13 i14 emerytura to oszustwo? Podarowują nam nasze pieniądze

Obrazek użytkownika Nathanel
Blog

Oszustwo jakim jest "łaska państwa" które mu z nosa ma skapnąć 13 a z powodu "zasmarkanie się naszych dobrodziejów" pod wpływem grypy dl niepoznaki zwanej COVID- 19 jest trudne do nazwania jednym słowem.

Nawet gdybym znalazł jedno najłagodniejsze słowo to tak algorytm googla cz Twittera by je ocenzurował.

1250 złotych brutto – tyle ma wynieść 14. emerytura. Posłowie przewidują, że pieniądze trafią na konta emerytów w listopadzie. Świadczenie trafi do około 9 milionów beneficjentów, z czego w pełnym wymiarze do około 8 milionów osób, których emerytura nie przekracza 2900 złotych brutto. Dla budżetu to koszt około 11 mld zł.

Dla budżetu to koszt większy niż 11mldgdyż trzeba doliczyć koszta wyliczania i wysyłki tych "emerytur i zatrudnienia biurokracji  dla przeprowadzenia całej operacji.

Od 1 marca najniższa emerytura i renta z tytułu całkowitej niezdolności do pracy wzrośnie o 50,88 zł. No to policzmy:

1250 zł  czternastej emerytury podzielone przez 12 miesięcy daje 100 zł. Czyli emerytury i renty bez łaski rządu mogłyby wzrosnąć o 150 zł. miesięcznie. A co z 13 emeryturą? Trzynasta emerytura  wypłacona  w 2021 roku na przełomie kwietnia i maja, będzie równała się najniższej emeryturze, której wysokość jest przewidywana na około 1300 zł brutto, czyli ok. 1050 zł netto.

To kolejne 100 zł miesięcznie czyli "podwyżka" mogłaby wynieść 250 zł miesięcznie. Tyle tylko że faktyczna podwyżka była by tylko wówczas gdyby wreszcie rząd zaprzestał okradania emerytów i rencistów i tak jak w wielu praworządnych krajach zaprzestano opodatkowania emerytur. Nie wszystkich ale tych których wysokość nie przekracza wysokości średniej pensji.

Krezusy pobierające emerytury kominowe jak np. kasta sędziowska powyżej tek kwoty podatek powinni zapłacić.

Emeryci zajrzyjcie w swoje PIT-y i przestańcie pitolić o dobrodziejstwie rządzących i przekonacie się że "dobroczyńcy" ukradli Wam nawet więcej i chcą teraz "podarować".

Dlaczego 14 emerytura ma być wypłacona w listopadzie? Ano dlatego że najpierw muszą Wam, nam , tobie, mnie tą forsę potrącić. I zauważcie że "laska rządu" na pstrym koniu jeździ i obie "ekstra" emerytury mogą być w kolejnym roku "niebyłe".

Natomiast gdyby rząd zaprzestał podkradać je z naszych zarobków i zlikwidował podatek mielibyśmy je na stałe.

Tak więc to nie żadna "darowizna" a zwrot złodziejsko pobranych podatków.

Elita rządząca nazywa ten przekręt " Jarkowe" i dzięki temu daje się to porównać z "kuroniówką". Kuroniówka przeszła do historii ale ci którzy tworzą pojęcie " Jarkowe" robią Kaczyńskiemu niedźwiedzią przysługę bo wskazują palcem winnego.

Opodatkowanie i tak "dziadowskich" rent i emerytur jest takim samym "ludobójstwem" jak utrzymywanie kwoty zwolnionej od opodatkowania na wysokości tak żenującej że z tej kwoty ciężko jest utrzymać nawet kota.

Może więc pora powiedzieć rządzącym aby przestali farmazonić że dają emerytom i rencistom jałmużnę wielkanocną gdyż zachowują się jak złodziej który oddaje skradziony portfel.

Czy ujawniłem już całą prawdę? Z pewnością można i należy powiedzieć więcej. Ale to już pozostawiam Czytelnikom.

PS. Sugerowanie że zwrot kradzionego jest czynem charytatywnym to zwykłe łajdactwo.

 

Ocena wpisu: 
3
Twoja ocena: Brak Średnio: 2.5 (głosów:12)

Komentarze

Złodziejstwo podatkowe trzeba jeszcze powiększyć o składkę zdrowotną. Skoro nie można korzystać z ubezpieczenia zdrowotnego, to nie powinniśmy płacić ubezpieczenia zdrowotnego. Jedynie przy wizycie lekarskiej potwierdzać usługę, którą rozliczy NFZ. Skąd NFZ ma wziąć pieniądze - a to niech się budżet martwi.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Alina

#1662819

aha, czyli podatki to kradzież (nie wiedziałem, że jesteś skrajną lewaczką), nie chcesz płacić na utrzymanie systemu opieki zdrowotnej, czyli zdychasz na ulicy bez choćby pogotowia i SOR albo koszty będą przeniesione na wszystkie inne usługi, płatność tylko za usługi (no to chyba oczywiste, że w tej sytuacji musiałby być zawarty koszt wszystkiego innego, w tym i wizyty lekarskiej), płacić ma NFZ ale nie składkami (no to po co NFZ?) tylko z budżetu państwa- czyli państwo ma wprowadzić specjalny podatek lub podwyższyć inne. no genialne, burdel nie z tej ziemi i tak się składa, że ani taniej, ani lepiej a przy tym kilka dodatkowych problemów (np. dowolne dowalanie wszystkiego do ceny usług, bo taki lekarz przyjmujący Alinę musi de facto utrzymac cały działający szpital) i fałszów (można korzystać z ubezpieczenia a ubezpieczenie daje wiele w zamian, od utrzymania systemu po niższe ceny a płatność za same usługi to przeciez prywatyzacja, no gratuluję tylko Polaków na to nie stać, państwo stale dotuje a przy tym zbija wolnorynkowe ceny wraz z ubezpieczeniami, inaczej samo trzaśnięcie drzwiami u lekarza kosztowałoby powiedzmy 500-1000PLN)

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-3

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1662859

sam jesteś oszustem moralno-intelektualnym. dopiero co się dowiedziałeś, skąd państwo ma pieniądze? jest wielka różnica, na co je przeznaczyć, więc pitolenie że to oszustwo, bo środki są z podatków, jest tylko populistycznym szuryzmem. jest zwłaszcza ogromna różnica dla emerytów dostać pieniądze czy nie a na to wyskakuje taki pajac i bredzi, jakie to oszustwo. wstydu nie masz? to lepiej było za tuska, bez dodatkowych emerytur i (500+) czyli w mysl twojej logiki bez ''oszustwa''? puknij się w łeb. ładnie tak atakować pomoc najuboższym i cały solidaryzm społeczny? odkrył, że rząd ma pieniądze z podatków, więc to oszustwo, no co za ... a wiesz biedaku, że dzięki tym samym podatkom szpitale leczą ludzi? ojojoj, co za oszustwo, no dalejże, wypisuj brednie o tym, jakie to niemoralne. wiesz chociaż taki szczegól, że podatki płacimy wszyscy, wszyscy się zrzucamy na emerytury no może poza takim nathanielem, który podatków nie płacił a dziś i tak pierwszy do pyskowania. czy też ten szczególik jakoś umknął uwadze, więc może to nie okradzenie emerytów nieszczęsniku tylko zrzutka całego społeczeństwa. co ma wspólnego praworządnośc krajów z opodatkowaniem emerytur? biedaku to nie nasz rząd wprowadził podatek, jeśli chcesz go czymś zastąpić to napisz śmiało zamiast tylko narzekać, nawet w twoich USA świadczenia socjalne są opodatkowane. pitolić jak konfederaci o zniesieniu podatków to każdy potrafi, no co za geniusz ale co w zamian? jeśli nowy podatek, to niemal na jedno wyjdzie globalnie, jeśli w zamian obciąć masę świadczeń (jeśli możliwe!) to znaczy jeszcze bardziej pokarać najuboższych, by taki nathaniel był zadowolny i nie darł japy przeciw rządowi o oszustwie. tak będzie lepiej? jesteś pewien? no śmiało, powiedz geniuszu, co lepsze, jak przeprowadzić i jaki będzie skutek.

 

jakbym nie znał, to bym uznał, że zwariowałes na starość i zostałeś korwinistą ale że świetnie kojarzę to wiem, że to tylko pretekst dla krytyki polskiego rządu.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1662857