VIDEO - Debata 'Casus belli. Najpierw Gruzja. Potem Ukraina. Czy historia ostrzegała?'
Debata 'Casus belli. Najpierw Gruzja. Potem Ukraina. Czy historia ostrzegała?'
'Agere Contra' ul. Chłodna 2/18 Warszawa - 21 maja 2026 r.
Spotkanie i rozmowa, podczas którego wspólnie przyglądamy się jednemu z najważniejszych pytań współczesności: czy wojna naprawdę zaczyna się wtedy, gdy spadają pierwsze bomby? A może dużo wcześniej – od propagandy, politycznych decyzji, bierności świata i sygnałów, których nikt nie chciał dostrzec?
VIDEO : https://www.youtube.com/live/4Fia87jwwyE?si=RPqGjrByr026Mqiz
- Blog
- Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz
- 177 odsłon


Komentarze
chciałoby się powiedzieć...
24 Maja, 2026 - 07:19
muszę przyznać, że trudno znaleźć mi odpowiednie słowo.... tchórzostwo, nagonka, rusofobia czy może nawet "lizanie osranej dupy" itp.... Dlaczego WSZYSCY, właśnie tak, wszyscy widzą tylko w Rosji "największe" zło i zagrożenie, (mimo, że Tusk robił z Putinem reset i "całował" się romantycznie na Molo w Sopocie;-)", Pawlak handlował gazem i ropą, a Sikorski popijał wódkę i popalał cygara z Ławrowem), nie rozumiem, dlaczego wszyscy boicie się powiedzieć głośno i wyraźnie, że dzisiejszym i to największym zagrożeniem dla Świata nie jest Rosja tylko jeden z największych morderców, ludobójców, jeden z najwiekszych kłamców, agresorów, wredny bandyta 21 wieku na Świecie, a mianowicie Izrael i cała ta banda zwyrodniałych żydów manipulujących rynkami finansowymi, politykami i prezydentami USA. W opisie powyżej, wymieniono Gruzję i Ukrainę OK... i co można to porównać do zrobionych w tym samym czasie żydowskich ludobójstw : Gaza w Palestynie, zamordowanie i zagłodzenie na dzień dzisiejszy jak podają międzynarodowe organizacje to około 120 tysięcy mocno rannych (bez nóg i rąk) oraz 75 tysięcy zabitych i zagłodzonych, a w tym około 50 % to dzieci, 30% to kobiety często w ciąży, które są zabijane przez żydowskich snajperów, reszta to mężczyźni, Jordania, Libia, Syria, nawet Katar do którego żydzi wysłali drona, aby gdzieś w hotelu obok jakiegoś dupka zabić 8 innych niewinnych ludzi, a wśród nich dwójkę dzieci, Irak i teraz Iran. Te zwyrodniałe żydowskie plemię, (które nienawiść, kłamstwa i lubość mordowania goi wyssali z mlekiem swojej wściekłej matki), nie walczy tylko z Hamasem czy Hezbollahem, oni równają z ziemią Gazę, Liban i Jordanię tak samo skutecznie jak faszystowskie Niemcy w 1944r Warszawę, burząc i paląc bydynki cywilne, szpitalne, szkoły, zakłady pracy. Poza tym zabraniają wjazdu do Gazy organizacjom humanitarnym, mordują dziennikarzy i wolontariuszy np. z Polski, czy Francji, (OK ukraińscy faszyści również mordują Polaków np. w Przewodowie 15,11,2022r dwóch cywili i też nie przepraszają, nie płacą odszkodowania..., ale czemu się dziwić jak Poroszenko to żyd, Zeleński to żyd, złodziej i koleżka Zeleńskiego Jermakow to żyd, Melnik ten złodziej, który ukradł 100 milionów dolarów i zaszył się w Izraelu to żyd (a ta antypolska qrwa męska Sikorski przelał im 100 milionów dolarów jako rekompensatę żydowskich kradzieży i tak dalej.) i mimo, ze docierają do nas te wszystkie informacje (bo żydzi są tak pewni swojej nietykalności, są tak wredni, butni i bezczelni, że sami zamieszczają w mediach filmy na których wysadzają szpitale i sadystycznie maltretują goi uważając ich za gorszy gatunek ludzki)..., to banda parszywych tchórzy, banda "liżących osrane dupy żydom" (czyli politycy, dziennikarze, i inni mający jakikolwiek wpływ na przekazy medialne), boi się mówić głośno o zwyrodnialcach z Izraela, boi się wyrzucić ambasadora Izraela z Polski, boi się wprowadzić TAKIE SAME sankcje na żydów jakie wprowadzono na Rosję (bo przecież NICZYM się nie różni mordowanie Ukraińców od mordowania Palestyńczyków, Libańczyków, Jordańczyków, cywili z Kataru, Syrii, Iraku a teraz Iranu....). Dlatego też chciałbym prosić o równowagę w oskarżeniach, o uczciwość w osądach o rzetelność w porównywaniu zagrożeń dla Świata, w których stronami są 1- lokalna wojenka odbywająca się TYLKO na 20% powierzchni Ukrainy, na którą nadal ściąga się nowe drogie samochody, do której nadal przyjeżdża się na wczasy do nowych ośrodków narciarskich np. w Małopolsce Wschodniej w Karpatach (no do Gazy czy do Libanu jakoś NIKT nie kwapi się wyjechać na wczasy, mimo, że mają tam dziewicze z białym piaskiem plaże...), w której odbywają się normalne imprezy sportowe i muzyczne, gdzie nadal lotniska, kolej, drogi, którymi dostarcza się np. polityków (co prawda Tuska w wagonie bagażowym, ale dojechał) amunicję, nowy sprzęt wojskowy itp.. nadal nie są zbombardowane czego nie można powiedzieć o Palestynie, Liibii, Jordanii..., a 2- Izraelem, który swoimi mocarstwowymi żądaniami bardzo skutecznie prowokuje i zbliża się do III WŚ.
sopociak
dlaczego brak reakcji?
24 Maja, 2026 - 19:17
Lub nieproporcjonalna? Dlatego, że to żydzi mogą wyłaczyć konto bankowe, firmę, bank. Na taki model świata zgodzili się zdrajcy w wiekszości państw.
Ps Ruscy, Chińczycy i podobne nacje robią to samo, ale tylko lokalnie. Żydzi globalnie.
Czesław2
klasyk Clausewitz
24 Maja, 2026 - 10:21
Wojna jest kontynuacją polityki innymi środkami. Szczery do bólu
Czesław2
1910 - Świerklaniec - "Wielka Wojna"
29 Maja, 2026 - 02:29
Wojny trwają od zarania ludzkości, lecz te najbardziej wyniszczające rozpoczęły się od inwazji androfagów na Europę (ok. 8000 lat temu) i jej wznowienia ze Skandynawii (ponad 2000 lat temu) co zbiegło się z inwazjami Hunów (Turków, Alanów…) z Syberii i rzymskiej mafii z Półwyspu Apenińskiego.
Od tej pory cała Europa, a następnie pozostałe kontynenty są podbijane i niewolone przez androfagi oraz przejętych przez nich żydowskich handlarzy niewolników, zainstalowanych w okupowanej Europie przez rzymską mafię.
Ważny dla rodzimego przemysłu i gospodarki już od zarania epoki brązu obszar bogaty w surowce, z którego blisko zarówno do Wisły, Odry i Warty i w którym jeszcze niedawno spotykały się zabory trzech konkurujących frakcji androfagów, czyli Górny Śląsk stał się też miejscem, w którym okupujące Europę androfagi snuły plany ostatecznego podboju świata, czyli "Wielkiej Wojny".
W okupowanym Świerklańcu, gdzie na ruinach Piastowskiego zamku Hencklowie kazali sobie wybudować drugi Versailles ("Schloss Neudeck"), jesienią 1910 roku spotkali się Hencklowie, spowinowaceni z nimi Rothschildowie i "cesarz" Hohenzollern. Hencklowie, niegdyś najemni mordercy Habsburgów okupujący m.in. Vindelicję, Pannonię, Słowację, Podhale i Śląsk, nieco wcześniej ze zrabowanych na okupowanym Śląsku profitów sfinansowali Bismarckowi kolejną "Rzeszę" w której posadził on Hohenzollernów na tronie w okupowanej Kopanicy, odtąd stolicy "Niemiec".
Na rozgrzewkę uczestnicy spotkania zastrzelili ponad 500 bażantów.
Na spotkaniu ustalono intensywne przekształcenie Górnego Śląska w niewolniczą fabrykę broni i dostawcę surowców dla "Rzeszy" oraz rychłe rozpoczęcie "Wielkiej Wojny", która miała zapewnić Hohenzollernom podbój całej Eurazji oraz Afryki i przynajmniej Ameryki Południowej i wysp Pacyfiku - stąd też Kilimandżaro to "Kaiser Wilhelm Spitze" oraz Archipelag Bismarcka na Pacyfiku i liczne latyfundia Hohenzollernów, SS-manów i Honeckerów w Ameryce.
Próby generalne do "Wielkiej Wojny" androfagi przeprowadzały mordując ludność wschodnich i zachodnich wybrzeży Afryki oraz, wspólnie z Turkami, mordując rdzenną Ormiańską (Aryjsko-Kaukasko-Natufiańską) ludność Azji Mniejszej oraz deportując Greków i innych Hellenów.
I. gorącą fazę "Wielkiej Wojny" androfagi i żydo-androfagi rozpoczęły w 1914 roku w okupowanej Serbii
II. gorącą fazę "Wielkiej Wojny" androfagi i żydo-androfagi rozpoczęły w 1939 roku w okupowanej Polsce
III. gorącą fazę "Wielkiej Wojny" androfagi i żydo-androfagi rozpoczęły najprawdopodobniej około roku 1991 wraz z Turkami okupującymi Bałkany ponownie w okupowanej Serbii, prowadząc do rozparcelowania Jugosławii i licznych bombardowań. W okupowanej Polsce udało im się zainstalować juntę saskiego Gauleitera Tuska oraz przejąć niemal wszystkie resorty siłowe, media i przemysł, a niedobitki prywatnego niezależnego rdzennego rolnictwa są systematycznie dobijane metodami administracyjno marketingowymi.
Ta III. faza "Wielkiej Wojny" trwa do dziś i prócz broni biologicznej (AIDS, briony, ptasia grypa, CoViD, i t.p.) testowane są też technologie chemiczne, psychotechniczne i elektroniczne.
Tylko w zeszłym stuleciu androfagi żydo-androfagi i ich sprzymierzeńcy wymordowały conajmniej 80 milionów ludzi na większości kontynentów - głównie jednak Słowiańską i Sarmacką rdzenną ludność Europy.
Wschodnie hordy androfagów (Rusi, Waregowie…), żydo-androfagów (Chazarowie, Litwacy, bolszewicy…) i ich sprzymierzeńcy Hunowie (Turcy, Alanowie, Masageci…) to konkurujące o dominację bandy zdolne do gwałtownych makabrycznych rozwiązań nie wymagających absolutnie żadnych "casus belli".
Hordy te wysyłają na śmierć do okupowanej Sarmacji (na Ukrainę) ludy z podbitych i zniewolonych terenów Scytii i Syberii, głównie Scytów, Słowian, Mongołów, Turków, Permaków, Tatarów, Chińczyków… a nawet najemnych Koreańczyków z prywatnego obozu koncentracyjnego klanu Il, którego obecny dyktator szkolony był przez androfagi okupujące Helvetię. Celem wydaje się ostateczna zagłada Słowian i Sarmatów już od wczesnego średniowiecza poróżnionych i zdominowanych przez bandy androfagów (Rusów, Waregów…), Hunów (Turków, Alanów, Masagetów…) i Żydów (Radanitów, Chazarów…).
Również Gruzja, czyli starożytna Kolchida, okupowana jest od południa przez Turków, a od północy przez androfagi (głównie Rusów, podszywających się pod Słowian) i Hunów (głównie Alanów zwanych obecnie Osetami, podszywających się pod Sarmatów). Wewnętrznie Gruzja penetrowana jest też przez Żydów (Chazarów) i Assyryjczyków (których hordy w VII w. n.e. przekroczyły Kaukaz zajmując ziemie Serbów i znane są obecnie jako Czeczeni).
https://niepoprawni.pl/blog/sbbwinteriapl/genetyczne-podloze-imperializmu
https://niepoprawni.pl/blog/sbbwinteriapl/macmezokracja-czy-polska-jest-krajem-polakow
]]>http://sbb-music.jimdo.com]]>