Komu zalezy na klesce Dudy?

Obrazek użytkownika mikolaj
Kraj

Od jakiegos czasu mozna zaobserwowac w koalicji rzadzacej dzwne dzialania i wypowiedzi, ktore skwitowac mozna powiedzeniem: "nie wie lewica (partyjna), co czyni prawica".

Dziwne podchody nabraly rumiencow podczas kampanii o wybory prezydenckie - grozba secesji Gowina, dziwne pertraktacje i jeszcze dziwniejsze proby dogadania sie z pojedynczymi poslami opozycji. Widac bylo wsrod parlamentarzystow zdezorientowanie a nawet panike - co to bedzie?

Kryzys wyborczy na razie zazegnano, ale zaczyna sie dziac coraz gorzej: rzad (prawdopodobnie) pracuje pelna para, Sejm uchwala kolejne tarcze, minister Szumowski walczy o zdrowie Polakow... ale caly mechanizm wykazuje coraz wieksze braki .

Samorzady  sabotuja wytyczne rzadu - i nie rozdzielaja przyznanych dotacji - wina opozycji, ale o tym nikt nie mowi, US po staremu przesladuja przedsiebiorcow - tym razem glownie zdalnie.

W internecie narasta fala "zlej krwi" - i to nie tylko wsrod opozycji - ale przede wszystkim wsrod ludzi wahajacych sie, a nawet przychylnych do tej pory wladzy PiS-u. Wyraznie widac, ze kros sypie piasek w tryby i wklada kij w kola...

Ktos sabotuje dzialania rzadu, ktos inny lekce sobie wazy obowiazki, padaja oskarzenia (podstawne i bezpodstawne) o bledy w zarzadzaniu gospodarka, politycy z jednej opcji zaczynaja wypowiadac sie w przeciwstawny sposob. To wszystko znalizmy do tej pory z dzialan opozycji - dzisiaj ta choroba przeniosla sie na rzadzacych.

Wydaje sie, ze jakas czesc rzadzacej prawicy nie jest zadowolona z szans Dudy na wygranie wyborow - i zaczeli robic wszystko, zeby do tego nie dopuscic. Jedni zarzucaja Dudzie zbyt duza ugodowosc i miekkosc, inni zbyt twarde i nieugiete stanowisko - a teraz przeciez juz nie pora na klotnie. Jest juz za pozno, wybory tuz, tuz.

W ostatnich dniach wybuchla afera z Lista Przebojow Trojki, afera zupelnie niepotrzebna, bezsensowna, ale bardzo umiejetnie przeprowadzona   - czy to przez utajnionych zwolennikow KO, czy przez  przeciwnikow Dudy z obozu PiS - nie ma roznicy. Roznica pojawia sie, jak prominentni politycy i Dyrekcja  Radia  w bardzo pokretny i dziwny sposob tlumacza swoje postepowanie. Niezaleznie od tego, co jest prawda - mozna stwierdzic, ze w Polskim Radio na stanowiskach dyrektorskich zasiadaja kudzie zupelnie bez poczucia rzeczywistosci i bez wyobrazni. Czyli slawne BMW - znane z czasow PZPR-u ma sie nadzwyczaj dobrze. "Zalatwili" Dudzie kilkaset tysiecy (lub wiecej) przeciwnikow, bo przeciez mlodzi i wyksztalceni ludzie na pewno wiecej sluchaja Kazika, Organka, i innych z List Przebojow - niz przemowien Premiera i Prezydenta.

Na dodatek - bez zapoznania sie ze szczegolami Premier Morawiecki potepil dzialania Niedzwieckiego (ktory, chocby oszukal i sam "zalatwil" pierwsze miejsce dla Kazika- bedzie w alej sprawie wygrany - wraz z calym zmanipulowanym towarzystwem). Dla mnie jedynym wyjsciem z twarza (i z mozliwie najmniejszymi stratami wyborczymi) z calej sytuacji jest natychmiastowa dymisja Dyrekcji PR i Trojki i mianowanie na stanowisko dyrektora kogos pokroju Gadowskiego lub Wildstaina. 

Zreszta podobnie jest i w innych branzach: chocbysmy mieli najlepsze prawo i najlepszy rzad - nikt i nic nie zastapi myslenia i podejmowania odpowiedzialnych decyzji przez sredni szczebel urzedniczy i zarzadzajacy gospodarka. Dzisiaj jasno widac, ze 90% zakazen koronawirusem mialo (i ma) miejsce w szpitalach, Domach Pomocy Spolecznej i hospicjach - z wielu firm produkcyjnych, gornicy sa najbardziej poszkodowani - czyby dlatego. ze zarzadzaja nimi nominaci partyjni bez wyobrazni? 

Moze przed wyborami jest juz za pozno - ale po wyborach (jesli Duda wygra a Koalicja rzadzaca utrzyma sie przy wladzy), nalezy zrobic generalny przeglad kadr - i za razace lamanie prawa - nie tylko w sadach (na porzadku dziennym w Policji, US, Szpitalach, urzedach...) wylac na zbity pysk ten przestarzaly model BMW.

Dzisiaj mamy ten wybor w Polsce, ze dziesiatki tysiecy mlodych ludzi zdobylo wyksztalcenie na Zachodzie, maja doswiadczenia w pracy zawodowej i chetnie wroca do kraju jesli zaoferuje sie im udzial w konkursach na stanowiska w administracji panstwowej i w spolkach skarbu panstwa. Jesli nie bedzie takich zmian - to "dobra zmiana" zakonczy sie szybciej - niz dzisiaj przypuszczamy.

Bez zmian - bedzie bardzo trudno dokonczyc, konieczne przeciez, zmiany. 

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.5 (głosów:13)

Komentarze

Tak jak wszyscy kandydaci będą szusować, by wygrać, tak w łonie ZP widać pęknięcia. Gowin to już sztandar rozdarcia, ale rozdźwięk pomiędzy Szumowskim a Kaczyńskim daje dowód na rozkład tego zjednoczenia. Komu zależy w ZP na klęsce Dudy?

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-2

"Izraelitcy doktorkowie,
Wiednia, żydowskiej Mekki, flance,
Co w Bochni, Stryju i Krakowie
Szerzycie kulturalną francę;
Którzy chlipiecie z „Naje Fraje”
Swą intelektualną zupę,
Mądrale, oczytane faje,
Całujcie mnie wszyscy w dupę."

#1630809

wg niego trwaja renegocjacje umowy koalicyjnej. Czy naprawde - miesiac przed wyborami Prezydenta to czas na renegocjacje umowy? Z ponktu widzenia PiS- nie, ale z punktu widzenia "przystawek" - to najlepszy czas -bo przeciez Gowin w dalszym ciagu moze chciec zostac marszalkiem Sejmu i moze doprowadzic do upadku rzadu.

Tylko czy stawianie interesu swojego i partii - ponad interes Polski - to jest to, na co glosowali zwolennicy Zjednoczonej Prawicy?

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

mikolaj

#1630883

no widzisz, a tutaj lemingi PiSowskie tak ujadały na Konfederację, że nie chce się dać przekupićPiSowi przed wyborami w imię "dobra kraju" (czyli dobra PiS ;) - a zobacz teraz przystawki PiSu też siestawiają, gdzie teraz sąte lemingi PiSu? Czemu nei ujadają na ziobrzystów i gowinowców jak wtedy na Konfederację, która przecież nigdy nie była nawet w koalicji z PiSem :)

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-3
#1630899

Po co ta wojna i dlaczego? Oczywiscie - Konfederacja rozni sie przede wszystkim stosunkiem do Rosji (tu PiS ma racje) - lecz w wielu innych sprawach powinni wspolpracowac - dla dobra Polski. 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1

mikolaj

#1630927

też uważam, że powinni współpracować ale to PiS od jeszcze nim powstała Konfederacja to robił wszystko (i robi nadal) aby ich zniszczyć, wiec nie dziwota, że teraz i Konfederacja nie pała "miłością" do PiSu

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-3
#1630938

- i wielokrotnie dawałem temu wyraz tu na forum. Nawet wczoraj w TVP słyszałem jedną z nauk J.P.-II że: "wolność trzeba zdobywać cały czas" !!! -

Pisiory myślą że dobrodusznością wygrają z wyrachowanymi mordercami którzy dla władzy i pieniędzy zabiją nawet najbliższych.

To z takimi antyludzkimi bestiami macie do czynienia i nie lekceważcie ich ani na sekundę bo Smoleńsk 10-04-2010 roku może sie w każdej chwili powtórzyć.

PiS mając wysokie poparcie werbalne w społecczeństwie które nie przełożyło się na realny wynik wyborczy (Senat stracony-część głosów dla platformy sfałszowana - byłem widziałem ) - stracił czujność no i największy ich grzech że zostawił czerwonych morderców prawie nienaruszonych (obniżka resortowych emerytur ubekom to stanowczo za mało) - dając im spokój, czas i energię na knucie intryg przy wsparciu zagranicy z dwoma odwiecznymi wrogami.

Tym razem dołączyła nawet do nich i żydo-bolszewia pozostająca w ukryciu od 1968 roku i jak by nawet prym wiedzie w atakowaniu Polski która i przed wiekami ocaliła im życie bo "cywilizowana" Europa już kiedyś oskarżyła ich o roznoszzenie Dżumy i chciała ich wszyskich wybić i spalić na stosie.

Chcę wskazać i wyjście z sytuacji bo ciosem w boloszewię winnio być złożenie do instytucji międzynarodowych wniosku o uznanie komunizmu na równi z faszyzmem za system zbrodniczo ludobójczy (no chyba że PiS tak nie uważa po Katyniu to niech tego nie robi).

PiS poprzez ciągłe szarpaniny i tarmoszenie się za bety z bolszewią stracił z pola widzenia wyjście z sytuacji i nie snują już pięknych wizji tylko wyjaśniają: "kto z komunistów zapier**ił kaszankę na zagryzkę do wódki"

Tak się im rozprasza cała energia i tu czerwoni mordercy wygrywają. To po to robią te prowokacyjne zadymy takie jak "strajk przedsiębiorców".
Ci uczesniczący to skończone debile ale pieniądze na to i rozkazy idą z góry a może nawet prosto z Moskwy i Berlina.

Z Komunistami kategorycznie nie można unikać konfrontacji i schodzić im z pola walki tylko bić w nich całą mocą i zawziętością.

Już przyniosła skutek walka TVP z tefałenoskimi bandytami. Wiem że zbóje z tfn ustąpili ale to tylko ich unik taktyczny. Czarone q*wy "trzeba lać aż ich wbijemy na kilometr w ziemię" !

Atakujcie ich dalej aż zaczną im spadać dochody z reklam i cały ten zbójecki gang będzie musiał finasować z własnej kieszeni międzynarodowy bandyta Soros.
Z komunistami i żydo-bolszewią walczyć na wszystkich możliwych fronatach aż do pełnego zwycięstwa.

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-3

Pytanie dziejowe o najwyższym znaczeniu - czy działacze PiS-u i Zjednoczonej Prawicy za miliony ze SKOK-ów poświęcą niepodległość Polski ?

#1630816

  Witam! Kręgosłupem państwa są sądy, a ich obecnie nie ma. Mam na myśli Polskie sądy! Cenię Pańskie wypowiedzi, ale nie podoba mi się "psiory", bo to język polszewickiej łobuzerii. To uwłacza również mnie, jako wieloletniego członka Prawa I Sprawiedliwości. Język rynsztoku, przywiozła na tankach sowiecka swołocz, więc używajmy pięknego Polskiego języka. Szanujmy się wśród nas swoich Polaków, na pohybel dziczy antypolskiej. Język wroga, używa się do tegoż wroga. Pozdrawiam!

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

ronin

#1630891

- nawet sympatyczne.

Ja to odbieram pozytywnie, to takie mówienie o sobie z pewnym dystansem i humorem. Jestem sympatykiem PiS-u i bardzo im kibicuję i wspieram.
Ale jeśli razi (Pisiory) - to nie będę używał tego określenia.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

Pytanie dziejowe o najwyższym znaczeniu - czy działacze PiS-u i Zjednoczonej Prawicy za miliony ze SKOK-ów poświęcą niepodległość Polski ?

#1630940

Wielokrotnie tu opisywałem PiSowskie BMW w moim regionie. Ostatnio o sabotowaniu wyborów 10.05 przez prominentów obecnego ŻydoPiSu w regionie z uwzględnieniem mojego miasteczka gdzie żydoPiSowskiego W-ce Wojewodę nie zainteresowało, że jego dobry kolega POlszewicki Burmistrz nie powołał żadnej Obw. KW. Wówczas tutejsi bezkrytyczni wielbiciele ŻydoPiSu odsądzili mnie "od czci i wiary", dzisiaj, kiedy "me(n)dia" potwierdziły ten sabotaż, siedzą cicho, a przecież sabotaż starych wygów  PiSowskich nie zaczął się dopiero teraz. Ja mimo ówczesnych wyjazdów "za chlebem", zapamiętałem wybory 2007 roku kiedy nawet w Sztabie Wyborczym PiSu sabotowano (Kamiński, Bielan). Kiedy próbowałem pozyskać materiały wyborcze by zabrać je dla Polonii i poniewierających się "za chlebem" w Londynie, a których nie było jeszcze mimo, że do wyborów już było tylko ok.5 tygodni, "Misio" Kamiński stwierdził, że obecnie nie ma ale do Londynu przywiezie je Bielan i podał nr tel. Bielan oczywiście niczego nie przywiózł, z kim o gdzie się spotykał niem wiem, na pewno nie z masą będącą "za chlebem", wystąpił w POlszewickim (założonym przez b. SBka) tamtejszym radiu którego mało kto słuchał i wyjechał. Podobnie wyglądała kampania wyborcza w 2011 roku kiedy już osobiście włączyłem się w nią i dokładnie widziałem jej torpedowanie przez tutejszych BMW wycinających młodszych, sprawniejszych (nie mówiąc o mądrzejszych). To samo się dzieje dzisiaj i to na szczeblu centralnym wystawiając sprawcę storpedowania dekomunizacji sądów. Gdyby PiS wystawił Panią Beatę Szydło wygrałaby "w cuglach" ale przecież na to nie pozwoliłby J. Daniels, bliski kolega żydofila pod butem małżonki, A. Dudy. Historia się powtarza i tylko czekać aż rozpiszą ponowne wybory. O tyle lepiej, że na prawicy powstaje nowa, młoda siła w której też są hamulcowi ale niebawem zostaną "wykoszeni". Ta siła jest nadzieją Polski. Bosak Prezydentem RP!

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-9

antyleming

#1630818

- ja myśle że to ty jesteś Żydem bo masz nie polskie nazwisko.

To tak jak Żydzi z otoczenia Hitlera ze szególną zawziętością niszczyli swoich rodaków tak i ty robisz celowo sztuczny zamęt.

PS- "misio" Kamiński to agent Mossadu i dlatego już oficjalnie przyłączył się do swojej bandy - czyli platformy antypolskich bandytów.

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-4

Pytanie dziejowe o najwyższym znaczeniu - czy działacze PiS-u i Zjednoczonej Prawicy za miliony ze SKOK-ów poświęcą niepodległość Polski ?

#1630826

notkę w podobnym do pana odczuciu. Prawdą jest ,że niektóre syanowiska są niezbyt trafnie obsadzone ale nie w tym wina. Brak mi w rządach PiS-u zdecydowania ale i tak nie widzę na horyzoncie innej alternatywy. Podobnie chyba myśli pan Gadowski ,którego sekują ci z PiSu a mimo wszystko głosuje dalej na PiS bo jak wyżej napisałem nie ma lepszej alternatywy.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-2

lupo

#1630833

  Witam! Gramy zawsze najlepszymi kartami dla Polski, ale czasem popełnia się błędy. A, ponadto nie jesteśmy jeszcze mocarstwem, ale  PIS będąc "sam wśród wrogów" mniemam, że radzi sobie nadzwyczaj dobrze. Walec jedzie dalej, bo jak stanie, to z Polski zostanie wspomnienie. Więc starajmy się wspierać obecny Polski rząd, bo za chwile możemy mieć obcy. Co do niektórych, to dopiero teraz jaskrawo dociera, z jaką Targowicą mamy do czynienia. Pozdrawiam!

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

ronin

#1630894

to cały ten tekst znakomicie pokazuje jak jest. Felieton mikołaja i komentarz pana marka chrapana pokazują kawał prawdy.

Problem kadr zawsze był i będzie jednym z wielu ważnych czynników decydujących o powodzeniu i rozwoju społeczeństw. Nie tylko partii politycznych albo projektów zmian politycznych. Jestem zupełnie pewien, że globalni komuniści, nie żadni post- komuniści, ale oczywiści ortodoksyjni komuniści XXI wieku od Karola Marksa, Włodzimierza Lenina, Józefa Stalina, Xi Jinpinga lub Altiero Spinellego poczynając, a na Rafale Trzaskowskim kończąc, doskonale o tym wiedzą i grają wciąż tą samą totalitarną kartą. Po japońsku to się nazywa sepuku. Długoterminowe, strategiczne harakiri.

Jest to realny i prawdziwy globalny problem cywilizacyjny. Nie jest to problem żydowskich wpływów, choć władza oligarchii klanu Rockefellerów i klanu Rothschildów, które podzieliły globalne wpływy między sobą jest faktem, a windy w gmachu FED w szabas sterowane są głosowo.

To jest problem globalnej przemiany ustrojowej, to jest zagadnienie koniecznej zmiany filozofii systemu rządzenia na naszej planecie, który teraz, dzisiaj podlega gwałtownej erozji przyspieszając proces zniszczenia. Ofiarami tej przemiany i zarazem współsprawcami są i będą nie tylko Żydzi, jest to międzynarodowy, globalny problem ustrojowy. Współcześni polscy ortodoksyjni komuniści, opisani w felietonie Hanny Karp "Sfrustrowana nadzwyczajna kasta" (Sieci nr 20, 2020), uporczywie robią wszystko by powrócić do starych dobrych czasów sprawnie realizujących ich interesy, doskonale rozumieją rolę kadr, jako masy agentury wpływu.

W rzeczywistości problem kadrowy rzeczywiście jest jednym z bardzo ważnych czynników dziejącej się "wielkiej  zmiany". Rozmowa na ten temat jest konieczna, ale warunkiem jej efektywności jest "rzeczywiste zrozumienie rzeczywistości". Przez ostatnie 10.000 lat cywilizacji homo sapiens istotne było, kto sprawował władzę i kto ją przejmował. Ustrój sprawowanej władzy od demokratycznego do totalitarnego miał raczej drugorzędne znaczenie. 

Teraz, w XXI wieku jest inaczej. Już nie może być jak było, to jest wykluczone.

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0

michael

#1630836

ze Stalin mial racje... wymienial kadry co kilka lat...

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

mikolaj

#1630884

Znalazłem bardzo ciekawą "formułę kardynała Cezare Baronia, że "zamiarem Ducha Świętego, który zainspirował Biblię, jest pouczenie nas, jaki się idzie do Nieba, a nie jak się niebo porusza". Skojarzenie może jest odległe, ale w każdym problemie, jeśli chcemy go rozwiązać skutecznie, musimy pojąć istotę rzeczy, zrozumieć o co chodzi w samym problemie, a także wiedzieć o co nam chodzi w poszukiwanym rozwiązaniu.

Na przykład Józef Stalin sprawnie wymieniał kadry ucinając swoim satrapom łby, by mógł mianować nowych bandytów nowymi satrapami. Jemu nie chodziło o nic, nie obchodziła go jakość ich pracy. Zmieniał ich tylko w interesie stabilności własnej władzy. Zmieniał ich, zanim wzmocnili swoją władzę, by nie obrośli w samodzielną moc, która stanowiłaby zagrożenie dla siły i nienaruszalności jego władzy.  

Zamordował G. Jagodę, i mianował na jego miejsce N. Jeżowa. Zamordował N. Jeżowa by mógł mianować Ł. Berię. Po co ich zmieniał? By się im w głowie nie przewróciło. By w piórka za bardzo nie obrośli.

KONKLUZJA:
W procesie polityki kadrowej najważniejszy jest jej cel, cel tej polityki, której ma służyć jakość i umiejętności kadry, która ma ten cel realizować, a jakość i umiejętności ludzi zależą wprost od wymagań, które stawia im system w którym pracują. Jan PaweL II mówił, że powinniśmy sami sobie stawiać wysokie wymagania, nawet wtedy, gdy nikt nam nie stawia żadnych wymagań. Nasz Papież mówił to do nas, wiedząc z własnego doświadczenia jak tragiczne skutki przynosi naszej Ojczyźnie fundamentalna zasada BMW, napędzająca kariery ludzi Biernych, Miernych ale Wiernych. 

Sam w różnych komentarzach nazywałem to zjawisko łańcuchem niskich wymagań, skutkiem którego mamy w polskiej administracji ogromną chmarę ludzi, którzy niewiele potrafią i często niewiele rozumieją i tylko dlatego mają wielką władzę, należą do elit, są specjalna kastą, są nietykalnymi sędziami Sądu Najwyższego, czołowymi politykami partii opozycyjnych  Wyfiokowani i Wysztafirowani i Wyszczekani (WWW) albo (SSS) czyli Straszna Sitwa Smolara, finansowana przez Open Society Foundation  G. Sorosa, za pośrednictwem Fundacji Batorego.

Są ich setki tysięcy, trzymający się kurczowo stołków, gotowi zabić w obronie swoich synekur, gotowi zniszczyć wszystko w obronie systemu i wszelkich politycznych i towarzyskich układów, który łaskawie obdarzają ich tymi posadami, autorytetem i władzą. Tylko komuniści potrafili przerobić piękną ideę samorządu terytorialnego oraz projekt Jednomandatowych Okręgów Wyborczych (JOW) na fabryką lokalnych złodziejskich oligarchii oraz totalitarną władzę kleptokracji i powiatowych wielkomiejskich mafii. Broni ich konstytucja i współczesny, całkiem sprawny komunizm.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

michael

#1630915

I - niestety- robia to nad wyraz skutecznie. To chyba najlepszy dzisiaj system - choc na pewno ma wiele wad (podobnie jak demokracja - choc ten system to... zaprzeczenie demokracji.

Mamy tutaj pewna niezgodnosc: demokracja to najlepszy system polityczny - a najlepszym systemem zarzadzania jest system hierarchiczny (znany od wiekow - Kosciol Katolicki, wojsko, policja).

Mamy dzisiaj to szczescie, ze (pierwszy raz w historii) Premier ma doswiadczenie w zarzadzaniu korporacyjnym. Wydaje sie, ze jest jednak zbyt ulegly naciskom i wplywom politycznym na podejmowane decyzje. 

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

mikolaj

#1630931

- stalina i robili by to dalej ale ta stalonowska ludobójcza świnia zabijała ich aby potem na nich zwalić swoje zbrodnie a nie żyjący głosu nie mają i bronić się nie mogli.

Tak ten stalinowski zbir się oczyszczał. Ludobójczy potwór to naprawdę za mało powiedziane.
To smutne i tragiczne dla radzieckiego narodu że tam rządzą prawie sami bandyci i mordercy bo zwykli Rosjanie jako naród są OK.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

Pytanie dziejowe o najwyższym znaczeniu - czy działacze PiS-u i Zjednoczonej Prawicy za miliony ze SKOK-ów poświęcą niepodległość Polski ?

#1630935

   Nie po to betonowali samorządy, aby szybko odpuścić. Kluczem będą sądy i USA.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

ronin

#1630937

....czyzby,reforma mediów juz się zaczęła??? Co do 'trójki', wielu tam było TWrzyszy, i nie dziwota, że się POlitycznie zapędzili w kozi róg.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

ana1

#1630829

.....ale po fiasko pana Gowina, nie będzie takiej odwagi na 'wielkie zamieszanie'.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

ana1

#1630830

Cofnal sie o krok - ale w dalszym ciagu moze szachowac Kaczynskiego wycofaniem poparcia dla rzadu - czyli moze obalic rzad, zostac ( z nadania opozycji) marszalkiem Sejmu - i dopiero wtedy bedzie dyktowal warunki...

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

mikolaj

#1630885

- ale brakuje im fachowców do rozpier****ania struktur komunistów a na tym powinni skupić część swojej uwagi i sił.

Można poprosić USA o pomoc na przykład w inwigilacji bolszewickiego ścierwa (e-maile, tel.komórkowe) bo oni mają najlepszą aparatutę do takich zadań.

Likwidacja komunistycznego bydła przysłuży się całej ludzkości bo to od nich pochodzi całe zło tego świata.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1

Pytanie dziejowe o najwyższym znaczeniu - czy działacze PiS-u i Zjednoczonej Prawicy za miliony ze SKOK-ów poświęcą niepodległość Polski ?

#1630963

....Niecierpliwych, nie brak. Ale pan Gowin może, wyjść z tego układu, bez butów.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

ana1

#1630831

To troche smieszne, ze dorosli ludzie, sa tak pochlonieci sztuczna wojna pomiedzy dwoma partiami, zajmujacymi sie demontazem panstwa, ze zupelnie nie dostrzegaja, jakie zmiany juz wprowadzili i dalej wprowadzaja nam globalisci.

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-2

To się zaczeło od likwidowania polskości, od wyśmiewania i lżenia naszej przeszłości, naszych bohaterów i naszej wiary. To jest pierwszy krok, drugim będzie likwidacja Polski. J.M.Rymkiewicz

#1630870

z sytuacja polityczna w Zjednoczonej Prawicy. Globalisci nie wybiora nam dobrego Prezydenta - a wewnatrzpartyjne gierki - na pewno nie sluza prezydenckim wyborom.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

mikolaj

#1630886

Ani upiorna walka o władzę w Polsce, ani wybory prezydenckie nie mają nic wspólnego z jakimkolwiek globalizmem. Znowu masz rację. Tak po prostu jest, taka jest prawda.

Natomiast mowa p tym, że zjawisko jakości elit oraz oczywisty fakt upadku jakości kadr nie tylko politycznych, ale w wielu innych ważnych funkcjach  społecznych jest zjawiskiem globalnym - to inna sprawa, 

Między innymi dlatego wymiana polskich kadr jest tak trudnym zadaniem. Tak jest wszędzie na całym świecie, ale to nie ma nic z globalizmem, 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

michael

#1630919

merytorycznie i rozliczane co jakis czas z efektow pracy. Niestety - w Polsce uwaza sie, ze Sejm, Rzad (ministrowie i wiceministrowie) - to politycy a nie fachowcy.

Jakosc elit - jest taka - jak system ich rozliczania.

Dlatego - w wielu wypadkach - faktycznie zarzadzaja ministerstwami urzwednicy sredniego szczebla. Wiekszosc z nich okupuje swoje stolki od dziesiecioleci, a gdy je zwalniaja - polecaja na swoje miejsce odpowiednich dublerow

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

mikolaj

#1630934

Ty naprawde wierzysz, ze glosowanie na prezydenta, to jest wylacznie sprawa Polakow?  I zadne sily zewnetrzne, a szczegolnie globalisci nie sa zupelnie zainteresowani kogo Polacy sobie wybiora?

Moze Ty wiesz dokladniej, bo ja nie - jakim to cudem Trzaskowski wygral z Patrykiem Jakim. Troche domyslam sie tylko, ze bedac czlonkiem Klubu Bilderberg mogl byc prowadzony za raczke. Wlasnie przez globalistow. 

Teraz obawiam sie, ze wlasnie na tej samej zasadzie - zostanie prezydentem Polski. Widac to, po jego bunczucznych deklaracjach w okreslonym kierunku.

Sikorski tez obiecywal, ze dorznie watahe. Tyle, ze nie umial trzymac jezyka za zebami, i rozpowiadal o wszystkim czego sie tylko dowiedzial. Dlatego kandydatem jest teraz energiczny Trzaskowski, a nie papla Sikorski.

Kidawa, to byla taka krotka, komiczna wstawka sceniczna, odgrywana w przerwach pomiedzy czesciami misterium.

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-1

To się zaczeło od likwidowania polskości, od wyśmiewania i lżenia naszej przeszłości, naszych bohaterów i naszej wiary. To jest pierwszy krok, drugim będzie likwidacja Polski. J.M.Rymkiewicz

#1630951

   Tu, nie było cudu, tylko oszustwo wyborcze. Zameldowali w Warszawie na czas wyborów około 400 tyś. słupów wyborczych i dlatego wyszedł Trzaskowski. Nawet nie musieli kombinować przy urnach. 

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

ronin

#1631006

I z takich, albo podobnych oszustw, sklada sie zwylke kazdy wybor - czy lepsza jest dzuma, czy tez cholera? 

Lepszy Walesa, czy tez Kwasniewski?

Glosowanie na jednego z dwu niegodnych kandydatow ma swoj urok.

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

To się zaczeło od likwidowania polskości, od wyśmiewania i lżenia naszej przeszłości, naszych bohaterów i naszej wiary. To jest pierwszy krok, drugim będzie likwidacja Polski. J.M.Rymkiewicz

#1631007

podlegle rzadowi (dlaczego nie demaskuja "slupow wyborczych", glosowania za pieniadze, itd., co robia partyjni dzialacze  (dlaczego nie zglaszaja sie do komisji wyborczych aby patrzec na rece?).

Globalisci i oszustwa - mozna pokonac. Przekonuja o tym wyniki wyborow od 2015 r.

Jednak odnosze wrazenie, ze dzisiaj potencjalni kontrolerzy sa... zmeczeni walkami frakcyjnymi i na kontroli wyborow im nie zalezy.

Gdzie Ruch Kontroli Wyborow????? 

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

mikolaj

#1631012

ale tym tytułem zasiałeś blady strach w szeregach lemingów tutejszych, z Husky na czele, który przecież wielokrotnie tak sie naśmiewał, że już 10 maja Duda będzie wybrany ponownie i w zasadzie nie ma dla Dudy przeciwnika ;) a Ty dopuszczasz możliwość klęski Dudy? ;)

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-5
#1630903

Pozostali kandydaci beda "straznikami zyrandola", ktorych jedynym celem bedzie wetowanie ustaw rzadu.

Jednak - jak widac golym okiem (widac to z daleka - mieszkam w USA, ciekawe, ze nie widza tego... politycy PiS-u), w Zjednoczonej Prawicy mamy wielu hamulcowych. Za poparcie Dudy - rzadaja dodatkowych beneficjow - jeszcze przed wyborami. 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

mikolaj

#1630936