Praworządność po poznańsku - Michalkiewicz i Sąd Okręgowy

Obrazek użytkownika Rebeliantka
Kraj

Oto sprawiedliwość po poznańsku: ponad 170 000 tysięcy wyegzekwowali błyskawicznie, od listopada nie zdołali rozpatrzyć sprzeciwu od wyroku.

W notce https://niepoprawni.pl/blog/rebeliantka/jak-obiektywny-sad-zalatwil-michalkiewicza opisałam, jak Sąd Okręgowy w Poznaniu obciążył Michalkiewicza kwotą 150.000 zł na rzecz Ż.K. - ofiary pedofila, która poczuła się urażona komentarzem Michalkiewicza do wyroku zasądzającego odszkodowanie na rzecz Ż.K. od zakonu.  Przypomnijmy fakty:

W dniu 30 sierpnia 2019 r. Sąd Okręgowy w Poznaniu I Wydział Cywilny zasądza na rzecz Ż.K. kwotę 150.000 zł (sł: sto pięćdziesiąt tysięcy złotych) z odsetkami ustawowymi za opóźnienie od dnia 4 lipca 2019 roku do dnia zapłaty z tytułu naruszenia jej dóbr osobistych w postaci dobrego imienia oraz godności, co miało nastąpić poprzez wypowiedzi Michalkiewicza na temat Ż.K. w okresie po 2 października 2018 r

Ponadto zasądza: kwotę 15.078,48 zł (słownie: piętnaście tysięcy siedemdziesiąt osiem złotych 48/100), w tym:

  • kwotę 8.100, - zł jako zwrot opłat sądowych od pozwu,
  • kwotę 6.120, – zł jako zwrot wynagrodzeń pełnomocnika powódki,
  • kwotę 17, - zł jako zwrot opłaty skarbowej od pełnomocnictwa
  • oraz kwotę 841,48 zł jako zwrot wydatków.

Orzeczenie jest prawomocne od dnia 15.10.2019 r.

Źródło

Michalkiewicz nie otrzymał zawiadomienia o rozprawie, wyrok został wydany jako zaoczny. Sąd uznał, iż pozwany, chociaż nie odebrał kierowanej do niego korespondencji, był prawidłowo wezwany na rozprawę w trybie awiza.

Michalkiewicz podaje, że korespondencja sądowa była kierowana na niewłaściwy adres.

W wyroku nie określono jakie dokładnie wypowiedzi i gdzie wygłoszone miały naruszyć dobra osobiste Ż.K.

Sąd Okręgowy w Poznaniu uznał, że jest właściwy miejscowo do rozpoznania sprawy, gdyż tak zaproponował pełnomocnik powódki - mecenas Jarosław Głuchowski, podnosząc, iż miał miejsce czyn niedozwolony i to w okręgu poznańskim. Ubocznie trzeba zaznaczyć, że ani powódka, ani pozwany nie mieszkają w okręgu poznańskim.

Michalkiewicz dowiedział się o wyroku 14 listopada 2019 r., gdy stwierdził, że komornik "wyczyścił" jego konta bankowe i uzyskał informacje, że jest prowadzona egzekucja sądowa na rzecz Ż.K.

Źródło

Michalkiewicz wystąpił w listopadzie o doręczenie mu wyroku zaocznego i wniósł od niego sprzeciw, wnioskując jednocześnie o przywrócenie terminu do wniesienia sprzeciwu. Przelał też opłatę w wysokości 4050 złotych, wymaganą zgodnie z przepisami od sprzeciwu.

Do dnia dzisiejszego sprzeciw nie został rozpoznany.

W dniu 10 lutego 2020 r. Michalkiewicz otrzymał Postanowienie Komornika Komornika Sądowego przy Sądzie Rejonowym w Wołominie Mateusza Stanisława Borek o zakończeniu egzekucji.

Zgodnie z w/w Postanowieniem od dłużnika wyegzekwowano z kont bankowych i świadczenia emerytalnego ZUS kwotę 170 938,40 zł, w tym koszty postępowania egzekucyjnego 18 441,25 zł, na co złożyły się:

  • Koszty uzyskania dokumentów lub informacji niezbędnych do prowadzenia postępowania (art. 6.7 ukk) 90,73 zł.
  • Koszty doręczenia korespondencji (art.6.8 ukk) 56,72 zł
  • Opłata stosunkowa 10 % na rzecz komornika  (art. 27. 1 ukk) 16 938, 80 zł
  • Koszty zastępstwa prawnego w postępowaniu egz. 1350,00 zł

Źródło

------------------------------------------------

Bez komentarza.

 

UWAGA!

Hejterom: Humpty Dumpty, kontrik, Ostry - nie odpowiadam.

 

Ocena wpisu: 
4
Twoja ocena: Brak Średnio: 3.2 (głosów:17)

Komentarze

A nie można postąpić jak w przypadku zatrzymania Janusza G.? Pisać o "białoruskich" represjach i standardach a zarazem posłać list do Łukaszenki i mediów białoruskich, i to po polsku, z apelem by kazał Kaczyńskiemu przyjrzeć sie, co się w jego kraju wyprawia xD 

To było to wasze "Stowarzyszenie przeciw bezprawiu" , sami fachowcy tak jak wasi kumple- spiskolodzy od szczepień i chemtrails. Chyba się ich nie wstydzisz, tak jak Piotra Beina i Marka Podleckiego?

 

Chamstwo i kłamstwa Michalkiewicza dawno wyszły na jaw. Wypisywanie kłamstw niczego nie przykryje, co najwyżej ośmieszy, taką to przysługę oddajesz swojemu stronnictwu. 

 

Wariatom przeszkadza, że nie mogą czuć się bezkarni a zamiast pogrożenia paluszkiem jest czyszczenie konta. To i kwik jest, przy okazji obnażono całą obrzydliwość procederu - jak to jest, gnoić innych takimi "żarcikami", nawet ofiarę gwałtu, i udawac, że to działalność patriotyczna i katolicka, ale jak ktoś upomni się o swe prawa to już aj waj, spiski i wpłacajcie kasiorę.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-8

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1618581

Pokazał jak stoi murem za eskimosko-komuszym wymiarem sprawiedliwości w Polsce (ale tylko dla Eskimosów) dla Polaków są wyroki.

Nie wysilaj się na odpowiedź tępy eskimosie.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-3
#1618589

najbardziej zdumiewające jest, że on i jego kumple są w tym hejcie całkowicie bezwstydni.

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-4

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1618591

zauważ też, że ujawniło się kilku nienawistników, nie znoszących Michalkiewicza. Ich nie obchodzi, że wymiar sprawiedliwości nie był rzetelny i bezstronny, tylko cieszą się, że miał kłopot nielubiany przez nich publicysta. Nawet jeśli załatwiono go przy pomocy nadużyć prawa.

Potem się dziwią, że część ludzi twierdzi, że im wcale nie chodzi o sprawiedliwość, tylko o to, by mieć swoją "kastę". Szkoda, że dostarczają pretekstu do takich spekulacji, bo mocno to przeszkadza w reformowaniu.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-3

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1618593

I właśnie z tego powodu, dużo ludzi odchodzi z popierania PiS-u, widząc jak PiS zwalcza prawą stronę, popierając ataki na takich ludzi jak redaktora Michalkiewicza, który ostro swoim piórem walczy z żydo-komuną.

Więc u ludzi prawicowych zachodzą pytania. Czy PiS popiera żydo-komunę??? Czy chce zniszczyć konkurencje na prawej stronie???

I tak powstają podziały na prawej stronie, a żydo-komuna ta POlityczna i ta w togach, dalej spokojnie może niszczyć Polskę, bo siły prawicy są podzielone 

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-2
#1618654

że Michalkiewicz nie wypowiadał się na temat Ż.K., której nie znał, tylko na temat istoty wyroku Sądu Apelacyjnego w Poznaniu z października 2018 roku.

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-5

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1618583

Więc komornik zrobił to co powinien i co należy do jego obowiązków

 

Natomiast Pani sekciarstwo i zarozumialstwo, oraz chęć matactwa miesza wszystko w jednym worze więc wychodzi z tego jedno wielkie: MAGULO

 

(objaśnienie dla tych którzy nie wiedzą co to takiego MAGULO: MAGULO = gówno wymieszane z cebulą)

- komornik zrobił to co powinien

- czy i jak był o sprawie powiadomiony bajkopisarz i bajarz miechalkiewicz wie tylko on i akta sądowe - jemu w nic wiary dawać nie można co udowodnię niżej natomiast łatwo sprawdzić jego wiarygodność zaglądając do akt sprawy w których będą wezwania a przy nich adresy oraz potwierdzenia doręczeń bądź ich zwrotek

- a niby z czego tak szybko komornik wyegzekwował taką kwotę jeśli nie tak dawno temu bajarz michalkiewicz twierdził że jest goły i bosy i robił zbiórkę na WYKUP mieszkania bo niby mieli go eksmitować?

Po prostu od lat robi ludzi w WAŁA a taka @rebeliantka czy jej brat i nim podobni łykają wszystko co powie jak tępe pelikany

Jeśli komornik szybko kasę ściągnął to znaczy że bajarz ją miał I TYLE

A wracając do WYKUPU mieszkania to ludziom nie w temacie powiem że pewnie też częściowo kłamał bo WYKUP to nie to samo co ZAKUP

- jeśli zbierał na WYKUP tzn. że mieszkanie było jakby jego a więc nikt by go nie eksmitował

- zaś jeśli nie było jego to mógł go ktoś eksmitować - lecz wtedy to nie był WYKUP tylko ZAKUP

I tak się plebs robi w WAŁA

 

Natomiast w pełni zgadzam się z Panią oraz jakąś 99% ilością ludzi że POWIADOMIENIE ZASTĘPCZE to jest jawne kurestwo i niejednego wprowadziło w wielkie kłopoty - i nie tylko tych którzy jawnie się migali ale także a przede wszystkim tych którzy bogu ducha winni o niczym nie wiedzieli a sprawy do których wezwania były im wysyłane często nawet ich wcale nie dotyczyły, bądź od dawna były przedawnione  

 

A takich opluwaczy wykorzystywanych dzieci: WALIĆ PO DUPACH ile wlezie i KROIĆ DO SKARPETEK

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-5
#1618586

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Ostry nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-5
#1618587

Dosyc ciekawa jest reakcja kilku komentarorow, ktorzy na Twoj artykul, wskazujacy na lamanie prawa, przez tzw polska "praworzadnosc", zareagowali grubianstwem - nie dotykajac istoty Twojej wypowiedzi. Jeszcze bardziej dziwi mnie brak reakcji ludzi rozsadnych, ktorzy chociazby ocenianiem wrednych wypowiedzi, mogli by wyrazic swoj protest. Czyzby na Niepoprawnych nie bylo juz Polakow?

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-3

To się zaczeło od likwidowania polskości, od wyśmiewania i lżenia naszej przeszłości, naszych bohaterów i naszej wiary. To jest pierwszy krok, drugim będzie likwidacja Polski. J.M.Rymkiewicz

#1618595

Też się nad tym zastanawiam. Wielu rozsądnych uczestników-patriotów  zostało przegonionych lub zniechęconych lub nie chce się odzywać, aby nie być narażonymi na hejt. Za to rozpanoszyli się - jak zauważyłeś - dziwni, grubiańscy osobnicy lub udawacze, tylko symulujący poparcie dla dobrych zmian lub błędnie je rozumiejący. Ci ostatni często zresztą szukają wrogów tam gdzie ich nie ma.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-4

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1618600

Jawne skurw...two i złodziejstwo kryminalistów w togach w biały dzień! I nie piszę dlatego, że Michalkiewicza to dotknęło (ja go nawet za bardzo nie lubię), bo to mogło każdego z nas dotknąć.

Pamietajmy też, że nikt inny jak właśnie Kaczyński kiedyś wprowadził, że awizo wystarczy aby skur..ły sąd uznał list za doręczony - a ja osobiście miałem już kilka przypadków jak listonosz nie zostawił awiza (nie mówiąc juz o innych olewatorskich czynach listonoszy).

Ps. Jjj zostawcie banderowca - "nie wiecie, ze on jest głupi?" ;D

Ten cytat z życia mi się przypomniał, jak zobaczyłem znów jego kretynizmy i Waszą odpowiedź. Kiedyś za gówniarzy poszliśmy na dzielnicy do jednego gościa co miał nierówno pod sufitem. Był dorosły i chciał nam sprzedać TV (za paczke fajek), a nawet zegarek (jak to mówił "z czasem moskiewskim" ;) Mieszkał na parterze i staliśmy przy jego balkonie i gadaliśmy przez balkon, kiedy w końcu z góry wyszedł jakiś sąsiad na balkon i powiedział do nas "czego wy chcecie od Andrzeja, nie wiecie, że on jest głupi?" - parskneliśmy śmiechem i poszliśmy; tak to sąsiad słowami "nie wiecie, że on jest głupi" wstawił sie za sąsiadem z dołu ;)

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-4
#1618606

Z tymi awizami, to się już podobno zmienia .... powoli. ;(((

Cyt.

W dotychczasowym stanie prawnym po dwukrotnej awizacji istniała tzw. fikcja doręczeń, co w praktyce oznaczało, że pismo procesowe (również  pierwsze w sprawie) po bezskutecznym upływie terminu do jego odbioru uznawało się za doręczone. Nowy przepis w art. 139 1 k.p.c.zrywa z tą zasadą, stanowiąc, że jeżeli pozwany pomimo powtórzenia
zawiadomienia nie odebrał pozwu lub innego pisma procesowego wywołującego potrzebę podjęcia obrony jego praw, a w sprawie nie doręczono mu wcześniej żadnego pisma w sposób opisany powyżej i nie ma zastosowania art. 139 § 2-31 lub inny przepis szczególny przewidujący skutek doręczenia, to przewodniczący zawiadamia o tym powoda, przesyłając mu przy tym odpis pisma dla pozwanego i zobowiązując go (w formie zarządzenia) do doręczenia tego pisma pozwanemu za
pośrednictwem komornika. Powód ma 2 miesiące od dnia doręczenia mu zobowiązania na złożenie potwierdzenia doręczenia pisma pozwanemu przez komornika albo zwrot pisma ze wskazaniem aktualnego adresu pozwanego lub
dowodem, że pozwany przebywa pod takim samym adresem, jak ten podany w pozwie. Legislator nie sprecyzował, jaki dowód może zostać uznany za miarodajny w sprawie, zatem należy uznać, że dowodem takim może być potwierdzenie odebrania innej korespondencji (w tym przesyłek kurierskich) pod dotychczasowym adresem, pismo pozwanego ze wskazaniem adresu zamieszkania albo raport detektywistyczny. Ponadto, zgodnie z przepisami o ewidencji ludności, po wykazaniu interesu prawnego można zwrócić się o udostępnienie informacji na temat pozwanego z rejestru PESEL. Aby zadośćuczynić opisanemu zobowiązaniu sądu, powód składa wniosek o doręczenie pisma do komornika sądowego. Komornik sądowy nie może odmówić doręczenia pism, uprawniony jest jednak do zlecenia tej czynności asesorowi komorniczemu.Rygorem niedopełnienia tak opisanej procedury przez powoda jest zawieszenie postępowania przez sąd
na podstawie art. 177 § 1 pkt 6 k.p.c. Celem nowego sposobu doręczeń uregulowanego w art. 139 1 k.p.c. ma być skuteczne zapewnienie prawa do obrony, gdyż w ocenie ustawodawcy dotychczas adresat korespondencji sądowej niejednokrotnie dowiadywał się o zapadłym orzeczeniu dopiero z zawiadomienia o wszczęciu egzekucji. Aby zatem
wyeliminować sytuacje, w których doręczeń dokonuje się na nieaktualny adres, wprowadzono tryb doręczenia za pośrednictwem komornika sądowego.

I wszystko fajnie, tylko sędziowie podobno jeszcze nie potrafią korzystać z nowych procedur :((( - według swego "widzimisię" decydują, czy uznać czy nie doręczenie za skuteczne.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-4

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1618608

Strasznie to zawiłe - a po jaką cholere??? Po co sąd gania powoda do komornika? Dlaczego sam nie przekaże sprawy komornikowi albo policji aby ustaliła adres??? Albo też niech mają swoich ludzi (nie papudraków z poczty), którzy bedątakie pisma nosili (wiele innych ze skarbówki albo urzędu sami wynajęci pracownicy jakosmogą nosić) - niech taki zrobi nagranie, które bedzie dowodem, ze faktycznie pod wskazany adres (wcześniej sprawdzony jako aktualny) został list doręczony albo awizo - wtedy wyeliminuje sie większość "lewych doręczeń".

Ps. lata temu w USA było, że wynajęte typy dostarczały taki list i robiły zdjecie jako dowód doręczenia. Teraz technika poszła o wiele dalej i mozna to zrobić łatwiej ale nie obciążajmy tym powoda?

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-3
#1618614

Właśnie!

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-4

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1618626

odnalezienia adresu Michalkiewicza, jako ordynarne klamstwo. Ten czlowiek jest tak popularny, ze wystarczy wyklikac jego nazwisko, by otrzymac jego adres internetowy.  http://www.michalkiewicz.pl/  On sam, albo ktos, kto opiekuje sie ta strona przekazal by odpowiedz do instytucji "wielce szanownej", ale powszechnie znanej z bogatej kolekcji naruszen prawnych.

 

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-2

To się zaczeło od likwidowania polskości, od wyśmiewania i lżenia naszej przeszłości, naszych bohaterów i naszej wiary. To jest pierwszy krok, drugim będzie likwidacja Polski. J.M.Rymkiewicz

#1618619

No pewnie, że "nie chcieli" znaleźć. A nawet podobno wynajęli detektywa. Chyba tylko po to, by "dowalić" kolejne koszty.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-4

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1618627

To determinacja przeciwników Michalkiewicza, by dowodzić, że adres był właściwy, bo tak "powiedział Sąd". A co miał Sąd powiedzieć? Że wygląda na to, że to była "ustawka"? Łącznie z uznaniem, że SO w Poznaniu był właściwy miejscowo? Był "właściwy", bo tam mieściła się kancelaria pełnomocnika powódki?

https://niepoprawni.pl/blog/rebeliantka/ile-kosztuje-adwokat-kasi-ofiary-pedofila

Adwokat świetnie zarabia na sprawie "Kasi". Do tej pory to jest już ponad 320 tysięcy złotych.

No i dlaczego do tej pory nie rozpatrzono sprzeciwu od wyroku zaocznego?

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-1

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1618652

Jego oświadczenie jest przekłamane!! Pełne kłamstwa i manipulacji! Proces trwał krótko, a on świadomie nie odbierał pism z Sądu, jak również spodziewał się doskonale pozwu i jego prośba do ludzi jakoby mu wpłacali pieniądze na wykupienie mieszkania, była celowym kłamstwem, wprowadzeniem ludzi w błąd... on doskonale wiedział, że do tego pozwu dojdzie i chciał się zabezpieczyć!!

Nieprawdą jest również, że tam nie mieszka. Detektyw potwierdził jego adres zamieszkania, następnie Pani Sędzia sama sprawdziła w swojej bazie czy się zgadza, a ostatecznie sam Stanisław Michalkiewicz kilka dni temu w rozmowie z komornikiem przyznał, że mieszka w tym mieszkaniu, ale żadnej korespondencji nie widział. Jest to nie możliwe, bo było przynajmniej kilka wysłanych listów z Sądu. I każdy list nieodebrany jest ponaglany awizem. Kolejne kłamstwo to to, że zajęto mu kwotę ponad 180 tys. złotych!! W trakcie zajęcia, które nastąpiło kilka dni temu, na koncie miał 100 tys. i prosił komornika, by ten się ze mną skontaktował i poprosił, abym mu resztę kwoty rozłożyła na raty po 10 tys. miesięcznie...

Sędzia przyznała mi 150 tys. złotych tytułem zadośćuczynienia, jak również przeprosiny w formie papierowej! Michalkiewicz po tym, jak mój prawnik się nie zgodził na płacenie w ratach, gdyż nie można jemu ufać i oczywiste jest, że będzie próbował zrobić wszystko, aby mi nie zapłacić, po prostu się na mnie zemścił... Upublicznił moje imię i nazwisko... 

 

 http://polityczek.pl/facebook/12041-zulczyk-o-michalkiewiczu-trudno-o-wstretniejszego-czlowieka

 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-6

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1618629

 

Michalkiewicz nie zamierza przepraszać i płacić zadośćuczynienia ofierze księdza pedofila. Sędzia: mija się z prawdą

MARTA GLANC

 27 lis 19 16:08 

https://poznan.onet.pl/stanislaw-michalkiewicz-nie-zamierza-przepraszac-katarzyny-ofiary-ksiedza-pedofila/t56q7mp

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-6

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1618637

Wnosząc o przywrócenie terminu do wniesienia sprzeciwu trzeba było wnieść także o zawieszenie postępowania egzekucyjnego. W aktualnej sytuacji bowiem może być jak piszą tu: http://egzekucjakomornicza.com.pl/zajecie-wspolnego-konta-wspolmalzonkow-i-srodkow-pochodzacych-ze-sprzedazy-wspolnego-domu/ czyli sąd oddali ostatecznie powództwo, pan Michalkiewicz pozwie tamtego o zwrot pieniędzy, wygra oczywiście ale komornik nie będzie miał z czego ściągnąć, bo tamten już (oficjalnie) nie będzie miał żadnego majątku z którego można prowadzić egzekucję. 

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#1623158