PROKURATURA DO ROZWIĄZANIA I SFORMUŁOWANIA NA NOWO!

Obrazek użytkownika prof Rycho
Idee

PROKURATURA POLSKA WINNA BYĆ ROZWIĄZANA ! SFORMUŁOWANA NA NOWO!

Prokurator ma ścigać przestępców, nawet jak jest nim polityk, sędzia , policjant, urzędnik państwowy, ale nie ściga, nie chce widzieć, a jak już to...powszechnie umarza.

Jeden z byłych prezydentów powiedział -" Prokuratura Polska to najbardziej zdeprawowana instytucja Państwa".

Dokładnie tak ! Prokurator J. Hołda powiedział -" 3/4 kierownictwa prokuratur tkwi w lokalnych sitwach".

  To wg badań jest to najbogatsza warstwa społeczna. Setki afer PO i PSL nie tknięte nawet, lokalne bezprawie z milczącą aprobatą prokuratorów i "załatwianie " lub nawet "przerzucanie winy"- oskarżanie niewinnych, co z tylu doniesien poznaliśmy. Bezkarność agentury, mediów, osób publicznych opluwających Polskę jest tak powszechna, że nawet jest obcych wołanie, a gdzie wasza prokuratura?  Wołali o to publicyści jak Ziemkiewicz, wołali i posłowie.

  Niech kierownictwo Prokuratury z Panem Z.Ziobrem przyswoi sobie biblijną prawdę, że " kto zła nie karze, ten zło każe czynić"!   I tak się dzieje, powszechna bezkarność, prowadzi do PAŃSTWA TEORETYCZNEGO!

  A nasze państwo w tej materii, niestety  realnie niezreformowane 5 lat. To największa klęska!   Niewiele się zmieniło, a szczególnie w Polsce powiatowej! Wołanie w skargach pokrzywdzonych, spotyka się z absolutną biernością prokuratury i arogancją WŁADZY! Skargi wracają do tych oprawców, których często dotyczą , a to już patologia, bowiem to narażanie na ich odwet!  Pokrzywdzeni przestępstwami - znikąd pomocy, tracą zdrowie, załamują się i co obserwuję i umierają. To musi się skończyć Panie Ziobro i przyszły Prezydencie!  Dość znieczulicy!  Dość tematów zastępczych!

Na wiecach przedwyborczych kandydaci milczą o tym. Jak to możliwe, skoro sprawa wymiaru /nie/sprawiedliwości wydaje się najważniejsza! A tu cisza, czyżby umowa dwóch panów? Wielu, których to dotknęło odwraca się dlatego od głosowania na naturalnego elekta....Ministerstwo i Prokuratura  ludzie Ziobry i z jego partii głownie.   PISie, czy pamiętasz swój program 2015 w tej materii? Niestety ...Nie działa "duda pomoc", "skarga nadzwyczajna"- wszystko się kupy nie trzyma !  Nie platformiejcie !   Zróbcie coś, szefowie prokuratur regionalnych  winni wybierani być przez Suwerena , a nie  Ministra Ziobrę, winni być apolityczni! Prokuratorzy, członkowie PZPR i służalcy SB czwórkami przeszli do nowego!  Wśród nich kaci Narodu Polskiego i Opozycji antykomunistycznej! Tą "atmosferą bezprawia" zarządza dziś  Pan Ziobro.

W całości jest wiec Prokuratura Polska do rozwiązania, a również i z tego powodu, że pracuje tam i wielu przestępców, łapowników, co udowodniło np. aresztowanie  szefów prokuratur w Rzeszowie.  Nie łudzmy sie, instytucja tak przeżarta jest ludzmi nieprawymi i łapownictwem, że i w następnych 5 latach  reformy  jakiekolwiek nie zadziałają. Obecne sprowadzają się  do...wymiany  tych samych, ale swoich na te  same  stołki!   Jak można reformować instytucję tymi samymi osobami, najczęściej zdeprawowanymi już z przeszłości? Tylko rozwiązanie  i "wypalenie żelazem" i sformułowanie na nowo, da wymierne korzyści w  każdej dziedzinie funkcjonowania Państwa Polskiego!

TEN KOSZT TRZEBA ZA KAŻDĄ CENĘ PONIEŚĆ!  Będzie to i koniec "Państwa teoretycznego".

Czy znacie obecnie przykłady eliminacji przestępców- prokuratorów? Zakonserwowali się, bezkarni! Kasta ich jest nie tylko solidarna, ale i bezwzględnie hermetyczna!  To też dowód.

Jeśli Pan Prokurator Generalny przed kamerami TV oświadcza , że prokuratury pracują dobrze to wprowadza w błąd opinie publiczną!   Zadne wskażniki obiektywne tego nie potwierdzają, skala umorzeń jest zastraszająca. Panie Ziobro, dobrego polityka poznać po swej skuteczności, a tu już  5lat.  Polska powiatowa bez zmian!  A Pan - Unia , Trybunały,  tam skoncentrował wysiłek i by zadowolić - "nocnymi ustawami".  Bezradny obywatel pozostawiony samemu, a  jak  pokrzywdzony, niewiele może,  wobec machiny niechęci, instytucjonalnego kłamstwa  i stojącego za tym równiez, nieróbstwa urzędników państwowych.To patologiczny nadal system! Czy kto przypuszczał to w 2015r?

Ale wobec niedawnego oświadczenia wice Ministra Michała Wójcika zgłaszać proszę do niego patologie w wymiarze sprawiedliwości i org. ścigania, co sam nazwał i obowiązkiem!  Zalewają ich skargi w takich ilościach już, że z odpowiedziami nie nadążają, odsyłając- "według właściwości", a ci na dole, wiecie gdzie to mają. Pozdrawiam

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 2.5 (głosów:11)

Komentarze

To żart. On nic "nie może", bo sądy są niezawisłe, i ma całkowicie spokojne z tego powodu sumienie. Poza tym nie wtrąca się do funkcjonowania prokuratury. Takie stanowisko zajął w RM przed wyborami parlamentarnymi.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-1

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1638070

Oswiadczył to przed kamerami , ze skargi słac!  pOKAZAŁ MI TO TEZ TERAZ b POSEL JACHNIK I SANOCKI!  Coraz bardziej widac "gówniarzerie"....Pozdr Cie Rebeliantko

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-1

prof Rycho

#1638072

około rok temu i pan minister tłumaczył mi, jak to "nic nie może", to to mu właśnie powiedziałam: "Skoro Pan nic nie może, to proszę się podać do dymisji". Potem przyjął dziesiątki dokumentów i okazało się, że rzeczywiście "nic nie może".

Z tego wniosek wypływa prosty: reforma to ciągle tylko obietnice - niestety, bez pokrycia w realiach.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-4

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1638073

i sformowania na nowo!

Podrawiam,

O! Witam "imienną" pałkarkę - Rebeliantkę!

To może potrzeba Pani coś wyjaśnić:

formułuje się opinie, poglądy, sądy (jako opinie)

formuje się instytucje, jednostki wojskowe, urzędy.

Nie powtórzę mego poprzedniego sądu (opinii) na temat Pani "mądrości". To jest ewidentne.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1638084

Czy może Pani to spostrzec i łaskawie pozostawić mnie w spokoju?

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1638086

ale - za co, wobec tego, pałka?

Mogłaby Pani, łaskawie, pozostawiać mnie w spokoju,

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1638094

Za publiczne czepianie się autora z powodu błędu powstałego najprawdopodobniej w pośpiechu lub może nawet celowo. Mogła pani tą kwestię wyjaśnić przez PW, co byłoby wyrazem szacunku.

Poza tym pani komentarz nie dotyczy ważnego meritum, a koncentruje uwagę na drugorzędnej sprawie. To nie fair.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-2

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1638136