Wywiad, którego nie można przeoczyć

Obrazek użytkownika Rebeliantka
Świat

Cytuję europosła Dobromira Sośnierza.

Jest Pan zwolennikiem wyjścia Polski z Unii Europejskiej?

Zdecydowanie tak. Pomysł reformy Unii to tylko szkodliwe mrzonki. Tego toksycznego związku naprawić się nie da. Wytworzyły się ośrodki władzy, które muszą działać tak, jak robią to teraz. To biurokracja, z technokracją natrafiające na podatny grunt polityków, którzy przychodzą tam, by czymś zabłysnąć. Już w tej chwili ułożony jest plan sesji na rok 2020. Parlament nie został jeszcze wybrany, a już ktoś mu powiedział jak będzie obradował. Wszystko przygotowane jest po to, by wyrobić normę. Przeciwstawienie się temu, to walka nie do wygrania. Czekanie na zmiany może trwać dziesiątki lat, a w tym czasie to nie my reformujemy Unię, tylko Unia nas. Zmierza to w bardzo niebezpiecznym kierunku. Integracja przyspiesza i rozszerzana jest na kolejne dziedziny. W tej chwili budujemy już armię europejską. Po cichu, małymi kroczkami i to przy wsparciu polityków PiS-u. To prof. Krasnodębski był autorem sprawozdania nt. funduszu obronnego. Wiadomo czym to się skończy. Przestaniemy mieć samowystarczalną armię. Jeżeli zaczniemy się dzielić zadaniami, to skończy się tym, że Niemcy kupują czołgi, a my łopaty. Okaże się, że jesteśmy bez majtek.

Całość tutaj: https://wpolityce.pl/polityka/443512-sosnierz-armia-europejska-niemcy-czolgi-a-my-lopaty

 

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.6 (głosów:10)

Komentarze

Pomysł reformy Unii to tylko szkodliwe mrzonki. Tego toksycznego związku naprawić się nie da. 
 

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1587274

Powołanie do życia Unii Europejskiej było największą głupotą naszych czasów (cytat)

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1587276

"UE jest skazana na niepowodzenie, gdyż jest czymś szalonym, utopijnym projektem, pomnikiem pychy lewicowych intelektualistów"

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1587277

Cytuję:

Brakuje nam solidnej debaty o Unii Europejskiej, a w każdym razie takiej debaty, z której coś by wynikało. Z jednej strony mamy naiwną wiarę w to, że w Unii wszystko gra. Z drugiej zdarzają się niezłe diagnozy patologii unijnego systemu władzy – ogromnej biurokracji, uwikłania urzędników w niejasne biznesy, braku demokracji, siłowego forsowania rozwiązań odbierających kompetencje państwom członkowskim etc. – ale nie ma konkretnego planu reformy. W Europie coraz więcej jest eurosceptyków, ale brakuje im jasnej wizji tego, co chcieliby osiągnąć.

Tymczasem Unia się przekształca, choć dzieje się to w typowy dla niej sposób – nietransparentny i chaotyczny. A to Jean-Claude Juncker pokaże kilka scenariuszy rozwoju sytuacji, a to Angela Merkel stwierdzi, że państwa powinny rezygnować ze swoich kompetencji, a to Emmanuel Macron wymyśli osobny budżet dla strefy euro już od 2021 r. A równolegle unijne instytucje łamią własne zasady, walcząc z krajami, które nie chcą superpaństwa ze stolicą w Brukseli. Nikt oficjalnie nie prezentuje spójnej wizji przyszłości, ale zmiany zachodzą.

Co w tej sytuacji powinni zrobić Polacy? Obawiam się, że propozycji nie usłyszymy. W czasie kampanii opozycja będzie krzyczeć o pisowskim polexicie, a PiS – zapewniać na wszelkie sposoby, że jest za Unią i czasem puszczać oko do bardziej eurosceptycznych wyborców. A po wyborach zajmiemy się czymś innym.   

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1587281

Ostatnie słowo Dobromira Sośnierza w PE ?

Oto ostatnie wystąpienie w tej kadencji, do niemal całkowicie pustej sali, już po końcowych głosowaniach. To uzasadnienie mojego głosu przeciwko wnioskowi o rozporządzenie dotyczące kolejnych substancyj, których UE chce zakazać, choć jeszcze nie wie jakich i dlaczego. To że się na czymś nie znamy, nie znaczy przecież, że nie możemy tego uregulować. Wystąpienie wykorzystałem trochę do odbiegnięcia od tematu i krótkiego podsumowania tej kadencji.

Bo pycha tych ludzi nie ma granic. Wydaje im się, że w momencie wyboru na posła, spływa na nich jakaś szczególna łaska nieomylności i wszechwiedzy, która pozwala im wypowiadać się na każdy temat. Ale naprawdę trudno zrozumieć to dobre samopoczucie w zderzeniu z faktami.

Oto podsumowujemy kadencję, w której po raz pierwszy Unia się skurczyła. Mamy stagnację gospodarczą, konflikty między krajami członkowskimi, kilka otwartych wojen między Unią a poszczególnymi rządami. Mamy bezprecedensowy spadek poparcia dla integracji i wizję utraty władzy przez rządzącą od zawsze koalicję „chadeków” z socjalistami. Mamy niegasnący kryzys migarycyjny i demograficzny, paskudnie rozgrzebaną sytuację w krajach arabskich, wojny celne z USA i Chinami i stertę rezolucyj, z których nigdy nic nie wyniknęło oprócz rosnącej irytacji naszym ciągłym mędrkowaniem.

Więc z czego jesteście dumni, głupcy ? Z szalonego projektu, który zaprzeczył całemu dziedzictwu Europy i zaoferował w zamian tylko pustkę ? Jakie nasze osiągnięcia pozwalają nam cały czas pouczać cały świat, jak powinien układać swoje sprawy ? W czym, poza pouczaniem, jesteśmy tacy dobrzy ?

Jesteśmy wymierającym kontynentem, który próbuje swój katastrofalny eksperyment społeczny wyeksportować na cały świat, żeby zagłuszyć wyrzuty sumienia z powodu tego, jak zabił u siebie najpiękniejszą i najpotężniejszą cywilizację i wymordował miliony nienarodzonych dzieci. Jesteśmy kontynentem, który stracił tożsamość i próbuje zaprojektować nową poprzez dekrety obłąkanego Parlamentu.

Bo im głupsza ideologia, tym bardziej nachalnie próbuje przekonywać innych — ponieważ przeczuwając podskórnie swoją głupotę, ratuje się społecznym dowodem słuszności. No bo jeśli jesteśmy w stanie przekonać innych, obojętnie czy prośbą, czy groźbą, do naśladowania naszej głupoty, to może ona już nie jest aż taka głupia...

Dlatego jesteśmy jak Świadkowie Jehowy świata polityki, dlatego pukamy do każdych drzwi ze swoimi broszurami o demokracji i prawach podstawowych. Jesteśmy sektą wariatów, którzy korzystają z wypracowanej przez przodków potęgi, żeby zmusić wszystkich do uległości, tak żeby nie było dokąd uciekać, żeby żaden przykład odmienności nie raził w oczy i nie pokazywał, że jednak można inaczej.

Nie uważam, żeby Europa z milionami pomordowanych w ramach aborcyjnego holokaustu była lepsza od kolejnych krajów, które poucza. W oczach reszty świata to my jesteśmy dzikusami zjadającymi własne dzieci i jeszcze perwersyjnie próbującymi narzucać to zboczenie całemu światu.

Aborcja, promocja zboczeń seksualnych, upaństwowienie emerytur i rozbijanie więzi rodzinnych, etyka samorealizacji w miejsce etyki obowiązku, ateizm, nihilizm, totalny regulacjonizm, biurokracja... — to mają być europejskie wartości nowej generacji. I jaki jest efekt ? Co wyhodowaliśmy na takiej glebie ? Zdegenerowany klub seniora kolonizowany przez barbarzyńców, którzy nim pogardzają.

System społeczny który się nie reprodukuje, zostanie zastąpiony innym. Eksperyment polegający na zerwaniu ze wszystkim, co zbudowało Europę, kończy się jej upadkiem. Ateistyczno-socjalistyczna Europa nie potrafi się reprodukować, więc musi zarazić innych swoim trądem, bo inaczej sama zostanie nakryta czapkami — albo raczej turbanami. Lewactwo zniszczyło Europę i chce zniszczyć świat. Ale w drodze naturalnej selekcji zostanie wyeliminowane jako pomyłka historii, Szkoda, że stanie się to kosztem upadku Europy i triumfu islamu.

Wjechaliśmy w ślepą koleinę dziejów. Stajemy się właśnie ciekawostką, na której przykładzie kolejne pokolenia będą się uczyły, do czego prowadzi socjalizm, biurokracja, inżyniera społeczna i państwowy ateizm. Nic dobrego już z tego nie wyniknie.

Europa jest trupem. A z trupami lepiej nie siedzieć przy jednym stole. Im szybciej to zrozumiemy, tym lepiej.

____________________
P.S. Omal udało mi się być ostatnim mówcą tej kadencji, ale przeskoczyła mnie spóźniona posłanka Forenza z Włoch. Ale przedostatnie słowo należało do mnie.

Mam nadzieję być również pierwszym mówcą kolejnej kadencji — ale to już nie zależy wyłącznie ode mnie. :) 26 maja proszę o głos mieszkańców województwa śląskiego — nr 10 na liście.
____________________
Sprawozdanie w sprawie wniosku dotyczącego rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady dotyczącego trwałych zanieczyszczeń organicznych (wersja przekształcona) (COM(2018)0144 - C8-0124/2018 – 2018/0070(COD)) Komisja Ochrony Środowisk i Naturalnego, Zdrowia Publicznego i Bezpieczeństwa Żywności Sprawozdawczyni: Julie Girling http://www.europarl.europa.eu/doceo/document/A-8-2018-0336_PL.html#title2 

Parlament Europejski 
Strasburg, 18 IV AD 2019

 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0
#1587287

Świetne przemówienie. Dzięki za jego przytoczenie.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1587288

https://wpolityce.pl/polityka/443735-ujednolicenie-myslenia-czyli-scruton-i-obskurantyzm-lewicy

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1587305

do czego prowadzi lewacki terror. Dla kogo ten  naiwny artykuł?.

Ta młoda osoba to "dziecko" klubu Ronina, który ma charakter zamknięty. Tworzą go kręgi osób związanych głównie z niektórymi ugrupowaniami postsolidarnościowymi, m.in. z PC i PiS.

W spotkaniach biorą udział m.in.:Cezary Gmyz, Piotr Gociek, Jerzy Jachowicz, Stanisław Janecki, Dorota Kania, Jacek Karnowski, Michał Karnowski, Marek Król, Joanna Lichocka, Maciej Pawlicki, Michał Rachoń, Tomasz Sakiewicz, Piotr Skwieciński, Maciej Świrski, Tomasz Terlikowski, Łukasz Warzecha, Dawid Wildstein, Marcin Wolski, ..i inni.

Wszelkie dyskusje nad poprawą UE  przypominają PPSowy socjalizm z ludzką twarzą. Zresztą ten sam który nam funduje obecny PiS.

 Dobromir,wychowany przez tatę- posła PO i porozumienia Partii Gowina...przypomina mi doświadczeniem Misiewicza...no cóż , widać nie ma w Polsce normalnych polityków. Jeżeli Theresa May - wytrawny polityk, nie może wyrwać WB z tego piekła jakim je EU...to pomysłowy Dobromir się za to chce zabrać...?

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-3

Verita

#1587312

nic mi nie wiadomo, aby Sośnierz był dzieckiem Klubu Ronina lub Gowina. Kandyduje do UE z pozycji 10 na liście Konfederacji w Katowicach.

Nie przypisuj mu intencji "poprawy" Unii, bo jest jednym z nielicznych europosłów jasno i zdecydowanie opowiadających się za rozwiązaniem Unii. Nie podoba mi się stawianie mu nieprawdziwych zarzutów.

A a propos lewackiego terroru kulturowego, to wydaje się być on nawet dużo gorszy niż w czasach komuny. To pranie mózgu jest realizowane nowymi, coraz bardziej perfidnymi metodami (np. za czasów PZPR nie seksualizowano w Polsce przedszkolaków). Najgorsze, że to bagno coraz szerzej wlewa się do Polski.

 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1587320

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Verita został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Aleksandra Rybińska to "dziecko" Ronina. Wydawało mi się ,że to jasno wynika z tekstu.

 

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-3

Verita

#1587322

Sorry.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1587325

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Verita został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

...że Pomysłowy Dobromir jest dzieckiem tak "zacnego " klubu Ronina. Póki co, nie postawiłam Dobromirowi żadnego zarzutu...oprócz tego, że doświadczeniem przypomina Misiewicza.

 

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-3

Verita

#1587324

nie mam zamiaru być adwokatem Sośnierza, ale ten facet ma w oczywisty sposób większe doświadczenie niż Misiewicz.

Ma 43 lata. Studiował na Uniwersytecie Śląskim – początkowo na Wydziale Prawa i Administracji, ale ostatecznie ukończył studia zaoczne na Wydziale Teologicznym. Pracował jako informatyk, między innymi w firmie archeologicznej, prowadził też własną firmę zajmującą się kolportażem prasy. W polityce jest od wczesnej młodości - od 1990 roku, czyli prawie 30 lat.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1587328

Bo chcą dostać po uszach i udawać trupy

To wynik komunistycznego flancowania

Głupoty do głów i rozumów kastrowania

Pozdrawiam

Szczęść Boże

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

"Z głupim się nie dyskutuje bo się zniża do jego poziomu"

"Skąd głupi ma wiedzieć że jest głupi?"

#1587313

wzajemnie Szczęść Boże!

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1587321