"Sukces" PiS w Krakowie

Obrazek użytkownika Rebeliantka
Kraj

Kandydat PiS prof. Jan Duda, ojciec Prezydenta RP,  przegrał w okręgu Nr 32 w Krakowie rywalizację o fotel senatora z kandydatem Koalicji Obywatelskiej Jerzym Fedorowiczem.

Wyniki:

DUDA Jan Tadeusz - 79 608 głosów, 40,45%

FEDOROWICZ Jerzy Feliks 117 177 głosów 59,55%

 

Dane z Wiki

Jan Tadeusz Duda (ur. 29 kwietnia 1949 w Starym Sączu) – polski inżynier elektrotechnik, informatyk i samorządowiec. Profesor nauk technicznych, profesor zwyczajny Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie, ojciec prezydenta Andrzeja Dudy.

Wykształcenie i praca naukowa

W 1973 ukończył elektrotechnikę na Akademii Górniczo-Hutniczej. Po studiach został zatrudniony jako inżynier automatyk w krakowskim Instytucie Nafty i Gazu. Doktoryzował się w 1977. W okresie 1977–2004 pracował w Katedrze Automatyki na Wydziale Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Elektroniki AGH. Habilitował się w 1992 na podstawie dorobku naukowego i rozprawy pod tytułem Wybrane zagadnienia syntezy algorytmów sterowania nadrzędnego wolnozmiennymi, ciągłymi procesami przemysłowymi.

Tytuł naukowy profesora nauk technicznych został mu nadany w 2004. W tym samym roku rozpoczął pracę na Wydziale Zarządzania macierzystej uczelni. W 2006 został kierownikiem Katedry Analizy Systemowej i Modelowania Cyfrowego. W 2006 został profesorem zwyczajnym AGH (od 1998 był profesorem nadzwyczajnym). W 2009 objął stanowisko kierownika w Katedrze Informatyki Stosowanej Wydziału Zarządzania AGH. Objął także stanowisko profesora zwyczajnego w Instytucie Politechnicznym Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie. W latach 1993–2001 wykładał również na Politechnice Opolskiej.

Odbył szereg staży zagranicznych, m.in. w Wielkiej Brytanii, Danii i Francji. Zainteresowania badawcze Jana Dudy dotyczą m.in. informatyki stosowanej, teorii systemów oraz modelowania matematycznego. Autor opracowania Modele matematyczne, struktury i algorytmy nadrzędnego sterowania komputerowego z 2003 (​ISBN 978-83-89388-45-2​).

Działalność publiczna

W wyborach samorządowych w 2014 z listy Prawa i Sprawiedliwości uzyskał mandat radnego Sejmiku Województwa Małopolskiego V kadencji[1]. Mandat radnego utrzymał w wyborach w 2018.

Został członkiem Akademickiego Klubu Obywatelskiego im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Krakowie.

Życie prywatne

W 1970 Jan Duda poślubił Janinę Milewską. Ich synem jest prawnik i polityk Andrzej Duda, w 2015 wybrany na prezydenta RP. Mają także dwie córki – Annę i Dominikę. Jego bratem jest Antoni Duda.

Jerzy Feliks Fedorowicz (ur. 29 października 1947 w Polanicy-Zdroju) – polski aktor teatralny i filmowy, reżyser teatralny, poeta, poseł na Sejm V, VI i VII kadencji, senator IX i X kadencji.

Działalność artystyczna

Ukończył studia na PWST w Krakowie. Jako aktor związany z krakowskimi teatrami Rozmaitości i Starym oraz Państwowymi Teatrami Dramatycznymi w Szczecinie. W 1989 został dyrektorem naczelnym i artystycznym Teatru Ludowego w Nowej Hucie.

Laureat wielu nagród i wyróżnień m.in. Nagrody Polcul Foundation, Nagrody Wojewody Krakowskiego, Nagrody Prezydenta Miasta Krakowa, Nagrody Towarzystwa Krzewienia Kultury Teatralnej, Nagrody CTN „Monar” Kraków (wolontariusz 1996), pierwszej nagrody Prezydenta RP w dziedzinie sztuki dla dzieci i młodzieży (w 2005).

W 2014 ukazała się książka Lodołamacz Fedor, wywiad-rzeka, w którym Jerzego Fedorowicza przepytuje krakowski dziennikarz muzyczny Jarosław Szubrycht.

Działalność polityczna

W latach 90. był najpierw dyrektorem Wydziału Kultury Urzędu Miasta Krakowa, następnie radnym krakowskiej rady miejskiej i przewodniczącym Komisji Kultury (1994–1998). Od 1998 do 2005 sprawował mandat radnego sejmiku małopolskiego I i II kadencji, w którym również przewodniczył Komisji Kultury. Do 2002 reprezentował Unię Wolności, reelekcję uzyskał z listy Wspólnoty Małopolskiej. Później przystąpił do Platformy Obywatelskiej.

W wyborach parlamentarnych w 2005 z ramienia PO został wybrany na posła V kadencji w okręgu krakowskim z wynikiem 5694 głosów. Znalazł się w gronie najlepszych 15 posłów V kadencji w rankingu „Polityki”. Zasiadał m.in. w Komisji Kultury i Środków Przekazu oraz Komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży. W wyborach parlamentarnych w 2007 po raz drugi uzyskał mandat poselski, otrzymując 15 649 głosów. Został wiceprzewodniczącym Komisji Kultury i Środków Przekazu, członkiem Komisji Łączności z Polakami za Granicą, przedstawicielem Delegacji Parlamentarnej do Zgromadzenia Parlamentarnego Sejmu i Senatu RP, Sejmu Republiki Litewskiej i Rady Najwyższej Ukrainy, członkiem grup parlamentarnych polsko-ekwadorskiej, polsko-rosyjskiej, polsko-tajwańskiej oraz polsko-ukraińskiej. W wyborach w 2011 z powodzeniem ubiegał się o reelekcję, dostał 28 383 głosy.

W 2015 wystartował do Senatu z rekomendacji PO w okręgu nr 32. Uzyskał mandat senatora IX kadencji, otrzymując 72 044 głosy. W listopadzie 2016 został powołany na funkcję wiceministra kultury i dziedzictwa narodowego w gabinecie cieni utworzonym przez Platformę Obywatelską.

Działalność społeczna

Zajął się także pracą z tzw. trudną młodzieżą, m.in. wyreżyserował przedstawienie Romea i Julii w Teatrze Ludowym, w którym zagrali przedstawiciele skinheadów i punków (1991–1992). Był prowadzącym program Zadyma w TVP2.

We współpracy z krakowskimi szkołami wyższymi (m.in. z UJ) przygotował uchwałę ustanawiającą rok 2007 Rokiem Stanisława Wyspiańskiego jako hołd w setną rocznicę śmierci krakowskiego artysty. Podjął pracę nad projektem wprowadzenia do uczelni artystycznych kierunku „Terapia przez sztukę”. Bierze udział w akcjach charytatywnych Fundacji Mam Marzenie, Koliber, Dar Serca i innych. Założył Fundację Teatru Ludowego w Krakowie, działającą w obszarze terapii przez sztukę, pełni funkcję członka rady tej fundacji.

Życie prywatne

Syn Aliny z Kłopotowskich i Eugeniusza (także aktora). Od 1969 był żonaty z Elżbietą Krywsza-Fedorowicz, krakowską scenograf, która zmarła w 2018. Ma dwóch synów: Filipa (adwokata) i Jerzego (samorządowca).

-------------------------

Wniosek. Nie można lekceważyć konkurentów z innych ugrupowań.

 

Zdjęcie z Wiki: Rodzice Prezydenta RP - Jan Duda z żoną Janiną

Ocena wpisu: 
2
Twoja ocena: Brak Średnio: 1.8 (głosów:10)

Komentarze

MAZUR Krzysztof Wojciech PiS 74 177 głosów, 32,94%

KLICH Bogdan Adam KOALICJA OBYWATELSKA 123 080 głosów 54,66%

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-4
#1606389

Wnioski trzeba wyciągać, a nie "robić sobie dobrze" przy pomocy negatywnego punktowania.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-4
#1606391

Rebeliantko od dawna mówię o kompletnym lekceważeniu przez PiS wyborów do Senatu. To juz było co najmniej w 2015roku ale i wcześniej jeszcze. Ciekawe na kogo tutaj PiSowcy będą chcieli zwalić winę za niepowodzenie - bo na Konfederację już nie mogą.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-3

Dziękuję za uwagę,
Twój komentarz wezmę pod rozwagę ;)

#1606399

Im już zresztą powoli zaczyna brakować kadr. Nie potrafią sięgnąć do ludzi z prawdziwym potencjałem poza partią, więc tak mają.

Wystarczy popatrzyć, kogo mianowali na marszałkinię i wicemarszałkinię Sejmu (Witek i Gosiewska).

Najpierw wywalili Szyszkę z Ministerstwa i z funkcji Prezydenta COP24, a teraz mają zbolałe miny na pogrzebie.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-4
#1606401

Blogerstwo czy matołectwo.

Byle matoł może przekleić wpis z wikipedii, przy czym będzie to wyższa wiarygodność, jak się obawiam. 

 

Co do Dudy, to pamietam, jak chciałaś nakręcić aferę przed biurem jego syna, gdy ubiegał się o prezydenturę. Było to obrzydliwe świństwo ale i tak wygrał z Komorowskim a blogerzy szybko się zorientowali, komu naprawdę służy takie "zatroskanie". 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-3

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1606442

Przy okazji:

Apele do kandydata na prezydenta - Andrzeja Dudy, kierowane podczas kampanii prezydenckiej, nic nie dały, skoro prezydent - sprawując już wywalczoną z sukcesem funkcję - na wiele miesięcy zablokował reformowanie sądownictwa w wersji min. Ziobro. Z wszystkimi dalszymi tego konsekwencjami.

Smutne to.

 

 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-4
#1606445

Przecież jedyne, o co "apelowałaś", to były miliony za cukrzycę brata. I nie wyszło, to teraz "katoliczko" i "wykształcona" ziejesz nienawiścią jak stary piec hutniczy opalany koksem. Nawet mi cię trochę żal. Chociaż z drugiej strony zmarnowałaś życie na własne życzenie.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-3
#1606463

Informuję P.T. Czytelników:

Mój brat nie ma cukrzycy.

Mój brat występował i występuje o odszkodowanie za niezasadny areszt i pobicie przez policję.

Fakty te Humpty Dumpty zna, mimo to notorycznie zniesławia mojego brata podając nieprawdziwe informacje.

Nadto Humpty Dumpty notorycznie narusza moje dobra osobiste. W powyższym komentarzu zamieścił obraźliwe i nie mające żadnego związku z rzeczywistością sformułowania (cytuję):

  • "jak taki odpad życiowy ...."
  • "teraz "katoliczko" i "wykształcona" ziejesz nienawiścią jak stary piec hutniczy opalany koksem"
  • "zmarnowałaś życie na własne życzenie"

Humpty Dumpty był informowany o tym, iż mój brat i ja nie życzymy sobie naruszania naszych dóbr osobistych, mimo to uporczywie dopuszcza się tych naruszeń.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-2
#1606494

Twój brat występował o odszkodowanie i dawno już został odprawiony z kwitkiem. Nie skorzystał z możliwości zaskarżenia Polski przed ETPCz i teraz pozostało już tylko twoje pohukiwanie.

Co do cukrzycy - przedstawione przez ciebie zdjęcia pasują do jej obrazu na 100%.

Wiele osób ma podobnie chorych w rodzinie czy też wśród sąsiadów i wiedzą, że mam rację.

Co do miotania wyzwisk pod czyimś adresem przypominam tylko, że to twój repertuar od ...nastu lat. Jeśli nie chcesz być oceniana w taki sposób to przestań obrażać innych.

Poza tym "odpad życiowy" nie jest wyzwiskiem, a moją oceną twojej nieszczęsnej osoby, do czego mam prawo. Skoro piszesz publicznie z zamiarem, by twoje grafomańskie popisy trafiały do nieograniczonego kręgu osób to musisz godzić się na krytykę.

Jak nie pasi, pisz pamiętnik i w testamencie zastrzeż, że może być ujawniony 30 lat po twojej śmierci.

Miłego dnia. ;)

Ps. A co do tego, że jesteś "katoliczką" i osobą "wykształconą" to sama wiesz dobrze, że mam rację.

 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-3
#1606530

Nie ma zielonego pojęcia o przebiegu postępowań, dowodach ani dokumentacji chorobowej.

Nadal dopuszcza się ordynarnego stalkingu. Nie ma to nic wspólnego z dopuszczalną prawem krytyką.

Ponownie oświadczam, że nie życzę sobie personalnych napaści na mnie i moją rodzinę.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-4
#1606534

Sprawa była w Katowicach, więc akta sobie przejrzałem. Idź, sprawdź, jak cię dopuszczą, powinna być taka karteczka z nazwiskami tych, co przeglądali.

I przestań kłamać, bo pójdziesz do piekła. ;)

 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-1
#1606566

To żałosne, że "prawnik" się tak kompromituje.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-4
#1606567

i wtedy dopiero stanie się prawdą. ;)

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0
#1606571

w celu zniesławiania Janusza Górzyńskiego.

Bezsporne jest, że mój brat został spektakularnie uniewinniony od fałszywych zarzutów. Zarzuty prokuratury sądy wielkopolskie nazwały w wyrokach kuriozalnymi.

Wyroki uniewinniające zostały wydane na podstawie dokumentów, które od początku znajdowały się w aktach sprawy.

Odszkodowanie w tej sytuacji należy się bez żadnych wątpliwości.

Bezsporne jest, że podczas zatrzymywania Janusz Górzyński doznał ciężkich obrażeń, których skutki ponosi do dnia dzisiejszego.

"Prawnik" Jerzy Trojanowski zaprzeczając tym faktom nie tylko łże, ale nadto wykazuje się dziwną determinacją w celu dowodzenia, że polskie instytucje prawne mają prawo uchylać się od restytucji spowodowanych przez siebie szkód i od zadośćuczynienia krzywdzie.

Trojanowski ma albo coś nie w porządku z głową albo nie posiada elementarnego poczucia etyki albo działa na czyjeś zlecenie.

EOT.

 

 

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-4
#1606573

jednak pozew twojego brata. Prawomocnie. Nie udało się także wznowić postępowania. Przestań pitolić, bo tylko wstyd przynosisz ponoć  zatrudnionej w banku siostrze Elżbiecie Górzyńskiej - Tomanek.

Zamilknij wreszcie - chcieliście wyłudzić kasę z naszych podatków, nie udało się, no to zajmij się jakimś faktycznie istotnym tematem, a nie urojeniami zbliżającego się do 60-tki nieroba czyli twojego brata Janusza Górzyńskiego.

 

 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1
#1606586

Dość oszczerstw i trollingu.

To dezinformacja i bydlactwo twierdzić, że żądanie konstytucyjnie należnego odszkodowania jest jakimś wyłudzaniem.

Wynocha z mojego blogu "prawniku" na usługach zdegenerowanego systemu.

Moi wieloletni czytelnicy mają dosyć twoich głupot i chamskich ataków.

I zacznij leczyć swoją obsesję. Rozumiem, ze mój brat - jako wybitnie inteligentny człowiek - przeszkadza takiemu kiepskiemu, jak ty, ale zrozum człowieku, że jesteś na tym portalu już wyłącznie pośmiewiskiem.

Małym, tandeciarskim, ograniczonym stalkerem.

EOT.

 

 

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-3
#1606590

Ale to tylko źle świadczy o tobie, "wykształcona".

;)

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1
#1606591

EOT.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-4
#1606594

;)

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1
#1606597

Nikogo nie interesują twoje "komentarze".

Stalking jest poza tym karalny.

EOT.

 

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-3
#1606600

rowie by pojęła. A ty jesteś odporna na wiedzę niczym twój brat nierób na Ewangelię.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1
#1606604

Wynocha, niekompetentny nudziarzu.

 

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-3
#1606606

A Januszowi wystarczy dziesięć. Wstyd, "wykształcona". ;)

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1
#1606608

Przeczytałem komentarze, szczególnie te na końcu. Żenada.

Jesteście wszyscy siebie warci, komentatorzy. Robicie wszystko, by w polskim społeczeństwie nie było zgody narodowej. Za przeproszeniem, "pierdoły" i wycieczki personalne, przerośnięte ego bierze górę nad zdrowym rozsądkiem.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-3

Miłosierdzie okazane wilkowi, okrucieństwem dla owiec.

#1606572

To proszę się wysilić i przeczytać, kto sieje niezgodę.

Inaczej to motto o treści "miłosierdzie okazane wilkowi, okrucieństwem dla owiec", będzie tylko pustym ozdobnikiem Pańskiego blogu.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-3
#1606576

...Że prym w wojnie polsko-polskiej wiodą prym zwolennicy PiS. Tak na prawdę, krety żydowskie, nie mające w swym przesłaniu dobra Rzeczypospolitej. Obserwuję aktywność na tym forum i jestem prawie gotów wskazać prawdziwych zwolenników "dobrej zmiany ", kretów żydowskich, podszywających się pod patriotyzm i zwolenników dobra RP.

@Rebeliantka, JKM jest szkodnikiem. Pamiętaj, że Ruch Narodowy jest tym , czego Polska oczekuje.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-4

Miłosierdzie okazane wilkowi, okrucieństwem dla owiec.

#1606578

Proszę przeczytać moje wpisy pod publikacjami. Proszę nie pisać o moim "wysilaniu się". Tak tylko proszę.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1

Miłosierdzie okazane wilkowi, okrucieństwem dla owiec.

#1606582

Rzeczywiście nie zajrzałam wcześniej do Twoich wpisów. Dziękuję za komentarze.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-4
#1606585