Wschodnia przed-chrystusowa kultura uznaje życie od Poczęcia...

Obrazek użytkownika Piotr Szelągowski
Kraj

...tym samym cała "retoryka" atakujących kościoły idzie do śmieci.

„W tradycyjnych wschodnioazjatyckich rachubach dziecko przychodząc na świat ma już jeden roczek […] 10 miesięcy księżycowych po 28 dni zaokrąglone do pełnego roku, ponieważ w tym systemie obliczeń kolejny rok życia dolicza się z początkiem roku kalendarzowego, nie zaś w dzień rocznicy urodzin. Ta tradycja jest obecna w Korei, częściowo kultywowana w Chinach, dawniej obejmowała także Japonię i inne kraje regionu […] to tradycja bardzo stara i szeroko rozpowszechniona w karach Azji Wschodniej” (dr filozofii Piotr Warych).

To pokazuje jak bardzo wschód przedchrześcijański w tradycji dostrzegał prawo naturalne…

…tym samym widząc ścisłe powiązanie poczęcia z powstaniem człowieka, dodając mu czas od poczęcia jako czas życia na Ziemi.

W komunistycznych Chinach spirala śmierci – zabójstw dzieci łamie ten ustalony, starożytny porządek, pokazuje tym samym jak bardzo jest zaprzeczeniem Życia i prawa do Życia, jak bardzo jest to cywilizacja wroga człowiekowi. Zaczerpnięte z komunistycznych idei prawa do sterowania społeczeństwem dające nieograniczoną władze grupce oficjeli partii komunistycznej są totalitaryzmem w każdym wymiarze. Robiąc interesy z Chinami powinniśmy odwoływać się do ich wielowiekowej spuścizny niejako wymuszając na nich niechęć do tego czym są teraz. To walka ideologiczna o wartość człowieka na Ziemi. W Europie dostrzega się próbę zatracenia tej wartości poprzez idee oparte na komunistycznej doktrynie, przyswojone przez lewicę i zmodyfikowane. Obce – kulturze europejskiej. Wszystko czym jest Europa to jej spuścizna: wielowiekowa tradycja chrześcijańska. Czy to możliwe, że władcy totalitarni tacy jak Lenin, który pierwszy wprowadził aborcję na świecie, mogą do tej pory mieć wpływ na ludzkość? Na Europę? Wszystko wskazuje że tak. Dzisiejszy „cywilizowany” zachodni świat realizuje jego strategię, zaś w Chinach wielowiekowa tradycja oparta na prawie naturalnym i świadomości że życie zaczyna się od poczęcia, powoduje że kobiety walczą do końca:

„…jedyną różnicą między barbarzyńskimi w tej kwestii Chinami a „cywilizowanym” Zachodem jest to, że w Chinach kobiety są poddawane
przymusowej aborcji, a w Ameryce czy Europie matki same dobrowolnie idą jak „świnie na rzeź”. Różnica zaś między nimi jest taka, że żeby skłonić do tego przynajmniej część Chinek, trzeba torturować ich rodziny. Kobiety zachodnie idą zabijać swoje dzieci z własnej woli, bo przecież prawo do brzucha jest ich fundamentalnym uprawnieniem.…”

Cytat pochodzi z wstrząsającego materiału o miłości matek do swoich Dzieci tam w Chinach, mimo działającej komunistycznej wrogiej życiu siły: Bezprzesady.com - Wschód-Zachód: jak świnie na rzeź.

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:6)

Komentarze

a jednak w Trakcie czytania  zalinkowanego artykułu tylko mi się wyrwało "O, Boże"...

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Nie minusuję bez uzasadnienia, bo to jak cios po ciemku w plecy.  Komentarze niemerytoryczne i agresywne minusuję bez dodatkowego wyjaśniania. Uwagi osobiste proszę kierować na PW.

#1650857

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1650904

Dzięki piękne.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-1

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1650905

Nie trzeba sięgać po komunizm i Lenina ani złudnie chwalić wschodniej odmienności cywilizacyjnej, gdzie człowiek jest niczym. Tamtejsze prawo naturalne, obawiam się, jest inaczej rozumiane- i nie są to jacyś łagodni mnisi, inspirujący dzieci- kwiaty. Co na tym wschodzie przedchrześcijańskim się działo, to głowa mała. Choćby przy samych torturach te banderowskie, którymi epatują ruskie psy, zdają się być igraszką. Ludzie skrobią się od wieków i mężczyźni a nawet historyczni katolicy mają w tym swój udział. I dziś chyba każdy zorientowany zna kogoś, kto pozbył się problemu, innym pękła gumka więc zażyli pigułkę "po" a od innych można dostać z polecenia numer na "wywołanie miesiączki". Czy to aby obce kulturze europejskiej? Idee personalizmu i wolności osobistej pochodzą właśnie z Europy. Socjalizm, liberalizm są jak najbardziej europejskie z ducha, Europa to nie tylko średniowieczna civitas christiana (zresztą nie była taka jednorodna, w Polsce nie było feudalizmu) i prawdę mówiac, mało kto chciałby żyć w teokracji. Zresztą dla katolików życie ludzkie nie jest najwyższą wartością, więc nie przeszkodziło to w licznych wojnach a protestantom to już zwłaszcza w czymkolwiek- oto te tradycje chrześcijańskie w praktyce. Nie ma już nawet cywilizacji łacińskiej, którą stale epatują nas prawicowe portaliki, są tylko jej resztki. Dopiero widząc postmodernizm i postprawdę z dzisiejszymi wartościami można cokolwiek zdiagnozować. Bez tego równie dobrze przeciętny Chińczyk może napisać jak to wartości europejskie umierają, bo w porównaniu ze Spartą, Grecją i Rzymem, Polacy to jakieś rozmamłane cioty i podludzie a robiąc interesy z nimi powinniśmy odwoływać się do ich spuścizny.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-2

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1650910