO za utopię(prawidłowo oceniając to co się dzieje na Ziemi) i wysunęła na prezydenta D.Trumpa z programem dystopii e USA i na świecie.

Kto zwycięży, okaże się 14 grudnia 2020 roku, gdy Kolegium Elektorów ogłosi zwycięzcę tegorocznych wyborów prezydenckich w USA i gdy "deep state" nie spróbuje powtórzyć numeru jaki urządził JFK 22 listopada 1963 w Dallas.

D.Trump na czas kampanii w 2020 roku przygotował sobie tarczę(nie tylko tę antykryzysową wartą 2 bln.$) w postaci Finalnego Raportu przygotowanego pod kierunkiem prof. J. Leroy Hulsey zatytułowanego:

"A Structural Reevaluation of the Collapse of World Trade Center 7"

Tł. Google:

"Strukturalne przewartościowanie upadku World Trade Center 7"

https://files.wtc7report.org/file/public-download/A-Structural-Reevaluation-of-the-Collapse-of-World-Trade-Center-7-March2020.pdf

w ramach fundacji: "Architects&Engineers for 9/11 Truth"("Architekci i inżynierowie dla prawdy o 9/11")

w którym zespół badaczy dowodzi, że zawalenie się budynku WTC7 nie było wynikiem działania wysokiej temperatury, której źródłem wg oficjalnego raportu miał być pożar WTC1 i WTC2 ale skutkiem planowego wyburzenia.

Konkluzje tego raportu, to oskarżenie ówczesnej administracji George'a Walker Bush'a, administracji będącej egzekutywą amerykańskiego "deep state", o spreparowanie tego zamachu 9/11, jako pretekstu do "walki z terroryzmem" czyli początkiem ofensywy globalistów w celu realizacji projektu NWO, po nieudanej wasalizacji Rosji w latach 90-tych XX wieku(era jelcynowskiej smuty) zakończonej przejęciem władzy w Rosji przez siłowików z W.Putinem na czele.

Był to początek "polityki przyciągania Rosji do Zachodu" metodą marchewki i kija, z polityką resetu USA-Rosja Obamy, jako jej szczytowy okres. Po klęsce tej polityki do władzy doszedł D.Trump, który jako jeden z dwóch znanych i bogatych  osób w USA(deweloper), publicznie krytykował oficjalny raport rządu G.W.Bush'a w tej sprawie, przygotowany pod kierunkiem prokuratora Roberta Muellera Swan III, szóstego dyrektora Federalnego Biura Śledczego (FBI) od 2001 do 2013 roku.

Gdy do władzy doszedł D.Trump i został przez Demokratów oskarżony o związki jego wyboru z działaniami Rosji(afera "Russiangate") to Demokraci, którzy kontrolowali Izbę Reprezentantów, ściągnęli Roberta Muellera z emerytury i powierzyli mu prowadzenie śledztwa przeciw D.Trumpowi, które nie przyniosło tego czego Demokraci oczekiwali, czyli uznania D.Trumpa winnym w aferze Russiangate(bat na Roberta Muellera i Demokratów w postaci Raportu na temat WTC7, swoje zrobił).

Teraz pozostało im pokonanie D.Trumpa w wyborach.

W dążeniu do budowy NWO, do czego droga wiedzie przez realizację projektu EURAZJI, na drodze stoją "niewłaściwe, niekonstytucyjne, niepraworządne i nie radzące sobie z każdym problemem - teraz z pandemią COVID-19) władze PIS i dlatego były one w latach 2005-2007 wściekle atakowane, zakończone obaleniem rządów w 2007 roku a w szczycie polityki resetu USA-Rosja zabójstwem śp. Prezydenta L.Kaczyńskiego a obecnie są wściekle atakowane przez niemiecko francuską UE, wspólników zbrodniczego amerykańskiego "deep state".

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0
#1630319

Wczoraj bardzo łopatologicznie sprawę Wysokiego Komitetu na rzecz Ludzkiego Braterstwa wyjaśniał ks. P. Natanek.

https://www.youtube.com/watch?v=Iwe9lN-xyBc&t=1114s

Dlatego troszkę się orientuję :)

Ale w tekście chodziło mi o coś zupełnie innego.

No a jeśli chodzi o politykę to sytuacja jest o wiele bardziej złożona. Wielowarstwowa. Bo oprócz głównej osi globalistyczno - antyglobalistycznej mamy też interesy gospodarcze i polityczne Niemiec i Rosji ulokowane w Polsce. Mamy też ambicje poszczególnych polityków opozycji, by być kimś lub robić wielką kasę Itd.

Pozdrawiam

 

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0
#1630328

" Bo oprócz głównej osi globalistyczno - antyglobalistycznej mamy też interesy gospodarcze i polityczne Niemiec i Rosji ulokowane w Polsce."

A nie uważa Pan, że "interesy gospodarcze i polityczne Niemiec i Rosji ulokowane w Polsce", są integralną częścią interesów globalistów i antyglobalistów?

Przecież Niemcy były po II WŚ głównym narzędziem globalistów w projekcie NWO(począwszy od planu Marshalla) i na następnych etapach "jednoczenia" Europy:

- niemiecko francuski duet "ojców założycieli" w osobach Adenauera i Schumana(na wabika) by na dalszym etapie zastąpić ich Richardem Nicolausem hrabią Coudenhove-Kalergi(pierwszym laureatem niemieckiej  Nagrody im. Karola Wielkiego, twórcy  Cesarstwa Rzymskiego Narodu Niemieckiego i komunistami Altiero Spinellim, autorem wraz Ernestem Rossi i Eugenim Colorniego, Manifestu z Ventontene, będącym "biblią" eurokomunistów z UE.

- amerykańcy globaliści doprowadzili do niemiecko francuskiego pojednania i potem dawali to za wzór dla Polski całego imperium sowieckiego.

Podczas polityki resetu (polityka kija i marchewki wobec Rosji Putina) wydawało się, że "rybka"(W.Putin) chwyciła przynętę i droga do rosyjsko niemieckiej EURAZJI pod kierownictwem amerykańskiego "deep stete" została otwarta, tymczasem Niemcy i Francja  grały z Rosją na rzecz powstania rosyjsko niemieckiej (i "na aborot) EURAZJI i deamerykanizacji Europy, co definitywnie skończyło politykę resetu a po "zagraniu na nosie" Obamie przez Putina w Syrii, stało się powodem polityki USA, wzmacniania wschodniej flanki NATO(gdy Trump wygrał wybory, to B.Obama obawiał się jego prorosyjskiej polityki(afera Russiangate) i przyspieszył w stosunku do pierwotnego harmonogramu ze szczytu NATO w Newport(w Walii 4–5 września 2014 r.) rozmieszczenia w Polsce cięękiej brygady, co spotkało się z rogimi reakcjami w Niemczech, przez terytorium których była ona przemieszczana do Polski,

Wygrana Trumpa zjednoczyła znowu amerykańskich globalistów z unijnymi i rozpoczęli walkę w Ameryce z Trumpem a w Polsce z rządem PIS/ZP, stojącym na drodze do projektu EURAZJI, warunku koniecznego NWO.

Rosyjsko niemiecka Eurazja, pokojowo i harmonijnie współpracująca z globalistami USA to projekt utopijny  i za taki uznał go wreszcie klan Rothschildow w kontrze do Rockefellerów(do 2014 roku grali jeszcze razem) i wystawili swojego kandydata D.Trumpa ze swoim programem geopolitycznym(zamiast NWO, świat wielobiegunowy z USA jako najsilniejszy biegun i rozgrywający.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0
#1630336

Tak uważam, że te interesy częściowo się pokrywają, ale nie sprowadzają WYŁĄCZNIE do interesów globalistów i antyglobalistów. To nie jest jedyna oś. Pisząc to, miałem tego świadomość.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0
#1630355

Jedno pytanie: czy jest Pan masochistą? Bo szczególnie tytuł i końcówka tekstu do takich wniosków bardzo mocno skłaniają.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-5
#1630333

Próbuję stosować filozofię księdza Malińskiego, który określa to tak:

"Tu chodzi o całą filozofię życiową. Każdy z nas żyje według jakieś filozofii. Niektóre są zbudowane na braku. Brak czegoś staje się punktem odniesienia. Aż trudno w to uwierzyć, że można budować życie wokół braku, wokół czegoś, czego nie ma. Nierzadko jest to filozofia utyskiwania i wylewania żalów. Antypody stanowi filozofia daru i dziękczynienia. Wszystko, co mam, przyjmuję jako dar i dziękuję, i cieszę się, i podskakuję z radości."

Spróbowałem zastosować to podejście do polityki. To dobre podejście, ale trudne. Przynajmniej dla mnie. Ale uważam, że próbować trzeba.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-1
#1630357

hm sama filozofia w życiu osobistym to moze i niezła ale do polityki, do władania państwem to jest utopia...

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-2
#1630396

to jest filozofia globalna :0

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-1
#1630398

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika olononame został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Komunistka Wiesława Sz w jednym wierszu miała rację:

"

Bez tej miłości można żyć,

mieć serce puste jak orzeszek,

malutki los naparstkiem pić

z dala od zgryzot i pocieszeń,

na własną miarę znać nadzieję,

w mroku kryjówkę sobie wić,

o blasku próchna mówić „dnieje”,

o blasku słońca nic nie mówić."

Polecam, mimo jej (nie)zasłużonej glorii ten jeden, jedyny wiersz.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-2

"Izraelitcy doktorkowie,
Wiednia, żydowskiej Mekki, flance,
Co w Bochni, Stryju i Krakowie
Szerzycie kulturalną francę;
Którzy chlipiecie z „Naje Fraje”
Swą intelektualną zupę,
Mądrale, oczytane faje,
Całujcie mnie wszyscy w dupę."

#1631395

autora notki i trudno wielu spostrzeżeniom nie przyznać racji.  W sumie dość optymistyczny obraz  rzeczywistości i zapewne łatwiej z tym żyć niż z podejściem "kubusia fatalisty".

Z jednym aspektem jednak zgodzić się nie mogę,  Chodzi o ten optymizm co do wprowadzenia obowiązkowych szczepionek.

" Nigdy nie uda się zaszczepić ani całej populacji, ani nawet większej liczby ludzi pod przymusem. Jeśli wprowadzony będzie taki nakaz, to znając życie, 80 procent Polaków powie mu ”NIE”. Podobnie będzie w innych krajach. Na jakimś obszarze, gdzie istnieją autorytarne rządy może by się to udało. Ale w Polsce? Albo na całym świecie? To groziłoby światową rewolucją."

Jak nie jak tak? Obecnie w Polsce za uchylanie się od obowiązkowych szczepień kary są NIEOGRANICZONE, można zgodnie z prawem pozbawić człowieka całego majątku, wsadzić do więzienia, pozbawić praw rodzicielskich i zaszczepić pod przymusem. Oczywiście nie wszystko od razu, kary się stopniuje aż obywatel pęknie. Bez tej świadomości jesteśmy jak żaby wsadzone do garnka na palniku i ugotujemy się zanim podejmiemy próbę wyskoczenia z gorącej wody..

Czyżby z pamięci uleciała historia rodziców z Białogardu, którzy nie chcieli poddać  swojego nowonarodzonego dziecka  1)szczepieniu w pierwszej dobie przeciw gruźlicy 2) podaniu  witaminy K  2) natychmiastowemu obmyciu z wód płodowych 3)przemyciu oczu  azotanem, srebra

Rodziców, którzy uciekli ze szpitala z dzieckiem  pozbawiono w ciągu 1 dnia praw rodzicielskich i urządzona na nich nagonkę medialną  jak na zbrodniarzy. Potem się okazało, że  procedura  1) w innych krajach nie  jest przeprowadzana w pierwszej dobie;  procedura 2) powinna być poprzedzona badaniem krzepliwości krwi, a w Polsce nie jest; procedura 3) to jaka pozostałość po dawnych czasach i  nawet w Polsce nie wszędzie  obowiązuje, zaś  procedura 4) obowiązuje jeszcze w Rumunii albo Albanii (nie pamiętam) i zakłada, że matka  z definicji jest chora na rzeżączkę więc dziecko może się od niej zarazić. Ale o tym dowiedzieli się .nieliczni i tylko dlatego, że rodzice byli dobrze przygotowani i mieli dobrego prawnika, ąby się wybronić.

Już w ubiegłym roku padały propozycje (nie wiem czy i gdzie były realizowane) by do żłobków i przedszkoli przyjmować tylko dzieci z  potwierdzonym kompletem szczepień ( a ten komplet jest coraz większy i podawany coraz wcześniej) , co szkodzi ten pomysł rozszerzyć na szkoły, miejsca użyteczności publicznej, przyjmowanie do pracy... Oczywiście wcześniej nakręca się taką spiralę strachu  i paniki, że większość podda się nawet najgłupszym procedurom "dobrowolnie", a pozostali  zostaną okrzyknięci  przestępcami. To się dzieje, to nie jest  nierealny obraz przyszłości..

Chciałabym być optymistką, ale jakoś  mi trudno mi w tej sytuacji.

 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Nie minusuję bez uzasadnienia, bo to jak cios po ciemku w plecy.  Komentarze niemerytoryczne i agresywne minusuję bez dodatkowego wyjaśniania. Uwagi osobiste proszę kierować na PW.

#1630349

Mimo wszystko patrzę na to optymistyczniej. Tu nie chodzi bowiem o szczepienia pojedynczych osób, noworodków, czy małych grup, ale o masowe szczepienie. Jestem przekonany, że w takim przypadku większość społeczeństwa będzie przeciw. niemu. Żaden rządzący się na to nie zdecyduje.I to nie tylko w Polsce. Bo tu nie będzie chodzić o szczepienia jako takie, tylko konkretne - przeciw COVID19. Już teraz jest potężna fala oporu, kiedy tylko się wzmiankuje o tej szczepionce.  

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0
#1630354

to dlaczego  Minister Zdrowia ( mojego rządu) powiedział ,że obostrzenia maseczki itp. będą obowiązywały do czasu zastosowania szczepionki na Covid? To co to jest jak nie parcie do uzyskania w społeczeństwie masowej zgody za zaszczepienie byle czym i byle jak, byle jak najszybciej, bo ludzie mają dość niewygód.

Dla większości osób ważniejszy  będzie szybki, natychmiastowy skutek w postaci możliwości pójścia  na spotkanie ze znajomymi, do kina czy sklepu bez obostrzeń, niż nieokreślone  i odległe w czasie skutki wszczepienia sobie szkodliwej dawki metali ciężkich, nie wiadomo jakich bakterii wirusów  albo i innego  niesprawdzonego  i niekontrolowanego świństwa.

Co z tej fali oporu jak  przeciw niej użyje się fali propagandy medialnej,  policji, sądów i  ograniczenia z korzystania obiektów użyteczności publicznej?

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

Nie minusuję bez uzasadnienia, bo to jak cios po ciemku w plecy.  Komentarze niemerytoryczne i agresywne minusuję bez dodatkowego wyjaśniania. Uwagi osobiste proszę kierować na PW.

#1630359

że te wypowiedzi Szumowskiego są bardziej autorskie niż autoryzowane i reprezentatywne dla rządu. Już dziś padały propozycje aby zdjąć za 1-2 tygodnie to ograniczenie maseczkowe. Nie ma za bardzo co się przejmować tymi ich wypowiedziami. Ważne co powie premier.

"Są regiony, w których być może jesteśmy w stanie poluzować te obowiązki – powiedział wiceminister zdrowia Sławomir Gadomski, komentując nakaz noszenia maseczek. Dodał, że w ciągu 1-2 tygodni być może zostanie zaproponowany model wyłączający pewne regiony z tego obowiązku w przestrzeni otwartej." za https://www.medonet.pl/koronawirus/koronawirus-w-polsce,wiceminister-zdrowia-o-maseczkach--byc-moze-w-czesci-regionow-mozemy-poluzowac-te-obowiazki,artykul,69591840.html

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0
#1630369

"Wydaje mi się że te wypowiedzi Szumowskiego są bardziej autorskie niż autoryzowane i reprezentatywne dla rządu."

Być może wypowiedzi i poglądy ministra Szumowskiego są autorskie(nie autoryzowane przez rząd), ale powierzenie człowiekowi wypowiadającemu takie poglądy, tak odpowiedzialnego stanowiska w rządzie PIS/ZP, musi zmuszać do rozwagi.

Propagowanie przez ministra Szumowskiego idei Bila Gatesa w tym tej dotyczącej szczepień całej populacji ludzkiej, musi zmuszać do zastanowienia, tym bardziej, że minister Szumowski zapowiadał zakończenie pandemii wraz z opracowaniem szczepionki na COVID-19 i zaszczepieniem całej populacji ludzkiej.

Zachwyt ministra Szumowskiego, wtedy jeszcze wiceministra w resorcie Nauki i szkolnictwa Wyższego wicepremiera Gowina(sic!) nad ideami Billa Gatesa może nie być przypadkowy:

https://drive.google.com/file/d/1djGLifPGWZYdP35c2FQM05jXYvKqmiEv/view?fbclid=IwAR1MqN-9nBNzMcdl9HTo550ilIh7yAV5sdXC6lC2eTkR6cmSrCzeKNQ0rBk

(...)

Amerykański miliarder Bill Gates w wywiadzie dla francuskiego „Le Figaro” zapowiada, że powrotu do normalności po pandemii COVID-19 nie będzie przed upływem roku, a może nawet dwóch lat. – Teraz jest moment na współpracę z Chinami, a nie na ich oskarżanie – twierdzi Bill Gates. Jednocześnie zamierza w 80% sfinansować utracone wpływy WHO z dotacji USA, której wstrzymanie zapowiedział Prezydent Donald Trump

(...)

Jeśli do tego dodamy informację o tym, że czołowy globalista Warren Buffet, gracz giełdowy i główny sponsor prezydentury B.H. Obamy i jego najważniejszy finansowy doradca, odznaczony przez Obamę najwyższym cywilnym odznaczeniem jakie przyznają lokatorzy Białego Domu czyli medalem "Presidential Medal of Freedom", wręczonym mu podczas ceremonii  15 lutego 2011 r. - https://youtu.be/YobPMGedL9M  ) słynny z tego, że ma "nosa" i wie na co i kiedy stawiać na giełdzie i zawsze wygrywa(to nasuwa podejrzenie, że gra "znaczonymi kartami"), poinformował, że posiadane przez niego akcje po jego śmierci będą rozdawane różnym fundacjom, z tym, że 5/6 swojego olbrzymiego majątku sięgającego już 86,3 mld $(~72 mld$) zostanie przekazane na fundację Billa i Melindy Gates'ów.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1630445

Czy jest tu  ktoś na np ,kto potrafi się do tego odnieść i obronić  merytorycznie Szumowskiego?

Mnie  ta zlinkowana prezentacja podłamała.... :-(

I tu nasuwa mi się na myśl głębokie przesłanie kapusty ze straganu:

„Moi drodzy, po co kłótnie, 
Po co wasze swary głupie, 
Wnet i tak zginiemy w zupie!”

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

Nie minusuję bez uzasadnienia, bo to jak cios po ciemku w plecy.  Komentarze niemerytoryczne i agresywne minusuję bez dodatkowego wyjaśniania. Uwagi osobiste proszę kierować na PW.

#1631385

jakoś nie widać nie słychać  głosów z wytłumaczeniem tego , co było w zlinkowanym filmie...

Więc co, "nie widzę, nie słyszę, nie wiem, ale ufam"? 

A teraz na dokładkę  thanks to the courtesy of SolidarnyX:

Źródło: https://niepoprawni.pl/wiadomosc/jest-lek-ktory-dziala-czy-szumowski-wie-cos-wiecej-niz-reszta-swiata

Ta dam!

Zginiemy w zupie...
 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Nie minusuję bez uzasadnienia, bo to jak cios po ciemku w plecy.  Komentarze niemerytoryczne i agresywne minusuję bez dodatkowego wyjaśniania. Uwagi osobiste proszę kierować na PW.

#1631607

Chciałbym wyjaśnić - "przemycie oczu azotanem srebra" to nie tylko profilaktyka rzeżączki!, choć coś podobnego podaje wikipedia ("ciotka Wiki").

Po pierwsze - nie jest to "przemycie", tylko wkroplenie 1% roztworu azotanu srebra do dolnego załamka worka spojówkowego, czyli tzw. zabieg Credego.

Po drugie - to zabieg profilaktyczny również przeciwko jaglicy (egipskiemu zapaleniu spojówek) i ślepocie. Nota bene - chlamydiaza - zakażenie wynoszone częstokroć z basenów czy jacuzzi zaczyna znów częściej pojawiać się w naszym społeczeństwie.

Była to choroba występująca w Polsce w okresie po I WŚ u ponad 20% społeczeństwa. Powodem było włączenie do Polski znacznych obszarów okupowanych przez Rosję oraz przybycie do Polski emigrantów (repatriantów) z Rosji, gdzie jaglica stanowiła chorobę endemiczną.

Historia naturalna jaglicy w Polsce, w II RP, to historia długiej walki z zarazkiem (Chlamydia trachomatis), walki o właściwą higienę, walki ze skutkami choroby. Kampania p-w jaglicza zakończyła się w Polsce dopiero w latach powojennych i niewątpliwie zabieg Credego miał tutaj znaczący wpływ. 

Wydaje się, że dziś należałoby zrezygnować z tej historycznej "profilaktyki" i powinna to być decyzja (ustawa) podjęta po rekomendacji Naczelnej Izby Lekarskiej. Obawiam się jednak, że Izby Lekarskie to nadal "bastiony" komunistycznych pryncypiów i relacji, siedliska podobnej kasty jak sądowa czy szkolnictwa. Mamy w Polsce niejedną stajnię Augiasza do oczyszczenia.

Pozdrawiam,

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-1

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1630381

"Wydaje się, że dziś należałoby zrezygnować z tej historycznej "profilaktyki" - i to właśnie chciałem napisać i cieszę się, że doczytałem to u Pani - choć ja zamiast słowa "wydaje" użyłbym "koniecznie".

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-1
#1630395

Czy to, że nasza kochana nad wszystko Ojczyzna, jest od kilku lat korporacją Rockefellera?    Że zezwolono tymczasowo, na szopkę z biało czerwoną, polskim hymnem i kościołami?                                                                                  https://www.facebook.com/642106379515015/videos/2543745362390989/?v=2543745362390989

W kraju, gdzie wprowadzono zbrodniczą technologię 5G dla wyniszczenia własnych obywateli, własnych wyborców?

https://gazetawarszawska.com/index.php/scientia-et-arte/4933-diana-wojtkowiak-zwiazek-pandemii-koronowirusa-sars-cov-2-z-siecia-5g

Gdzie niebawem zaszczepią nas pod policyjnym przymusem, mieszanką trucizn i nanocząsteczek mających nas pozbawić osobowości, władz umysłowych i wiary ojców?

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1630839