Dla kogo reforma wymiaru sprawiedliwości?

Obrazek użytkownika Rebeliantka
Kraj

Znowu minęło 5 lat i żadnych zmian w wymiarze sprawiedliwości prowadzących do naprawy krzywd ludzi poszkodowanych przez błędne orzeczenia. Takie orzeczenia zapadają zresztą nadal. Pisał o tym ostatnio Aleksander Majewski na portalu wpolityce.pl. Osobiście sądzę, że bez udziału czynnika społecznego - co postuluję od kilkunastu lat - nic się nie zmieni. Sprawiedliwość i prawo są zbyt ważną sprawą, by je powierzać tylko prawnikom (autorka tezy: żona ś.p. Michała Falzmanna - Iza Brodacka-Falzmann). Niestety, aktualne kierownictwo resortu nadal tego nie dostrzega.

Poniżej parę case`ów na potwierdzenie powyższych konstatacji.

Marek Kubala prowadził salon samochodowy w Wałbrzychu, był m.in. dealerem marki Seat. Działał z rozmachem, jak przystało na nową generację ludzi biznesu czerpiących całymi garściami z przełomu ostatniej dekady XX wieku. To nie podobało się jego konkurentom. Postanowili go zniszczyć wykorzystując znajomości w sądach, prokuraturze.

13 grudnia 2000 roku o godzinie 6 rano do jego domu i firmy wkroczyli uzbrojeni policjanci. Wszystko odbywało się w błysku fleszy. Kubala został oskarżony między innymi o przemyt samochodów i przestępstwa podatkowe. Sprawie towarzyszyły doniesienia o gigantycznej aferze. Przedsiębiorca spędził w areszcie kilkanaście dni. W tym czasie banki zerwały z nim umowy kredytowe, a dostawca aut wycofał się ze współpracy. Kubala musiał ogłosić bankructwo. Firma upadła, a sam biznesmen szybko popadł w spiralę długów. Nie poddał się i przez kilkanaście lat toczył prawdziwą sądową batalię o utracony majątek, poczucie sprawiedliwości i własną godność.

Nadzieją na zwycięstwo w walce z machiną państwową była reforma wymiaru sprawiedliwości. Szczególnie wprowadzenie instytucji skargi nadzwyczajnej dawało przedsiębiorcy z Wałbrzycha nadzieję na odmianę losu. Tymczasem sprawa utknęła w martwym punkcie.

https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/499799-reforma-ale-dla-kogo-opadla-wrzawa-pytania-pozostaly

Polecam cały artykuł Majewskiego, a tutaj wypowiedzi samego Kubali na jego stronie na FB:

3 lutego ·

Systematycznie tracę zaufanie do własnego państwa !
1. Skarga Konstytucyjna z 23.05.2017 r, - nie rozpoznana !!
2. Skarga Nadzwyczajna z 3.04.218 r, - nie rozpoznana !!
3. Przywrócenie godności i sprawiedliwości - nie nastąpiło !!
4. Realizacja obietnic Prezydenta RP wyrażone w piśmie z dnia 6 pażdziernika 2017 r, - nie nastąpiła !!
5. Nieustająca i nierówna moja dwudziestoletnia walka o przywrócenie sprawiedliwości trwa nadal .

Szanowny Panie Andrzeju Duda Prezydencie Rzeczypospolitej Polskiej .
Z przykrością stwierdzam , że pomimo , iż mija blisko cztery lata od Pana pisma z dnia 6 pażdziernika 2017 r, skierowanego do Stowarzyszenia Niepokonani 2012 , którego jestem współzałożycielem , to odzyskanie zaufania do własnego państwa nie nastąpiło a wręcz przeciwnie spadło do granic dna .
Gwarantował Pan , że przedłożone przez Pana Prezydenta Sejmowi RP projekty ustaw mają służyć reformie wymiaru sprawiedliwości . Jednym z proponowanych przez Pana Prezydenta miała być instytucja skargi nadzwyczajnej . Dzięki niej Polacy , którzy czują się skrzywdzeni przez wymiar sprawiedliwości , będą mieli możliwość ponownego rozpatrzenia ich sprawy , uzyskania sprawiedliwego wyroku - i co równie ważne - odzyskają zaufanie do własnego państwa.
Pragnę zauważyć , że w sprawie wniosków poszkodowanych o wniesienie skargi nadzwyczajnej decyduje Prokurator Generalny , który powołany został przez Rząd Prawa i Sprawiedliwości .
To samo dotyczy Prezesa Trybunału Konstytucyjnego także powołanego przez Rząd Prawa i Sprawiedliwości .
Co więcej także wszyscy nowi sędziowie Sądu Najwyższego Izby Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych także zostali powołani przez Rząd Prawa i Sprawiedliwości .
Nie ma więc żadnej przeszkody aby w naszych sprawach osób poszkodowanych bezprawiem wymiaru sprawiedliwości było realizowane prawo i przywrócenie nam godności i odzyskanie utraconych majątków .
Nie o takie reformy walczę od dwudziestu lat !!
Gdzie jest obiecane demokratyczne państwo prawa ? w którym obywatel ma czuć się bezpieczny i oczekiwać sprawiedliwości od powołanych instytucji Państwa .
Skandalem jest w jaki sposób w Prokuraturze Krajowej rozpoznawane są - a raczej nie rozpoznawane - wnioski tysięcy poszkodowanych o wniesienie skargi nadzwyczajnej .
Marek Kubala

5 maja o 20:26 ·

Trybunał Konstytucyjny -? !
Rozpoczął się czwarty rok ( 1080-dni !! )oczekiwania na wydanie Wyroku przez Trybunał Konstytucyjny w sprawie ze skargi konstytucyjnej , którą skierowałem do TK w dniu 22 maja 2017 r.

Stan faktyczny jest taki , że Trybunał Konstytucyjny został całkowicie przejęty przez PiS włącznie z Prezesem TK .
Obietnicą wyborczą PiS w 2015 r, było zapewnienie nas poszkodowanych , że nastąpi prawo i sprawiedliwość , a sprawy poszkodowanych w Trybunale Konstytucyjnym bedą rozpoznawane szybciej i sprawniej .
Rzeczywistość okazała się kolejnym moim wielkim dramatem nierównej walki od 20- lat , ponieważ zapewnienia i obietnice PiS okazały się jednym wielkim kłamstwem !!

Skarga Konstytucyjna z 22.05.2017 , została skierowana po tym jak w dniu 23 lutego 2017 r. Sąd Najwyższy wydając skandaliczne Postanowienie naruszył w mojej sprawie kasacyjnej wolności i prawa określone w Konstytucji .

TVPiS zrobił z mojej dwudziestoletniej nierównej walce z wymiarem sprawiedliwości twarz i symbol wprowadzanych przez PiS „ reform sądów „. jako klasyczny przykład zniszczonego przedsiębiorcy bezprawnym działaniem wymiaru sprawiedliwości na przestrzeni dwudziestu lat .

Jeżeli tak ma wyglądać przestrzeganie Konstytucji i prawa przez PiS !!, to ja za takie reformy serdecznie dziękuje .

Perspektywa rychłego rozstrzygnięcia mojej skargi konstytucyjnej przez pisowski Trybunał Konstytucyjny jest pesymistyczna .
Widocznie dwadzieścia lat walki o przetrwanie według PiS , to jeszcze za mało krzywd , cierpień i upokorzeń .

12 maja o 00:07 ·

Czekanie na śmierć
Nigdy bym nie przypuszczał , że po 20 latach walki w sądach przyjdzie mi walczyć z ludźmi , którzy tak bardzo zapewniali nas poszkodowanych , że nadchodzi „ dobra zmiana „.

Jeżeli nie będzie czynnika społecznego w reformie wymiaru sprawiedliwości , to żadnej reformy nigdy nie będzie .
Wykorzystano nasze krzywdy i nasze dramaty do politycznej walki .
Przyjdzie czas , że „ dobra zmiana „ zapłaci wysoką cenę !
Pierwszą porażka za cynizm i hipokryzje niech będzie przegrana Andrzeja Dudy w wyborach prezydenckich.

https://www.facebook.com/pg/amatorprawa/posts/?ref=page_internal

---------------------------------

Na sztandary nie jest również wciągana sprawa Arkadiusza Kraski, choć opuszczenie więzienia po prawie 20 latach przez kolejnego – po Czesławie Kowalczyku i Tomaszu Komendzie – „rekordzistę” mogłoby stanowić solidny argument za koniecznością zmian w sądownictwie.

Po wieloletnich bojach, Prokuratura Regionalna w Szczecinie złożyła wniosek do Sądu Najwyższego o wznowienie postępowania i - w pierwotnej wersji – uniewinnienie mężczyzny. Sąd wstrzymał wykonanie kary i Kraska wyszedł na wolność.

I tu pojawiły się schody. Śledczy zmienili swoje stanowisko – wniosek nie dotyczył już uniewinnienia Kraski, a jedynie wznowienia postępowania. Natomiast gdy Sąd Najwyższy zobowiązał prokuraturę do zaprezentowania jednolitego stanowiska, śledczy wycofali się również z wniosku o wznowienie postępowania! Prokuratura Krajowa wystosowała zaskakujący komunikat:

Nie uzyskano żadnego dowodu wykluczającego dotychczasowe ustalenia sądu w sprawie Arkadiusza Kraski skazanego na dożywocie; w materiale dowodowym brakuje faktów i dowodów, które pozwalałyby na wznowienie postępowania.

Jedynie brak zgody oskarżonego na wycofanie wniosku (na swoją korzyść, do czego ma prawo) sprawił, że sprawa trafiła do ponownego rozpatrzenia, co też wcale nie oznacza automatycznego uniewinnienia. Skąd tak chybotliwe, niepewne stanowisko prokuratury w sprawie, która zyskała olbrzymi rozgłos przykuwając uwagę dziennikarzy i organizacji pozarządowych?

https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/499799-reforma-ale-dla-kogo-opadla-wrzawa-pytania-pozostaly

A czy ktoś słyszał, że Komenda dostał już odszkodowanie za 18 lat "błędnej" odsiadki za niepopełnione przestępstwo, bo ja nie słyszałam.

Crimen laesae iustitiae (zbrodnia obrazy sprawiedliwości), to nadal zjawisko na porządku dziennym w Polsce.

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 3.1 (głosów:7)

Komentarze

16 maja 2018 SN uchylił wyroki skazujące mężczyznę. Według wyników sondażu opublikowanego w marcu 2018 przez Wirtualną Polskę o sprawie Tomasza Komendy słyszało 89% Polaków.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Sprawa_Tomasza_Komendy

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1630722

Znowu wklejki z internetu?

To jest blogowanie, dziennikarstwo i ta cała działalność spoleczna?

 

Nie trudno też zauważyć, ze w takich materiałach wynajdujesz kwestię własnych urojonych krzywd. Już w pierwszym zdaniu zaczynasz od "naprawy krzywd". Szczególnie 'wybitnych biznesmenów' i przywrócenia sprawiedliwości, czyli odszkodowań. To bardzo niezdrowe i społecznie szkodliwe, jako że swą chciwoscią i pieniactwem obarczasz państwo polskie, jest tez bardzo niemoralnym wzorem pomawiać i wyzywać setki osób, ba- nawet grozić śmiercią.

 

Co ma "minęło pięć lat" do sytuacji, nie wiadomo, zapewne chodzi o przebłyski z dawnych czasów 

http://1do10.blogspot.com/2015/05/rebeliantka-czyli-osoba-ktorej-spada.html

 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-4

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1630744

Przeanalizujmy ten paszkwil:

1. zdanie 1 - bezczelna insynuacja - artykuł dotyczy Kubali, Kraski i Komendy, a nie "moich roszczeń", których zresztą nigdy nie zgłaszałam, chociaż powinnam

2. zdanie 2 - bezczelna insynuacja, że co do zasady nie wolno pisać o naprawianiu krzywd

3. zdanie 3 - obraźliwe insynuacje pod adresem pokrzywdzonych biznesmenów

4. zdanie 4 - kuriozalne insynuacje dotyczące mnie osobiście oraz pod adresem osób pokrzywdzonych przez struktury państwowe, o tym, że ubieganie się o odszkodowania jest "społecznie szkodliwe"

5. zdanie 5 i link - kolejne insynuacje pod moim adresem - mimo że artykuł dotyczy Kraski, Komendy i Kubali wraz z odwołaniem do jakiegoś innego paszkwilu, prawdopodobnie autorstwa samego kontrika, występującego kilka lat temu pod innym pseudo.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-2

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1630748

który kwestionuje walkę Marka Kubali o właściwe odszkodowanie, m.in. z uwzględnieniem utraconych korzyści. Tradycyjnie. Tak jakby nie istniał artykuł art. 361 § 2 k.c. w myśl którego naprawienie szkody obejmuje - w granicach normalnego związku przyczynowego - straty, które poszkodowany poniósł oraz korzyści, które mógłby osiągnąć gdyby mu szkody nie wyrządzono.

Uszczerbek majątkowy może więc mieć dwojaki charakter. Może mieć postać straty rzeczywistej (damnum emergens) powodującej zmniejszenie majątku poszkodowanego oraz postać utraconych korzyści (lucrum cessans), co oznacza, iż wskutek danego zdarzenia poszkodowany nie powiększył swojego majątku, a czego z dużym prawdopodobieństwem mógł się spodziewać.

"Portalowy prawnik" nie odnosi się też do faktu karczemnej zwłoki w rozpatrywaniu wniosków M. Kubali o skargę nadzwyczajną i skargi konstytucyjnej. A także tego, iż przez kilka lat PiS robił sobie PR na pokrzywdzeniu M. Kubali, a teraz .... zamilkł.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-3

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1630745

tekst wykazałem niezbicie, ze jesteś po prostu zaprzeczeniem dziennikarstwa. Piszesz nierzetelnie, a cała twoja pożal się boshe technika polega na kopiowaniu cudzych tekstów a następnie opatrywanie ich komentarzami niezbicie świadczącymi, że nie masz pojęcia o istocie rzeczy. Może pora już zakończyć pisanie, nim do reszty się skompromitujesz nawet w oczach najbardziej fanatycznych antypisowców?

https://niepoprawni.pl/blog/humpty-dumpty/chciejstwo-czy-jednak-odszkodowanie#comments

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-4
#1630762

niczego nie wykazałeś, poza swoją niekompetencją, zawiścią i chamowatością. Więc przestań pisać, bo kompromitujesz swoimi wypowiedziami nawet środowisko kiepskich prawników vel kauzyperdów. EOT.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-3

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1630772

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Humpty Dumpty został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Właśnie osiągnęłaś poziom dziewczynki z 3 klasy szkoły podstawowej. Potrafisz tylko przezywać innych i odwracać argumenty. Wow, co za żenada.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-4
#1630773

Żegnam.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-3

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1630779

Bo nie o to chodzi, żeby
Mind Service - 17 Maja, 2015 - 13:01
Bo nie o to chodzi, żeby spotkać Dudę i zadać mu niewygodne pytania i go skompromitować (chociaż pewnie by się cieszyli, gdyby się to udało), ale o to by zorganizować hucpę przeciwko Andrzejowi Dudzie, w której będzie wykrzyczane, że to biuro pomocy prawnej to doraźna akcja na potrzeby kampanii prezydenckiej i losem ludzi pokrzywdzonych przyszły prezydent Duda nie ma zamiaru się przejmować. I dlatego wg Górzyńskich i NeOnu24.ru lepszy jest Komorowski i jemu należy pomóc.
I te obrazki pokaże TVN i inne reżimowe media. Na żóltych paskach będą to pokazywać przez cały dzień; aby przykryć wypowiedzi Dudy, niosące pozytywne przesłanie. A to boli ten układ władzy, którego teraz broni Rebeliantka.
odpowiedz #1479527
 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-3

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1630759

Gnida kontrik vel Mind Service insynuuje, że zwracanie się w 2015 roku z wnioskami do ówczesnego kandydata Dudy o reformy wymiaru sprawiedliwości, to było "popieranie Komorowskiego". Tylko łgarz i totalista, albo zadaniowany zniesławiacz mógł coś takiego twierdzić. Jego prognozy się zresztą nie sprawdziły, bo TVN istotnie przybyła, ale gdy dowiedziała się, z czym przyszli wyborcy do kandydata Dudy, to się natychmiast "zmyła".

A zupełnie na marginesie, to Biuro Pomocy Prawnej nie zanotowało większych sukcesów na swoim koncie - poza propagandowymi (osobiście nie znam nikogo, komu by pomogło), za to prezydent Duda w kluczowym momencie zablokował reformę sądownictwa, co dało czas na zorganizowanie się jej przeciwników. Także tzw. skarga nadzwyczajna okazała się realnie martwą instytucją, a nie istotnym narzędziem naprawy błędów wymiaru sprawiedliwości.

A więc, wnioski nasuwają się same.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-2

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1630764

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Humpty Dumpty nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

mogę stwierdzić, że niejaka Lola Pindola, szukająca od 4 lat narzeczonego na pewnym portalu randkowym, to ty. Lola pisze o sobie, że jest po pięćdziesiątce, jej brat jest prorokiem, a ona jest najlepszą dziennikarką w całym Kosmosie. ;)

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-4
#1630774

Żegnam.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-3

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1630782

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-3

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1630791

brata. Tak go siepacze pisowscy pobili, że dostał aż cukrzycy i grzybicy. A teraz nie chcą mu zapłacić marnych 5 milionów zł za to, że nie był przedsiębiorcą. Ale mógł być i mógł dużo zarobić.

A teraz ujawnił się cyngiel mafii, więc robią wszystko, żeby go uniewinnić. Smiało, podpowiadam ci treść kolejnego wpisu. ;)

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-3
#1630794

Żegnam!

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-2

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1630797

Sprawa Dudały to kolejny przykład jak rączka rączkę myje aby tylko prawda i ludzka krzywda nie wyszła na jaw
Oczywiście tyczy się to pałkolicji, prokuratury i tzw sądownictwa

Dudała nie był aniołem ale do czego się przyznał do tego przyznał ale do zabójstwa nie i miał na swoje alibi masę dowodów z dziesiątkami postronnych świadków oraz .... nagrań VIDEO

A siedzi prawie 20 lat tylko dlatego że policja i prokuratura chciała z pompą zamknąć dużą sprawę

Dla tych którzy nie wiedzą o co chodzi:

Dudała został skazany gdyż jeden ze "świadków" powiedział że zabójstwa dokonał:
- Adam z Warszawy
- który jeździ czerwonym mercedesem
- jest normalnej NIE MUSKULARNEJ budowy ciała
- nie posiada żadnych znaków szczególnych

A takie były i są fakty:

- Adam Dudała nie mieszka w Warszawie tylko niedaleko Warszawy
- nigdy nie posiadał ani nawet nie prowadził CZERWONEGO mercedesa (policja sprawdziła wszystkie dane z kontroli drogowych jakim Dudała był poddawany) miał chyba srebrnego
- w czasie gdy to się działo był nabity na koksie jak STRACHU (Oświecimski) z filmów Vegi
- od urodzenia posiada spore znamię na twarzy
- w czasie zabójstwa był przez dobrych kilka dni kilkaset kilometrów dalej na wakacjach nad morzem w kilkudziesięcioosobowej grupie co potwierdza zarówno każdy z tej grupy (ze słynnym super policyjnym i prokuratorskim bohaterem MASĄ)oraz cały personel pensjonatu w którym mieszkali i się bawili, masa innych gości, oraz masa filmów VIDEO które były tam niemalże non stop kręcona a na których jest ów Dudała

Mówiąc krótko:
ukradł rower czy jemu ukradli rower = zamieszany w kradzież roweru

I od lat beton sądowy jest betonem bo nikt nie chce wkopać kumpla czy kumpeli po fachu

Tak jak z Kraską - główny dowód w postaci nagrania z monitoringu nie został nawet dopuszczony do obejrzenia i kilkanaście lat leżał w aktach sprawy

Jak mówi stare powiedzenie: koorwa koorwie łba nie urwie

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1630854

https://fakty.interia.pl/polska/news-rusza-proces-mylnie-osadzonego-za-zabojstwo,nId,2154856

http://olsztyn.wm.pl/454599,Nieslusznie-oskarzony-o-morderstwo-i-skazany-na-dozywocie-Proces-Jacka-Wacha-zostal-zawieszony.html

https://olsztyn.tvp.pl/36125830/jacek-wach-ponownie-w-sadzie-pierwsza-batalia-trwala-kilka-godzin

http://gazetaolsztynska.pl/545804,Dlugi-proces-Jacka-Wacha.html

Sprawa Jacka Wacha jest precedensowa w polskim sądownictwie. Przed laty został on skazany na dożywocie za porwanie i zabójstwo oraz rozczłonkowanie ciała suwalskiego gangstera Tomasza S.

W ubiegłym roku ktoś inny przyznał się jednak do tej zbrodni i wskazał miejsce ukrycia zwłok S. Dokładne badania DNA potwierdziły, że to rzeczywiście szczątki Tomasza S., a zwłoki, które rzekomo miał poćwiartować Wach, miały należeć do kogoś innego.

W związku z tym Sąd Najwyższy uchylił Wachowi wyrok dożywocia i nakazał sprawę rozpoznać ponownie. Wach po 15 latach wyszedł z więzienia.

https://www.radio.bialystok.pl/wiadomosci/index/id/153324

 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1630799

Nie wiem czy dokładnie o tą sprawę chodzi ale raczej tak i od samego początku była to ustawka co od razu zasygnalizowała cała rodzina i praktycznie wszyscy znajomi zabitego i rzekomo poćwiartowanego
A chodziło głownie o to że odnaleziona część nogi była owłosiona i to chyba bardzo mocno lecz to nie ważne, bo najważniejszym jest to że rzekomy poćwiartowany denat był chory na jakąś tam chorobę czy co wynikiem której nie posiadał na ciele ani jednego włosa - nic, zero, bylł gładki jak wydepilowana woskiem 18-ka na konkursie bikini
Goła gładka noga, a zarośnięta jak dziki agrest to dość spora różnica - dla każdego poza tymi którzy prowadzili sprawę i chłopa osądzali
Raz jeszcze podkreślę że nie jestem do końca pewien czy to ta konkretna sprawa ale tak mi się wydaje

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1630856

Dziwnych ustaleń było tam więcej, jak np. "błędy" w określeniu DNA, "nie pasujące" uzębienie, itd. Czyli w ustawce brało udział kilku medyków (sic!).

Dyspozycyjni biegli sądowi, ustalający to, czego oczekuje prokuratura, to ciągle nie rozwiązany problem polskiego wymiaru sprawiedliwości. Nie wiem zresztą, czy ktoś jeszcze w MS i PK się z tym problemem zmaga.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1630860

A no czyli dobrze skojarzyłem

"Dyspozycyjni biegli sądowi, ustalający to, czego oczekuje prokuratura, to ciągle nie rozwiązany problem polskiego wymiaru sprawiedliwości"

Tutaj nie tak całkiem do końca jest tak jak piszesz
Dyspozycyjni czy tez nawet kumple od kielicha i grilla to jedno ale jest jeszcze druga strona tego medalu o której mało kto wie nawet z tych co takimi różnymi badaniami czy opiniami biegłych i pseudo biegłych oberwali

Otóż mało kto wie że można zamówić legalną z zarazem zafałszowaną opinię - oczywiście najczęściej robią to Sądy, prokuratury i inne urzędy państwowe

Na czym to polega?
To proste:
Na odpowiednio sformułowanym wniosku o opinię - bo taki np. biegły wykonuje opinię na podstawie konkretnego otrzymanego zlecenia
Niektórzy biegli wiedząc o takiej ustawce kryją swoje tyłki cytując słowo w słowo treść zlecenia jakie otrzymali i od kogo tego o czym dana opinia jest

Jak to działa w praktyce?
Bardzo prosto:

- sąd zleca biegłemu ustalenie przebiegu wypadku na podstawie ZEZNAŃ ŚWIADKÓW a nie jak to być powinno oddtwożeniu mechanizmu powstania wypadku na podstawie uszkodzeń aut oraz ich ustanowienia po wypadku
Wystarczy że w aucie sprawcy był pasażer a w aucie poszkodowanego tylko kierowca i jest 2 do 1-go i opinia jest na niekożyść poszkodowanego który z automatu staje się sprawcą
Proste? Proste

- urząd celny zleca aktualną wycenę konkretnego auta lecz "zapomina" dodać że w obecnym stanie czyli najczęściej uszkodzonym i tak formułuje zlecenie że biegły ma wycenić auto jakby było całe i sprawne
To do podwyższenia cła i akcyzy dla aut importowanych spoza unii
Proste? Proste

Itd itd itd

Cały ten pseudo wymiar sprawiedliwości jest do zaorania - tylko żaden z pookrągłostołowej bandy tego nie zrobi bo siedzą tam ich ludzie, rodziny i inne pociotki

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1630863

Uczciwy biegły by się nie podejmował ekspertyzy o przebiegu wypadku na podstawie "zeznań świadków" ;) Nb. od oceny zeznań świadków jest sąd.

Zgadzam się z konkluzją końcową: wymiar sprawiedliwości jest "do zaorania", a opowieści o rzekomo istotnych, powszechnych zmianach, które tam miały nastąpić, to polityczna bajeczka dla nieświadomych wyborców.

 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1630868