Po lockdownie w Polsce znów jestem w Anglii i...

Obrazek użytkownika Piter1
Kraj

 

w skrócie: 12 marca 2020 przyleciałem z Anglii na dwa tygodnie urlopu i zostałem na ponad osiem miesięcy. Rozwiązałem umowę z angielskim pracodawcą poprzez maile w połowie maja. Potem czekanie na dalsze dyrektywy "transportowo-sanitarne" w ramach Europy (sic!).

No i jestem znów w Anglii od 20 listopada. Dwa tygodnie kwarantanny w hotelu, opłacone przez firmę (inną, niż poprzednia), pozwoliły mi na wnikliwą (z nudów) obserwację tego, co tu się dzieje.

Tu się dziej coś, co jest połączeniem Monty Pythona z Benny Hillem i Jasiem Fasolą... i chyba Bareją

Premier grzmi w telewizji, że absolutnie trzeba trzymać się rygorów, wymogów, restrykcji... A na ulicach średniej wielkości miasta (ale znanego i poważanego), w którym jestem, odbywa się luzacka (?) improwizacja i olewka. W sklepach oczywiście wszyscy mają maski na twarzach ale 50% poniżej nosa. Po wyjściu ze sklepu wszyscy wyrzucają maski do kosza lub chowają brudnymi palcami do kieszeni. Nie jestem pedantem ale w takich sytuacjach zwracam na to uwagę.

W hotelu jedni trzymają się ortodoksyjnie reguł sanitarnych, inni je całkowicie olewają mimo, że są w "przestrzeniach publicznych" w pobliżu tych pierwszych osób. Policja w sklepie nie reaguje na osoby bez masek, tłumek angielskich "żołnierzy i żołnierek" wesoło wachluje się maseczkami po wyjściu ze sklepu.

Potem internet i obserwacja tego, co dzieje się w Polsce...

Jeżeli UE nie zmieni podejścia, to weto musi być (zgodnie nasze i węgierskie!!!). Niemcy są w dupie, bo przegięli ale kombinują, jak koń pod górę aby coś jeszcze ugrać. Budki, Halickie, Bonie i inni targowiczanie w konwulsjach płaszczą się, żeby jakoś ich Makrela pogłaskała. Strajk Kobiet (sic!) wyszedł klasycznie - typowa prowokacja - kto za takimi rzygającymi nienawiścią kobietonami pójdzie? Marksizm i rewolucja pod nowymi hasłami, tyle że hasła są odwrotnością tego, co one robią.

No i ciamciaramcia Gowin! Nie jestem zwolennikiem Kukiza ale po tym jak go PSL potraktował, to może lepiej aby Kaczor mu po ojcowsku powiedział, o co chodzi i przygarnął a potem ciamciaramci podziękował.

Dziwny ten, 2020, rok...

Pozdro,

 

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:6)