Błąd Chrzanowskiego

Obrazek użytkownika Rebeliantka
Kraj

Po której stronie był Chrzanowski? Warto rozważyć.

Przeczytajmy ten tekst w Salonie 24:
https://www.salon24.pl/newsroom/911730,afera-knf-giertych-prokuratura-powinna-przesluchac-dude-jako-swiadka-ws-planu-zdzislawa

No to jak? Po której stronie Chrzanowski był w marcu, a po której w lipcu?

/marzec/

"GW" przytoczyła również słowa Chrzanowskiego dotyczące Sokala. "Między nami, to Zdzisław ma swój plan, który wygląda w ten sposób, że on uważa, że Getin powinien upaść za złotówkę, zostać przejęty przez jeden z tych dużych banków i on chciałby dokapitalizować to kwotą dwóch miliardów złotych. Czyli ten bank, który to przejmie. I to jest jego wizja rozwiązania sprawy i nas atakuje za każdą decyzję, którą podejmujemy pozytywną w stosunku do banku u prezydenta, u premiera. No, ja zrobię wszystko, żeby doprowadzić do wyjaśnienia tej sytuacji, bo to nie jest postawa, jak pan widzi, szczególnie zdrowa, tak?" - miał mówić Chrzanowski.

/lipiec/

Według Giertycha, "na taśmie słychać i widać (to nagranie video), jak przedstawiciele urzędu państwowego bez żenady potwierdzają, że wiedzą o planie przejęcia banku za złotówkę". "Zupełnie otwarcie potwierdzają też, że ten członek komisji brutalnie naciskał na audytora, aby podwyższył wymogi kapitałowe wobec Getin Noble Bank S.A., a oni wykorzystując fakt, że takie naciski zostały zrobione przedstawiają z otwartym cynizmem swój zamiar podejmowania takich decyzji, które doprowadzą do tego przejęcia" - napisał adwokat.

Jednocześnie zauważył, że Marek Chrzanowski "jest tak pewien swego, że zapewnia L. Czarneckiego, że nikt go do końca trzyletniej kadencji nie może odwołać. Nawet premier". "W moim przekonaniu drugie zawiadomienie, które przedstawiłem jest znacznie poważniejsze niż zwykła korupcja w wykonaniu szefa KNF" - podkreślił Giertych.

--------------------------------------

Moim zdaniem, Chrzanowski był cały czas po tej samej stronie, tak jak w lipcu.

Tylko nieostrożnie dał się nagrać w marcu! Po co w ogóle rozmawiał z LC? To było zbędne. LC był sprytniejszy. Poprzez nagranie rozmowy z szefem KNF stworzył narrację, która - tak twierdzi Bielewicz - daje mu szansę uzyskać odszkodowanie od Polski. No i zemścił się na Chrzanowskim, który stracił stanowisko.

Tekst Bielewicza jest tutaj:
https://wpolityce.pl/polityka/421400-oplacalna-wojna-czarneckiego-z-polska

 

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.3 (głosów:8)

Komentarze

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Verita został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

....zamiast wgłębiać się w zawiłości oszukańczych medod bankowego złodziejstwa...i o co w tym wszystkim chodzi...wystarczy posłuchać jednego głosu, krótkiego, zwięzłego i wyjaśniającego całe to zamieszanie.

"Jakoś tak przypadkowo całkiem, w tym czasie Senat zatwierdził nową ustawę, w myśl której bank, który ma kłopoty, może zostać przejęty decyzją KNF przez inny bank za symboliczną złotówkę. Ustawa daje więc gigantyczną władzę Komisji Nadzoru Finansowego i jej przewodniczącemu." - pisze spostrzegawczy poseł. A nowego szefa KNF mianuje Morawiecki.

CZY ZATEM "PLANEM ZDZISŁAWA" [MORAWIECKIEGO] NIE JEST PRZYPADKIEM PRZEJĘCIE BANKU CZARNECKIEGO PRZEZ JP MORGAN, ... KTÓREGO DO POLSKI SPROWADZIŁ MORAWIECKI?

CZY O TO CHODZI W AFERZE Z KNF?

http://ziut.neon24.pl/post/146430,drugie-dno-afery-knf-z-morawieckim-w-tle

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-5

Verita

#1575445

Publiczna narracja władz i opozycji na ten temat jest niemądra z punktu widzenia interesów Polski.

 

Sądzę, że konieczne jest, aby władza wypowiedziała się jasno co do obecnej sytuacji.

 

Co z bankami Czarneckiego, co ze strategią wobec sektora finansowego?

 

W przeciwnym przypadku to LC albo inni matacze będą "głównymi rozgrywającymi".

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1575446

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika Verita został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Jk Ps djdz d włdzy...t przywróc prk.Wtkwskm śldztw w sprw śmrc  ks. Ppłszk. Tk były wypwdz. c?

lb włdz n w c mów...lb w... t chyb jszcz grsz.

Włdz rb c chc, mów c chc... mlczy kdy chc.

 

https://glr.tv/rtcl/TCvCFKB9hXV1jnrfzGrpb9f

Verita

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-6
#1575448

trzeba je najpierw poznać. Tak uważam.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1575451

– Trybunał Konstytucyjny, ociągając się z wyrokiem, który stwierdzałby, że Konstytucja chroni życie poczętych dzieci podejrzewanych o chorobę, nie różni się od rządzącego PiS.

Z inicjatywą petycji do prezes Julii Przyłębskiej wyszła Fundacja Życie i Rodzina. „Jak sama Pani powiedziała, wniosek dotyczący życia nienarodzonych dzieci skazywanych na śmierć w polskich szpitalach ma »szczególny charakter«. Obiecała Pani również zająć się nim »bez zbędnej zwłoki«. Jak zatem mam rozumieć ponad roczną bezczynność Pani i instytucji, którą Pani zawiaduje?” – czytamy w treści petycji, którą można podpisać na stronie www.twojepetycje.pl.

Jak podnoszą autorzy apelu, „milczenie Trybunału jest w praktyce cichą zgodą na taki stan rzeczy, w którym zbrodnie aborterów są legalne, a oni sami bezkarni”.

Artykuł opublikowany na stronie: https://naszdziennik.pl/polska-kraj/203235,trybunal-ociaga-sie-z-wyrokiem.html

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-3

Verita

#1575455

to co podnosisz jest kluczowe, ale rozmawialiśmy o finansach państwa.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1575462

...o finansach to w ogóle szkoda gadać. Z tego tematu interesuje mnie jedynie dług publiczny i uchwalanie budżetu państwa z deficytem, który prowadzi do ruiny państwa i Polaków.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1

Verita

#1575471

Wcięło cały długi komentarz. Szlag z tym NP.pl

Więc krótko dla tych leszczy, co już łyknęli idiotyzm - "przejąć bank za złotówkę".

"Kradzież systemowa" - wg Czarneckiego -  czyli procedura przejęcia upadłych banków przez inne podmioty jest oficjalną formułą ratowania banków w UE, o czym zarówno bankster jak i Wyborcza muszą wiedzieć. Dyrektywa BRRD 2014/59/UE z dnia 15 maja 2014 r. ustanawiająca ramy na potrzeby prowadzenia działań naprawczych oraz restrukturyzacji i uporządkowanej likwidacji w odniesieniu do instytucji kredytowych i firm inwestycyjnych (...) jest obowiązującym prawem i w założeniu miała być batem na banki, w które utopiono gigantyczne pieniądze podatników podczas ostatniego kryzysu w latach 2008-13. Ta dyrektywa miała przerzucić koszty ratowania banków z podatników na akcjonariuszy.

https://www.salon24.pl/u/beta/911732,arefa-knf-bank-za-zlotowke-plan-zdzislawa-czy-li-regulacje-ue

Warto też to uważnie przeczytać:

https://www.money.pl/banki/wiadomosci/artykul/dyrektywa-brdd-depozyty-w-bankach,164,0,2041764.html

Potem ci napaleni histerycy bzdury roznoszą.

 

Pozdrawiam

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-2

JanuszK

Trolle, agenci i wredni nie mają co liczyć na moją uwagę. Próżne ich wysiłki.

 

 

 

 

#1575452

Wszyscy już powinni wiedzieć, a ciągle trzeba przypominać, jak to jest z tym przejmowaniem instytucji finansowych "za złotówkę" i na jakich podstawach prawnych. ;)

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1575454

... ta zabawa w "policjantów i złodzei" coraz bardziej przypomina : Ty masz szumidło za szafą , a ja dyktafon w rękawie ... wygra lepszy .

https://youtu.be/KRKBkJNtTXw

:-)

Ziobro pozuje trochę na takiego "Eliota Nessa" i jeśli szukać jakejś nadziei na "lepszą zmianę" w tej "kadencji",to tylko tu  ...  .

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Ludzie myślcie , to boli ,ale da się to wytrzymać .
Ceterum censeo, PKiN im. J.Stalina delendam esse.

#1575464

Na razie nie wiem, gdzie jest nadzieja.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1575465

... i tak "nie ma stracha" ,bo BFG w razie czego zapłaci ...

https://www.youtube.com/watch?v=jfUrVa8bfn0

:-)

Bez jakieś szczególnej "złośliwości" i "zgryźliwości" to piszę ,raczej ze współczuciem i troską ,o naszą kochaną Władzuchnę ,co to wzięła odpowiedzalność za to bagno , gdzie się nie ruszyć tam wciąga ...

Co tu robić ? Dobre pytanie .

Może trochę "urzędów centralnych" tak przenieść ... poza StolYcę ... :-)

https://youtu.be/ZLtocKqUq_E

:-)

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Ludzie myślcie , to boli ,ale da się to wytrzymać .
Ceterum censeo, PKiN im. J.Stalina delendam esse.

#1575467