Różne koncepcje działań Polonii wobec Ustawy 447

Obrazek użytkownika Rebeliantka
Świat

Dostałam list z USA o różnych działaniach podejmowanych przez Polonię amerykańską wobec zagrożeń związanych z Ustawą 447. Koncepcje są zasadniczo różne.

 

Koncepcja Nr 1.

Franciszek Spula, Prezes Kongresu Polonii Amerykańskiej, wzywa do podejmowania działań zmierzających do naprawy niewłaściwego prawa. Informuje, że Kongres Polonii pracuje nad uchwaleniem rezolucji Kongresu USA w postaci poprawki mającej na celu usunięcie Polski z listy krajów wymienionych w rezolucji Senatu 447, która jest obecnie ustawą publiczną nr 115-171, podpisaną przez prezydenta Trumpa 9 maja 2018.

Spula ocenia, że demonstracje uliczne pod hasłem „Stop Senate Resolution 447” - nawołujące do uchylenia całego projektu ustawy, są błędem, gdyż rezolucja Senatu 447 wzywa wszystkie 46 krajów, które podpisały Deklarację Terezińską do zapłaty odszkodowań z tytułu przejęcia bezspadkowego majątku ruchomego i nieruchomego po Żydach - ofiarach holokaustu. Zdaniem Kongresu, Ustawa 447 nie dotyczy Polski, ale może dotyczyć innych krajów, skoro miały one wolę akceptować Deklarację z Terezina.

Polska ani nie uważa za wiążącą - w stosunku do naszego kraju - Deklaracji Terezińskiej, ani nie ma do niej żadnych podstaw faktycznych, gdyż "nie było żadnej współpracy państwowej między nazistowskimi Niemcami a państwem polskim. W czasie II wojny światowej władze rządowe Polski, założone po upadku II Rzeczypospolitej na początku października 1939 r., miały siedzibę we Francji, a następnie w Wielkiej Brytanii i reprezentowane były przez Delegaturę w Polsce. Rząd ten, na uchodźstwie, nigdy nie współpracował z nazistowskimi Niemcami lub ich przywódcami".

Z tych powodów "Komitet Wykonawczy Kongresu Polonii Amerykańskiej na posiedzeniu w poniedziałek 18 marca 2019 r. głosował za wotum nieufności dla demonstracji ulicznych „Zatrzymaj rezolucję 447”. Cel demonstracji - zdaniem Komitetu -  jest sprzeczny ze stałą polityką Kongresu Polonii Amerykańskiej.

Kongres Polonii Amerykańskiej, prosi, aby wzywać kongresmenów amerykańskich o sponsorowanie rezolucji Kongresu, w której będzie przedstawiona prawda o Polsce i Polakach podczas II wojny światowej. Sądzi, że będzie to bardziej skuteczne niż uczestnictwo w błędnych demonstracjach ulicznych wzywających do uchylenia rezolucji Senatu 447, która angażuje o wiele więcej krajów niż Polska.

 

Koncepcja Nr 2. 

Komitet Obrony Pomnika Katyńskiego i Obiektów Historycznych, prowadzony przez pana Janusza Sporka (koordynację ogólnokrajową prowadzi Wojciech Jeśman, PAC CA South), zwołał na 31 marca 2019 r. o godz. 15.00 demonstrację w Federal Plaza na Manhattanie, aby zaprotestować przeciwko ustawie S.447 JUST (obecnie federalne prawo publiczne 115171) oraz przeciwko niedawnej fali antypolonizmu i antypolskim wypowiedziom amerykańskich i izraelskich urzędników, amerykańskiego Kongresu i mediów.  Podobne działania są również organizowane równolegle w kilku innych amerykańskich miastach: Chicago, IL, Boston, MA, Hartford, CT i Los Angeles, CA.

Organizatorzy demonstracji wiedzą o wątpliwościach zgłaszanych przez różne ugrupowania co do jej celowości. Wiedzą, że Kongres Polonii Amerykańskiej jest zaangażowany w alternatywny plan pod kierownictwem prezydenta Franka Spuli o zorganizowaniu kongresowego briefingu w maju 2019 r., mającego na celu usunięcie Polski z zakresu ustawy JUST. Przyszłość pokaże, czy to się uda. Wiedzą też, że są możliwe prowokacje w postaci jawnie rasistowskich lub antysemickich haseł, które mogą być wykorzystywane przez nieprzyjazne media do dalszego dyskredytowania Polaków.

Pomimo tych zastrzeżeń, organizatorzy sądzą, że demonstracja będzie przydatna, jeśli położony zostanie największy nacisk na protestowanie przeciwko niebezpiecznym zmianom poglądów w niektórych częściach amerykańskiego społeczeństwa, odzwierciedlonym w działaniach członków Kongresu USA. Cytuję: "Tworzenie praw, które stawiają wybraną grupę obywateli (Żydów) ponad wszystkimi innymi, jest wielkim, bezprecedensowym złem".

Niepokojące jest też to, co wydarzyło się na Kongresie podczas głosowania nad Wspólną Rezolucją nr 37 w połowie lutego. Zdaniem Andrzeja Burghardta, to "nic innego jak bezprecedensowy atak na wolność słowa, a zatem narodziny totalitaryzmu (https: //youtu.be/qmqe3UD-F3o). 424 członków Kongresu głosowało za „potępieniem antysemityzmu”, co - można przypuszczać - wkrótce nastąpi za sprawą wiążących aktów prawnych kryminalizujących ten niejasno zdefiniowany „antysemityzm”. Burghard uważa, że jako antysemityzm będzie interpretowana „wszelka krytyka Żydów lub państwa Izrael” (jak widać w klipie). Uważa, że należy przeciwko temu protestować. "Gdy lód zostanie złamany, dalsze ograniczenia wolności słowa będą o wiele łatwiejsze. Mają one na celu usunięcie pierwszej poprawki, tak jak się to stało w przypadku drugiej poprawki. Co będzie następne?" - pyta Burghard.

 

-------------------------------------

Polonia amerykańska jest aktywna w obronie polskich interesów. A my?

 

Appendix: 

 

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.7 (głosów:15)

Komentarze

Na Polskę, ze swoim złotym i uniwersalnym kluczem 447, który otwiera każdy bank w Europie. Teraz przyszła kolej na Polskę by ją oskubać choć szwaby już za to zapłacili.

No to po cichu pisiorki będą płacili kasę, by się społeczeństwo nie dowiedziało, przecież to taki usłużny rząd dla eskimosów, nikt. im nie kazał, a oni sami dawali na cmentarze, teatry, muzea i gminy eskimoskie.

A i sługa pejsatych już zareagował, dając minusa dla autorki.

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
12
Nie podoba mi się!
-3
#1584698

Jest niewątpliwie dziwny dysonans między np. aktywnością Polonii a milczeniem rządu. To jest denerwujące, że nie wiadomo jakie stanowisko zajmie polska władza.

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
0

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1584708

amerykańskiej są po prostu ukrywane, że "opozycyjne mendia" o tym nie mówią, to raczej nic dziwnego, ale "niby prawicowe" dlaczego to przemilczają???

W rządowej tv ani słowa na ten temat, jakby nic się nie działo - a to jest manipulacja i jak im wierzyć w tej sytuacji?

Nie dość, że nic nie robią, dają pieniądze na jakieś żydowskie muzea, cmentarze, kłamliwe filmy np. "gNida" i kłamliwe konferencje - np. ta w Paryżu i inne aktywności, wypłacają emerytury żydom w Izraelu, to jeszcze przemilczają protesty Polonii!!!

Gdzie się podziała chociażby śladowa wiarygodność rządzących???

Podoba mi się!
12
Nie podoba mi się!
0

Serce słowianki nie zna łez ...

#1584718

Trafne pytania i spostrzeżenia.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1584731

-spod okupacji Izraela !!!
Trzeba zjednoczyć wszystkie narody świata tam zamieszkujące a w szczególności Afro-Amerykanów i narody Arabskie aby pomogli Stanom Zjednoczonym w zrzuceniu żydowskiego jarzma.
Trudno jest naprawdę czasem zrozumieć Arabów bo Żydzi ich leją jak popadnie a oni mszczą się na bogu ducha winnych Chrześcijanach (możliwe i prawdopodobne są prowokacje Mossadu w celu skłóceniu nas a Zydzi zacieraja swoje łapki i liczą dolary)- sorry ale tak mi to wygląda.
Ja napiszę kilka listów do Ambasad aby jednoczyli swoich obywateli i pomogli w wyborach odsunąć Żydów od władzy w USA.
Tam też trzeba uszczelnić głosowania aby nie było fałszowania wyników wyborów jak do tej pory.

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
0

Pytanie dziejowe o najwyższym znaczeniu - czy działacze PiS-u i Zjednoczonej Prawicy za miliony ze SKOK-ów poświęcą niepodległość Polski ?

#1584801

Dobra idea. Jeśli Amerykanie będą pozwalali nadal rządzić u siebie Żydom, zapłacą z czasem taką samą cenę, jak Polacy.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1584804

- jeśli jest to prawdą że przed atakiem wszyscy Żydzi opuścili wspomniane wieże WTC to sprawa zdaje się być oczywista i logiczna.
Tak potęga USA została wykorzystana do rozmontowania silnych państw na Bliskim Wschodzie.
Warto by się zastanowić dlaczego został zamordowany J.F. Kennedy i kto to tak naprawdę zrobił.
Możliwe że po tej zbrodni Izrael uzyskał dostęp do technologi atomowej.
Ten zamach i zbrodnia na Prezydencie USA dalej cuchnie choć minęło już tyle lat.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

Pytanie dziejowe o najwyższym znaczeniu - czy działacze PiS-u i Zjednoczonej Prawicy za miliony ze SKOK-ów poświęcą niepodległość Polski ?

#1584805

Dziękuję.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1584806

wyjaśniający różne taktyki walki z zamierzonym rabunkiem Polski. Jakaś cholera oceniła na "1"

Podoba mi się!
13
Nie podoba mi się!
0

Leopold

#1584705

A "jedynkarz"? Nie wyjaśnił o co mu chodzi.

Podoba mi się!
11
Nie podoba mi się!
0

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1584709

Bo to partyzant był
Zza Buga

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-2
#1584725

  Witam Panią! Przed wyborami, jeszcze nie jeden tu pojawi się spadochroniarz. Stałych dywersantów znamy, ale daremne ich wysiłki. Widocznie ich korzenie są pokoleniowe. Pięknie, że Polonia się organizuje, bo w kraju Zjednoczona Targowica próbuje kąsać gromadząc wokół siebie wszelkie robactwo. Podziękowania za zamieszczony artykuł. Pozdrawiam!

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-1

ronin

#1584727

i wzajemnie pozdrawiam.

Jutro ma być ciekawa transmisja.

https://pbs.twimg.com/media/D28WDEGXQAATLsq.jpg

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1584732

nie ma różnych koncepcji działań Polonii w sprawie ustawy S447. Prezes KPA Frank Spula uważany jest przez Polonię za zdrajcę, któremu na Polsce nie zależy. Gdy Polonia w marcu ubiegłego roku informowała w Waszyngtonie Kongresmanów o bezprawności ustaw HR1226 i S447, którą później podpisał D. Trump, Frank Spula w dzień przed wyjazdem Polaków do Waszyngtonu wycofał swoje poparcie dla akcji, przyjęto to i zresztą słusznie za sabotowanie akcji.

Podobnie zachował się także Tomasz Sakiewicz odwołując poparcie Klubów Gazety Polskiej dla akcji Polonii. List prezesa Spuli w sprawie niedzielnej demonstracji jest skandaliczny, przekręca on fakty i nawołuje do bezskutecznych akcji. Co dało informowanie kongresmanów i senatorów, a także prezydenta D. Trumpa już wiemy.

Najgorsze jest to, że obecny rząd, jak i ta totalitarna opozycja są zgodni co do tego, że o tej sprawie nie wolno mówić w mediach, a nawet należy kłamać i ją bagatelizować. Czyżby już coś obiecali organizacjom żydowskim, a może nawet podpisali cyrograf o czym dowiemy się dopiero po wyborach?

Pozdrawiam

 

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny, wobec rządu tylko wtedy, gdy na to zasługuje. Mark Twain

#1584755

za info ze Stanów, czyli "miejsca zdarzenia".

Masz rację, że działania legalistyczne nic do tej pory nie przyniosły, więc można domniemywać, że nadal nic lub niewiele to da.

Wielki szacunek dla Polonii za zorganizowanie protestów.

A w Polsce .... cisza.

Pozdrawiam serdecznie.

 

 

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1584780

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Verita nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Wszystkie komentarze jak i informacje na w/w temat to zwyczajne dezinformacje i emocjonalne odreagowania bezmyślnego działania...aby działać. ...jak jazda z pustymi taczkami ...w których brak rozumu.

Polacy są strzępkiem emocji, rozentuzjazmowanym tłumem. Polska to pierwszeństwo emocji nad rozumem.

W tekstach, komentarzach czy wystąpieniach polityków wałkuje się na okrągło wyświechtane  prawdy...z którymi nie wiadomo co zrobić.

Akcja za akcją...i nic z tego nie wynika. Naród niewiele z tego rozumie....bo brakuje szkół, uniwersytetów, które kształciłyby rozum. Te wszystkie działania byłyby sensowne...gdyby były ukoronowaniem rozumienia rzeczywistości i danej sytuacji. Jesteśmy pośmiewiskiem świata  wraz z naszym "katolicyzmem", który nie potrafi obronić życia (aborcje) i rodziny (rozwody).

Ciągle żyje w nas mentalność pokomunistyczno-socjalistyczna, taka - ni pies ni wydra.

Większość zamieszczanych tu tekstów i komentarzy...polega na  wymianie   emocji  a nie na merytorycznej rozmowie.

Polacy przestali używać rozumu. Zdeprawowany rozum wymaga kształcenia.

Takie myśli  są  zawarte również, m.in. :w konferencjach  ks. prof. Guza

https://www.youtube.com/watch?v=ZkTVHJB3hD4

https://www.youtube.com/watch?v=P9JClWvp8jw

P.S. Niniejszym wyjaśniam Leopoldowi, że to ja jestem "cholerą", jedynkarzem...bez wyjaśniania...bo wątpię ,żeby po wyjaśnieniu argumenty zostały właściwie zrozumiane....właśnie z w/w powodów.

Pozdrawiam

 

 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-4

Verita

#1584784

Konkretnie?

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1584785

1.Permanentne kształcenie umysłu, tzn .rozumienia rzeczywistości,  przez wykłady filozofii, logiki teologii moralnej...ale nie modernistycznej czy charyzmatycznej. Sporo tego jest w internecie.

2.Praca organiczna , od podstaw...tzn .robienie wszystko co trzeba , dobrze, na własnym podwórku,  portalu, w rodzinie. Czytanie mądrych książek, odstawienie przedurnej telewizji, nawet Trwam. Który katolik w Polsce przeczytał KKK? 

3. Reagowanie na ewidentne zło i głupotę ,tu i teraz...nawet ostracyzm a nie konformizm , uprzejmość i tolerancję dla  chamów, zboczeńców i idiotów...bo obowiązuje tzw. miłosierdzie.....bez wiedzy o tym, czym ono jest.(KKK)

To początek ciężkiej pracy. Może wtedy nam Bóg pozwoli wygrać bitwę, Z tymi Polakami dziś Sobieski zrezygnowałby z wojny.

Wybory parlamentatne czy EU....są obecnie bez znaczenia...to temat "mama Madzi". Nie oszukujmy się. To już  lepiej pójść na ryby.

 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-3

Verita

#1584786

proponujesz przede wszystkim program długofalowy, który już wielu świadomych patriotów realizuje.

Ale niniejsza notka nie jest o wyborach, tylko o sprawach bieżących - akcjach protestacyjnych w USA wobec Just Act 447. Twoim zdaniem w tej sprawie nic nie należy robić? Tylko kształcić umysł dla przyszłości? W mojej ocenie, amerykańskie protesty to właśnie Twój punkt 3, czyli "reagowanie na ewidentne zło".

Pozdrawiam

Ps. Nb. Ksiądz profesor Guz jest zawsze uprzejmy. Stanowczy i merytoryczny, ale uprzejmy.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1584787

Ks. Prof. Guz nie boi się nazywać rzeczy po imieniu...wyrzucenie kupców ze świątyni też było uprzejme.

A co do świadomych Polaków...? Gdzie oni są? Pokaż tych "wielu". Moim zdaniem....to niedbitki ostatnich wojen i emigracji, których można policzyć na palcach jednej ręki.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Verita

#1584790

Do kogo masz pretensje? Do tych elit, które podejmują heroiczne wysiłki?

Czy do tych mniej świadomych?

Nie wiem, o co Ci chodzi. Ja cenię wszelkie grupy, które walczą o Polskę i uważam, że należy ich wspierać, a nie twierdzić, ze ich praca i tak nic nie da.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1584795

Antypolska ustawa 447 została przychylnie potraktowana - za łapówkę. 

Rekordową dotację 30 mln dolarów (ok. 110 mln zł) na utrzymanie większości w nadchodzących wyborach przez republikanów w amerykańskim Kongresie przekazał miliarder z Las Vegas żydowskiego pochodzenia Sheldon Adelson. http://dakowski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=25110&Itemid=100

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-4

Verita

#1584788

nie są śmieszne.

Wobec łapówkarstwa nie należy milczeć.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1584789

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika Verita został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

z równym sktkm mższ t sm wykrzyczć w ls. Szkd czs sł, któr włśn mżn spżytkwć n nkę....lb nczj, lpj.

Msnr wsprł Trmp wsprł PS...t pmcncy sztn. Przcw sztnw chcsz prtstwć? W jdnj ręc trnsprnt... w drgj nrzędz brcyjn?. t Plsk włśn.

https://www.ytb.cm/wtch?v=X6MTcrZ3-Y

https://www.ytb.cm/wtch?v=VLQqg_7bvY

Verita

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-5
#1584791

.... wszyscy przeciwnicy Pana Boga chrześcijańskiego: bluźniercy, sataniści, którzy w miejsce Pana Boga stawiają kult szatana. Profanujący sakramenty, w szczególności świętej Eucharystii i świętego kapłaństwa Chrystusowego – mówił w niedzielę, 30 marca 2019 r., ks. prof. Tadeusz Guz. Kazania pasyjne w bazylice Świętego Krzyża w Warszawie są głoszone w każdą niedzielę Wielkiego Postu oraz w Wielką Środę o godz. 18.00.

https://naszdziennik.pl/galeria/207319,siedem-ostatnich-slow-chrystusa-cz-4.html

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-4

Verita

#1584793

którzy jeszcze nie słuchali.

Dziękuję.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1584797

wybacz, ale po prostu Ciebie nie rozumiem.

Nie widzę podstaw do krytykowania ludzi, którzy protestują w USA i w Polsce przeciwko 447. A już wrzucanie ich do jednego worka ze zwolennikami aborcji, to jakaś insynuacja.

Przepraszam, ale dzisiejsza rozmowa z Tobą wydaje mi się jakaś ... jałowa. Wracam do pilniejszych spraw.

Pozdrawiam

 

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1584796

że wtedy gdy obecna władza przemilcza wszelkie działania i jest wściekła gdy coś się robi w sprawie S447 należy tej władzy podporządkować się i nie robić niczego, bo to wg. niej to jest "śmieszne". Uważam, że każde działania, które informują Polaków i inne narodowości o ustawie S447 są potrzebne i dobre. Przynajmniej tyle można w tej chwili zrobić, czyli informować, bić na alarm i protestować. Czy milczenie i nierobienie niczego byłoby lepsze?-wg. Verity tak. Jej chyba jeszcze nikt nie dogodził.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny, wobec rządu tylko wtedy, gdy na to zasługuje. Mark Twain

#1584802

w 100% zgadzam się, że bicie na alarm jest potrzebne i właściwe. Chapeau bas dla Polonii!

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1584803

Polonia w Ameryce przeciwko Żydowskim roszczeniom,,,,dlaczego tvp tvp info i inne media tego nie pokazały ?

Czy rząd razem z Prezydentem chcą ukryć tak ważną sprawę przed Polakami ?!!

 

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0
#1584848

ale całkiem przemilczały! Tylko jazgot, wałkowanie co, kto powiedział etc. etc.

Czy chcą ukryć? Nieważne, co chcą.... ważne co robią - ukrywają jako nieistotne dla nich:((

Gwoli sprawiedliwości - TV Trwam w Informacjach pokazała, krótko ale z komentarzem

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

CISZA

#1584911