Omniprocessor Gatesa zbawieniem dla Trzaskowskiego

Obrazek użytkownika Nathanel
Blog

Aż dziw bierze że do dzisiaj jeszcze nie słyszymy o instalowaniu w Warszawie technologii opracowanej w znajomo brzmiącej firmie pana Janickiego.A przecież już dziesięć lat temu Fundacja Billa i Melindy Gatesów zleciła zaprojektowanie rewolucyjnego systemu sanitarnego  dzięki któremu zbieranie i przetwarzanie ścieków staje się okazją biznesową.Firma  Sedron Technologies (wcześniej zwana Janicki Bioenergy) stworzyła tak zwany „omni procesor”, który przekształca odpady zebrane z latryn w trzy wolne od patogenów produkty: wodę pitną, energię elektryczną i popiół.

Jeśli świat zaufał Gatesowi w kwestii pandemii to pewnie zacznie pić wodę produkowaną według jego idei.

Instalacje takie zamontowano już w Dakarze który ma liczbę mieszkańców zbliżoną do Warszawy.Czemu zamiast wlewać ścieki do Wisły nie zainstalować w Warszawie technologii Janickiego i oczyszczone  ścieki odsyłać do domów warszawiaków. Oni już są przywykli do konsumowania produktów z kanałów medialnych.

Ale teraz koniec żartów.

Janicki Industries - Woda i prąd z ludzkich odchodów

Pierwszy komercyjny Omni Procesor, model S200, stał się stacjonarnym wieloczynnościowym  urządzeniem - elektrociepłownią, która przekształca  szlamu ścieków i inne palne odpady w energię elektryczną, wodę pitną i popiół. Ciepło ze spalania stosuje się do generowania pary wodnej pod wysokim ciśnieniem, napędzającej silnik parowy połączony z generatorem wytwarzającym  energię elektryczną. Spaliny z tego silnika (ciepło) są używane do suszenia osadów przychodzących z kału. Wodę odparowuje się i poddaje obróbce w celu spełnienia norm czystej wody pitnej. Gazy spalinowe doprowadzane są do stanu w którym spełniają lokalne normy emisji.

Na zdjęciu Bill Gates pije szklankę wody która 5 minut wcześniej znajdowała się w ściekach kanalizacyjnych. Ponad 2 miliardy osób na świecie żyje w warunkach gdy odchody i odpadki produkowane przez człowieka zanieczyszczają środowisko.

Tu można to obejrzeć na filmie.

https://youtu.be/bVzppWSIFU0

Powiem od razu że nie wierzę w to że Gates faktycznie ten płyn wypił albo, że z kranu płynely przetworzone  ścieki a nie źródlana woda.

Cała tę informacje uważam za promocję "charytatywnej" działalności miliardera i promocję  właściciela Omniprocesora. Widocznie Gates widzi tu okazje powiększenia swego majątku. Bowiem gdyby był tak wielkim łaskawcą ludzkości nie sadzałby do więzienia ludzi tylko za to że używają jego "wypożyczone" software.

To co faktycznie widać na filmie to to, jak się pan Gates postarzał.

 Omniprocessor  Janickiego jeśli się sprawdzi może być źródłem  osiągnięcia ogromnego zysku, co czyni go atrakcyjną inwestycją dla przedsiębiorców głównie w krajach rozwijających się.Jedyny prototyp znajduje się na północ od Seattle.

"Omniprocessor" ma na celu rozwiązanie problemu oczyszczania. Badania nad nim prowadzone są w Seattle w bioenergetycznej firmie braci Janickich - Janicki Industries.

Maszyny do ekstrakcji wody z kanalizacji, oczyszczają ścieki które są pompowane lub dowożone do zakładu. Następnie ścieki używa się do generowania pary, która napędza całą maszynerię.

Bill Gates publicznie potwierdza swoje zobowiązanie do wspierania nowych technologii wypijając szklanki wody nalanej z maszyny do której kilka minut wcześniej dotarła jako w postaci substancji stanowiącej publiczne ścieki kanalizacyjne.  

Gates uważa, że Omniprocessor może też "idealnie pasować" w Indiach. Nie znany jest jeszcze koszt takiego urządzenia. Jego wielkość można porównać do dwu piętrowych autobusów więc raczej nie nadaje się do indywidualnego użytku ale samorządy i przedsiębiorców powinno coś takiego zainteresować.

Gates  wcześniej informował o jego aspiracji do opracowania "nowoczesnej muszli klozetowej" oferując 400.000 dolarów nagrody dla tych, którzy mogą rozwiązać problem warunków sanitarnych w innowacyjny sposób. Były projekty od ultrafioletowych filtrów piaskowych do dezynfekcji, aż po pomysł "hydrotermalnego koksowania", które przekształca odchody ludzkie w węgiel drzewny. Pierwszą nagrodą zdobył zespół z Kalifornii, który opracował zasilane energią słoneczną WC,  rozkładającą odchody ludzkie i generujący z nich wodór.

Z powodu złych warunków sanitarnych umiera każdego roku około 700.000 dzieci. Szkoda jednak że do tej pory nikt nie powiedział panu Gatesowi ile dzieci ginie w wyniku aborcji, może dałby jakąś nagrodę za rozwiązanie tego problemu.

Zachodnie toalety nie nadają się w krajach nie(do)rozwiniętych, ponieważ wymagają ogromnej infrastruktury rur kanalizacyjnych i oczyszczalni, które po prostu nie są możliwe w wielu biednych krajach. Więc rozwiązanie Janickiego może być przydatne. Omniprocessor prezentuje zupełnie inne podejście do problem nie szukając sposobu "rewolucjonizowania"  oczyszczalni.

Gates  jest "podekscytowany" projektem Janickiego. "Procesor nie tylko odzyskuje wodę pitną z ludzkich odpadów ale też pokazuje że takie odpady jako towar mogą stanowić rzeczywistą wartość na rynku. Rozwiązanie jest przykładem na prawdziwość starego powiedzenia że: " śmieci jednego człowieka są skarbem drugiego człowieka".

Jeśli szklanka takiej wody przyniesie uspokojenie tym którym wstrzykuje się szczepionki depopulacyjne w krajach (ro)zwijających się, to dobre i tyle.

Urządzenie do odzyskiwania wody opracował też Dean Kamen. Można o tym poczytać tu: http://www.popsci.com/article/science/undefined/article/science/pure-genius-how-dean-kamens-invention-could-bring-clean-water-millions

PS. Może więc pan Trzaskowski zbrata się z fundacją Gatesów i zamiast czwarty raz budować kolektor ściekowy zainstaluje  "rewolucyjną" technologię i przemianuje rondo Dmowskiego na Rondo Janickiego a byłą aleję Kaczyńskiego na aleję Gatesów.

Ocena wpisu: 
3
Twoja ocena: Brak Średnio: 2.2 (głosów:6)

Komentarze

...ręki do projektowania, bo urządzenie może zacząć się zawieszać i będzie wymagać updatowania co miesiąc :)

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

Krispin z Lamanczy
Aby czynić dobro, trzeba umieć rozróżniać między dobrem a złem.
Każdy uczy się na błędach. Lepiej uczyć się na cudzych!

#1663657