Brzask Wielkiej Nocy

Obrazek użytkownika Rebeliantka
Kultura

Brzask

Oliwne ogrody
tracą powoli fiolet nocy
z różowej poświaty
wyłania się kształtny bochen słońca
Jest cicho i dostojnie
jak podczas rezurekcyjnej konsekracji
ogromny złocisty kielich
otwiera swe okno na oścież
zmartwychwstaniu.

/ks. Janusz Kozłowski/

------------------------------------

Każdego dnia trzeba nam uczyć się bliźniego.

Popatrz na Chrystusa, gdyby On nie ukochał człowieka, nie byłoby Zmartwychwstania. Jezus naprawdę zmartwychwstał, inaczej próżna byłaby nasza wiara i zapewne przestalibyśmy wierzyć w dramaturgię Wielkiego Piątku, który był preludium do faktu, że my też zmartwychwstaniemy, i że będzie kiedyś wiosna, że będzie cicho i dostojnie jak podczas rezurekcyjnego podniesienia.

  Że ogromny kielich otworzy swe oko na oścież zmartwychwstaniu, gdyż dobrze się mówi i słyszy tylko sercem.

/fragment z "Największe święto nadziei chrześcijńskiej - Wielkanoc..."/

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 3.5 (głosów:11)

Komentarze

wiersz i wypowiedź ks. Kozłowskiego - dedykuję egzorcyzm:

Dostojna Królowo Niebios i Pani Aniołów! Ty otrzymałaś od Boga moc i posłannictwo starcia głowy szatana, pokornie Cię prosimy, ześlij zastępy Aniołów, aby pod Twoimi rozkazami ścigały szatanów, zwalczały ich wszędzie, ukróciły ich zuchwalstwo i strąciły w przepaść piekielną. Amen.

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-4

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1667582

Cyniczne. I to na portalu NP.

Czyli jest ich dwóch: Tezeusz i Hunpty Dumpty.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-4

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1667586

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika Tezeusz został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Cś z tbą ? n pwn dbrz sę czjsz ? Jjczk swątczn zbytn n zszkdzł.Tk sę mrtwę ?

Tezeusz

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-8
#1667594

I nie drwij z egzorcyzmu, tylko zastanów się nad sobą. Chociaż w Wielkanoc.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-4

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1667601

Dzisiaj w naszych domach przyjmujemy orędzie, które Piotr wypowiedział w domu setnika Korneliusza. Pierwszy Papież mówi, że konsekwencją wiary w Jezusa jest otrzymanie odpuszczenia grzechów (por. Dz 10,43). Chrystus bowiem został ustanowiony Sędzią żywych i umarłych (por. Dz 10,42). W świetle zmartwychwstania nawrócenie przestaje być przykrą koniecznością, ale radością z ofiarowanej przez Pana wolności. On jest naszym pokojem i darem dla każdego z nas w swoim ukrzyżowaniu i zmartwychwstaniu (por. 2 Kor 5,15). Możemy ten dar odczytać i zrozumieć, ponieważ zostaliśmy zjednoczeni z Chrystusem w sakramencie chrztu świętego (por. Kol 2,12), Zbawiciel włączył nas do społeczności Kościoła i daje udział w życiu niebieskim (por. Ef 2,6).

Święty Paweł pomaga nam dzisiaj zrozumieć, jak ścisły związek łączy nas wierzących z Chrystusem; Jezus już tutaj otwiera nam rzeczywistość niebiańską, czyli jednoczy nas ze Sobą (por. Kol 3,1-3). Dlatego trudy spraw ziemskich, nie mogą nas pozbawić nadziei, bo z Jezusem dążymy do tego, co w górze (por. Kol 3,20). Apostoł narodów mówi, że jesteśmy umarli dla świata, tzn. nie pozwalamy się zniewolić grzesznym, przeciwnym powołaniu pożądliwościom, które głosi świat, ale w trudach i przeciwnościach trzymamy się Zbawiciela. Św. Paweł bardzo zachęca do świętowania Paschy Pana w wolności (por. 1 Kor 5,6-7), ze świadomością, że Bóg jest z nami, że On nas nigdy nie porzuci.

https://diecezja.lowicz.pl/listy-pasterskie/zyczenia-biskupa-lowickiego-na-wielkanoc-2020-roku/

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-4

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1667584

Dziękujemy Rebeliantko. Z okazji Świąt Zmartwychwstania Pańskiego 2021 r. i my z Marysią życzymy wszystkiego co najlepsze. Niech w ten przedziwny czas Wielkanocny, radość napełni nasze serca i rodzinne domy, niech radosne Alleluja będzie stale na naszych ustach. W niełatwy czas utrapienia przychodzi Pan Chwały, zstępuje pośród Zastępów Pańskich i rozpromienia nasze oblicza i rozrywa kajdany ciemności. Przy zastawionym stole Baranek Paschalny, życzenia, potrawy świąteczne i my życzymy by ten czas, zrodził owoce nadziei, która zawieść nie może. Aby dziś królowała pośród Nas miłość i pokój oraz jedność, ponad granicami narodów i serc. Gorąco życzymy Wam tego Drodzy. Sław i Marysia Roch

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-1

Sławomir Tomasz Roch

#1667695

Jak „TW Filozof” dyscyplinował „niepoprawnego politycznie” ks. J. Kozłowskiego

Inny dość osobliwy przypadek to sprawa retorsji zastosowanych przez „TW Filozofa” abp. J. Życińskiego wobec podległego mu „niepoprawnego politycznie” księdza poety Janusza Kozłowskiego. Życiński po przybyciu z Tarnowa do diecezji lubelskiej zwołał zebranie pracowników prasy katolickiej i nakazał im współpracę z „Gazetą Wyborczą”. I wtedy powstał z miejsca na sali ks. Janusz i powiedział, że on osobiście nie będzie w żadnym razie współpracował z „Wyborczą”. Ks. J. Kozłowski miał wtedy dużą parafię w centrum Lublina (ok.18 tys. parafian) i był kierownikiem lubelskiego oddziału katolickiego periodyku „Gość Niedzielny”. Po tym zebraniu ks. Kozłowski pojechał na pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Gdy wrócił z pielgrzymki czekały go dwie decyzje arcybiskupa Życińskiego. Po 1) został zesłany z parafii w środku Lublina do małej wioski koło Łęcznej (ok.700 parafian.). Po 2.) arcybiskup spowodował usunięcie ks. Kozłowskiego z kierownictwa lubelskiego oddziału „Gościa Niedzielnego”. Ksiądz Kozłowski ma silną odporność psychiczną, więc nie załamał się, pisał kolejne tomiki poezji, zorganizował parę teatrów katolickich i krajowe, a później międzynarodowe konkursy poetyckie na wsiach.

Co pewien czas dalej narażał się arcybiskupowi, przez swoje listy do „Naszego Dziennika”, a to krytykujące UE za niszczenie wartości chrześcijańskie, a to wspierające mnie przeciw tak ulubionemu przez „TW Filozofa” J.T..Grossowi. Arcybiskup Życiński wzywał księdza „na dywanik”, a raz rozjuszony jego uporem nawet tupał przy nim ze złości. Ks. Kozłowski nie uległ, ma twardy charakter i jest bardzo wytrwały, od wielu lat organizuje 28-dniowe pielgrzymki rowerowe do Fatimy. Niestety według relacji moich przyjaciół z tarnowskiego i Lubelszczyzny w archidiecezjach kolejno podległych Życińskiemu paru księży nie wytrzymało jego brutalności i popełniło samobójstwo.

https://jerzyrnowak.blogspot.com/2017/05/koscio-katolicki-w-polsce-na-rozdrozach_26.html

-------------------------------

Ps. Abp. Życiński odwołał ks. Kozłowskiego nawet z Ludwina k. Łęcznej.

Potem ks. Kozłowski trafił (po przerwie) do parafii pw. NMP Matki Kościoła w Świdniku.

Animator kultury na forum ogólnopolskim i międzynarodowym. Inicjator i organizator 29 konkursów poetyckich i plastycznych. Propagator zdrowego i aktywnego stylu życia. Uczestniczył w 12 pielgrzymkach - wyprawach rowerowych po Europie. Inicjator i organizator akcji społecznych: „Z pochodnią noworoczną” i „O błękitną koszulkę serca”. Laureat 41 konkursów literackich o zasięgu lokalnym i ogólnopolskim. Autor 23 samodzielnych publikacji książkowych, zbiorów literackich.

https://kurierlubelski.pl/w-wielkanoc-nie-badz-gapiem-mowi-ks-kozlowski/ar/548269

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-2

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1667855