Od kiedy maseczki przyklejane do twarzy?

Obrazek użytkownika Nathanel
Blog

Nie. To nie ja się wygłupiam. Za chwilę zobaczycie że chyba specjalnie nie przesadzam. Obserwując eskalację terroru zarządzających pandemią można dojść do wniosku że taka opcja jest możliwa.Tym bardziej że pionierem jest kolega niejakiego Fauciego który jest wzorcem dla wielu ekspertów , w tym naszych.

Gubernator Kalifornii Gavin Newsom zasugerował w czwartek, aby mieszkańcy stanu przestrzegali nowych wytycznych Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom (CDC), które zalecają noszenie dwóch masek, aby zapobiec przenoszeniu koronawirusa - a nie jednej.

Pan gubernator wydał takie zalecenia na złość władzom Teksasu, które właśnie obowiązek noszenia masek zniosły.

Uzasadnienie gubernatora Kalifornii jest następujące:

"Podwójne maseczki” to skuteczny sposób na poprawę ich dopasowania i filtracji. Na maskę chirurgiczną / jednorazową można założyć dopasowaną maskę z tkaniny, aby poprawić szczelność przylegania maski do twarzy.”.

Tak więc czy daleki jestem od opcji że aby poprawić szczelność nakażą ludziom przyklejanie maseczek. Szczególnie jeśli pójdą za przykładem naszej idiotki która przykleiła się do drzwi w Sejmie. Ona chyba jest już gotowa przykleić sobie maskę.

Niczego nie zmienia fakt że pan Newsom stoi w obliczu potencjalnego "impeachmentu" gdyż wyborcy zamierzają odwołać  go ze stanowiska i przeciwnicy zbierający obecnie podpisy i twierdzą, że już przekroczyli 1,5 miliona potrzebnych do zebrania przed 17 marca.

Można mieć przekonanie graniczące z pewnością że ze strachu przy obronie stanowiska, aby przekonać wyborców jak bardzo troszczą się o ich zdrowie i dobro, nakażą przyklejanie masek do twarzy i może nie wybiorą do tego chińskiego super mocnego kleju.

Pan gubernator we własnej osobie nie jest najlepszym przykładem stosowania własnych zaleceń.

Ocena wpisu: 
3
Twoja ocena: Brak Średnio: 2.5 (głosów:13)

Komentarze

I od "kochających maseczkowców" dostajesz pały. Będą wspierać "Demokratę" Gavina Newsoma, bo... jest za maseczkami. Wystąpią przewciwko Republikanom, którzy znoszą zakaz, mimo że jeszcze przed chwilą wspierali Trumpa (a gubernatorzy tych stanów też). Będą bronić lewackiego DeMagoga, a jak za chwilę Demagog zacznie atakować członków naszego rządu i premiara, będą... milczeć. Będzie jak w teatrze - cisza sceniczna. 

Czekam aż "Srajk Kobit" opowie się za noszeniem maseczek. Poprą i "Srajk Kobit", bo to przecież domena "kochających maseczkowców" - popierać maseczki. Pałują, by zagłuszyć sumienie?

"Bóg, honor, ojczyzna" - mają na ustach niektórzy. Tymczasem żyją bez Boga, honoru nie mają, a ojczyznę dobijają wraz z tymi, z którymi niby walczą. Oto jak można dobić ekonomicznie kraj. Mały kraj - Walię: Wrexham to stolica Północnej Walii. To skutki lockdownu. Kto nastepny?

Na granicach wewnętrznych UE stali niedawno zaskoczeni polscy kierowcy (może jeszcze stoją), bo... muszą wykonać testy i czejkać na wyniki. Oni muszą za nie zapłacić. Za chwilę trzeba będzie testy powtarzać i płacić ponownie. Jak długo wytrzymają to polskie firmy transportowe, o które walczylićmy niedawno z euro-biurokratami? Jak długo jeszcze? Czy kiedy już padnie transport i nie będzie można przewozić towarów, czeka nas głód?

TUI - największe biuro podróży ZBANKRUTOWAŁO i wkrótce ogłosi upadłość. Co takie bankructwo oznacza dla firm powiązanych z tym biznesem: firmy przewozowych (RyanAir, easyJet), hoteli, wypożyczalni sprzetu - ilu pracowników straci za chwilę swoje źródło dochodu? I co dalej?

Ale... produkujmy maseczki. W tym jest przyszłość. Najlepiej takie, które można potem zjeść. Można się już śmiać...

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-1

Krispin z Lamanczy
Aby czynić dobro, trzeba umieć rozróżniać między dobrem a złem.
Każdy uczy się na błędach. Lepiej uczyć się na cudzych!

#1663936

Trzeba nosić po-3-ne maski i po-2-ne majtki, wówczas żadne takie tam się nie dostaną do "wspólnej przestrzeni oddechowej" i wszyscy będą zdrowi i szczęśliwi, a rząd i tak się sam wyżywi.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-1

Alina

#1663937