Moje spostrzeżenia z debaty Trump-Biden

Obrazek użytkownika Roman z USA
Świat

Zapewne pojawi się wiele komentarzy na temat debaty energicznego D. Trumpa i „śpiącego starca” Józia Biden’a. Na gorąco dzielę się z czytelnikami Niepoprawnych moimi spostrzeżeniami i uwagami. Na początku wspomnę o czymś, co zgubiło Bush’a seniora podczas jego debaty z Bill Clinton’em. Otóż po upływie około godziny trwania debaty Biden podciągną rękaw marynarki, aby spojrzeć na zegarek, widać było, że ma już dosyć tej debaty i nie może doczekać się jej końca.

Do tego momentu Biden trzymał się nie najgorzej, ale od czasu spojrzenia na zegarek zaczął się zacinać i stękać. Debatę wyraźnie wygrał Trump, ale większość Amerykanów podjęła decyzję na kogo zagłosować już przed debatą. Trump podczas całej debaty przypominał swojemu przeciwnikowi to, że podczas swojej 47-mio letniej kariery politycznej, w tym podczas 8-miu lat rządów z Obamą, nie zrobił niczego pozytywnego dla mieszkańców Ameryki. Zrobił natomiast wiele dla swoich najbliższych, nieźle ich „ustawił”.

Biden jeszcze przed debatą mówił wielokrotnie o tym, że gdy zostanie prezydentem będzie zamykał amerykańskie rafinerie i skończy wydobywanie gazu ziemnego metodą „fracking”. Trump sprytnie to wykorzystał i odparował Biden’owi, że takie decyzje doprowadzą do katastrofy ekonomicznej, wielkiego bezrobocia i załamania się giełdy. Biden twierdził, że amerykańską gospodarkę należy oprzeć na energii słonecznej i wiatrowej, na co Trump odpowiedział, że ta energia jest jeszcze zbyt droga i nie wystarczająca do napędu amerykańskiej gospodarki.

Mówiąc o Paryskiej Umowie Klimatycznej Donald Trump dał do zrozumienia, że dostosuje się do niej wtedy, gdy będą jej przestrzegać inne państwa, a w szczególności Chiny i Indie, a o czystą wodę i powietrze dba i bez tej umowy. Oczywiście Trump nie omieszkał też nie skorzystać z głośnej już afery laptopa jego syna Hunter Biden’a i zawartości tego co na nim jest. Przypomnę, że Hunter Biden zalał laptoba jakimś napojem i oddał go do naprawy, gdy nie zgłaszał się po jego odbiór, właściciel biznesu sprawdził jego zawartość.

Były tam kompromitujące Hunter Biden’a materiały. Technik zrobił wtedy sobie kopie tego co było na twardej płycie, a sam komputer oddał do analizy do FBI, która to instytucja przez półtora roku tego nie wykorzystywała. Wtedy technik dostarczył jedną z kopii byłemu burmistrzowi Nowego Jorku Rudy Guliani. Wracając do debaty wspomnę o tym, co najbardziej mi się w niej podobało, otóż były to słowa, że przyczyną tego, że postanowił ubiegać się o ponowny wybór, jest to, aby prezydentem Stanów Zjednoczonych nie został skorumpowany polityk. Trzeba też wspomnieć o tym, że debatę prowadziła młoda, inteligentna (i ładna) dziennikarka, Kristen Welker, wcześniej mi nie znana i chyba także większości Amerykanów.

Prowadziła debatę obiektywnie i tak, jak gdyby miała już wieloletnie, dziennikarskie doświadczenie. Jako studentka odbywała ona praktykę w biurze J. Biden’a i ciekawy jestem jakie wyniosła doświadczenia z pracy w jego biurze. Ponieważ debata trwała ponad 90 minut, nie skomentowałem wszystkich tematów w niej poruszonych, ale mam nadzieję, że to o czym napisałem zadowoli czytelników.

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.2 (głosów:13)

Komentarze

cichą nadzieję, iż Amerykanie nie dadzą się ogłupić i wybiorą Donalda Trumpa na drugą kadencję.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0
#1649362

że ilość lewactwa w Ameryce jest jeszcze niewystarczająca do tego, aby wprowadzić Biden'a do Białego Domu. Obawiam się jednak oszustw podczas wyborów, takich jak fałszowanie liczby głosów i niszczenie kart wyborczych z nazwiskiem Donald Trump. Zagrożeniem są też już zapowiadane protesty "Antify" i wszelkiej lewackiej hołoty w przypadku gdyby wybory wygrał Trump.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny, wobec rządu tylko wtedy, gdy na to zasługuje. Mark Twain

#1649364

jeszcze jedną bardzo ważną wypowiedź D. Trump'a. Powiedział on mianowicie, że Stany Zjednoczone za jego kadencji po raz pierwszy stały się państwem całkowicie niezależnym od zagranicznych źródeł energii. Uważam też, że debata nie była nudna, wręcz przeciwnie, była bardzo ciekawa. Nudna mogła być jedynie dla kogoś, kto nie rozumiał o czym mówią debatujący.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny, wobec rządu tylko wtedy, gdy na to zasługuje. Mark Twain

#1649363

Poniżej jest cały artykuł o laptopie Biden'a oddanym do naprawy. Niestety jest po angielsku, a ja nie mam czasu na jego przetłumaczenie.

https://www.delawareonline.com/story/news/2020/10/14/meet-wilmington-repairman-who-reportedly-gave-biden-laptop-giuliani-associate/3655753001/

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny, wobec rządu tylko wtedy, gdy na to zasługuje. Mark Twain

#1649423

nie zwracam się do Ciebie korzystając z prywatnej poczty. Robię to dlatego, aby wszyscy tu piszący i czytający mieli możliwość przeczytania mojego pytania do Ciebie i mam nadzieję także Twojej odpowiedzi. Pytanie jest następujące: co zadecydowało o tym, że mój wpis na temat debaty prezydenta Trump'a z Biden'em nigdy nie dostał się nawet na górę pierwszej strony i już po kilkunastu godzinach jest niewidoczny, zostaje wyrzucony na drugą stronę.

Zaznaczam, że mój wpis już po tych kilkunastu godzinach miał ponad czterysta wejść i pozytywne oceny. Ciekawość moja jest tym większa, że wpis innego blogera o idiotycznym tytule "Zabijaka kontra Zimny Drań", który rzekomo miał być na temat debaty, w przeciwieństwie do mojego nie podaje żadnych informacji, ciekawostek z tej debaty, powędrował od razu na pierwsze miejsce pierwszej strony i w chwili gdy to piszę dalej tam tkwi. Przecież to jest jawna dyskryminacja.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-3

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny, wobec rządu tylko wtedy, gdy na to zasługuje. Mark Twain

#1649429

nie widzisz, że ten materiał jest zwyczajnie słaby? a nawet jako wyczerpująca relacja z omówieniem itp. byłby i tak znacznie słabszy niż czyjekolwiek osobiste impresje na temat, czyli twórczość własna. ledwo się na newsa nadaje ale nie na promowaną górę- nie bez powody są inne kategorie jak wiadomości, polecanki. 

mam nadzieję, że pomogłem.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-3

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1649490

i idź do lekarza. Przestań kłamać i wreszcie udowodnij, że byłem przeciwny lustracji Polonii. Poza tym won z mego blogu podły człowieczku.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-3

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny, wobec rządu tylko wtedy, gdy na to zasługuje. Mark Twain

#1649529

tyle zrozumiałeś?  nie ma za co. widzicie, są rzeczy o których lekarz wam nie powie a co dopiero szef portalu. nie musisz też się martwić o mnie a ja nie muszę niczego udowadniać (zresztą nie chciej, bym zaczął omawiać twoje kacapskie bzdury i autorytety), jak dotąd to sam słyniesz z fejków i ruskiej propagandy a nie potrafisz nawet uzasadnić własnego zdania. jak tam maseczki, dalej zmieniają skład powietrza i trują CO2 noszącego oraz jego dzieci? wiela tam u was przez to wykitowało, milion, dwa? a prawda to, że przez brak wesela żyje się na kocią łapę?

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-2

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1649534

To ja ci kolego wytłumaczę, dlaczego redakcja tak działa. Dodam tylko, że plusowałem twój tekst i twoje komentarza, za wyjątkiem tego ze wzmianką o "idiotycznym tytule", choć prawdopodobnie nie masz pojęcia co to jest felieton, bo nigdy publicystyki za wyjątkiem propagandy nie czytałeś.

Twój artykuł jest relacją - prostym opisem faktów, które miały miejsce podczas debaty. Nie dość, że nie dokonałeś żadnej analizy, za wyjątkiem - to mi się podoba, a to nie, to na dodatek brak twoich osobistych refleksji, nie ważne jakie by one nie były. Więc jeszcze raz - to suche sprawozdanie. Dla tych, co oglądali transmisję na żywo, najlepiej na anglojęzycznej stacji, bo nasi symultaniczni tłumacze pozwalają sobie na zbyt dużo swobody, twój tekst nic nowego nie wnosi i jest tylko potwierdzeniem własnych spostrzeżeń.

Mój felieton jest osobistą impresją na żywo po wysłuchaniu, a w tytule bardzo zwarcie zawarłem opinię o obu dyskutantach. Oczywiście tytuł nie jest politycznie poprawny, bez czego, jak widać, żyć już nie potrafisz.

Troszkę należy się poduczyć, jeśli już się chce publicznie prezentować swoje prace.

Masz ode mnie plusa. Lecz jest to plus przy trójce.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-2

JanuszK

Za zaproszeniem   https://klubdyletantow.blogspot.com

 

 

 

 

#1649591

dyskutować z kimś kto nazwał mnie zdrajcą, uciekinierem, swołoczą, głupkiem itd.

jazgdyni - 16 Lipca, 2020 - 11:07

Nie widzicie, że ten Romuś to biedny, zakręcony głupek?

Zakochał się w 447 i nie ma już miejsca na rozum.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-4

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny, wobec rządu tylko wtedy, gdy na to zasługuje. Mark Twain

#1649633

A co z tym 447? Przecież już po wyborach żydki z masonami miały zrabować Polaków i zrobić tu Polin. Nie sprawdziło się kolejne proroctwo? Znaczy oszukali nam Romusia, mają go za głupka a on dalej im kadzi?

A sprawdziła się przepowiednia samego Romana "Pięknisia" z USA, że już nikt z Polonii amerykańskiej nie zagłosuje na PiS?

 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-2

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1649681