Obraźliwe jest nie słowo "murzyn" a "nigger" czyli "czarnuch".

Obrazek użytkownika Nathanel
Blog

Z braku ważniejszych tematów rozpętała się dyskusja na temat walorów słowa Murzyn. Awanturę rozpętało lewactwo które przejściowo z braku poparcia dla ewentualnej rewolucji zajmuje się podmianką znaczeń słów.

Podmieniono tak wiele znaczeń że słownik słów skradzionych cywilizacji ludzkiej, gdyby go wydrukowano stanowiłby opasłe tomisko. Weźmy choć takie słowa jak. demokracja, wolność, kobieta, mężczyzna, godność,moralność rodzina, rodzice.....

Teraz padło na słowo murzyn ongiś tak przez lewactwo popularyzowane. Przypomnę, że wychowywałem się na książeczce "Murzynek Bambo", wydanej przez tych samych lewaków z okazji Kongresu Młodzieży światowej w Warszawie w 1955r. Były to pierwociny dzisiejszego multi - kulti i bratano nas z narodami Afryki takim wierszykiem. Julian Tuwim napisał ten wiersz 20 lat wcześniej.

Bambo
Murzynek Bambo w Afryce mieszka ,
czarną ma skórę ten nasz koleżka.
Uczy się pilnie przez całe ranki
Ze swej murzyńskiej pierwszej czytanki.
A gdy do domu ze szkoły wraca ,
Psoci, figluje - to jego praca.
Aż mama krzyczy: "Bambo, łobuzie!'
A Bambo czarną nadyma buzię.
Mama powiada: "Napij się mleka"
A on na drzewo mamie ucieka.
Mama powiada :"Chodź do kąpieli",
A on się boi że się wybieli.

Wiersz Murzynek Bambo rozpoczynał niegdyś polski elementarz Mariana Falskiego, a także znajdował się w większości podręczników nauczania początkowego. Większość polskich dzieci znała ten utwór na pamięć.

Czy należy parę pokoleń Polaków - resocjalizować?

Używanie słowa murzyn potępiła tzw. Rada Języka Polskiego kadłubowy stworek powołany przez PAN czyli bezużyteczną instytucję powołaną przez komunistów r 1951 roku w wyniku  likwidacji Polskiej Akademii Umiejętności oraz Towarzystwa Naukowego Warszawskiego.

Rada może doradzać co najwyżej Prezesowi PAN a nie nakazywać Polakom co i jak mają mówić.Ale skoro jakiś spec od ekonomi i informatyki ma możliwość nakazywać nam jak mamy zadbać o swoje zdrowie to już wszystko wszyskim wolno.

Ba. Niektórzy już głoszą że wypociny jakiejś grupki ludzi ma stanowić podstawę prawną dla sądów które zechcą karać nas, może nawet więziem, za użycie jakiegoś słowa to to już jest paranoja.

Wolność słowa gwarantuje nam konstytucja.

Pochodzenie słowa MURZYN według Wikipedii:  The word 'Murzyn' is derived from a Czech borrowing of the German Mohr,derived from Latin Maurus,similarly to the English word 'moor'.

W żadnym stopniu nie jest związane ze słowem "nigger" mimo iż oznacza osobę o ciemnym skolorze skóry.

Z języka angielskiego.łowo "nigger" używane przez białych ludzi w stosunku do czarnoskórych niewolników.

Jest to słowo niesamowicie obraźliwe dla człowieka o czarnej karnacji potocznie zwanego murzynem. Okazuje się nim totalny brak szacunku, wręcz niechęć i uważanie takiej osoby za gorszej od siebie.

Słowo "nigger" jest bardzo często mylone ze słowem "nigga" przez nieobeznane w temacie osoby. Słowo "nigga" oznacza bardziej "czarny brat", kiedy "nigger" to "czarnuch" (w bardzo ostrym tego słowa znaczeniu).

Ale chwileczkę. Pójdźmy odrobinę dalej. Słowa "nigger" i "Niger" w wymowie są praktycznie nie do odróżnienia.

Jest w Afryce państwo NIGER i nie ma znaczenia że jago nazwa pochodzi z języka francuskiego.

Niger, Republika Nigru (fr. République du Niger). Nikomu w tym kraju nie przychodzi do głowy zmiana nazwy kraju albo zakaż jej używania dla obywateli innych państwa. Zresztą np w USA Murzyni lubią się nawzajem nazywać "nyga" choć jest to zakazane dla białych Amerykanów choć "afroamerykanie" mogą bezkarnie wyzywać białych.

„W Antiochii, w tamtejszym Kościele, byli prorokami i nauczycielami: Barnaba i Szymon, zwany Niger, (Dz 13.1 BT).

Wreszcie informacja od której być może powinienem zacząć i na niej zakończyć. Cytuję ją nie skądinąd jak ze strony internetowej Rady Języka Polskiego. Sama rada płacze nad tym że prawnie nie ma żadnej mozliwości określania jak nazywać cokolwiek.

W dniu 13 października 2000 roku Sejm III Rzeczypospolitej na wniosek Rządu dokonał uchwalenia „ustawy o zmianie ustawy o normalizacji”. Dwa tygodnie później ten akt został akceptowany przez Senat.

Wspomniana ustawa przyznaje Polskiemu Komitetowi Normalizacyjnemu prawo wyłączności w zakresie wydawania i rozpowszechniania Polskich Norm i jednocześnie powierza określanie sposobu realizacji tego prawa Prezesowi Komitetu. Istotę aktu rozbiorowego zawierają dopiero końcowe ustępy pierwszego artykułu nowej ustawy. Tam czytamy, że „Polskie Normy są opracowywane zgodnie z wytycznymi metodycznymi wydawanymi przez Komitet, które powinny uwzględniać przepisy międzynarodowych i europejskich organizacji normalizacyjnych dotyczące wprowadzania norm europejskich i międzynarodowych do norm krajowych, w tym wprowadzania tych norm w języku oryginału.

Norma językowa to też norma.

Tak więc szanowna Rada jutro może uchwalić że Ziemia jest płaska i będzie to taka sama prawda jak to że "murzyn nie brzmi dumnie".

PS. Tekst zawiera moją opinię do której mam konstytucyjne prawo i NIKT nie musi się z nią zgadzać. Tak więc jakiekolwiek próby modernizacji mojej opinii, sugerowania moich przekonań politycznych czy rodzinnych albo moich Rodziców, rodzeństwa czy potomstwa są nieuprawnione. 

Masz inne spojrzenie na sprawę; napisz to na własnym blogu.

Nikt nie potrafi zajrzeć do mojego umysłu i nie ma pojęcia co i jak myślę i jako mam poglądy czy wierzenia. Amen.

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 3.5 (głosów:10)

Komentarze

Dzięki.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-3

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1663949

Z tymi poglądami, to pamiętam jak nie chciałeś się tłumaczyć z własnych bredni i stwierdziłeś odkrywczo, że nie musisz się zgadzać z tymi poglądami, które sam napisałes, bo to takie budzenie świadomości Polaków, by znali inne punkty widzenia xD

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-3

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1664059

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Humpty Dumpty został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

jest jednocześnie ZA i PRZECIW. ;)

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-3
#1664061

Znowu pozrzynane z netu? Nawet paru prostych zdań nie potrafisz pisać od siebie, plagiatorze?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-1

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1664345