Drwią z nas w żywe oczy

Obrazek użytkownika Rebeliantka
Kraj

Ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher właśnie pouczyła Polaków:

 

 

 

Georgette Mosbacher✔@USAmbPoland

Informacje przekazywane w kampanii Konfederacji są rażąco nieprawdziwe. Szczegóły na temat tzw. ustawy JUST z 2017 (Justice for Uncompensated Survivors Today): https://tiny.pl/t973f  . Mowa nienawiści przedstawicieli skrajnych organizacji nie zakłóci relacji między sojusznikami.

283  1:49 PM - May 16, 2019

 

Czy ona ma nas za niepiśmiennych idiotów?

Na zalinkowanej przez nią stronie są m.in. następujące informacje:

 

Ustawa JUST jest narzędziem umożliwiającym ocenę postępów krajów w wypełnianiu zobowiązań wynikających z deklaracji z Terezina.

Deklaracja z Terezina wzywa kraje, które ją przyjęły, do podjęcia działań dotyczących identyfikacji, zwrotu lub restytucji aktywów bezprawnie zajętych w okresie Holocaustu, w tym:
– zwrotu lub restytucji bezprawnie zajętego mienia, w tym mienia religijnego lub komunalnego;
– zwrotu mienia, bez ustanowionego spadkobiercy, w celu pomocy osobom ocalałym z Holocaustu, które znajdują się w potrzebie;
– dokonania postępu w zaspokajaniu roszczeń obywateli, którzy przeżyli Holocaust i członków ich rodzin.

Ustawa JUST nie wymaga, aby jakikolwiek kraj wypłacał pieniądze pojedynczym osobom, obcym rządom lub międzynarodowym organizacjom z racji zwrotu mienia łącznie z bezspadkowym z okresu Holocaustu.  Intencją Kongresu amerykańskiego w odniesieniu do tej ustawy jest dostarczenie informacji na rzecz rozwiązania tych kwestii.

Przeważająca większość roszczeń obywateli amerykańskich z okresu Holokaustu nie była objęta porozumieniem odszkodowawczym z 1960 roku. W lipcu 1960 Stany Zjednoczone podpisały umowę z Polską, na mocy której rząd polski przejął odpowiedzialność za wypłatę odszkodowań dla obywateli amerykańskich, którzy byli obywatelami amerykańskimi w czasie, gdy ich majątek w Polsce był upaństwowiony przez ówczesny rząd komunistyczny.

Obywatele polscy, których majątek został zajęty w czasach Holocaustu, a którzy później wyemigrowali do Stanów Zjednoczonych i stali się obywatelami amerykańskimi lub których potomkowie stali się obywatelami amerykańskimi, nie są objęci umową z 1960 roku.

 

A zatem bezsporne jest, że wywierane będą na Polskę naciski, aby "pomagać ocalałym z holocaustu" przy pomocy zwracania "mienia bezspadkowego".

Ponadto - jak widać w powyższym tekście - USA nie podzielają przekonania polskich władz, iż umowa z 1960 roku objęła wszystkich amerykańskich obywateli, których majątek został zajęty w czasach Holocaustu.

 

Czyli, prostoduszne jest przekonanie rządu RP, że nic nam nie grozi, bo:

Zobowiązania do przekazania stosownych odszkodowań z tytułu roszczeń obywateli amerykańskich, zarówno osób fizycznych jak i osób prawnych, ze względu na przejęcie przez Polskę mienia oraz praw i interesów związanych z tym mieniem, określone w Układzie między Rządem PRL a Rządem Stanów Zjednoczonych Ameryki dotyczącym roszczeń obywateli Stanów Zjednoczonych, podpisanym w Waszyngtonie dnia 16 lipca 1960 r., zostały całkowicie wykonane przez Polskę.


Źródło: Odpowiedź na interpelację nr 28268 posła Roberta Majki w w sprawie pozaprawnych roszczeń względem państwa polskiego związanych z przyjęciem do realizacji amerykańskiej ustawy S.447 (odpowiadający: podsekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych Piotr Wawrzyk Warszawa, 11-01-2019)

 

Amerykanie - jak widać - mają inną opinię.

W przypadku kontrowersji amerykańska ambasador pozwala sobie nawet twierdzić, że Polacy posługują się mową nienawiści.

 

Sprawa roszczeń jest wysoce niejednoznaczna, gdyż rząd polski nie udziela satysfakcjonujących wyjaśnień. 

W dniu wczorajszym (15.05.2019 r.) zdjęto z porządku obrad pierwsze czytanie  Poselskiego projektu ustawy o ochronie własności Rzeczypospolitej Polskiej przed roszczeniami dotyczącymi mienia bezdziedzicznego.(druk Nr 3448).

Wiceszef MSZ Piotr Wawrzyk uspokaja, że ustawa JUST ACT (447), to wewnętrzny amerykański akt prawny, którego adresatem jest sekretarz stanu USA, a nie rząd jakiegokolwiek innego państwa iże nieporozumieniem jest myślenie, że na jej mocy Kongres mógłby cokolwiek narzucić Polsce

https://wpolityce.pl/polityka/446856-msz-ustawa-447-to-wewnetrzny-amerykanski-akt-prawny

Jednakże poseł Józef  Brynkus twierdzi, że:

Pod uznanie nieuzasadnionych roszczeń żydowskich zostało dobrze przygotowane polskie prawodawstwo w postaci zmiany Kodeksu postępowania cywilnego z 2009 roku. Przyjęto w nim, że orzeczenia sądów państw obcych, wydane w sprawach cywilnych, podlegają uznaniu z mocy prawa na terytorium Polski

 

Równie niepokojąca jest niechęć do przyjęcia ustawy proponowanej przez Kukiz15, chroniącej własność RP. 

Wiceszef MSZ Szymon Szynkowski vel Sęk powiedział wczoraj

– Projekt tzw. ustawy anty-447 autorstwa Kukiz’15 jest bublem prawnym.

Jego zdaniem projekt przygotowany przez posłów Kukiz’15

„jest sprzeczny z interesem Polski i z celami polityki zagranicznej”.

– Na półtora tygodnia przed wyborami nie można robić tego rodzaju wrzutek, gdzie ustawa jest tak naprawdę bublem prawnym –

podkreślił dyplomata na antenie Radia Zet.

Stwierdził też, że:

„sankcje za rozpatrywanie roszczeń cywilnych”, to jest konstrukcja prawna w zasadzie na świecie nieznana. Ja jestem tym zaskoczony. Analizowaliśmy to również z prawnikami.

Źródło: https://www.pch24.pl/wiceszef-msz-krytykuje-ustawe-anty-447--twierdzi--ze-to-bubel-prawny,68274,i.html

 

Szczerze mówiąc nie bardzo to rozumiem. Projekt Kukiz15 nie przewidywał sankcji za "rozpatrywanie roszczeń cywilnych", tylko za "podejmowanie czynności zmierzających do zaspokojenia roszczeń dotyczących mienia bezdziedzicznego". Dodatkowo warto podkreślić, że w kodeksie karnym są na przykład sankcje za zdradę stanu. 

Art. 129. Zdrada dyplomatyczna

Kto, będąc upoważniony do występowania w imieniu Rzeczypospolitej Polskiej w stosunkach z rządem obcego państwa lub zagraniczną organizacją, działa na szkodę Rzeczypospolitej Polskiej,
podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.

 

No cóż, wkrótce zobaczymy dokąd zaprowadzi Polskę obecna "ostrożna" polityka władz.

 

Appendix:

Zamieszczam w tym miejscu komentarz ciszy, gdyż jest on bardzo ważnym uzupełnieniem notki:

Blogerka cisza skomentowała, że są już polskie kancelarie rekomendowane przez żydowskie organizacje, które kwestionują ogólną zasadę prawa spadkowego, zgodnie z którą w braku najbliższych zmarłego dziedziczy po nim państwo.

Oto przykład (cytat z artykułu adw. Radosława Wiśniewskiego z kancelarii "Wardyński i Wspólnicy"):

„W przypadku żydowskiego mienia bezdziedzicznego w Polsce odwoływanie się do ogólnej zasady prawa spadkowego, zgodnie z którą w braku najbliższych zmarłego dziedziczy po nim państwo, jest bezrefleksyjne i nie koresponduje ze specyfiką omawianej tematyki. Brak szans na uzyskanie aktów urodzenia, zgonu czy chociażby orzeczeń o uznaniu za zmarłego uniemożliwia stwierdzenie nabycia spadku przez Skarb Państwa po takim zmarłym. Poza tym wątpliwości natury aksjologicznej nakazywałyby poszukiwanie innego rodzaju rozwiązań.”

//www.codozasady.pl/zydowskie-mienie-bezdziedziczne-wymaga-stworzenia-wyjatkowych-rozwiazan/

https://wjro.org.il/cms/assets/uploads/2018/12/hrc-letter-listing-attorneys-on-hrc-letterhead.12.11.18.pdf?fbclid=IwAR0u1VCQ6xXqW1LYFQwniaT6X3mDsSBCDmGiATOfzuWTInR2GgduaSwVz

 

Appendix2

Konfederacja przygotowała projekt Rezolucji Sejmu

http://www.radiomaryja.pl/informacje/konfederacja-przygotowala-projekt-rezolucji-sejmu-ws-mienia-bezspadkowego/

Posłowie Konfederacji przygotowali projekt rezolucji Sejmu ws. mienia bezspadkowego – poinformował w piątek poseł Jacek Wilk. Gdyby Sejm przyjął rezolucję rząd nie mógłby uczestniczyć ani w monitorowaniu amerykańskiej tzw. ustawy 447, ani w rozmowach o jej realizacji .

Ocena wpisu: 
4
Twoja ocena: Brak Średnio: 3.2 (głosów:24)

Komentarze

Nasza władza na drwiny i obelgi ze strony USA i Izraela nie reaguje. Najgorsze jest to, że oni reprezentują naród, nas...

26 maja trzeba pokazać im żółtą kartkę, może to ich otrzeźwi.

Pozdrawiam

Podoba mi się!
11
Nie podoba mi się!
-5

Maciek

#1590686

Mnie irytuje też ogromna liczba dezinformacji. Tak jakby Polacy nie zasługiwali na prawdziwe informacje.

Ciągle optymistycznie zakładam, że nie mamy do czynienia z celowym działaniem na szkodę, tylko jakimiś błędnymi koncepcjami.

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
-2
#1590695

gdy ich wiele spowodują w końcu, że się pogubią.

Nie znam się na prawie; przeczytaj i sprawdź proszę moje przypuszczenia. Może ktoś tu jest prawnikiem?

Dziś p.Legutko w Trwam: "zmiana prawa spadkowego dot. mienia bezspadkowego wymagałaby drastycznej zmiany prawa!"

To nieprawda, wg mnie, bo prawo spadkowe było zmieniane wielokrotnie, ostatnio styczniu 2019 roku.

Wg List of Polish Lawyers with Experience in Property Restitutionin Warsaw jest tam kancelaria: Wardyński i Wspólnicy.

https://wjro.org.il/cms/assets/uploads/2018/12/hrc-letter-listing-attorneys-on-hrc-letterhead.12.11.18.pdf?fbclid=IwAR0u1VCQ6xXqW1LYFQwniaT6X3mDsSBCDmGiATOfzuWTInR2GgduaSwVzDg

Radosław Wiśniewski z jednej z wymienionych kancelarii W&W pisze np.:

„W przypadku żydowskiego mienia bezdziedzicznego w Polsce odwoływanie się do ogólnej zasady prawa spadkowego, zgodnie z którą w braku najbliższych zmarłego dziedziczy po nim państwo, jest bezrefleksyjne i nie koresponduje ze specyfiką omawianej tematyki. Brak szans na uzyskanie aktów urodzenia, zgonu czy chociażby orzeczeń o uznaniu za zmarłego uniemożliwia stwierdzenie nabycia spadku przez Skarb Państwa po takim zmarłym. Poza tym wątpliwości natury aksjologicznej nakazywałyby poszukiwanie innego rodzaju rozwiązań.”

Warto przeczytać całość:

 http://www.codozasady.pl/zydowskie-mienie-bezdziedziczne-wymaga-stworzenia-wyjatkowych-rozwiazan/

Sprawę żydowskiego mienia"bezspadkowego"  trzeba potraktować wyjątkowo.

 

Podoba mi się!
11
Nie podoba mi się!
-2

CISZA

#1590731

znalazłaś fantastyczne cytaty i linki, obrazujące, że rządowe zapewnienia o nienaruszalności prawa dotyczącego mienia bezspadkowego mogą okazać się mało co warte.

Jak zacytowałam w swojej notce, na to niebezpieczeństwo wskazuje też poseł Brynkus, mówiąc, że już teraz w prawie cywilnym są niebezpieczne zapisy:

"Pod uznanie nieuzasadnionych roszczeń żydowskich zostało dobrze przygotowane polskie prawodawstwo w postaci zmiany Kodeksu postępowania cywilnego z 2009 roku. Przyjęto w nim, że orzeczenia sądów państw obcych, wydane w sprawach cywilnych, podlegają uznaniu z mocy prawa na terytorium Polski".

Bardzo dziękuję za linki.

Pozdrawiam serdecznie.

Podoba mi się!
11
Nie podoba mi się!
-3
#1590736

https://wpolityce.pl/polityka/446886-obrzydliwy-atak-na-polske-w-jerusalem-post

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-2
#1590746

https://www.salon24.pl/newsroom/956555,jacek-czaputowicz-komentuje-ustawe-447-oceniamy-ja-negatywnie

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-5
#1590788

http://www.radiomaryja.pl/informacje/konfederacja-przygotowala-projekt-rezolucji-sejmu-ws-mienia-bezspadkowego/

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-4
#1590789

Fotka z kimś ruskim stała się poważnym argumentem i wielu z nas to "ruskie trolle" więc zapytam się tak. ku wesołości.....czy minister Czaputowicz to też wg. tych, którzy hojnie szafują etykietkami  "onuca" lub "putinowiec"? Dziś spotka się dziś z Ławrowem. Piszą, że to "zaskakujące"po 5 latach.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-2

CISZA

#1590792

:)))

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-4
#1590793

lecz tylko dla odmóżdżonych, pewnie i lemingów!

Antykaczyzm czyli atrofia rozumu politycznego oraz postępujący triumf chama

Komuniści mieli komunizm jako swoją religię upraszczającą rozumienie świata i ułatwiającą im życie. Dla odmóżdżonych antykaczystów ich religią jest antykaczym mający przede wszystkim uderzać w polski patriotyzm, a więc określone grupy społeczne, wartości, zachowania i idee.

Antykaczyzm niszczy zdolność człowieka do racjonalnego myślenia, czyli jego wolność wyboru.

Całość: http://niepoprawni.pl/blog/andy-aandy/antykaczyzm-czyli-atrofia-rozumu-politycznego-oraz-postepujacy-triumf-chama
 

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-6

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1590795

Ktoś tu pisał o Kaczyńskim? Przestań wklejać te same komentarze, nie mające nic do poruszanych problemów, za to zawierające multum epitetów, kierowanych nie wiadomo do kogo.

Eot, bo z osobami o tak obelżywym języku nie rozmawiam.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-5
#1590797

według ciebie patriotą? Przypomnę tobie jego "patriotyczne" osiągnięcia.

1) Podczas przemówienia w Kielcach w 2016-tym roku oskarżył Polaków o "pogrom kielecki".

2) Mówi o Polsce jako ojczyźnie dwojga narodów.

3) Nazywa Polskę "polin". 

4) Mówi o tysiącletnim współżyciu Polaków i Żydów.

5) Zawetował ustawę o sądownictwie, przez co mamy sądy, które są ich parodią.

6) W 2018 roku na Dworcu Gdańskim w Warszawie przyklękał przed tablicą upamiętniającą wyjazd z Polski Żydów, wśród  

  których byli i tacy, którzy Polaków katowali i wydawali na nich wyroki śmierci. Duda przepraszał wtedy Żydów w imieniu         narodu, za tych Żydów, którzy wtedy "zginęli", wiedząc o tym, że wtedy nie zginął ani jeden Żyd. Dawał tym samym   amunicję  wrogom Polski do atakowania Polaków na arenie międzynarodowej.

7) Zawetował ustawę dezubekizacyjną.

 

 

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-3

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#1590871

Smutne jest to, że agitatorzy polityczni, zamiast dyskutować o bardzo ważnym problemie, poruszonym w notce, w zajadły sposób atakują personalnie uczestników dyskusji. I to nie wiedzieć, dlaczego i dlaczego argumentami typu "obrzucanie g.....".  Nikt tu nie startuje w wyborach, nie promuje żadnych konkretnych kandydatów, a mimo to .....

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-3
#1590876

we własnych celach wykorzystują 447 do ataków na polskich patriotów tuż przed wyborami. I mają 2% głosów...

Z drugiej strony bolszewiccy degeneraci uderzają w Kościół.

A lemingi twierdzą, że to nie ma nic wspólnego z polityką. I osioł by się uśmiał...

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-7

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1590902

kto atakuje polskich patriotów? I których to patriotów? Gadasz ogólnikami, z których nie wynika żaden konkret.

Uprawiasz tutaj żydowską hagadę, aby bronić ustawy 447?

Koń by się uśmiał.

Ps. "Koń", a nie "osioł", bocie. Taki z Ciebie patriota, że nawet nie znasz polskich związków frazeologicznych. No chyba, że jesteś ze wschodu i "cytujesz" Hodżę Nasreddina

A może  masz na myśli ten wierszyk, który jak nic pasuje do aktywistów z Twojej szczujni:

...osioł by się uśmiał

Jeśli będziesz tak lotny jak pszczółka,
Tak silny jak niedźwiedź,
Jeśli będziesz pracował jak koń,
I do domu wracał tak zmęczony jak pies,
Wtedy musisz pójść do ...weterynarza,
bo być może stałeś się już ....osłem.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-1
#1590913

on był już u weterynarza i wyszedł od niego bez "ozdobniczków". Wałach chyba czy coś takiego.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-3

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#1590955

chyba tak :)

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-2
#1590984

Szkoda, bo myślenie ma przyszłość... Zwłaszcza logiczne myślenie... A zwłaszcza polityka wymaga zarówno logiki jak i umiejętności wyciągania logicznych wniosków z wydarzeń i faktów ...

  Jednak zbyt wielu prymitywnych manipulatorów z konfederacji piekących własną antypolską pieczeń -- korzysta z entuzjazmu i braku wiedzy młodych i patriotycznych ludzi w RN.

Polecam lekturę rozważań “Moralność myślenia”1 ks. prof. Michała Hellera. Dowodzi nich, że w życiu warto kierować się rozumem, czyli myśleć racjonalnie. Uważa, że myśl jest czynem człowieka, czyli podstawowym ogniwem wszystkich działań oraz wynikających z tych działań skutków za jakie ponosimy odpowiedzialność.

Dlatego dla ks. Hellera myślenie racjonalne powinno być wyborem, bo właśnie od naszego myślenia zależy to czy uczynimy świat trochę mądrzejszym, czy trochę głupszym. Jednak, warto zauważyć, że z tego stwierdzenia wynika, iż każdy człowiek musi mieć świadomość tego, że uczynienie świata nawet trochę głupszym jest złem...

A Rebeliantka chyba nie chce diabelskiego zła na świecie?

___________________________

1  Michał Heller “Moralność myślenia”, Copernicus Center Press, wyd. V, 2015, s.

* * * * *

Wręcz bolszewickiego prymitywizmu i chamstwa niejakiego "Romana z USA" nawet nie warto komentować...

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-3

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1590967

diabelskiego zła ale najpierw tu, w Polsce. Nie widać?  Patrząc z boku doszedłem do wniosku, abyś to TY swój żałosny prymitywizm skończył i oszczędził wstydu. Prawda aż tak boli że Ją nienawidzisz.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1

Kolejorz

#1590981

dzięki.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-2
#1590985

Ogłupiania i prowadzenia w niewolę

Bóg to widzi i pochłonie zdrajców woda

A nam przyjdzie znosić za kare niedolę

Pozdrawiam

Szczęść Boże

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-3

"Z głupim się nie dyskutuje bo się zniża do jego poziomu"

"Skąd głupi ma wiedzieć że jest głupi?"

#1590816

ta niewola trwa i trwa, a co najgorsze wmawia się nam, że rzekomo nie ma z niej wyjścia.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-3
#1590823

  
Juz czas ujawnić zródła zła 
I nazwać fakty po imieniu 
Obnażyć podłą zdrajców grę 
I wszystkich wysłać do Syjonu 

Owiani mitem Izraela 
Chcą tu piec reakcyjną pieczeń 
Poczuli w nozdrzach słodki dym 
Zapach dolarów, obcych dewiz 

Nietrudno jest domyślić się
Kto tutaj wszczyna nowe burdy 
Kto chce w anarchii skłócić kraj 
To stalinowscy pogrobowcy 

Stoimy z wami tak jak mur 
My, towarzyszu Mieczyslawie 
To głos zakładów, kopalń, hut 
Nie damy skrzywdzić ziemi-matki 

Syjonistyczna propaganda 
Naszej młodzieży miesza się w głowach 
Lecz niech studenci uczą sie 
A nie pyskują na ulicach 

Ich prowodyrów wskaże lud 
I pogruchocze im się kości 
Wychowankowie Klubu Babel 
Nie będą mącić polskiej wody!!!

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-6

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1590834

Może nawet wyrośniesz na jakąś kopię Brechta lub Wisławy Sz. W każdym bądź razie - widzę - że soc-poezja to nadal dla Ciebie wyśniony ideał. Pisz, kontrik, pisz. Do poduszki.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-4
#1590836

z niego byłby i poeta tylko łepetyna nie ta. 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-4

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#1590867

rzeczywiście, na to "dzieło" można się tylko uśmiechnąć ;)

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-2
#1590875

To Sztorm 68, kapela taka nazibolszewicka. Wydaje się całkiem blisko waszego proruskiego konserwatyzmu no i waszego środowiska. Użycie tutaj, jakby ktoś nie zauważył, jest dość perfidne i wieloznaczne

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-6

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1590905

my polscy patrioci nie słuchamy nazibolszewickich kapel, więc nie znamy ich  bolszewickich wytworów. To Wy, z tej waszej szczujni, macie - jak widać - takie gusta. Co sami udowodniliście.

Nie zawracaj już głowy, kontrik, swoimi urojeniami.

Eot.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-3
#1590914

Uuu, udajemy, jak to daleko nam do takich? Np. neonitów? I takich od Selmana, Kalksteina, Katza i syjonistycznych spisków? Jest wstyd, jest udawanko, jest postęp- znaczy zależy Wam na dobrej opinii. Jakaś nadzieja jest, choć nikła, bo opowiadanie się za Rosją jest przecież bardzo konserwatywne. Dziwi hybryda przekonań, przez liberałów i narodowców po szurów, co je łączy, to teorie spiskowe (żydy, masony, banderowcy) oraz sprzyjanie ruskim, przecież to oczywiste. Dziwi też brak reakcji na niesamowite, często antypolskie bzdury. widać starczy, jak też wierzą w syjonistyczne spiski, braterstwo takie. Taka z Was ptaszyna, niby porządna a w wariactwo wchodzi i różne nam tu moralności stosuje. Zagubiliście się nam w tej misji cywilizacyjnej, za długo żeście spoglądali w tę ruską otchłań. 

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-5

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1590935

Mój tekst jest napisany w moim imieniu, niezależnej publicystki. Reprezentuję sama siebie, więc nie zwracaj się do mnie po sowiecku per "wy".

I opuść już mój blog. Nie mam czasu na jakiegoś urojeniowca. W moim tekście nie ma żadnego opowiadania się za Rosją, "sprzyjania ruskim", teorii spiskowych. Widzisz swoje zwidy, kontrik. 

Właściwie, to należy ci współczuć z powodu tej paranoi. Kłopot polega na tym, że taką chorobę bardzo trudno się leczy. 

To jest moja ostatnia odpowiedź. Eot.

 

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-1
#1590942

prosiłem go o to, aby poszedł kontrować sobie gdzie indziej.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-3

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#1590956

Wszystko układa sięw

Wszystko układa sięw jednącałość. Zauważcie, że PO mając taką możliwość w ogóle nie atakuje PiS ustawą 447, nie atakuje bo uważajątak samo - tak samo jak razem głosowali kilka lat temu (za rządów PO) aby żydom wypłacać odszkodowania do emerytury za prześladowania niemieckie na terenie Polski!!! I wypłacamy 50tyś. żydom po 100 euro miesięcznie za zbrodnie niemieckie!!! Głosowali nad tym wszyscy zgodnie razem - cały sejm, a więc i PiS i PO - przeciwnych było tylko 2 posłów!!! To jużjest niebywały skandal, a Kaczyński śmie twierdzić, że nikomu nic nie jesteśmy winni i nie będziemy płacili - A PRZECIEŻ JUZ PŁACIMY I ON ZA TYM TAKZE GŁOSOWAŁ

https://www.salon24.pl/u/zygmuntbialas/589523,jak-glosowali-poslowie-w-sprawie-odszkodowan-za-holocaust

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-3

Dziękuję za uwagę,
Twój komentarz wezmę pod rozwagę ;)

#1590994

Solidarny i Białas
Rozumiem
Szanuje

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-2

Prezydent Andrzej Duda 2020
Strefa wolna od LGTB
Strefa wolna od sekty 447

Howgh

#1590998

https://kresy.pl/wydarzenia/sakiewicz-twierdzi-ze-dyskusja-o-ustawie-447-to-potezna-operacja-moskwy/?utm_source=notification&utm_medium=browser

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1
#1591021