Dość oszczerstw

Obrazek użytkownika Rebeliantka
Kraj

Prostak i kłamca Humpty Dumpty od około tygodnia wyzywa mnie publicznie od złodziejki. Miałam rzekomo ukraść czyjś dorobek intelektualny.

W dniu 8 czerwca napisałam notkę https://niepoprawni.pl/blog/rebeliantka/o-wybaczaniu-nie-moze-byc-bezwarunkowe

Wisi ona nadal na stronie głównej i ma ponad 4500 odsłon, co wskazuje, że jej treść jest ważna dla czytelników.

Pod notką jest informacja o treści:

"Wykorzystano: http://www.siostrypasjonistki.pl/artykul-od-przebaczenia-do-pojednania.

Polecam przeczytanie całego artykułu z 2008 r., do którego kieruje powyższy link. Jego autorem jest ks. dr Stanisław Tokarski, saletyn, psycholog, psychoterapeuta, doktor nauk humanistycznych w zakresie psychologii, prezes Stowarzyszenia Psychologów Chrześcijańskich. Artykuł został też opublikowany na portalu psychologicznym psychologia.net.pl: http://www.psychologia.net.pl/artykul.php?level=327 . Pod tekstem komentarze - też warte przeczytania".

Informacja, jak powyżej, została zamieszczona przeze mnie z niewielkim opóźnieniem Z WŁASNEJ INICJATYWY, gdy zorientowałam się SAMODZIELNIE, że po edycji notki na portalu - z powodu pośpiechu - zapomniałam wpisać link do artykułu źródłowego.

Moja notka - mimo że zawierająca obszerne fragmenty artykułu teologa i wybitnego psychologa ks. Tokarskiego - została zinterpretowana wbrew doktrynie katolickiej przez Humptego Dumpty jako dowód "kacerstwa".

Okoliczności są przedstawione w tej notce:

https://niepoprawni.pl/blog/rebeliantka/oszust-humpty-krzyczy-to-nie-moja-reka

Humpty "napadł" na notkę nie wiedząc, że zawiera ona wykładnię problematyki wybaczania dokonaną przez katolickiego profesjonalistę. Nadto Humpty od dawna atakuje mnie przy pomocy fałszywych informacji i wyssanych z palca zarzutów.

Gdy go poinformowałam PUBLICZNIE o źródle informacji zawartych w mojej notce, natychmiast zaczął pisać teksty, że ukradłam cudzy dorobek intelektualny oraz liczne komentarze, w których wyzywa mnie od złodziei.

Bezsporny jest mój błąd w postaci niezamierzonego, przypadkowego opóźnienia w zamieszczeniu linku do tekstu ks. Tokarskiego. Gdy to SAMA zauważyłam, nie ukrywałam tego, poinformowałam o tym i naprawiłam błąd.

Wyzwiska od złodziei nie mają żadnego uzasadnienia, a są już powielane przez blogerki Tarnawską i AS. Katarzyna Tarnawska nawet napisała o "zajumaniu cudzego eseju". To nie tylko nieprawdziwy, ale i wyjątkowo niemerytoryczny zarzut. "Esej" ks. Tokarskiego liczy 6600 wyrazów. Ja się powołałam na fragmenty liczące ok. 300 wyrazów, a więc niecałe 5%. Czytelnikom poleciłam zapoznanie się z całością tekstu ze względu na jego wagę.

5%, to nie cały "esej", a gdybym była jakąś plagiatorką i "złodziejką", to nie odsyłałabym czytelników do kompletnego tekstu, bo przecież "złodziejstwo" w ten sposób natychmiast "wyszłoby na światło dzienne".

Ponadto, ja nie jestem teologiem i nie potrzebuję wspierać swojego dorobku cudzymi tekstami z tej dziedziny. Zamieściłam fragmenty artykułu ks. Tokarskiego, bo autor ten w sposób wyjątkowo wszechstronny, wnikliwy i jasny przedstawił problematykę wybaczania.

Gorąca dyskusja pod notką potwierdziła, że problem wybaczania i pojednania jest ważny i interesujący dla użytkowników portalu. Notka spełniła ważną funkcję, a poza tym doprowadziła do zwrócenia uwagi na dorobek teologiczny i psycho-terapeutyczny ks. Tokarskiego, co może też być przydatne czytelnikom.

Dalsze zarzucanie mi jakowegoś "plagiatu" będę traktować jako intencjonalne naruszanie moich dóbr osobistych.

 

Appendix.

Na zaczepki hejterów Humpty Dumpty, Husky i innych nienawidzących prawicy narodowej - nie odpowiadam.

Ocena wpisu: 
3
Twoja ocena: Brak Średnio: 2.4 (głosów:17)

Komentarze

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-8

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1634672

Co gębą wypowie - to kłamstwo wylatuje.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-6
#1634690

niestety, tak właśnie jest. To nie tylko paszkwilant, ale także człowiek w nieprawdopodobny wręcz sposób nienawidzący narodowej prawicy.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-6

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1634720

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika olononame został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Ptwrdzm, w cłj rzcągłśc. T wybryk ntry - scjpty-lwk w jrmłc.

"Izraelitcy doktorkowie,
Wiednia, żydowskiej Mekki, flance,
Co w Bochni, Stryju i Krakowie
Szerzycie kulturalną francę;
Którzy chlipiecie z „Naje Fraje”
Swą intelektualną zupę,
Mądrale, oczytane faje,
Całujcie mnie wszyscy w dupę."

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-7
#1634721

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Leszek1 nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

 tego czlowieka, nalezy dodac fakt, ze to jest psychopata.

"Cechy osobowości, charakterystyczne dla psychopaty to:

niebranie pod uwagę uczuć innych ludzi, czyli brak empatii,

lekceważenie autorytetów i norm oraz zasad społecznych, w tym norm prawnych,

zwiększona skłonność do kłamania i celowego wprowadzania innych w błąd,

wysoko rozwinięta umiejętność manipulowania ludźmi dla osiągnięcia własnej korzyści,

wysoki próg odczuwania lęku i strachu - psychopaci sprawiają wrażenie nieustraszonych, ale nie dlatego, że panują nad lękiem, lecz z tego powodu, że nie wiedzą, co to strach, nie odczuwają go,

brak poczucia odpowiedzialności za własne (niemoralne) postępowanie,

tendencja do obwiniana innych ludzi za wszelkie niepowodzenia (sami nigdy nie poczuwają się do winy),

silne przekonanie o własnej wyjątkowości, poparte lub nie realnymi osiągnięciami,

niski próg dla odczuwania frustracji; psychopata szybko wpada w gniew i zachowuje się agresywnie, jeśli uważa, że ktoś lub coś stoi na drodze do osiągnięcia celu, jaki sobie wyznaczył,

ogromna łatwość i umiejętność usprawiedliwiania własnych zachowań, szczególnie tych moralnie podejrzanych; psychopata jest mistrzem podawania racjonalnych wyjaśnień, dlaczego zachował się wyjątkowo wrednie (oczywiście wrednie zdaniem innych, gdyż on nigdy tak nie postrzega swojego zachowania)."

Powyzsze pokrywa sie dokladnie z wpisami HD, lecz nie ze wszystkimi.

Potrafi on tez pisac interesujaco, na tematy nie poswiecone jego fobii.

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-6

To się zaczeło od likwidowania polskości, od wyśmiewania i lżenia naszej przeszłości, naszych bohaterów i naszej wiary. To jest pierwszy krok, drugim będzie likwidacja Polski. J.M.Rymkiewicz

#1634729

To ciekawe, bo mi też w taki sam sposób zarzucono plagiat w tej notce: https://www.salon24.pl/u/gps65/1033937,panstwo-pandemiczne - to wygląda na zorganizowane akcje dążące do zniszczenia polskiej blogosfery.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-1

Pozdrowienia,

Grzegorz GPS Świderski

#1634732

To ciekawe spostrzeżenie. Może tak być, że to zorganizowana akcja. Wobec mnie przybiera tak monstrualne rozmiary, że słuszne jest pytanie, czy facet czasami nie działa na polityczne zamówienie.

Pozdrawiam

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-5

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1634737

Dziecina umysłowa Hamptuś tak ma on każdemu próbuje wmówić plagiat. Mnie też kiedyś chciał, dopiero jak 2 razu Tezuszowi udowodniłem dwa plagiaty, jemu wykazałem plagiaty to się zamknął. Tak na prawdę to jego teksty są plagiatami, on zwykle bierze po kilka długich cytatów skleja kilkoma zdaniami i już tekst gotowy. No cóż, tyle potrafi.

Tak więc nie ma co się denerwować to taki typ, który czerpie przyjemność jako kogoś wkurzy. Ale nie ma lepszej metody na trolle jak je ośmieszać, jak się z nich śmiać.  Wtedy troll staje się malutki i rzuca tekstami w języku rynsztokowym.Patrz Hamptuś, patrz Husky i inne trolle z tutejszego bagienka trolli.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-5

Poważnym ludziom odpowiadam, przygłupiastych trolli ośmieszam a one listę obecności pałką zamiast krzyżykiem analfabety podpisują. Śmiejmy się z głupich, choćby przewielebnych.

#1634754

Ale miesza niektórym osobom w głowach (vide: Tarnawska, AS), poza tym zaśmieca portal i narusza moje dobra osobiste.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-3

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1634756

Każdy śmieć śmieci, te typy tak mają. Głowa w górę, na pohybel polskim zaprzańcom.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-4

"Izraelitcy doktorkowie,
Wiednia, żydowskiej Mekki, flance,
Co w Bochni, Stryju i Krakowie
Szerzycie kulturalną francę;
Którzy chlipiecie z „Naje Fraje”
Swą intelektualną zupę,
Mądrale, oczytane faje,
Całujcie mnie wszyscy w dupę."

#1634761

Każdy śmieć śmieci, te typy tak mają. Głowa w górę, na pohybel polskim zaprzańcom z Konfederacji

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-5

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1634792