Gawrionowi ad vocem

Obrazek użytkownika Rebeliantka
Kraj

Gawrionie, w ostatniej notce sformułowałeś ważne wątpliwości.

Na ich tle może warto przywołać wypowiedź dziennikarza Wybranowskiego, który w tym tekście sugeruje, że jest dobrze poinformowany i podaje następujące wyjaśnienia.

Jego zdaniem, obecna sytuacja to celowe wywrócenie negocjacyjnego stolika przez Kaczyńskiego w tym celu, aby koalicjanci "zeszli z oczekiwań" podczas rozmów nt. rekonstrukcji rządu.

Dokładnie ma chodzić o to, że nastąpiła:

gwałtowna wolta polityków Solidarnej Polski w sprawie ustawy "covidowej" mówiącej o tym, że naruszenie obowiązków służbowych przez urzędnika, w związku z jego działaniami na rzecz zapobiegania oraz zwalczania COVID-19, nie byłoby traktowane jako przestępstwo.

PiSowi na tym zależy, gdyż w czasie pandemii:

wiele czynności było podejmowanych doraźnie, przy braku odpowiednich regulacji prawnych", co mogłoby być w przyszłości "batem na ludzi premiera". 

Dalej Wybranowski pisze, że:

już po dogadaniu całej sprawy, część polityków Solidarnej Polski bliskich Zbigniewowi Ziobrze – Sebastian Kaleta, Jan Kanthak i Jacek Ozdoba – oznajmiło, że się na taki akt prawny nie zgadzają.

I dalej:

Do tego doszło też naruszenie jednego z ważniejszych porozumień wewnątrzkoalicyjnych, które zakładały, że ewentualne działania światopoglądowe i ideologiczne pozostają wyłączną domeną Prawa i Sprawiedliwości. Tymczasem już po wyborach prezydenckich zwolennicy Ziobry ogłosili medialnie chęć wypowiedzenia tzw. Konwencji Stambulskiej. Dało to asumpt opozycji do narracji, jakoby PiS chciało ograniczać prawa kobiet.

Ponadto:

obóz Zbigniewa Ziobry rozpętał medialną krucjatę przeciw środowiskom LGBT. Wewnętrzne sondaże, jakie zleca PiS, wskazywały, że na obu kampaniach obóz rządzący może też tracić poparcie, zwłaszcza w najmłodszym elektoracie.

Autor podkreśla, że kryzys wewnątrz Zjednoczonej Prawicy związany jest z rekonstrukcją rządu. Chodzi nie tylko o podział stanowisk i gabinetów, ale też wzmocnienie pozycji premiera Mateusza Morawieckiego, czemu stanowczo sprzeciwiają się ziobryści. Znaczenie mają też "apetyty polityczne Zbigniewa Ziobry".

W kuluarach PiS mówi się, że partia Zbigniewa Ziobry udział w zrekonstruowanym rządzie uzależniała od zagwarantowania im znacznie większej liczby miejsc "biorących" na listach wyborczych Zjednoczonej Prawicy w wyborach w 2023 roku.

Ziobryści mieli domagać się gwarancji pewnych miejsc na listach dla wszystkich obecnych posłów Solidarnej Polski, ale także zwiększenia puli o kilkanaście dodatkowych miejsc. Klub Zbigniewa Ziobry miałby w przyszłej kadencji liczyć nawet 30-40 osób, co dla Jarosława Kaczyńskiego było nie do przyjęcia.

Jeśli tak jest, jak wyjaśnia Wybranowski, to okazuje się, że cały ten konflikt to tylko walka o pełną władzę w Zjednoczonej Prawicy.

Zaskakujące dla mnie jest to, że istniało porozumienie wewnątrz koalicji, zakładające monopol PiS co do podejmowanych działań światopoglądowych i ideologicznych.  To by tłumaczyło niezrozumiałą ostrożność ZP w dziedzinie "ochrony życia" i sprzeciwu wobec gender, ponieważ premier Kaczyński bardzo stara się nie narażać w tej sferze środowiskom lewackim i liberalnym. Nie bez znaczenia jest też obawa przed działaniami odwetowymi ze strony UE.

Jednak konserwatywna część społeczeństwa coraz mocniej domaga się honorowania swoich praw. Ziobro - być może z uwagi na presję środowisk reprezentowanych przez RM - przystąpił do ofensywy. Stąd m.in. zapowiedzi wypowiedzenia Konwencji Stambulskiej.

I dostał "po nosie". Prezes Kaczyński "zaoferował " lewactwu ustawę o ochronie zwierząt.

To ryzykowna strategia, która doprowadziła do konfliktu w obozie władzy, gróźb wobec MS Ziobro, że zostanie zdymisjonowany i zawieszenia 15 posłów PiS w prawach członków partii. Trzeba pokreślić, że wielu osób kompetentnych i ideowych, jak chociażby Ardanowski i Wróblewski.

Czy uda się wyjść z kryzysu? Prawdopodobnie tak, ale za cenę marginalizacji posłów o orientacji konserwatywnej i wzmocnienia opcji centrowej.

Kryzys polityczny w postaci przyspieszonych wyborów nie jest Polsce potrzebny. Trzeba przecież podkreślić, że w obozie władzy jest niemało ludzi kompetentnych i uczciwych i byłoby tragedią, gdyby wróciła do władzy PO i lewica.

Chyba będziemy dryfować w kierunku centrowo-lewicowym. W mojej ocenie, to niedobrze.

 

Appendix na temat ustawy o ochronie zwierząt

Kontrowersje wokół ustawy dotyczą przede wszystkim dwóch spraw:

  • czy hodować zwierzęta futerkowe na futra,
  • czy prowadzić ubój zwierząt bez ogłuszania na zamówienie rynków wymagających szczególnych metod w związku z obrzędami religijnymi?

Czy hodować zwierzęta na futra? Warunki hodowli są tak znormowane, że zapewniają dobrostan zwierząt futerkowych. Niestety, w celu uzyskania "celu" trzeba je na koniec zabić. Co jest zdaniem niektórych "bestialstwem". Ale króliki ustawa pozwala hodować. No i na koniec "ukatrupiać". To jakaś niekonsekwencja.

Ciekawe, dlaczego lewactwo nie martwi się o abortowane dzieci lub zamrożone zarodki w procedurach in vitro. Lub ludzi w stanie tzw. śmierci mózgowej, czyli żywych, od których pobiera się narządy do transplantacji. Itp. Etc.

Jest jeszcze sprawa uboju rytualnego, czyli bez ogłuszania. Co ciekawe, nie będzie wolno tego robić tylko dla pozyskania mięsa na eksport. Dla rynku wewnętrznego, czyli gmin wyznaniowych żydowskich i polskich muzułmanów - jak najbardziej (bo wyrok TK K 52/13 to umożliwia). Co za hipokryzja ... i okazja do ekstra zarobków,

Rolnicy się burzą. Niepotrzebnie stracimy ogromne sumy w imię pomysłów związanych z ekologizmem czy postulatami środowisk Zielonych.

Rolnictwo nie popiera tego typu ustawy, która narusza prawa gospodarstw do uboju rytualnego, który jest bardzo dochodowy czy hodowli norek. Polska jest trzecim, po USA i Danii, producentem naturalnych skór zwierząt futerkowych. Ubój rytualny to ok. 40 proc. eksportu drobiu, ważna część eksportu bydła. Polski Związek Mięso Polskie, Związek Izb Rolniczych i inni protestują i podkreślają, że jest to uderzenie w bardzo ważną część polskiego rynku. 40 zakładów, które zajmują się ubojem rytualnym, będzie musiało szukać innego rynku czy się przebranżawiać (Animex, Drób Polski, Biernacki czy Sokołów). Ubój rytualny to była bardzo ważna część eksportu polskiego mięsa (https://www.radiomaryja.pl/informacje/tylko-u-nas-dr-a-wroblewski-o-tzw-piatce-dla-zwierzat-stracimy-ogromne-sumy-w-imie-pomyslow-zwiazanych-z-ekologizmem-czy-postulatami-zielonych-realizowanych-kosztem-polskiego-rolnika-i-int/)

Ustawa jest groźna w wielu punktach. Funkcje nadzorcze mają zyskać organizacje społeczne, w których raczej nie będzie lekarzy weterynarii, ani innych fachowców. A będą one miały wielkie kompetencje. Np. do wkraczania do cudzych domów, bo lewackim aktywistom (nie łudźmy się, to oni będą wykazywać tą "troskę") będzie się wydawało, że gdzieś jej krzywdzone zwierzątko i trzeba je zabrać do .... schroniska.

Ja przeczytałam tą ustawę. To jest knot. Lewacki. W interesie lewackich ngo. Poseł Wróblewski słusznie podnosił aspekty konstytucyjne ustawy.

W sejmowym druku nr 597 zawierającym projekt ustawy nie było nic o rekompensatach dla hodowców mających zlikwidować "trefną działalność". Przewidywano tylko odszkodowania dla podmiotów przekazujących zwierzęta, dotychczas wykorzystywane do celów rozrywkowych i widowiskowych, przetrzymywane, hodowane i prezentowane w cyrkach lub bazach cyrkowych.

http://orka.sejm.gov.pl/Druki9ka.nsf/0/153EF164944D1C75C12585E300498DA9/%24File/597.pdf

Rekompensaty dla hodowców - po ostrej batalii - pojawiły się w uchwalonej wersji ustawy - art. 13

http://orka.sejm.gov.pl/opinie9.nsf/nazwa/378_u/$file/378_u.pdf

Rekompensaty są przewidziane tylko dla prowadzących ubój zwierząt bez ogłuszania na eksport. W ustawie nie znalazłam żadnych rekompensat dla hodowców zwierząt futerkowych. Hodowcy muszą zaprzestać dotychczasowej działalności w ciągu roku, co jest bardzo krótkim okresem.

Ocena wpisu: 
4
Twoja ocena: Brak Średnio: 3.1 (głosów:23)

Komentarze

https://www.radiomaryja.pl/informacje/prezydent-a-duda-o-pracach-nad-tzw-piatka-dla-zwierzat-chce-bardzo-mocno-i-w-pewnym-sensie-z-gniewem-powiedziec-ze-padlo-wiele-absolutnie-falszywych-nieprawdziwych-slow-ktore-nigdy-nie-powinny-b/

Cytuję:

Chcę bardzo mocno i w pewnym sensie z gniewem powiedzieć, że padło wiele absolutnie fałszywych, nieprawdziwych słów, które nigdy nie powinny były paść z ust nikogo w Polsce, zwłaszcza takich, którzy na rolnictwie się nie znają, nie rozumieją go, a bardzo często nigdy nie widzieli w jaki sposób realizowana jest hodowla zwierząt – powiedział w niedzielę w Warszawie prezydent Andrzej Duda.

Prezydent Andrzej Duda, który wziął udział w Dożynkach Prezydenckich na dziedzińcu Pałacu Prezydenckiego, stwierdził, że ostatnie tygodnie to jest trudny czas dla polskiego rolnictwa, także ze względu na to, co dzieje się w polityce.

„Trwa dyskusja na temat ustawy o ochronie zwierząt. Chcę podkreślić, trwa dyskusja, albowiem prace legislacyjne, parlamentarne nad tą ustawą jeszcze się nie zakończyły” – zaznaczył.

„Ale chcę bardzo mocno i w pewnym sensie z gniewem powiedzieć, że padło wiele absolutnie fałszywych, nieprawdziwych słów, które nigdy nie powinny były paść z ust nikogo w Polsce, zwłaszcza takich, którzy na rolnictwie się nie znają, nie rozumieją go, a bardzo często nigdy nie widzieli w jaki sposób realizowana jest hodowla zwierząt” – stwierdził prezydent Andrzej Duda.

Jak tłumaczył, jeśli prawdziwy rolnik, mający gospodarstwo, prowadzi hodowlę zwierząt, to jest to dla niego „kwestia racji jego bytu, aby te zwierzęta były dobrze traktowane i żyły w jak najlepszych warunkach”.

„W takich, aby przyniosły mu w efekcie jak najlepszy dochód, bo przecież po to rolnik je hoduje. To jest racja jego bytu i jego rodziny” – wskazał.

Jak dodał, wszyscy, którzy znają wieś i specyfikę pracy rolniczej wiedzą, że „rolnik nie pójdzie na spoczynek, dopóki jego inwentarz nie będzie opatrzony, nakarmiony, zabezpieczony”.

„Przecież rolnik dba o swoją trzodę, o swój inwentarz. To jest fundamentalna kwestia w gospodarstwie” – mówił.

(...)

„Obiecuję z tego miejsca polskim rolnikom, spokojnie obserwując prace parlamentarne, proszę o zachowanie spokoju, prace trwają i jeszcze się nie zakończyły. Ustawa w ostatecznej postaci oczywiście przyjdzie do mnie wtedy, kiedy te prace się zakończą, po to, bym podjął decyzję, co do jej dalszych losów. Będę przy tej decyzji miał oczywiście na względzie kwestie humanitarnego traktowania zwierząt, kwestie dobrostanu zwierząt – te wszystkie, które są ważne, ale będę miał tutaj także na względzie byt i jakość życia polskich rolników. Możecie być państwo tego pewni” – zadeklarował prezydent Andrzej Duda.

/koniec cytatu/

Podoba mi się!
12
Nie podoba mi się!
-5

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1645207

https://www.radiomaryja.pl/informacje/prezydent-a-duda-w-tym-roku-szczegolnie-dziekujmy-polskim-rolnikom/

Cytuję:

(...) minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski podkreślił, że dożynki są świętem polskiej wsi, podczas których dziękuje się Bogu i ludziom. Zaznaczył, że w tym roku podziękowania są szczególne, bo pomimo bardzo złych prognoz związanych z suszą, ziemia wydała obfite plony.

„Żywności w Polsce nie zabraknie. Możemy dzielić się nią również z innymi ludźmi na świecie, gdzie żywności brakuje” – zapewnił min. Jan Krzysztof Ardanowski.

Przypomniał, że tradycja Dożynek Prezydenckich jest czasem i miejscem szczególnego podziękowania rolnikom.

„Dziękujemy za to wszystko, co wieś wnosi, ale jednocześnie widzimy, ile jeszcze trzeba uczynić, ile jeszcze mądrej, racjonalnej troski państwa, czyli mądrze rozumianej polityki trzeba, by wieś wykorzystała swój potencjał, by była dobrym miejscem do życia” – powiedział min. Jan Krzysztof Ardanowski.

Zwrócił uwagę, że rolnictwo od tysięcy lat było traktowane jako szlachetna działalność człowieka, za którą należy się szacunek.

„To na naszych oczach jest kwestionowane. Kiedyś symbolem dobrobytu był kraj mlekiem i miodem płynący, teraz są ideologie, które mówią, że mleko jest efektem gwałtu na krowach i cierpieniach przy doju, a miód jest produktem, który człowiek kradnie pszczołom” – mówił minister.

Jego zdaniem to pokazuje, w jaki sposób zmienia się podejście do rolnictwa.

„Są ideologie, które kwestionują rolę rolnictwa, rolę człowieka, który jest panem stworzenia, dehumanizują ludzi. To jest to zagrożenie, z którym my, rolnicy, sobie nie jesteśmy w stanie poradzić, bo to w sposób zasadniczy, poprzez fałszywą aksjologię, poprzez błędne wartościowanie dobra i zła, stawia rolników w sytuacji tych, którzy mają się tłumaczyć, których praca jest kwestionowana” – ocenił min. Jan Krzysztof Ardanowski.

Dodał, że są to zagrożenia, z którymi mierzy się nie tylko Polska, ale także inne kraje. Jak dodał, „być może w najbliższych dniach potrzebne będzie spotkanie Porozumienia Rolniczego, by przedyskutować zagrożenia, które pojawiły się dla polskiego rolnictwa”.

„Idea porozumienia, którą pan prezydent mocno wsparł polega na tym, że tylko wspólnie, władze państwowe wspierane przez organizacje rolnicze, mogą rozwiązywać problemy, których w rolnictwie nigdy nie będzie brakowało” – powiedział min. Jan Krzysztof Ardanowski.

Podkreślił, że zawód rolnika to rodzaj misji, która służy każdemu człowiekowi.

/koniec cytatu/

https://www.radiomaryja.pl/informacje/min-j-k-ardanowski-sa-ideologie-ktore-kwestionuja-role-rolnictwa-to-zagrozenie-z-ktorym-my-rolnicy-nie-jestesmy-sobie-w-stanie-poradzic/

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-5

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1645209

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-6

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1645211

Swój spam z appendixa wklejasz kilkukrotnie pod różnymi wpisami. Nie bądź jak Rebeliantka.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-7

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1645229

Witaj - dziwi mnie to pałowanie. Artykuł powinno oddzielać się od osoby. Ode mnie 5. Pozdrawiam

Podoba mi się!
12
Nie podoba mi się!
-3
#1645227

Pozdrawiam

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-5

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1645233

Pobędziesz tu dłużej to się przyzwyczaisz, a po treści komentarzy i wpisów bezbłędnie rozpoznasz kto kim jest.

Pozdrawiam

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-2

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny, wobec rządu tylko wtedy, gdy na to zasługuje. Mark Twain

#1645263

Sami dobrze poinformowani i nie ma zdziwienia, że ludzie wygrzebują sobie opinie z netu pod własne. Np. "wina Kaczyńskiego". Koalicjanci nie podpiszą, koalicjanci chcą stanowiska a pewnie i ustawy, ale- wina Kaczyńskiego. Sądy nie orzekają jak w naszych myślach- wina Kaczyńskiego i Dudy, wiadomo i wgl zdrada, Polski już nie ma itp.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-6

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1645228

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Rebeliantka nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-6

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1645256

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-5

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1645258

W latach 80. kolonizacja terenu Polski nabrała tempa i gatunek zajął kolejne rejony kraju, należące dziś do województw: kujawsko-pomorskiego, wielkopolskiego, lubuskiego i dolnośląskiego. Do końca lat 90. norka amerykańska skolonizowała niemal cały obszar Polski. Wkrótce po rozpowszechnieniu się norka amerykańska zaczęła wśród przyrodników uchodzić za gatunek bardzo destrukcyjny dla rodzimych zoocenoz, wręcz wyniszczający lokalne populacje niektórych ptaków i ssaków. Szczególnie wiosną i latem ptaki w okresie lęgów i wyprowadzania piskląt są bardzo wrażliwe na jej drapieżnictwo. Ponadto samice kaczek, gęsi, łysek i perkozów podczas wychowu piskląt pierzą się na kilka tygodni, tracąc zdolność lotu i stając się wówczas bezbronne wobec drapieżników. Przypuszcza się, że ekspansja norki amerykańskiej odpowiada za obserwowane spadki populacji wielu gatunków ptaków, szczególnie łyski, a także za spadek liczebności piżmaka[19]. W ramach ochrony przyrody podejmowane są próby eliminacji tego gatunku ze środowiska (jak dotąd na wyspach Szkocji i Morza Bałtyckiego[20]), lub ograniczania liczebności populacji (np. w wielu parkach narodowych w Polsce, m.in. w ramach projektu "Polskie ostoje ptaków" finansowanego przez europejski instrument LIFE+[21]).

https://pl.wikipedia.org/wiki/Wizon_ameryka%C5%84ski

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-5

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1645260

Smaczku całej sytuacji dodaje fakt, że fundacja Otwarte Klatki, która stała się ciałem inspirującym działania młodzieżówki PiSu jest ponoć od dwóch lat częścią duńskiej fundacji Anima International, a z kolei Dania jest potentatem w hodowli futerkowej i wygaszenie naszej rodzimej produkcji byłoby Duńczykom bardzo na rękę. Ktoś bardzo mocno zrobił Kaczyńskiego w balona, a Komendant, otoczony klakierami, bojącymi się powiedzieć mu prawdę, tylko utwierdzającymi go w każdej najgłupszej nawet decyzji, brnie w tej głupocie, pompując jeszcze balonik.

https://www.salon24.pl/u/radoslawmarciniak/1077944,aferka-o-futerka-czyli-jak-zestarzal-sie-prezes-kaczynski

 

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
-6

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1645264

https://www.radiomaryja.pl/informacje/tylko-u-nas-j-zarzycki-bydlo-utrzymuje-w-polsce-365-tys-gospodarstw-rolnych-musimy-dbac-o-dobro-naszych-polskich-rolnikow-i-polskich-gospodarstw-rolnych-u-naszych-politykow-brakuje-propanstwowo/

Cytuję:

Bydło utrzymuje w Polsce 365 tys. gospodarstw rolnych. Przede wszystkim musimy dbać o dobro naszych polskich rolników i polskich gospodarstw rolnych. U naszych polityków brakuje propaństwowości. Powinniśmy kierować się dobrem polskich gospodarstw rolnych i polskich rolników. 81 proc. rolników poparło w wyborach prezydenta Andrzeja Dudę – mówił Jacek Zarzecki, prezes Polskiego Związku Hodowców i Producentów Bydła Mięsnego w niedzielnym programie „Wieś – to też Polska” na antenie TV Trwam.

(...)

Gość TV Trwam wskazał, że polscy hodowcy i producenci bydła mięsnego także są w trudnej sytuacji i nie mają poparcia ze strony polskiego rządu.

– Dostaliśmy ok. 30 sekund możliwości skomentowania tego, co dzieje się na rynku odnośnie podjętych decyzji przez polski parlament. Nie mamy możliwości mówienia o naszym zdaniu, o tym, jak to wpłynie na polską branżę sektorową wołowiny, kto na tym ucierpi, kto poniesie tego konsekwencje, o jakich stratach mówimy, nie tylko dla budżetu państwa, ale przede wszystkim dla tych 365 tys. polskich gospodarstw rolnych, które dzisiaj zajmują się hodowlą bydła. Każde gospodarstwo, które dzisiaj hoduje bydło (bez znaczenia, czy to jest mięso czy produkcja przeznaczona na mleko), poniesie z tego tytułu straty. To jest ok. 30 proc. dochodu mniej, czy się komuś to podoba, czy nie. Jest nam bardzo przykro, że nie mamy możliwości dotarcia do opinii publicznej i przedstawienia jej naszych wniosków. Bo dzisiaj słyszymy o tym, że jesteśmy marginalną grupą, która de facto – jak powiedział jeden z posłów Lewicy – morduje zwierzęta. Jeżeli ktoś mówi o tym, że ubój na cele religijne jest mordowaniem zwierząt, to ja powiem, że jest antysemitą – powiedział Jacek Zarzecki.

Prezes Polskiego Związku Hodowców i Producentów Bydła Mięsnego zwrócił uwagę, że „ciężki okres dla hodowli zwierząt futerkowych, to także ciężki okres dla bydła mięsnego, ciężki okres dla produkcji drobiu, gdzie 30-40 proc. drobiu eksportujemy, tak jak wołowinę”.

– To są straty, które my poniesiemy, nasze rodziny, nasze gospodarstwa. Nie pozwolimy i nie odpuścimy tak łatwo naszego rynku. Przed nami batalia w Senacie. Będziemy apelowali także do pana prezydenta o to, żeby zawetował tę szkodliwą dla Polski i dla polskiego rolnictwa ustawę. Mamy takie możliwości, więc będziemy robili wszystko, żeby z tym walczyć – podkreślił rozmówca TV Trwam.

Gość programu „Wieś – to też Polska” zaznaczył, że ubój religijny jest najbardziej humanitarnym sposobem pozbawienia życia zwierzęcia.

– Zwierzę w 2-3 sekundach traci świadomość. Wtedy następuje najbardziej krwawa część, czyli wykrwawianie, ale zwierzę już tego nie czuje. Jeżeli chodzi o skutki ekonomiczne zakazu uboju religijnego dla sektora wołowiny, to na dzień dzisiejszy jesteśmy w stanie powiedzieć, że rocznie te skutki, to jest ok. 1,5 mld złotych do polskiego budżetu, do polskich zakładów. Dzisiaj w Polsce 51 zakładów mięsnych produkuje produkty idące na rynek religijny – koszer i halal. To są tysiące miejsc pracy. Bydło utrzymuje w Polsce 365 tys. gospodarstw rolnych. (…) Przede wszystkim musimy dbać o dobro naszych polskich rolników i polskich gospodarstw rolnych. U naszych polskich polityków brakuje propaństwowości. Powinniśmy kierować się dobrem polskich gospodarstw rolnych i polskich rolników. 81 proc. rolników poparło w wyborach prezydenta Andrzeja Dudę. 71 proc. poparło w wyborach w 2019 roku Prawo i Sprawiedliwość. Chciałbym podziękować panu ministrowi rolnictwa, panu Janowi Krzysztofowi Ardanowskiemu, że wystąpił przeciwko ustawie uderzającej w polskie rolnictwo, w polski sektor rolny i zachował się tak jak należy. Stanął po stronie rolników i wypowiedział się po stronie rolników i za to mu serdecznie dziękuję – podkreślił Prezes Polskiego Związku Hodowców i Producentów Bydła Mięsnego.

/koniec cytatu/

 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-5

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1645266

Ale niepojęte jest dla mnie dlaczego PiS strzela sobie w stopę tymi nowymi przepisami. Ponad 50% moich znajomych, pisowców, uważa to za wariactwo!

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0

Ratujmy Nasze Polskie Lasy!
AIM(S) - Artificial, Intelligent Moderation (System) © Gawrion

#1645270

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Rebeliantka nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Na razie bardzo trudno jest zrozumieć.

Bardzo istotne jest, aby ustawa nie weszła. Polski nie stać na ogromny błąd w stosunku do rolnictwa. Jak podało dzisiaj  RM (powtórzę): "Bydło utrzymuje w Polsce 365 tys. gospodarstw rolnych. Przede wszystkim musimy dbać o dobro naszych polskich rolników i polskich gospodarstw rolnych. U naszych polityków brakuje propaństwowości. Powinniśmy kierować się dobrem polskich gospodarstw rolnych i polskich rolników. 81 proc. rolników poparło w wyborach prezydenta Andrzeja Dudę – mówił Jacek Zarzecki, prezes Polskiego Związku Hodowców i Producentów Bydła Mięsnego w niedzielnym programie „Wieś – to też Polska” na antenie TV Trwam".

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-6

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1645271

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika Rebeliantka został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

< hrf="https://www.rdmryj.pl/nfrmcj/tylk--ns-sz-wjck-n-chdz-tylk--zwrzt-ftrkw-czy-bj-rytlny-chdz--dlg-jst-t-prcs-hmnzwn-zwrzt-nmlzwn-czlwk-zrwnywn-prw-jdnych--drg/">https://www.rdmryj.pl/nfrmcj/tylk--ns-sz-wjck-n-chdz-tylk--zwrzt-ftrkw-czy-bj-rytlny-chdz--dlg-jst-t-prcs-hmnzwn-zwrzt-nmlzwn-czlwk-zrwnywn-prw-jdnych--drg/

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-7
#1645277

     Witam! Całokształt rolnictwa chyba polega na produkcji żywności, a nie produkcji skór. Dla całego rolnictwa, temat raczej marginalny, za to wąska dobrze opłacana grupa lobbystów głośno chce podnieść tą marginalną hodowlę do rangi podmiotu produkcji "rolniczej". Co złego w tej ustawie, że zakazuje mordowanie zwierząt dla snobistycznych "błyskotek", jakimi są sporadycznie noszone przez wybiórczych snobów futra...Dla mnie, to nie ma znamion branży rolniczej, tylko rzeżnia "tekstylna". Część Europy, już dawno od tego procederu odeszła.To moje prywatne postrzeganie. Pozdrawiam!

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-4

ronin

#1645280

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Rebeliantka nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Prezes Instytutu Gospodarki Rolnej wyjaśnia, że chodzi nie tylko o zwierzęta futerkowe, ale też o produkty uboczne, które powstają w hodowlach. Norki karmi się przede wszystkim odpadami poubojowymi z kurcząt, rzeźni i ryb.

– Gdyby nie norki, to wszystko (odpady poubojowe) należałoby spalić, a spalić trzeba by było w niemieckich spalarniach na terytorium Polski i za to wszystko zapłacić. Mówimy o wartości 750 tys. ton produktów ubocznych, które trafią w niemieckie ręce, za utylizację których państwo polskie będzie musiało zapłacić, czyli my podatnicy np. poprzez wyższe ceny żywności. Mówimy o kwocie ok. 1 mld złotych, które będzie trzeba zapłacić. Bój toczy się o dwie rzeczy: o przejęcie hodowli zwierząt futerkowych, ale też o przejęcie rynku odpadów, czyli tzw. produktów ubocznych pochodzenia zwierzęcego.

(źródło: RM)

Fundacja Otwarte Klatki, która stała się ciałem inspirującym działania młodzieżówki PiSu jest ponoć od dwóch lat częścią duńskiej fundacji Anima International, a z kolei Dania jest potentatem w hodowli futerkowej i wygaszenie naszej rodzimej produkcji byłoby Duńczykom bardzo na rękę.

Źródło: https://www.salon24.pl/u/radoslawmarciniak/1077944,aferka-o-futerka-czyli-jak-zestarzal-sie-prezes-kaczynski,

Poza tym działacze Fundacji są powiązani z lobbystami firm utylizacyjnych

https://nczas.com/2020/09/21/drugie-dno-piatki-dla-zwierzat-bosak-te-nagrania-z-ukrytych-kamer-sa-znane-od-lat-mimo-to-politycy-pis-nie-przerwali-tych-kontaktow-video/

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-7

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1645283

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Rebeliantka został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-7

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1645290

  Witam! Ten wywiad, to sterowany przez Holendra, czy Belga? Cały znaczący przemysł futrzarski Europy przeniósł się do Polski. Dlaczego? Bo, więcej mają dotacji od państwa Polskiego, niż płacą podatku. Ot, Polskie eldorado futrzarskie. I tyle prawdy w temacie, gdzie tematem jest duża kasa...dla nielicznych..., bo podstawowi pracownicy, to marnie opłacani Ukraińcy.

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-1

ronin

#1645304

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika Rebeliantka został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1645308

Firmy z zagranicznym kapitałem wzbudzają nieufność w lokalnych społecznościach, dlatego stosuje się tzw “słupy”.

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-3

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1645311

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika Rebeliantka został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1645319

O takie strategie oskarża się jeden z wspomnianych koncernów holenderskich – Farm Equipment International, którego prezesem jest Pierre Leeijen. Kiedy firma ta planowała budowę fermy w gm. Żórawina koło Wrocławia, wszystko wskazywało na fakt, że FEI jest właściwym inwestorem, jednak oficjalnie jedynym inwestorem był okoliczny przedsiębiorca, który unikał jakichkolwiek kontaktów z mediami.

Przypadkiem wartym szczególnej uwagi jest historia ferm norek w miejscowościach Sędraszyce, Wężowice i Ujazd. Decyzje o warunkach zabudowy dla tych ferm zostały wydane w 2006 roku dla Wojciecha Wójcika i do roku 2011 należały one do właśnie do niego. Wojciech Wójcik to do niedawna jeszcze wiceprezes Polskiego Związku Hodowców i Producentów Zwierząt Futerkowych, brat Szczepana Wójcika, założyciela Fundacji Wsparcia Rolnika Polska Ziemia.

W 2011 roku fermy zostały wykreślone z rejestru, a następnie pojawiły się w nim z powrotem jako fermy należące do Farm Equipment International. Z FEI związany jest również obecny prezes PZHiPZF Rajmund Gąsiorek. Pierre Leeijen oraz Gąsiorek są członkami zarządu spółki FAR-KO, zajmującej się głównie produkcją paszy dla zwierząt. Do niedawna członkiem zarządu był również Władysław Fortuna – poprzednik Gąsiorka na stanowisku prezesa PZHiPZF.

Drugą zlokalizowaną w Polsce dużą firmą o holenderskich korzeniach jest Joni Mink, w której zarządzie zasiadają Nicolaas Van Ansem oraz Johannes Van Ansem. Ze względu na dzielenie ferm trudno jednoznacznie ocenić ile norek hoduje w Polsce Joni Mink czy inne podmioty związane z rodziną Van Ansem. To, co można stwierdzić z pewnością, to fakt, że nazwisko Van Ansem pojawia się w rejestrze ferm zwierząt futerkowych w Polsce aż 20 razy.
Wśród tych ferm można znaleźć też przykłady takich, które wcześniej należały do polskich właścicieli, np. ferma norek w miejscowości Laski. Jan van Ansem wspomina, że ekspansja do Polski (pod marką Unicorn Mink Farms, część Van Ansem Group) zaczęła się już w 1991 roku!
Zakaz hodowli zwierząt na futro w Polsce oznaczałby dla Joni Mink duże straty, dlatego na liście lobbystów w polskim Sejmie w 2015 roku można było znaleźć informację, że ta firma zatrudniła kancelarię prawniczą do prowadzenia działalności lobbingowej na swoją rzecz.
Nicolaas Van Ansem jest również prezesem spółki Futrex, która produkuje paszę dla norek. To właśnie na ciężarówkach Futrexu widniały grafiki akcji “RespectUs” i to właśnie transport norek ciężarówkami Futrexu został zatrzymany do rutynowej kontroli, która  wykazała istotne zaniedbania, łącznie z norkami biegającymi luzem w ciężarówce. Siedziba Futrexu znajduje się w Żdżarach koło Goleniowa.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-1

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1645323

I o proteście p-ko jego nowej inwestycji w Dobrodzieniu. To już zakrawa na obłęd, że nagle znalazła się grupa świrów broniących takiego "biznesu"....

 

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-4
#1645320

Holenderski przemysł futrzarski w Polsce

 

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-1

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1645327

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika Rebeliantka został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1645331

skad to wiesz

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-1

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1645333

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika Rebeliantka został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1645336

Uważasz, że tak trudno dowiedzieć się, o kogo chodzi? Wyjątkowo prymitywna manipulacja...

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-2
#1645342

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika Rebeliantka został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1645343

Warto się tak szmacić za kilka złotych?

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-2
#1645344

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika Rebeliantka został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1645346

A pośród moich tekstów nie wskażesz ani jednego, który by choć sugerował, że jest sponsorowany. Tym się różnimy przede wszystkim.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-1
#1645347

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika Rebeliantka został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1645350

Słusznie. Bo za chwilę będą jedyne.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-2
#1645355

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika Rebeliantka został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1645330

 

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-1

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1645332

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika Rebeliantka został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1645337

...o proteście w Dobrodzieniu:

Przecież to będzie zabójstwo tej pięknej przyrody, w Klekotnej...
- jest zabójstwem?

Śpiew ptaków, stukanie dzięcioła i spacery, taką sielankę można oglądać na żywo właśnie w Klekotnej (...) Ten zakątek o wartości rezerwatu nie może zamienić się w fermę futrzaków...
- zakątek zamienił się w fermę futrzaków?

Nawet mała ferma raz wpuszczona do gminy spowoduje lawinę, tak to działa...
- wsi spokojna, wsi zaciszna... Nic nie róbta, będzie ładniej.

Jeśli nie ochronimy miejsca w środku lasu, to żadnego nie ochronimy 
- jak nic trza budować fermę w środku miasta!

Ekolodzy zaskarżyli tę decyzję do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. Inwestor robi jednak wszystko zgodnie z prawem.
- Ekolodzy... Zgodnie z prawem? Hmm...

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-2

Krispin z Lamanczy
Aby czynić dobro, trzeba umieć rozróżniać między dobrem a złem.
Każdy uczy się na błędach. Nie musisz się uczyć na swoich!

#1645407

  Witam Ponownie! Kolega ma dużą ubojnię bydła i zna te pokrewne środowiska w kraju doskonale. Opieram się na jego informacjach.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-1

ronin

#1645321

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika Rebeliantka został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1645334

Polek nie stać na futro, ale Polki stać na wąchanie smrodu z ferm których właścicielami są Holendrzy

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-1

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1645310

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika Rebeliantka został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1645326

ale też i wielu kobiet po zjedzeniu własnoręcznie zrobionej ....grochówce

8-)))))))

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-3

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1645329

W zacofanej Anglii zakaz hodowli zwierząt futerkowych jest od 20 lat. Co za barbarzyństwo by takiego szlachetnego zajęcia własnym rolnikom zabraniać.Ale na tym nie koniec tego horroru.W ub. tygodniu b.prezes Brytyjskiego Stowarzyszenia Handlu Futrami (BFTA) Mikę Moser wezwał premiera Borisa Johnsona do wyprowadzenia zakazu sprzedaży futer. Przemysł futrzarski określił jako "anachroniczny, barbarzyński i niepotrzebny"

FORMER FUR TRADE CEO CALLS FOR BORIS JOHNSON TO BAN FUR SALES

Former British Fur Trade Association (BFTA) CEO Mike Moser wants Prime Minister Boris Johnson to ban all fur sales.

Moser spent over a decade in the industry, initially at the International Fur Federation and then BFTA. The 64-year-old left his job in January 2019 after realizing he did not want to defend fur any longer. He told The Mirror that the living conditions of animals in the “out of date industry” caused his resignation.

“It is anachronistic. It is an industry out of date. That is why it is having to defend itself more and more,” said Moser.

“The fur trade is under attack,” he continued. “Because the ordinary person in the street thinks it is no longer acceptable to cage animals for their entire lives and then kill them for a product that only has vanity value.”

https://www.livekindly.co/fur-trade-ceo-ban-fur-sales/

 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-1

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1645338

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika Rebeliantka został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1645339

Zwierzęta futerkowe hodowlane onegdaj w Anglii nie były należycie ...edukowane seksualnie
No i ban na hodowlę

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-2

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1645340

dlaczego "progress", a nie postęp?

Pozdrawiam

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny, wobec rządu tylko wtedy, gdy na to zasługuje. Mark Twain

#1645658

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Rebeliantka nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Weszłam w "konwencję" Huskego :)

Wzajemnie milo pozdrawiam

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-3

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1645659

bo to stare komunistyczne słownictwo, co w tym dziwnego?

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-2

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1645697

"Dziś nie będzie dymisji Ziobry". Kulisy rozmów na Nowogrodzkiej. Według nieoficjalnych informacji RMF FM, w poniedziałek nie dojdzie do dymisji Zbigniewa Ziobry. Odwołanie ministra sprawiedliwości nie jest wykluczone. Dziś po godz. 16.00 rzeczniczka PiS Anita Czerwińska poinformowała na Twitterze, że zakończyła się narada kierownictwa partii w centrali przy ul. Nowogrodzkiej. "Podjęto decyzje o zdecydowanych rozstrzygnięciach. O szczegółach poinformujemy w stosownym czasie" – napisała.

RMF FM ustaliło, że w poniedziałek nie dojdzie do dymisji Zbigniewa Ziobry. "Nie jest wykluczona, ale nie dziś" – usłyszał dziennikarz radia Mariusz Piekarski. W planach jest spotkanie Jarosława Kaczyńskiego z ministrem sprawiedliwości.

W trakcie tego spotkania – to znów nieoficjalne informacje RMF – Zbigniew Ziobro ma usłyszeć "warunki utrzymania Solidarnej Polski w koalicji z PiS". Według uczestników narady przy Nowogrodzkiej te warunki będą "twarde".

Od 13.00 w siedzibie PiS przy ul. Nowogrodzkiej obradowały władze partii, które miały zdecydować o przyszłości Zjednoczonej Prawicy. Kryzys w koalicji wybuchł w piątek po głosowaniu nad nowelizacją ustawy o ochronie zwierząt. Nieoficjalnie mówi się m.in. o wariancie rządu mniejszościowego.

Zjednoczona Prawica, czyli PiS, Solidarna Polska i Porozumienie, rządzi od 2015 roku.

Ps...Widocznie Zbigniew Ziobro ma informacje, którymi może szantażować osoby ważne w PiSie. Ani dziś ani w ogóle JK i MM zobaczyli kwity.. nie będzie żadnej dymisji Zbigniewa Ziobry a tym bardziej kary. Banaś dał radę to i Zbigniew Ziobro da radę. Kaczyński z Morawieckim chcieli Zbigniewa Ziobro odsunąć od haków. Wymyślili sobie ustawę której nie ma żaden demokratyczny kraj a mianowicie, że pomyłki lub przestępstwa popełniane przez urzędników nie będą karane. A dlaczego to takie ważne dla Ziobry? otóż wyjaśniam...Gdyby ta ustawa przeszła Zbigniew Ziobro nie mógłby szachować Morawieckiego czy Sasina za niekonstytucyjne wybory, mógłby np: wszcząć śledztwo w sprawie tych pakietów wyborczych. To samo tyczy się szumowskiego za przekręty z maseczkami i z respiratorami. Takich asów w pis są setki i Zbigniew Ziobro ma na nich haki. Jak ustawa wejdzie w życie to ten Ziobro zostaje z niczym i po kilku miesiącach zostaje wywalony z hukiem. Oto idzie gra a nie o jakieś zwierzęta. Bez Zbigniewa Ziobry PiS będzie wyglądał jak bezzębny staruch i tak też będzie traktowany. Opozycja, mafijne środowiska i nie tylko będą ten ruch Kaczyńskiego "wychwalać pod niebiosa". Było by to powtórzeniem znanego wszystkim z historii wydarzenia, kiedy to obrońcy miasta Troi sami z własnej głupoty a wbrew przestrogom Kasandry wciągnęli konia trojańskiego do miasta... Dosyć oglądania się wstecz i stawiania pomników! Czas zrobić coś dla żyjących tu i teraz! Czy to oznacza , że po tych wielotygodniowym dobrozmianowym konklawe, np. premier i Sasin będą mogli już zająć się państwem i narastającymi w nim problemami? np. Pokój, Halemba, Bielszowice i Wujek. Dziś po nocnej zmianie górnicy z tych kopalń nie wyjechali na powierzchnię rozpoczynając strajk. Mają zapas kanapeczek, więc głodować nie będą.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-4

Wiesław P

#1645302

"Gość programu „Wieś – to też Polska” zaznaczył, że ubój religijny jest najbardziej humanitarnym sposobem pozbawienia życia zwierzęcia [podkr. moje - ZK]."

Wykrwawiający się koń czy wół (mówimy o dużych zwierzętach) - w sposób dantejski - ma być dla Polaka, mającego franciszkańską duchowość - tym, czego oczekuje koszer... Doprawdy - trzeba na głowę upaść, by bronić takiego "juchowego" biznesu.

Ale zadziwiające jest to, że Kaczyński, taki zdeklarowany filosemita, odważył się teraz ogłosić zakaz uboju rytualnego na eksport (wolna ręka dla gmin to racjonalne podejście). Czyżby po pewnym czasie, gdy rozlegnie się aj-waj, ma pomysł na wprowadzenie rozszerzającej poprawki w tym zakresie? Na razie interesów żydowskich broni Ardanowski (co nie dziwi), który stał się ministrem rolnictwa po powrocie z Izraela, gdy "załatwił" skutecznie naszą ustawę defamacyjną IPN-u.

Moje zdanie na temat uboju religijnego (uargumentowane) wyraziłem wiele lat temu, patrz tutaj (także o perypetiach, z jakimi się ten tekst spotkał): https://wirtualnapolonia.com/2013/08/14/zygmunt-korus-bezduszny-koszer/

Podoba mi się!
11
Nie podoba mi się!
0

Zygmunt Korus

#1645345

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Rebeliantka został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

uważam, że najbardziej pokrzywdzeni są operatorzy obsługujący takie linie. Zwierzę umiera szybko, a człowiek obcuje z uśmiercaniem codziennie.

Trzeba mieć wielką odporność psychiczną, by dzień w dzień oglądać np. bydło zapędzane do boksów głuszenia, wypadające z nich na tzw. tapczany wyrzutowe, a stamtąd na tory wykrwawiania, itd. itp.

Nie widziałam też przykrzejszej pracy niż zajęcia w tzw. jeliciarni. Odór nie do wytrzymania.

Nie popadajmy w histerię. Skoro ludzie chcą jeść mięso, to przedtem trzeba zwierzęta zabić i nie da się ich cierpień zminimalizować do zera.

A poza tym, zwierzęta hodowlane, to nie są kotki i pieski domowe. Byk potrafi zaatakować człowieka, a najwięcej wypadków śmiertelnych powodują krowy i konie. Groźne też bywają kozły. Norki to też drapieżniki, gryzą nierzadko opiekunów.

Nie wiem, skąd ta moda na cukierkowate podejście do zwierząt. Posiadają one inteligencję (niektóre bardzo wysoką, jak np. świnie), ale to są przedstawiciele innych gatunków i jest wobec nich niezbędny stosowny dystans psychiczny.

A a propos Ardanowskiego, to ilość ataków na niego w lewackiej prasie jest imponująca. Nie tylko z powodu obrony interesów rolników, ale nawet atencji dla Żołnierzy Wyklętych czy zainteresowań skalą pomocy udzielanej przez Polaków Żydom w czasie wojny

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-8

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1645348

Próbujesz usprawiedliwiać znęcanie się nad zwierzętami?????? Wiedziałem, jak inni,  ze jesteś durnowata. Ale to, że aż tak podła i sadystyczna to dla mnie zaskoczenie

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-2
#1645349

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika Rebeliantka został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1645351

cię z każdego portalu, "dziennikarko" bez redakcji.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-3
#1645352

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika Rebeliantka został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1645356

.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-3
#1645357

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika Rebeliantka został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1645360

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika Rebeliantka został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Pn Zygmnc, ttj pn fchwc, dr. nk wtrynryjnych  Mrsłw Wlz, zstępcy Główng Lkrz Wtrynr:

&ndsh; bój rytlny bój trdycyjny nwl sę różną. bój zwrząt, czyl zbc w cl pzyskn męs, żywnśc z zbjnych zwrząt, jst w kżdym przypdk zwązny z mnjszym lb wększym crpnm zwrząt. (&hllp;) Prcwłm w bjnch zwrząt gspdrskch. Gdyby rzźn mły ścny z szkł, mlbyśmy kzję zbczyć, ż zwrzęt są bjn, by stnwły nszą żywnść. bój rytlny t rdzj bj, w którym n m głszn. Ntmst sm zbc zwrzęc jst prcsm szybkm prwdz d brdz szybkg wykrwwn przz przcęc żył tętnc szyjnych, ndtlnn młj pdży krw d mózg. Stąd tż śwdm crpn przy bj rytlnym n jst dłg, l jst rltywn dłższ nż t przy głszn. cnć t mżn n pdstw bdń, któr były prwdzn, czy crpn jst wększ. Śwdm crpn jst prównywln w jdnym drgm bj &ndsh; pwdzł  gść TV Trwm.

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-8
#1645362

bo wbiło mi dwa.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

Wiesław P

#1645479

To o czym poniżej także ma wpływ na zdrowie Polaków. Polska wysypiskiem śmieci dla Niemiec! Pilne: Tylko 40 tysięcy ton odpadów z Niemiec trafi do Polski. “W Niemczech jest zakaz ich składowania”. Aż 40 500 ton śmieci ma zostać przywiezionych z Niemiec do Polski. Odpady będą składowane w miejscowości Rębiszów na Dolnym Śląsku. Zgodę na składowanie wydał Główny Inspektor Ochrony Środowiska w Warszawie. Według “Przeglądu Lubańskiego” odbiorcą odpadów ma zostać polska firma. Śmieci po dotarciu do Polski zostaną poddane “operacji odzysku”. Ciężarówki transportujące śmieci pokonają trasę około 50 kilometrów przez powiat zgorzelecki, lubański i lwówecki. Odpady, które trafią do naszego kraju to w większości tzw. gazy odlotowe, czyli odpady z odlewnictwa żelaza z hut. W Niemczech jest zakaz jego składowania, a utylizacja zgodnie z wytycznymi środowiskowymi i opłaty środowiskowe są niezwykle kosztowne, dlatego producenci szukają rynków, gdzie można robić to dużo taniej” Tak rządzi minister środowiska i Główny Inspektor Ochrony Środowiska z PiS! Bo za rozwożenie nieczystości po Kraju odpowiadają skorumpowane samorządy takie ich tłumaczenie. Czaskoski też rozwozi osady z Czajki po sąsiednich województwach bezkarnie. Jeżeli jest w Polsce prokuratura to ma tutaj pole do popisu. Artykuł kodeksu karnego czeka na zastosowanie…Panie PK i ministrze Ziobro, co Pan z tym zrobi? Żądamy reakcji, adekwatnej reakcji.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-2

Wiesław P

#1645480

https://prawy.pl/imgcache/750x430/c//uploads/cropit/16007853851d3a3fff9e90f37a15a1de260cc0b372.jpg

PiS niszczy polskich hodowców w interesie gospodarek innych krajów Unii Europejskiej i Rosji?! MIAŻDŻĄCY raport! Związek Przedsiębiorców i Pracodawców w raporcie „Fakty o hodowli zwierząt futerkowych w Polsce” z 17 września 2020 opisał jak na niszczeniu przez PiS polskiego rolnictwa, szczególnie branży hodowli zwierząt futerkowych zyskają gospodarki krajów Unii Europejskiej i Rosji. Według raportu ZPP „najbardziej znaczącą pozycję na rynku produkcji skór zwierząt futerkowych zajmują kraje europejskie (60% udział). Hodowla ma miejsce na 5.000 tysiącach ferm w 22 krajach, przy czym dominującą pozycję na Starym Kontynencie zajmują trzy kraje: Dania, Finlandia i Polska. Drugim kolejny najbardziej istotnym graczem na rynku światowym są Chiny. 10% światowej produkcji koncentruje się w krajach Północnej Ameryki, a 4% udział posiada Rosja. Według ostatnich dostępnych danych z roku 2016, na europejskim rynku produkcji skór dominuje Dania (41,3% rynku europejskiego) przed Polską (20,8%) oraz Finlandią (10,6%)”. Z raportu ZPP wynika, że „w minionych latach Polska zwiększyła produkcję, na skutek czego nasz kraj stał się drugim producentem skór zwierząt futerkowych na kontynencie wyprzedzając Finlandię”. Jak można się dowiedzieć z raportu „na terenie Europy mieszczą się 5104 hodowle zwierząt futerkowych, najwięcej w Danii. Polska jest na drugim miejscu z liczbą 1144 (prawie 21% wszystkich hodowli w Europie). Roczna produkcja na naszym kontynencie przekracza 41,5 mln skór, z czego niemal 39 mln (93%) to skóry norek. Ponadto, europejska produkcja opiera się również na hodowli lisów (6%), jenotów oraz szynszyli (pozostały 1%). Aktualizacja danych pokazuje, że liczba podmiotów we wrześniu 2019 wynosi 810. Jednak dynamika rynku pozwala wnioskować, że udział Polski w światowej sprzedaży pozostał niezmienny”. Warto pamiętać, że „wbrew prowadzonej narracji przez organizację deklarujące w swojej działalności cele pro środowiskowe czy mówiące o ochronie zwierząt, rynek hodowli zwierząt futerkowych ulega wzrostowi w krajach uznawanych w opinii publicznej za pionierów tzw. „zielonego ładu”. W Danii produkującej dwukrotnie więcej skór futerkowych niż Polska, gdzie branża jest jedną z ważniejszych gałęzi duńskiej gospodarki, rząd prowadzi debatę o etyce przemysłu futrzarskiego. Na Uniwersytecie Kopenhaskim utworzono centrum badań nad produkcją norek, ich zdrowiem i dobrostanem. Finlandia, podobnie jak Dania, zainwestowała w badania branży mające na celu wypracowanie standardów hodowli. Brak jest kierunków działań zmierzających do zaostrzenia prawa do hodowli. Szwedzi w ostatnich latach zwiększyli produkcję skór norek o 20%. We Francji wartość produkcji rośnie z roku na rok. We Włoszech, pomimo prób wprowadzenia zakazu hodowli zwierząt futerkowych, zmiany nigdy nie zostały wprowadzone”. Decyzja PiS o niszczeniu polskiego rolnictwa to doskonała informacja nie tylko dla hodowców z Europy, ale też i z całego świata. „Na globalnym rynku rośnie znaczenie nowych krajów takich jak Kazachstan, Uzbekistan, Turcja czy Iran. Rośnie także udział Ukrainy, która jest wskazywana jako główny beneficjent toczącej się debaty i ostatecznie wprowadzenia ewentualnego zakazu hodowli w Polsce. Innymi słowy, polscy hodowcy, których biznes jest zagrożony toczącą się dyskusją legislacyjną, planują lub już realizują inwestycje w rozwijanie hodowli za naszą wschodnią granica. Rynek rośnie dynamicznie, zwiększa się jego konkurencyjność, co skutkuje z jednej strony rywalizacją światowych hodowców, co utrudnia prowadzenie biznesu. Z drugiej strony konkurencyjność wymusza ciągłą poprawę jakości hodowli, wprowadzania coraz bardziej wymagających standardów i stałą poprawę dobrostanu zwierząt”. Odmiennie od polityki PiS „wprowadzany w Europie całkowity zakaz hodowli zwierząt futerkowych ma miejsce w krajach, w których hodowla zwierząt futerkowych stanowi znikomy obszar działalności gospodarczej. […] Na skutek rosnącego popytu światowego, swoją produkcję zwiększy między innymi Ukraina, Rosja, czy ostatecznie Chiny”. Zdaniem prezesa ZPP Cezarego Kaźmierczaka „zakaz hodowli zwierząt futerkowych oraz uboju rytualnego stanowi niebezpieczny precedens, który w dłuższym okresie może doprowadzić do uniemożliwienia hodowli zwierząt na cele spożywcze. Ani bowiem hodowla zwierząt futerkowych, ani ubój rytualny, nie różnią się „okrucieństwem” od analogicznych działów produkcji rolnej. Konsekwentna realizacja założeń stojących za procedowanym w tej chwili projektem ustawy doprowadziłaby w oczywisty sposób do zniszczenia polskiego sektora produkcji rolnej, wartego miliardy euro. Jedynym beneficjentem tego rozwiązania będą rynki zachodnie, deklaratywnie „prozwierzęce”, jednak w praktyce konsekwentnie wspierające własny interes gospodarczy”. Według zastępcy Dyrektora Departamentu Prawa i Legislacji ZPP Piotra Palutkiewicza „fermy futrzarskie stanowią istotną część rolnictwa, również w państwach silnie kojarzonych z ochroną praw zwierząt. Mowa tutaj o państwach skandynawskich, a przede wszystkim Danii. Polska tymczasem jest drugim producentem skór zwierząt futerkowych w Europie. Zamknięcie tak prosperującej branży byłoby ewenementem. Rynek przejmą zagraniczni producenci”. Według „szacunków ZPP, pojedyncze duże gospodarstwo na koniec 2020 roku opłaci średnio podatki w wysokości 503,5 tys. zł (gdzie 90% tej kwoty stanowią podatki VAT, składki i PIT-y pracowników i właścicieli). Dla małej fermy wartość danin szacuje się na 100,3 tys. zł”. ZPP przypomina, że „w branży ulokowanym jest niemal w całości z polski kapitał. Aż 92 procent właścicieli ferm deklaruje, że nie korzysta i nigdy nie korzystała z zagranicznych źródeł finansowania. 95% produkcji futer przeznaczanych jest na eksport, co przynosi przychody w kwocie około 1,5 miliarda złotych rocznie”. W opinii analityka Departamentu Prawa i Legislacji ZPP Kamili Sotomskiej „zamknięcie branży będzie się wiązało z wypłatą odszkodowań dla rolników. Bazując na kalkulacjach dotyczących kwot odszkodowań wypłacanych w Czechach, Holandii czy Norwegii, a także biorąc pod uwagę wielkość rynku w Polsce (810 aktywnych ferm, ponad 6,3 mln hodowanych zwierząt), można oszacować kwotę odszkodowań wynikających z wprowadzenia zakazu hodowli zwierząt futerkowych na ok. 2,7 mld zł. Gospodarka straci podwójnie – raz przez likwidację podmiotów gospodarczych i wszelkie wynikające z tego konsekwencje, po wtóre przez konieczność wypłaty odszkodowań z budżetu państwa”.

Jan Bodakowski

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-3

Wiesław P

#1645481

Ale propagandziści nie dyskutują merytorycznie, tylko zakrzykują i obrażają.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-3

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1645509

https://www.radiomaryja.pl/informacje/tylko-u-nas-min-j-k-ardanowski-o-tzw-piatce-dla-zwierzat-projekt-nie-byl-konsultowany-ani-z-resortem-rolnictwa-ani-z-wiejskimi-srodowiskami-ze-zwierzat-tworzy-sie-bozki/

Cytuję:

To jest projekt, który wszystkich zaskoczył. Nie był konsultowany z nikim ze środowisk wiejskich, nie był również w żaden sposób konsultowany z ministerstwem rolnictwa. To dziwne, bo w ministerstwie prowadzimy bardzo intensywne prace nad zmianą ustawy o ochronie zwierząt – mówił Jan Krzysztof Ardanowski w środowych „Aktualnościach dnia” na antenie Radia Maryja.

(...)

Staramy się podnieść dobrostan zwierząt dla wszystkich gatunków zwierząt – nie tylko dla jakiegoś wybranego. To zresztą spotyka się z dobrym odbiorem rolników, np. dodatkowe środki, które przeznaczyliśmy na poprawienie dobrostanu bydła i świń są atrakcyjne i wielu ludzi chce z tego korzystać  – wskazał gość „Aktualności dnia”.

(...)

– Przedstawia się rolników, którzy zajmują się hodowlą zwierząt, jako wręcz zorganizowaną mafię. Mówi się o lobby futerkowym, o przemyśle, a to są rolnicy – i mniejsi, i więksi. Podobnie jak w innych grupach hodowli – są i tacy, którzy mają kilka krów i tacy, którzy mają kilkaset krów. Bronią swoich racji, zajmowali się hodowlą zwierząt futerkowych, ponieważ przez lata było na to zapotrzebowanie. Teraz chce się z jakiś pobudek ideologicznych narzucić, zmusić społeczeństwo do tego, żeby ludzie nie korzystali z futer. (…) Ci wszyscy, którzy mówią, że mamy syntetyczne ubrania, nie rozumieją, że one będą się rozkładały tysiąc lat, a futra prędzej czy później się rozłożą – zauważył polityk.

Obecnie zakaz hodowli zwierząt futerkowych obowiązuje w 13 krajach Unii Europejskiej, jednak wiązało się to z odpowiednio długim czasem na zamknięcie branży oraz wysokimi odszkodowaniami dla rolników, którzy zaciągali kredyty na rozwój swojej działalności.

– W pięciu krajach nie było żadnych ferm. Łatwo więc wprowadzić zakaz, jeżeli nikogo to nie dotyczy. W kilku następnych to były pojedyncze fermy – jedna, pięć. To był taki zakres hodowli. Natomiast w tych krajach – to była Holandia i Norwegia, gdzie tych zwierząt było trochę więcej, ale i tak znacznie mniej niż w Polsce – wprowadzono albo bardzo długie okresy dostosowawcze (to jest najczęściej 10 lat) i jednocześnie duże odszkodowania, nie tylko za matki, które trzeba będzie z tej hodowli wycofać, ale również za pawilony, za klatki, za maszyny, za urządzenia, za kuchnie do tego przystosowane. Te sprzęty i te budowle do niczego innego się nie nadają, trzeba je zniszczyć, a kosztowały bardzo dużo. W związku z tym obowiązkiem państwa jest również zapewnić stosowne odszkodowania – podkreślił Jan Krzysztof Ardanowski.

Wprowadzenie zakazu hodowli zwierząt futerkowych w Polsce nie spowoduje, że te hodowle znikną w ogóle – akcentował minister.

– W Europie sytuacja jest taka, że te hodowle przeniosą się do innych krajów, na wschód od nas, do krajów azjatyckich. Taką hipokryzją jest twierdzenie, że my tu sobie sumienia uspokajamy, natomiast te hodowle – pewnie w gorszych warunkach – będą prowadzone gdzie indziej – wyjaśnił gość Radia Maryja.

Świat – wprowadzając coraz to nowsze zakazy dotyczące hodowli zwierząt – idzie w złym kierunku – ocenił szef resortu rolnictwa.

– To jest, moim zdaniem, kolejna odsłona wojny o zasady na poziomie wręcz aksjologicznym – czy człowiek ma prawo czynić przyrodę sobie poddaną – jak czytamy w Księdze Rodzaju – co uznają wszystkie religie świata, czy zwierzę stanie się ważniejsze od człowieka? Dehumanizacja ludzi i wręcz tworzenie bożków ze zwierząt – jakieś nowe pogaństwo się pojawia. To jest odprysk szerszej sprawy. Jest mi przykro, że coś takiego w Polsce robimy – zaznaczył.  

Polityk jednoznacznie skrytykował zapis w projekcie dotyczący możliwości wchodzenia na teren hodowli przez aktywistów ekologicznych, nie mających odpowiednich kwalifikacji w dziedzinie m.in. weterynarii.

(...)

Państwo ma prawo w sytuacjach nadzwyczajnych zabrać majątek obywatela: jego samochód, jego dom – w sytuacjach nadzwyczajnych. Natomiast nie może być sytuacji, że ktoś nie mający żadnego przygotowania, wiedzy weterynaryjnej, zootechnicznej przychodzi i robi przeszukanie w domu, w budynkach, twierdząc, że zwierzęta są źle utrzymywane – podsumował Jan Krzysztof Ardanowski.

/koniec cytatu/

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-3

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1645507

...Twoje częste i chętne podpieranie się RM, które wyraźnie popiera PiS.
PiS nie jest partią katolicką.
Swoimi wypowiedziami i ustawami łamie prawie wszystkie przykazania dekalogu,instrumentalnie traktuje katolicyzm jako taki. Jednak sporą część elektoratu katolickiego zawdzięcza właśnie bezkrytycznym słuchaczom RM.
Tym samym RM staje się mało wiarygodne bo przyczynia się do zgorszenia.
Sprzeczności są rażące...by nie powiedzieć schizofreniczne.
Nie przeszkadza Ci to?

https://www.bibula.com/?p=103283

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-2

Verita

#1645517

RM podaje fakty, które nie są dostępne w innych mediach.

Z tego powodu ich cytuję.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1645530

Wcześniej- dopiero co- twierdziłaś, że wierzysz RM, bo podaje fakty, które są w innych mediach.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1645531

Napisałam: w innych ŹRÓDŁACH.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-2

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1645537

https://www.radiomaryja.pl/informacje/senacka-komisja-rolnictwa-zajela-sie-tzw-piatka-dla-zwierzat-j-m-jackowski-polskiej-wsi-zostala-wyrzadzona-ogromna-krzywda-tysiace-polskich-rolnikow-zostalo-obrazonych-przedstawianych-jako-morde/

Cytuję:

Podczas posiedzenia senackiej komisji rolnictwa senatorowie PiS zapowiedzieli poprawki do tzw. Piątki dla zwięrząt, w tym usunięcie ograniczenia uboju rytualnego.

(...)

Senator Jan Maria Jackowski (PiS) wyraził ubolewanie, że „w Sejmie nie odbyła się poważna debata” na temat noweli. Wyraził nadzieję, że Senat w toku prac wypracuje taką formę tej ustawy, która będzie do przyjęcia. Ocenił, że „polskiej wsi została wyrządzona ogromna krzywda”, ponieważ – jak mówił – „tysiące polskich rolników zostało obrażonych, przedstawianych jako mordercy zwierząt”.

https://www.radiomaryja.pl/informacje/polskie-towarzystwo-zootechniczne-wyraza-poparcie-dla-utrzymania-hodowli-zwierzat-futerkowych-w-polsce-i-protestuje-przeciwko-braku-konsultacji-ws-nowelizacji-ustawy-o-ochronie-zwierzat/

Członkowie Sekcji Chowu i Hodowli Zwierząt Futerkowych Polskiego Towarzystwa Zootechnicznego wyrażają poparcie dla utrzymania hodowli zwierząt futerkowych w Polsce i jednocześnie protestują przeciwko brakowi konsultacji z ich środowiskiem w sprawie nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt.

Zootechnicy z wyższych uczelni i instytutów naukowych podnoszą m.in., że polska hodowla zwierząt futerkowych należy do najnowocześniejszych na świecie, a hodowcy przystąpili do europejskiego programu WelFur, nadzorującego warunki bytowania zwierząt na fermach.

https://www.radiomaryja.pl/informacje/stowarzyszenie-na-rzecz-zrownowazonego-rozwoju-polski-im-prof-j-szyszko-popiera-stanowisko-polskiego-towarzystwa-zootechnicznego-ws-ustawy-o-ochronie-zwierzat/

Stowarzyszenie na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju Polski im. prof. Jana Szyszko popiera stanowisko Polskiego Towarzystwa Zootechnicznego w sprawie ustawy o ochronie zwierząt. Stowarzyszenie uznaje likwidację hodowli zwierząt futerkowych za błąd polityczny, który przyczyni się do podniesienia cen artykułów mięsnych. „Treść ustawy uważana jest za pozostającą w sprzeczności z konstytucją”.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-3

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1645651

To cytaty? Da radę wkleić tak jeszcze z pięć razy te same rzeczy, czy chwilowo to niemożliwe przy tym zaburzeniu?

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-3

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1645653

Tych ustaw PO by się nie powstydziła...

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

Romuald Kałwa

#1645738

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Rebeliantka został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Z tych właśnie powodów ustawę razem z lewicą szeroko poparli.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-3

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1645744