Anno santo compostellano

Obrazek użytkownika Mości Zagłoba
Idee

Każdy rok, w którym uroczystość św. Jakuba Apostoła (25 lipca) przypada w niedzielę jest rokiem świętym. Uzasadniam poniżej, dlaczego należałoby wyruszyć w tym roku.

1. Otyłość jest powodem czterokrotnie większej liczby ofiar śmiertelnych, co roku niż covid. Dodatkowo dlaprzekonanych o pandemii to głównie z otyłością wiąże się zapadalność i umieralność na cowid. mapa krajów z największą otyłością pokrywa się z mapą krajów z największą umieralnością na covid. Otyłość jest związana z tzw. obesogenami obecnymi w wysoce przetworzonej żywności. Ta znajduje się na półkach supermarketów. Nie możemy zamknąć tychże, podobnie jak nie możemy ich skutecznie opodatkować. Możemy je jednak gremialnie opuścić i pójść na dłuższy spacer. Lub w ogóle wybyć na dwa miesiące.

2. Otyłość nie była przedmiotem szczególnej troski czynników oficjalnych jak świat długi i szeroki. Supermarkety i przetworzone żarcie, pakowane w plastik i traktowane przemysłową agrokulturą mają się dobrze. Czynnikom oficjalnym coś obróciło uwagę na kościół, zwłaszcza katolicki. Kult, liturgia są trędowate. Jak gdyby krzyż i woda święcona mocno kogoś paliły. Nie drób z szesnastoma zastrzykami w tuszy przebierany i macany przez tabuny zakwefionych, głównie żeńskiej płci ludzi. Triduum paschalne jest nieczyste. pfe. Sami zatroszczmy się o dystans, higienę i zdrowe żarcie. Każdy ze soba poniesie, tykwę, garnuszek. Na świeżym powietrzu wirus będzie bezradny wszak ani pancerniki ani nietoperze nie wyginęły w ramach pandemii. Zwłaszcza przy obecnej opcji na ekologię powinniśmy coś o tym słyszeć.
3. Otyłość zwalczyć można nie tylko przez lokalne, nieprzetworzone kulinaria, podstawowym sposobem jest aktywność fizyczna. Nasza skłonność do tycia jest przewagą w trybie życia łowiecko-zbieraczym bo w istocie oznacza szybkość w magazynowaniu energii. Tryb życia pielgrzymkowy bardzo przypomina owe dawne, paleolityczne, megalityczne sposoby życia. Może całkiem przyjemne i szczęśliwe, bo trwające w historii ludzi prawie 200 tysięcy lat. Skończyły się ostatnim zlodowaceniem. Po nim ludzkość straciła raj na rzecz cywilizacji rolniczej i zaraz potem naukowo-technicznej.

4. Prawie ostatnim argumentem jest to że zamkniętym w czterech ścianach biologicznym łowcom i zbieraczom z jednej strony w głowach się piertengoli, łatwo nas podpuszczać, manipulować i poddawać coraz bardziej morderczej kontroli. A wszak do wolności powołał nas Chrystus. Nie ostatnio, ale od początków tak nas pięknie w łonie swojego Stworzenia ukształtował.

5. I po piąte na końcu, czy nie uważacie Szanowni, że Ktoś nas woła, skłębia w stada, Wielka Pokuta, Różaniec do granic, telewizje na jednym smartfonie robione a miliony wejść zyskujące. Mimo szlabany, chucpy, czarnopijarowe zaopatrzone w big data analysis systems legiony hejterów i administratorów. Iście wojenna cenzura i propaganda i mały Dawid z procą konta na YT lub FB.
 6. Najlepiej byłoby to przeciąć w plenerze, ale może już od dzisiaj ruszyć całą sieć na piegrzymkę do Santiago da Comostella?
Wniosek: można by na poważnie wybrać się do Santiago Wirtualnie. Robić meets w oparciu o pensjonaty i gospody pielgrzymie, po groszu, cencie dla właściciela. Przy okazji pomóc naszym domom pielgrzyma i zupełnie świeckim hotelarzom czy gospodarzom. Jak lawina antygrawitacyjna zrobić tu czy tam wirtualną Wiznę, Samossierrę Racławice Austerlitz Monte Cassino, tylko krwie nie przelewając zmienić tensor dziejów atraktor Internetu ustawiając na Boga i jego Ewangelię w tradycji apostolskiej o grób Jakubowy i Jana Chrziciela głowę opartej. 

Ocena wpisu: 
2
Twoja ocena: Brak Średnio: 1.4 (głosów:2)