I znowu mniejsze zło

Obrazek użytkownika Roman z USA
Kraj

Miałem przygotowany długi wpis na temat starcia się dwóch „tytanów” (celowo z małej litery) w dniu 12-go lipca, jednak zrezygnowałem z zamieszczenia go przed wyborami. Powodem takiej decyzji jest obawa, że mógłby on być źle zrozumiany przez niektórych użytkowników, lub celowo niewłaściwie zinterpretowany przez innych. Było w nim sporo krytyki pod adresem obecnego prezydenta. Nie będę się powtarzał i nie chcę powtarzać tego, co pisali i mówili patriotyczni dziennikarze, zarówno przed pierwszą turą jak i później. Muszę jednak powtórzyć to, co usłyszałem w komentarzu redaktora Rafała Ziemkiewicza, a co ja mówię i pisałem już od kilku lat.

Powiedział on mianowicie podczas analizowania pierwszych danych z komisji sejmowych, że między Dudą, a Trzaskowskim jest tylko taka różnica, że ten pierwszy udaje patriotę, a ten drugi nigdy patrioty nawet nie udawał. Na tym portalu piszę już od dawna i nikt nigdy nie zarzucił mi kłamstwa, pomimo tego nie przeszkadzało to niektórym walenie we mnie minusami i zaliczanie mnie do tych wiadomych onuc. Minusami nie przejmuję się, jednak smuci mnie fakt, że niektórych prawda tak kłuje w oczy, jest przecież napisane, że „prawda was wyzwoli”.

Wojciech Sumliński często mówi, że tylko prawda jest ważna. Niestety są tacy, którzy chyba nie potrafią sobie poradzić z prawdą i gdyby mogli wprowadziliby na tym portalu cenzurę. Jeden z użytkowników, z którym nigdy nie miałem zatargów na Niepoprawnych napisał nawet, że jego „wk*rwiają” moje infantylne wpisy. Po pierwszych dwóch literach wstawił gwiazdkę, chyba nie miał pewności, czy wstawić „u”, czy „ó”. Polacy mają prawo do tego, aby znać prawdę, a jeżeli jakieś fakty umknęły ich uwadze, lub te fakty zostały wymazane z ich szarego „komputerka”, to należy te fakty im przypominać. Nie znaczy to, że staram się przekonywać do głosowania na ćpuna Trzaskowskiego, wręcz przeciwnie.

Po pierwszej turze zaistniała sytuacja, w której Polacy ponownie muszą wybierać pomiędzy mniejszym, a większym złem. Co do tego, które zło jest większe, a które mniejsze też zdania są podzielone. Należy pamiętać o tym, że nad Polską ciągle wisi sprawa ustawy S447, nie oszukujmy się, wypowiedzi pojedynczych polityków bez wyraźnego stanowiska rządu w formie ustawy, sprawy tej nie załatwia.

Mówi o tym wyraźnie szef Ordo Iuris, mecenas Jerzy Kwaśniewski. I na zakończenie, byliśmy napadani i przez długie lata okupowani przez Niemców i Rosjan, ale dzięki zmianom na arenie międzynarodowej (wojny) udawało się nam odzyskiwać niepodległość. Jednak czy uda się nam wyrwać z ewentualnej kolejnej niewoli, gdy po ograbieniu nas na 300 miliardów dolarów staniemy się niewolnikami we własnym państwie? Czy zakaz wnoszenia na teren obozu Auschwitz polskich flag i śpiewania tam polskiego hymnu nie jest jakimś ostrzeżeniem? Czy teren tego obozu to jeszcze Polska?

Ocena wpisu: 
3
Twoja ocena: Brak Średnio: 2.8 (głosów:17)

Komentarze

zasadne jest wypowiedzenie otwartej wojny żydom?Cała unia europejska tylko czeka na dobrą sposobność "zaorania"Polski.Praktycznie nie można zreformować sądownictwa,prokuratury,szkolnictwa wyższego,rynku medialnego itp.Te wybory pokazują że,ok50%ludności Polski chetnie odda suwerenność w ręce UE.

Sądzi Pan że,dobry czas na dolanie paliwa? 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-2

mirek

#1637661

tu nie chodzi o dolewanie paliwa. Obecna sytuacja jest wynikiem wieloletnich zaniedbań, powstaje pytanie, czy są to tylko zaniedbania? Wrogowie zauważyli, że ani prezydent, ani rząd nie bronią polskich interesów i to jest przyczyną coraz silniejszych ataków. Puścić kurę w grzędy, to pójdzie wszędy. Kiedy wg. Pana będzie odpowiedni czas na stawienie jakiegoś oporu, przecież będzie jeszcze gorzej? Sądy są jakie są i odpowiedzialność za to ponosi Duda, to on stanął dęba J. Kaczyńskiemu gdy zawetował ustawę sądowniczą. Chyba zauważył Pan, że w czasie tej kampanii wyborczej Kaczyński nigdy nie był widoczny u boku Dudy. Pamiętam słowa Kaczyńskiego przed wyborami do parlamentu , kiedy obiecywał repolonizację mediów i co, ano nic. Parę lat minęło i Kaczyński znowu obiecuje repolonizację mediów. Za kogo oni mają Polaków, za sklerotyków?

Pozdrawiam

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-6

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#1637667

....nigdy owej prawdy nie znajdzie, nawet jeśli będzie utrzymywał, że jej szuka. Romanie z USA wielkie dzięki za ten cenny i dużo mówiący wpis. Zawsze niezmiernie szanuję sobie Twoje komentarze i wpisy, bo nie mam wątpliwości co do Twojego szczerego oddania Polsce, ojczyźnie naszej, podobnie dla przykładu postrzegam patrię i wielu innych. A jednak doczytuję się oto w Waszych wypowiedziach, tu i teraz obecnych zgorzknienie, ból i najgorszą ze wszystkich rezygnację. Tymczasem tej ostatniej koc, to niemoc!

Moim skromnym zdaniem to o czym piszecie jest nam właściwie wszystkim b. dobrze znane. Lecz czy tak trudno w tej dziejowej chwili wyartykułować sobie, iż taki "trzaskający się na lewicy i liberałach" facio, w naprawdę krótkim czasie, dosłownie zdemoluje nam kraj do tego stopnia, iż mega więcej będziemy musieli wszyscy poświęcić zdrowia na bicie piany, niż za ponownego panowania nam Prezydenta RP Andrzeja Dudy?! Czytam zatem te Wasze wpisy, czytam te dyskusje, spory, kłótnie i tak sobie myślę, dumam, przezcież wszyscy tu wiedzą, co się święci. No to na litość Boską, co jest grane?! I tak znajduję powoli ową odpowiedź, sądzę subiektywną, że my Polacy tak już tak po prostu mamy. Musi się gotować, aż się coś wygotuje.... . Pozdrawiam bardzo serdecznie STRoch

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1637673

gdy czytam Twoją odpowiedź zastanawiam się czy przeczytałeś uważnie to co napisałem. Przecież napisałem wyraźnie, że na ćpuna Trzaskowskiego nigdy bym nie zagłosował. Jednak uważam, że nie można milczeć gdy patrzy się na to co prezydent i rządzący politycy wyprawiają z Polską. Czy uważasz, że Tacy jak ja, Jjj i inni mają milczeć i udawać, że wszystko jest w porządku? Do czego takie milczenie może doprowadzić? Czy Ty tego nie widzisz? Przecież ja nic innego poza pisaniem o tym co się dzieje nie mogę zrobić.

czy mam milczeć, aż Polska zniknie i stanie się "polinem"? Trzeba przynajmniej trąbić o tym co się dzieje, aby rządzący nie myśleli, że na to wszystko zgadzamy się. Może Ty masz jeszcze inny, jakiś lepszy pomysł? Mylisz się pisząc, że "my Polacy tak mamy". W innych parlamentach dochodzi nawet do rękoczynów, pomimo tego, że w ich wewnętrzne sprawy nie wtrącają się  żadne obce mocarstwa. Masz rację pisząc, że w wielu komentarzach widać ból i gorycz, ale ja nie widzę w nich rezygnacji, widzę rosnący bunt.

Czytając różne komentarze i wpisy na tym portalu widzę tu kilku blogerów, którzy nie czują  się Polakami, lecz udają patiotów. Zwróć uwagę na to, co powiedział Duda do K. Bosaka po pierwszej turze: Krzysztofie, wiele nas łączy. A co było do tej pory? Ignorowanie, próby zniesławiania i ośmieszania. Lista tych, którzy robili to samo na tym portalu także jest długa. Jeżeli Duda przegra te wybory, to będzie mógł za porażkę winić tylko siebie i PiS. Nie tak dawno temu J. Kaczyński powiedział, że nigdy nie pójdzie na współpracę z Konfederacją, a tu nagle przestali oni być faszystami, ruskimi onucami itd. Przecież partia "Razem" z Adamem Zandbergiem jest bliższa rządzącym aniżeli Konfederaci.  Pozdrawiam równie serdecznie.

https://www.youtube.com/watch?v=UlG8cQvvqyo

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-4

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#1637682

Za wpis - masz +5 ode mnie, ale - z "eskimosami" którzy na smyczy trzymają światowe finanse - musimy "grać" bardzo rozważnie. Ataki lewaków na Prezydenta Dudę świadczą, że nie jest On ulubieńcem naszych wrogów. Z mojej strony - to nie "agitka" za Dudą, to troska o naszą Ojczyznę - Polskę.

Wiesz, jak bardzo cenię twoją opinię, a przede wszystkim - Ciebie samego.

Wiesz także, jak cenię Marka - Jjj i jak bardzo martwi mnie obecny konflikt między Nim a Satyrem. Nie powinniśmy, nie możemy, w momencie decydującym o naszej narodowej i państwowej przyszłości generować bezsensownych w sumie sporów, które osłabiają naszą jedność. Musimy znaleźć wspólną drogę, musimy "wygrać" naszą Ojczyznę.

Bardzo serdecznie pozdrawiam Ciebie, szanowną Małżonkę i Syna,

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1637674

zgadzam się z Twoim twierdzeniem, że z wrogami należy "grać" bardzo rozważnie, ale ja nie widzę żadnej gry, widzę ciągłe nadstawianie policzków i udawanie, że pada deszcz. Czy Polacy mają siedzieć cicho i udawać, że niczego nie widzą, aż Duda zamieni Polskę w "polin", a Polaków w niewolników? W wielu komentarzach, tak jak i w moim i to nie tylko na tym portalu widać złość i gorycz oszukanych ludzi. Pamiętam jak po wyborach w 2015 roku cieszyłem się jak dziecko ze zwycięstwa Dudy, ale nie cieszyłem się długo. Na zimny prysznic nie trzeba było długo czekać. Gdy Duda przybył do Ameryki w czasie walki Polonii o Pomnik Katyński w Jersey City i składał kwiaty pod tym pomnikiem padał wtedy deszcz, była paskudna pogoda. (Trzeba przyznać, że w klękaniu, udawaniu i składaniu kwiatów jest bardzo dobry.)

Pod pomnik przyszli też Polacy, aby zaprotestować przeciwko Dudzie, wtedy tamtejsza policja zabrała Polakom flagi i rzuciła je na mokry i brudny chodnik. Duda nie mógł nie widzieć tych flag, nie podszedł do nich by je podnieść i domagać się dla nich szacunku, wręczył natomiast prezent dla burmistrza tego miasta, który chciał ten pomnik usunąć. Po poprzednich wyborach zamieściłem tu nawet piosenkę belgijskiego zespołu, której tytuł fonetycznie bardzo przypominał nazwisko Dudy. Dzisiaj Duda jeździ od jednej miejscowości do drugiej i bezczelnie kłamie powtarzając, że może śmiało Polakom spojrzeć w twarz ponieważ spełnił swoje najważniejsze obietnice. Napisałam na początku tego komentarza o udawaniu, uważam, że Duda udaje nawet katolika. Dziękuję za ocenę wpisu.

Także serdecznie pozdrawiam Ciebie i Mogensa.

https://www.youtube.com/watch?v=QFFykQIrPCk

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-5

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#1637680

No fajnie! No to kogo wybierasz na dzisiaj? Tylko sie nie wymiguj! Znaczy sie prezydenta nie rezydenta!

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-6
#1637681

czy Ty piszesz komentarze zanim przeczytasz to co inni napisali?

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-2

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#1637684

Nie odpowiedziałeś mi na pytanie. Mam prawo cie zapytać , prawda? Te motto Twaina to pasuje do PRLu. On tez był lewakiem. Za komuny wszyscy olewali rzad i co? Wygrali? Okrągły stolec rządzi!

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-1
#1637778

I tak i siak. Lojalny każdy do swojej Ojczyzny!

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-1
#1637779

A tego zdania w trzeciej części wpisu nie zauważyłeś?

"Nie znaczy to, że staram się przekonywać do głosowania na ćpuna Trzaskowskiego, wręcz przeciwnie."

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#1637937

W trzecim akapicie swojego artykułu napisałeś, cytuję: "Jeden z użytkowników, z którym nigdy nie miałem zatargów na Niepoprawnych napisał nawet, że jego „wk*rwiają” moje infantylne wpisy. Po pierwszych dwóch literach wstawił gwiazdkę, chyba nie miał pewności, czy wstawić „u”, czy „ó”. Koniec cytatu.

Tak, to były moje słowa, jakie napisałem w komentarzu (tutaj) pod Twoją krótką notką zatytułowaną Rozmowa Cejrowskiego z Bosakiem.

Każdy Czytelnik czytający te moje słowa w powyżej opublikowanym przez Ciebie tekście pt.: "I znowu mniejsze zło" wydedukował, że dotyczą one sprawy związanej z kandydatem A. Dudą lub też R. Trzaskowskim, wszak to oni dwaj zmierzą się w II turze wyborów.

A prawda jest taka, że moje powyżej zacytowane słowa dotyczyły... Krzysztofa Bosaka, o którego to wywiadzie z W. Cejrowskim pisałeś w poprzednim swoim wpisie na NP. Taka "wrzutka", której się dopuściłeś - jest jednym z elementów manipulacji medialnej, której kategorycznie się przeciwstawiam i mówię stanowczo: NIE!!! Nie będziesz mi tu "wsadzał dziecka w brzuch!!!

Natomiast odnośnie pisowni słowa "wk*rwiają", którym się posłużyłem, to kpisz, czy o drogę pytasz - przypisując mi brak znajomości pisowni???
To Ty nie znasz mechanizmów, jakimi rządzi się wyszukiwarka internetowa. A ja znam, więc musiałem to słowo "wygwiazdkować". Ponieważ nie jestem egoistą, więc podzielę się z Tobą tą wiedzą, byś na przyszłość nie urządzał sobie kpiny, jakobym nie wiedział, czy napisać "u", czy też "ó".

Otóż, wyszukiwarka Google pozycjonuje publikowany materiał także według kryterium zamieszczanych w nim wulgaryzmów. Im jest ich więcej w tekście, tym na dalszych podstronach wyszukiwarki on się znajduje (link) i czytelnik ma utrudniony do niego dostęp. Dlatego to słowo "wygwiazdkowałem", by automat Google nie zweryfikował jego jako wulgaryzm.

Oczekując sprostowania
Satyr 

P.S.
Jeszcze do dzisiaj brzmią mnie i Evie w uszach Twoje i Twojej żony bezczelne, nachalne i agresywne krzyki, jakie mieliśmy okazję usłyszeć w ostatniej skype'owej rozmowie na temat wyborów, w której Wy optowaliście za K. Bosakiem, a my za A. Dudą. "Popisaliście się" kulturą dyskusji na poziomie... chamów i prostaków, przy których przysłowiowa przekupka z bazaru jest wzorem dyskutantki. Gdyby nie odległość, jaka nas dzieli, to obawialibyśmy się, że Wasza agresja słowna przekształci się w agresję fizyczną.   

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1

___________________________
"Pisz, co uważasz, ale uważaj, co piszesz". 

© Satyr


 

#1637749

nie sprowadzajmy dyskusji na blogu do jednostronnej relacji z osobistych, prywatnych dysput politycznych.

Żartobliwie dodam, fakt zresztą autentyczny, że jedna z moich Ciotek straciła w ten sposób kandydata do ręki. Wówczas był to dyskurs "Piłsudczyka" z "Endeczką". I chociaż oboje, wówczas młodzi, byli ludźmi kulturalnymi - "temperatura" dyskusji wzrosła bardzo wysoko. Jak znam Romana i Elżbietę - to również ludzie kulturalni, choć już w wieku dojrzałym, co jednak wcale, w określonych sytuacjach, nie obniża gorączki debaty.

Przy okazji - synonimami słowa dyskusja są, m.in. określenia "awantura", "chryja", "dysharmonia", "dysonans" i mnóstwo innych o podobnym znaczeniu. Jeśli nie jest to co piszę argumentem wystarczającym, proszę - zechciej wziąć pod uwagę choćby tę zasadę, że nie powinniśmy dawać satysfakcji naszym wrogom!

Bardzo serdecznie pozdrawiam Ciebie i Evę, równie serdecznie Romana z Rodziną,

 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1637766

"Po pierwszej turze zaistniała sytuacja, w której Polacy ponownie muszą wybierać pomiędzy mniejszym, a większym złem."

Wszystko jest kwestią perspektywy, z której próbujemy ogarnąć otaczającą nas rzeczywistość.

Są np. tacy, którzy uważają, że tylko Bóg jest dobry. A wszystko inne jest mniejszym lub większym złem.

Spróbujmy jednak spojrzeć na to mniejsze zło w kategorii dobra.

Gorące głowy, pragnące dobra dla naszej Ojczyzny, proponują rewolucyjne, chirurgiczne rozwiązania, że jednak emocje zawsze zawężają obszar oglądu, czyli zabierają możliwość ogarnięcia tematu z szerszej perspektywy, zrozumiałym jest, że wszystko, co nie jest chirurgicznym cięciem, jest złe.

Zwolennicy ewolucyjnych, powolnych zmian, robotę Andrzeja Dudy potrafią jednak postrzegać w kategorii dobra.

Zło i dobro nie jest zbyt trudne do rozróżnienia tylko wtedy, gdy mówimy o pojedynczym, skończonym w swoich skutkach działaniu.

Jeśli przyjrzymy się decyzjom prezydenta Dudy w kontekście większej układanki, mniejsze zło, o którym mówisz, może okazać się wcale niemałym kawałkiem dobra.

Istotą konfliktu między Narodowcami a Pisowcami nie jest tak naprawdę spór o to, co jest dobrem, a co złem w decyzjach Andrzeja Dudy. Istotą tego konfliktu jest nieświadomość istnienia dwóch różnych perspektyw, z których tą Jego robotę się ocenia.

Jeśli tylko mamy wolę, z niemałym zdziwieniem odkryjemy, że i Narodowcy i Pisowcy mają swoje racje.

---

Nie zapominajmy, że swoje opinie zazwyczaj budujemy na wcześniejszej naszej wiedzy, nieświadomi tego, że budujemy kategoryczny osąd tylko na drobnych, znanych nam elementach.

Gdyby na wojnie szeregowi żołnierze znali decyzje, które zapadają w sztabie, takiej armii pozostaje tylko wywiesić białe prześcieradło.

Pozdrawiam.
dratwa3

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

http://ratujlasy.niepoprawni.pl/

#1637783

za szeroką perspektywę!

Serdecznie pozdrawiam,

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1637784

Cieszę się, że jesteś pośród nas.

dratwa3

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

http://ratujlasy.niepoprawni.pl/

#1637785

Przede wszystkim dziękuję Tobie za ciekawy komentarz. Przed chwilą miałem już gotową i długą odpowiedź dla Ciebie, ale niestety na kilka sekund była u nas przerwa w dostawie prądu i ponieważ nie pisałem na "Word", wszystko znikło. Nie wiem czy teraz będę miał wystarczającą ilość siły by napisać ponownie równie długi. Miałem intesywny  i gorący dzień, piękna pogoda i 36,6 C w cieniu (100km od Chicago). Wracając do tematu chciałbym zapewnić Ciebie, że gdybym miał możliwość oddania głosu w nadchodzącą niedzielę, oddałbym go na Dudę.

Jednak zakreślając krzyżyk przy jego nazwisku byłoby mi smutno i czułbym się bardzo dziwnie. Dudę uważam za oszusta udającego patriotę. Do takiego wniosku doszedłem już dawno temu obserwując jego czyny, zachowania i wypowiedzi. To co napisałbym nie zmieściłoby się nawet w długim komentarzu, musiałbym wydać jakąś broszurkę. Zdaję sobie sprawę z tego, że nie wiemy o wielu sprawach, które dzieją się za kurtyną politycznej sceny. Podam tylko dwa przykłady z zachowania Dudy, które powinny dać każdemu wiele do myślenia.

Jednym z nich jest odpowiedź pewnemu dziennikarzowi, który zapytał A. Dudę, co sądzi na temat antypolskiego i kłamliwego "wiersza"  jego teścia? Duda odpowiedział, że jest to zdanie jego teścia i ma on do tego prawo. Czy patriota nie powinien odpowiedzieć, że jest to jego zdanie, lecz ja się z nim nie zgadzam? Dodam, że żonę Dudy wychowywał człowiek, który nienawidzi Polaków, popularnie tacy nazywani są teraz "polakożercamI". W Jersey City Duda stał nieopodal polskich flag odebranych Polakom przez policję i leżących prawie, że w błocie.

Nie podszedł do nich, nie podniósł i nie domagał się dla nich szacunku. Rafał Ziemkiewicz w powyborczej dyskusji powiedział, że różnica pomiędzy Dudą, a Trzaskowskim jest taka, że  Duda udaję patriotę, a Trzaskowski nawet nie udaje, że nim nie jest (wyjątkiem są ostatnie dni kampanii). Ziemkiewicz jest dziennikarzem i publicystą, który wie dużo więcej aniżeli Ty i ja. W obecnej Polsce polscy inżynierowie są niszczeni, a ich pomysły zamiast przynosić bogactwo Polsce i Polakom, są wykorzystywane  na zachodzie. Polska nie ma prawa rozwijać się. Niestety, ten komentarz jest jednak krótszy.

Pozdrawiam

 

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-2

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#1637792

Na pewno pojedyncze zachowania budują obraz człowieka, lecz o nim nie przesądzają.

Kiedyś skrzywdziłem parę osób swoim osądem. Dzięki jednak temu zmuszony byłem nauczyć się odróżniać czujność od podejrzliwości.

Cechą charakterystyczną ludzi podejrzliwych jest to, że pochopnie oceniając pojedyncze zdarzenie, nie zamierzają oni swego osądu później weryfikować, lecz usilnie koncentrują się tylko i wyłącznie na wyłapywaniu i interpretacji takich przyszłych wydarzeń, które będą potwierdzały ten wcześniejszy ich osąd. Krytykują to, co krytyki nie wymaga. Usprawiedliwiają zaś to, czego się usprawiedliwić w żaden sposób nie da.

Czujność, choć wyrabia sobie pewne spojrzenie na zdarzenie, daje sobie prawo do pomyłki. Nie upiera się w szybkim nazywaniu rzeczy po imieniu, dopuszcza wiele wariantów. I cierpliwie czeka, aż ziarno od plew samo się odzieli.

Prezydent Duda ma przeciwko sobie silnego wroga zewnętrznego, jak i pomniejszych wewnętrznych, którzy niecierpliwie nasłuchują tylko na jakąś choćby błahą wypowiedź, którą mogliby w niego uderzyć.

Milczenie więc jak i publiczna neutralność to dobre w polityce narzędzia do tego, by nie powiedzieć lub zademonstrować za dużo.

Często zapominamy o tym, że prezydent, jako "ojciec narodu", ze swej natury staje się mediatorem między skonfliktowanym społeczeństwem.

Ci, którzy mają trochę pojęcia o mediacji wiedzą, że osobiste zdanie mediatora jest zawsze kwestią drugorzędną. Że najważniejsze w takim działaniu jest dobranie odpowiednich narzędzi, by istniejące podziały skutecznie zasypać.

Osobiście podziwiam zdolności akrobacyjne Andrzeja Dudy, bo choć to wszystko trzeszczy, jednak jeszcze się kupy trzyma.

Ciepło pozdrawiam.
dratwa3

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

http://ratujlasy.niepoprawni.pl/

#1637806

po co myśleć..

 

po co myśleć

po co się trudzić

po co rozum

w ogóle budzić?!

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-4

jan patmo

#1637807