Naganny atak na konserwatywnych hierarchów katolickich

Obrazek użytkownika Rebeliantka
Świat

4 dni temu zamieściłam na blogu "APEL DO KOŚCIOŁA I DO ŚWIATA do wiernych Katolików i ludzi dobrej woli" sformułowany przez grupę konserwatywnych kardynałów i arcybiskupów. Był wśród nich ks. kard. Gerhard Ludwig Müller, emerytowany prefekt Kongregacji Nauki Wiary, mianowany na to stanowisko przez papieża Benedykta XVI (pełnił też tą funkcję po objęciu urzędu przez nowego papieża Franciszka).  W niedzielę 6 września TV Trwam wyemitowała wywiad z kardynałem, który poniżej zamieszczam.

 

Przypominam, że "Apel do Kościoła i świata" wskazywał na fakt, iż:

pod pretekstem epidemii COVID-19 w wielu przypadkach zostały naruszone niezbywalne prawa obywateli przez ograniczanie w sposób nieproporcjonalny i nieuzasadniony ich podstawowej wolności, w tym również korzystania z wolności kultu, wypowiedzi i przemieszczania się.

Sygnatariusze apelu podkreślili, że:

Zdrowie publiczne nie powinno i nie może stać się usprawiedliwieniem dla deptania praw milionów osób na całym świecie, nie mówiąc już o zwolnieniu władz cywilnych z obowiązku podejmowania działań dyktowanych mądrością i mających na celu wspólne dobro; jest to tym prawdziwsze, im większe są wątpliwości rodzące się u wielu w odniesieniu do rzeczywistego ryzyka zakażenia, niebezpieczeństwa i odporności wirusa. Wiele światowej sławy autorytetów z dziedziny nauki i medycyny potwierdza, że alarm podniesiony przez media w związku z COVID-19 nie wydaje się w pełni uzasadniony.

https://veritasliberabitvos.info/apel/

 

Apel zawierał nadto obawę podpisujących, że nieliberalny tryb ograniczania wolności ludzi może być preludium do powstania Rządu Światowego wymykającego się spod wszelkiej kontroli oraz zawierał szczegółowe rekomendacje do działania (powstrzymanie przyjętych form ograniczania wolności, zapobieganie niegodziwym interesom przy doborze terapii dla chorych, angażowanie się mediów w uczciwy przekaz informacji, uniemożliwianie narzucenia podstępnych form dyktatury, autonomia Kościoła w sprawach kultu i głoszenia kazań).

 

Apel podpisują duchowni, lekarze, naukowcy, prawnicy, szefowie organizacji społecznych. Notka z tekstem apelu na niniejszym portalu w ciągu 4 dni uzyskała prawie 8 tysięcy odsłon i około 170 udostępnień. Wskazuje to na wagę tego dokumentu i jego szeroką akceptację wśród opinii publicznej.

 

Niestety, znaleźli się też nieliczni, ale ekstraordynatoryjni przeciwnicy, nie tylko nadzwyczajnie, ale wręcz ordynarnie atakujący apel. Jeden z nich nazwał apel konserwatywnych hierarchów dokumentem schizmatyckim, wpisującym się w New Age i propagandę Kremla (sic!). Dowodem na to miała być krytyka apelu dokonana przez ... episkopat niemiecki. Nie, to nie pomyłka. Autor paszkwilu, Humpty Dumpty, uważa biskupów niemieckich za przedstawicieli "właściwej" doktryny katolickiej. Najwyraźniej nie przeszkadza mu, że biskupi niemieccy twierdzą, że Katechizm Kościoła Katolickiego - mówiąc o „nieuporządkowanych skłonnościach” (homoseksualizm)  - się myli i że należy rozpocząć starania o wprowadzenie oficjalnych kościelnych błogosławieństw związków jednopłciowych.Nie chce mi się wierzyć, że bloger Humpty nie wie, iż 1.12.2019 r. Kościół katolicki w Niemczech rozpoczął Drogę Synodalną (nieformalny synod biskupów i świeckich), który ma w ciągu dwóch lat doprowadzić do radykalnych reform, dotyczących m.in.: podziału władzy w Kościele, celibatu, moralności seksualnej i roli kobiet (więcej tutaj: https://www.pch24.pl/niemieccy-biskupi-w-awangardzie-teczowej-rewolucji--jak-do-tego-doszlo-,72798,i.html).

 

Schizmatykami mają być - wedle oceny Humpty Dumpty - nie biskupi-"reformatorzy" niemieccy, ale konserwatywni hierarchowie, sygnatariusze apelu w sprawie "pandemii" COVID-19, w tym m.in. kardynał Müller, rzekomo posługujący się "prawicowo-populistyczną, agresywną retoryką, absurdalnymi teoriami spiskowymi i ezoteryką".

 

W kolejnym tekście ten "specjalista" od doktryny katolickiej wręcz stwierdził, że twórcy apelu, to: "purpuraci, którzy  tak naprawdę kroczą w poprzek nauki Kościoła, bądź też, ze względu na wiek, mogą mieć utrudnioną percepcję otaczającego świata".

 

Apel ma być - w ocenie Humpty Dumpty - stworzony przez heretyków, sprzeciwiających się papieżowi Franciszkowi, a  "każda herezja zaczyna się w łonie Kościoła. Luter, nim stanął na czele nowego kościoła, powoli skupiał wokół siebie opozycję wobec Kościoła katolickiego będąc katolickim mnichem".

 

Przy czytaniu tych "diagnoz" nie wiadomo czy śmiać się z powodu absurdalności "twierdzeń", czy ubolewać nad butą autora, podającego fałszywe informacje.

 

Oddajmy więc głos samemu kardynałowi Müllerowi, niech jego wypowiedzi zaświadczą z kim mamy do czynienia, jeśli nie jest wystarczającą rekomendacją, że na stanowisko Prefekta Kongregacji Nauki Wiary mianował go Benedykt XVI, najwybitniejszy teolog naszych czasów.

 

 

Wcześniejszy film:

 

Polecam też dzisiejszy materiał na stronie RM:

https://www.radiomaryja.pl/informacje/tylko-u-nas-ks-kard-g-l-muller-nie-ma-jakiejkolwiek-alternatywy-dla-chrzescijanskich-fundamentow-europy-bardzo-mnie-cieszy-ze-polacy-sa-katolickim-narodem-ze-wspaniala-historia-ktory-w-aktua/

Ocena wpisu: 
3
Twoja ocena: Brak Średnio: 2.3 (głosów:5)

Komentarze

https://www.radiomaryja.pl/informacje/tylko-u-nas-dr-h-wujkowska-e-zdrowie-to-sytuacja-patologiczna-w-tej-chwili-nie-mozemy-swobodnie-wykonywac-zawodu-w-relacji-lekarz-pacjent/

"E-zdrowie to sytuacja patologiczna. To miało służyć pomocy, ale przerosło zawód lekarza. W tej chwili nie możemy swobodnie wykonywać zawodu w relacji lekarz-pacjent. Ja nazywam siebie specjalista-telefonista, bo dziennie odbieram kilkadziesiąt telefonów od pacjentów, udzielając im porad przez telefon. Oczywiście niektórzy mogą się przedostać przez gąszcz z jakimś trudnym problemem do lekarza, żeby się pokazać – powiedziała dr Hanna Wujkowska, lekarz, bioetyk w programie „Rozmowy niedokończone” w TV Trwam".

"W nasze ludzkie życie wpisana jest choroba – zaznaczyła bioetyk.

– Nie tylko ten nieszczęsny COVID, który jest bardzo przeciętną infekcją, która okazuje się wcale nie tak groźna, bo jeśli rzeczywiście zrobimy analizę zachorowań, wykrywalności oraz śmiertelności, to okazuje się, że to są bardzo niewielkie promile, bo w pół roku trwania tej pandemii w Polsce mamy około dwóch tysięcy zgonów, a jak wiemy wszyscy, w Polsce dziennie umiera między dwa a trzy tysiące osób. W związku z tym na pewno nie jest to powód, dla którego ludzie powinni aż tak na siebie warczeć, być agresywni i tak bardzo się obawiać, dlatego że te przypadki są bardzo nieliczne i ludzie zawsze chorowali, będą chorować na różne choroby – mówiła gość TV Trwam".

https://wpolityce.pl/polityka/516413-w-nowym-numerze-sieci-bitwa-o-ambasadora-niemiec

"Maciej Pawlicki w artykule „Czas na prawdę” zastanawia się nad sensem stosowania ograniczeń społecznych w związku z pandemią koronawirusa oraz sposobem prowadzenia komunikacji społecznej w tej dziedzinie. Wskazuje na opinie światowych ekspertów w sprawie działań kwarantanny społecznej i lockdownu.

Na całym świecie rośnie opór wobec narzucanej przez media histerii. Manifestacja w Berlinie w niedzielę 30 sierpnia zgromadziła kilkaset tysięcy osób z kilkudziesięciu krajów – żądających prawdy i zniesienia ograniczeń (media praktycznie ją przemilczały)".

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-3

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1643620

Nie przedstawiają żadnych rzeczowych argumentów. Zamiast tego - oszczerstwa, naruszające moje dobra osobiste, wyzwiska i insynuacje.

Podtrzymuję wszystkie tezy notki, a do hejtu nie będę się od tej pory ustosunkowywać.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-3

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1643652

Jakie znaczenie do zarzutu o handel narkotykami ma to, że oskarżony wygrał kiedyś zawody w ping-ponga?

 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-2

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1643622

chce uchodzić za katoliczkę. Tutaj rzeczowa krytyka "apelu", który jest niczym innym, jak próbą wklejenia na łono Kościoła idei New Age:

https://niepoprawni.pl/blog/humpty-dumpty/apel-schizmatycy-udaja-arcykatolikow

Proszę zapoznać się - Rebe swoim zwyczajem manipuluje i próbuje przyprawić mi wymyślone przez nią poglądy. Ot, taka agenturalna maniera...

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1
#1643639

Nazwałeś kardynała Müllera i innych, bliskich współpracowników papieży, odpowiedzialnych za zachowanie depozytu wiary, "purpuratami, którzy  tak naprawdę kroczą w poprzek nauki Kościoła, bądź też, ze względu na wiek, mogą mieć utrudnioną percepcję otaczającego świata".

Wspierasz za to niemieckich biskupów, którzy chcą "zreformować" Kościół przy pomocy akceptacji małżeństw jednopłciowych, adopcji dzieci przez takie "pary", obalenia celibatu, zmiany etyki seksualnej, itd.

Nie wyprzesz się bezczelnych sformułowań, bo mamy to na piśmie.

Walczysz z katolikami w internecie przy pomocy najpodlejszych metod "retorycznych", przede wszystkim zwyczajnych oszczerstw, aby ośmieszyć Kościół i otworzyć wolne pole dla promocji LGTB.

Od dawna mówiłam, że jesteś tutaj koniem trojańskim genderowców.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-3

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1643644

Do katolika tyle ci brakuje, ile twojemu bratu do tego, by nazywać go mężem i ojcem.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-2
#1643646

EOT

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-2

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1643655

@Rebe kłamie, pytanie tylko czy od urodzenia, czy też musiała na to zapracować. Nie przyjmuje krytyk i nie obroni własnego oszołomstwa, więc tradycyjnie robi z tego wszechświatowy spór, gdzie ona, naturalnie, jest po stronie skrzywdzonej niewinności i jeszcze ma szlachetną misję obrony najszlachetniejszych przed samymi pierworodnym synem szatana i demonem. Tak se zarazem przydaje znaczenia ale i ma pretekst do roztrąbiania bzdur. Podobnie zresztą zachowuje się jej kumpela Andzia z Kalisza, gdy znajdzie cokolwiek nie po jej myśli to drze japę, że się obraża kobiety. Żałosne.

 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-1

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1643650

EOT

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-2

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1643656

EOT

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-2

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1643653

Nie masz nic rzeczowego  do powiedzenia, więc rzucasz jakimiś "metaforami", nie mającymi żadnego związku "ze sprawą".

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1643643

To nie ja wypisuję stale bzdury. Co ma filmik z wypowiedziami do tego, co później wyczynia jakiś typ? Taki masz argument, no poza uporczywymi manipulacjami, zwł. przypisywaniu innym niewypowiedzianych rzeczy. We wpisie zawarłaś tylko to, co chciałaś, co jest nawet nie subiektywną opinią ale celową manipulacją, za to i tak nieopatrznie zacytowałaś kompromitujące bzdety. Ale po co mam to wyjaśniać? Ogarnięci widzą. Mam nadzieję, że przynajmniej dobrze płacą za schizmatyckie treści i te różne dziwaczne opowieści dla psychicznych. Pandemia to pretekst i będą wszczepiać czipy w szczepionce, co? A wirusa to zrzucają w chemtrails, zapomniałem tylko co do tego ma 5G (pewnie będą śledzić, czy myjesz ręce po wykasztanieniu się).

 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-1

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1643648

samo jak COVID-19, a płot mający zatrzymać dziki to naprawdę wytyczanie granicy Polin. ;)

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1643649

Cytuję jego "argumenty":

Twórcy apelu, to "gerontologiczni kardynałowie", "podobni do faryzeuszy opisanych w Ewangeliach".

Ja jestem podobna do Barabasza (???).

Sygnatariusze apelu arcybiskup Carlo Maria Viganò i emerytowany biskup Jan Paweł Lenga to "oszołomska grupa gerontologicznych purpuratów. Ich poglądy, szczególnie emeryta Lengi, współgrają z wyzwiskami miotanymi pod adresem księży katolickich" w internecie.

"Stwierdzenia emeryta Viganò, które jednoznacznie stwierdza, że w tej chwili Kościoła nie ma (dop. mój: czyżby ????????), to taki sam początek schizmy jak ongiś 95 tez Lutra".

"Dzięki internetowi ujawnienie poglądów „grupy gerontologicznych apokaliptyków” jest stosunkowo łatwe".

-------------------------------------

No cóż. Znajomość spraw Kościoła przez Humpty Dumpty jest zaiste imponująca. Wzrusza też "szacunek" tego osobnika dla starszych, nie tylko hierarchów. Facet, który już dawno przekroczył sześćdziesiątkę, jako główny zarzut polemiczny  podnosi fakt, że ktoś jest starszy od niego. Sam ustawicznie bluzga, a swój prostacki język przypisuje innym. To się nazywa projekcja.

Do "merytorycznych" zarzutów Humpty Dumpty bardzo rzeczowo odniósł się bloger Krispin w komentarzu tutaj:

https://niepoprawni.pl/comment/1643624#comment-1643624

Polecam w całości, a w tym miejscu przytaczam tylko to, co napisał Krispin o arcybiskupach Viganò i Lendze.:

Arcybiskup Carlo Maria Viganò (były nuncjusz apostolski w USA) domagał się ustąpienia papieża Franciszka (i kilku kardynałów oraz biskupów) w związku z aferą pedofilską, której bohaterem był arcybiskup Waszyngtonu Theodore McCarrick. Czy stanął po niewłaściwej stronie, biorąc w obronę wykorzystywanych nieletnich?

Arcybiskup Jan Pawel Lenga (administrator apostolski Kazachstanu 1991–1999, biskup diecezjalny Karagandy 1999–2011) - duchowny polskiego pochodzenia, od 2011 roku przebywa w klasztorze księży marianów w Licheniu Starym (miejsce wskazane przez Stolicę Apostolską). W 2018 roku wydał kontrowersyjną książkę „Przerywam zmowę milczenia. O kryzysie w Kościele, herezji, apostazji i grzechach zaniedbania”. Od roku 2020, decyzją biskupa włocławskiego Wiesława Meringa, ma powstrzymać się od głoszenia kazań i publicznego przewodniczenia liturgii oraz wypowiadania się dla mediów na terenie diecezji włocławskiej[5]. Przez wielu komentatorów i publicystów (Tomasza Terlikowskiego, ks.Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego czy Krystiana Kratiuka) decyzja ta została uznana za bezpodstawną, gdyż arcybiskup kanonicznie podlega jedynie Stolicy Apostolskiej...  (na podst. Wikipedii).

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-3

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1643659

A wtedy może zaczniesz pisać bardziej rozsądnie.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-1
#1643664

EOT

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-3

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1643665

Apage, satanas!

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1
#1643666

EOT

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-3

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1643669

Daj Boże! Z tą depopulacją też coś nie poszło. Widać noszenie masoneczek powstrzymało wpływ chemtrails. Cóż, Polacy mieli swój piękny udział w masonerii a i tylu naszych Żydów założyło Izrael, zasiedlało NY itp., że możemy mieć to za swoje ukryte kolonie. Kraj, który uznano dzięki masonom przez masonów w masońskim Wersalu, z masońskim hymnem, masońskimi bohaterami chyba nie będzie pokrzywdzony w tym masońskim NWO? Trzeba spytać wybitną konserwatywną specjalistkę Rebeliantkę.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-1

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1643654

EOT

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-3

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1643657

Aż tak źle, że nie potrafisz wydusić z siebie słowa meritum? Może powinnaś zacząć szukać pomocy? Proponuję udać się do Pszczyny na ul. Marii Skłodowskiej-Curie 1 ...

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-2
#1643658

EOT

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-3

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1643660

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-3

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1643680

Dziennikarstwo pojmujesz jako zapełnianie przestrzeni publicznej obojętnie jaką treścią? Czy też wstydzisz się już swoich kocopałów i chcesz je zakryć?

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1
#1643681

EOT

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-3

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1643683

Ponad 1280 odsłon, 45 udostępnień, prawie 40 polubień

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-3

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1643714

Wśród 10 najpopularniejszych tekstów znalazły się 3 moje (miejsce 2., 6. i 7, odpowiednio: 8720, 4655 i 4486 odsłon).

Dziękuję Czytelnikom!

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-3

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1643729

1445 odsłon

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-3

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1643730

1744 odsłony, 57 udostępnień.

Dzięki!

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-3

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1643740

69 udostępnień, ponad 40 polubień

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-3

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1643790

Braffo! Ozdobąś ty każdego portalu. A szczególnie polskojęzycznych. ;)

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-2
#1643791

Ale to na neonie, tam u swojego szefa Opary? tego, co organizuje ruskie NWO? Zawsze mu kadziłaś, to nie ma zdziwienia. Ostentacyjnie nazywałaś Ryszardem, dżentelmenem (!), chwaliłaś się statusem dziennikarki, nigdy złego słowa nie powiedziałaś na kłamstwa czy różne antykatolickie brednie albo szkalowanie Polaków. A teraz kumplujesz sie z antykatolikiem Zawiszą, co więc stoi ponad wasze zasady, jak nie szerzenie fejków w rosyjskim interesie? Ciekawe, na ilu donosiłaś i ilu zakapowałaś co chwila. Tu takie sztuczki nie przechodzą.

 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1643807

EOT

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-2

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1643812

Co tu jest nieprawdą, tępy ruski spambocie? tylko tyle potrafisz z siebie wydusić? buduj to swoje kacapskie NWO ale bez nas

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1643815

EOT

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-2

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1643816

Prawie 90 udostępnień.

Czytelnicy mają rację. Kwestie związane Kościołem, jego misja i autorytet, to najważniejsze dla narodu sprawy.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-2

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1643855